Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

ScarPoul

Joj dlho som nevidel film založený na atmosfére, kde režisér ťaží z tému, ktorá moc divákovi neponúka - maximum. Richard Gere si tu dáva taký malý herecký koncert. Urban legends obohatená o vnútorný konflikt je síce niečo, čo sa u tohto druhu filmov zjavuje takmer neustále ale osviežením je už spomínaný prístup k látke. Pellington možno nie je známy svojimi filmami, ale tento je remeselne zvládnutý. Finále je dokonca krásne vypointované. Náznaky a drobné hinty - zrkadlo, zvonenie telefónu v DC atď, sú skvelo zimomriavkové a dodávajú filmu potrebné tajomno. Užil som si to. ()

PROROK14

Noo. Toto ma veľmi zaujalo. Vraveli, že je to podľa skutočných udalostí, tak som si to nemohol nechať ujsť. A spravil som dobre. Veľmi dobrý mysteriózny dej. 75% ()

Ouwen

Tak tohle mně rozsekalo! Neuvěřitelně mrazivá atmosféra, snad nejstrašidelnější, kterou jsem kde zaznamenal. Ti, co tu píšou měkký scénář, ono je to inspirováno skutečnými událostmi, tak se nedivte)) Hudba a zvuky, úplně top!! Film mně šokoval, nemá cenu se víc rozepisovat, bohužel, desítku nedám, pač konec jsem malinko přetáčel a neudrží si to skvělé tempo, hlavně, že mám ale snad všechny otázky zodpovězené! :) 9/10 ()

moviesfan

Velmi zajímavý film s výborným námětem. Tento temný film mě dostal se vším všudy a vtáhl mě do děje, který výrazně nepokulhává. Proroctví je zcela jednoznačně jedním z mysteriózních filmů, které stojí za to. ()

JohnCZ

Jeden z mých nejoblíbenějších mystery hororů především proto, že staví na hodně hutné atmosféře a velmi umně pracuje se strachem z neznáma a hodně creepy zvuky a hudbou, kterou lze ještě umocnit kvalitní 5.1 repro soustavou. Při nočním sledování husí kůže zaručena! ()

Blofeld

SPOILERY! Za kameru, hudbu, atmosféru, režii a herecké výkony jednoznačných pět. Problém filmu spočívá ve scénáři. Celý film se tváří hlubokomyslně a já osobně jsem čekal velkou fiální pointu. O to větší bylo moje překvapení, že situace je přesně taková, jak to celou dobu vypadá, a zhruba od poloviny hraje film blafovanou hru a zastírá fakt, že už všechno víme. Příběh jsem předtím neznal, ale to, co mělo fungovat jako velká pointa (neštěstí na řece Ohio), mě napadlo hned jak Gere přijel k zácpě. A film nám to o dobrých pět minut později servíruje jako VELKÉ ODHALENÍ alias "Ten Gere je ale chytrý!"!!! Naštěstí má celý film atmosféru takového napětí, že ačkoliv se zpětně jeví jako zcela bezpředmětné, činí film silným zážitkem. Jen taková perlička: není pravda, jak nám tvrdí závěrečné titulky, že se nikdy nzjistila příčina neštěstí - naopak, bylo prokázáno, že na vině byla špatná konstrukce. Ale to jen tak na okraj, film jsem si užil a silně doporučuji i ostatním! ()

svik

Každopádně velice překvapivé a neuvěřitelné, že film byl natočen dle skutečných událostí. Celým filmem prostoupený chlad se mi velice líbil, neboť zde nebyly žádné extra lekačky. K plusu lze taktéž přičíst nevyřešený děj, který dává filmu větší vážnost a otevírá fantazii diváka. R. Gere se na tuto roli v celku hodil což sem byl sám překvapen, neboť sem si ho neustále spojoval s romantickým žánrem. ()

villon17

Rayovi, kterýho dávali před timhle, sem dala 5, tak tomuhle musim dát 4. Kdyby dostal Ray 4, tak tohle hádejte...3! :) Pořád ale teda přemejšlim nad tim, jestli se to stalo nebo ne. Jestli se to vůbec mohlo stát nebo ne. Bylo tam takovejch záhad, kdy se mi ježily vlasy, ale celkově sem zůstávala v klidu, což mě mrzí. Chtěla sem se bát a nemoct pak usnout, ale jako miminko sem usínala už při filmu. I tak ale promyšlenej a zamotanej děj, kterej se krásně vysvětlí, zvlášť číslo 37... ()

Jakubisko

Kdo se o podobnou tématiku nezajímá blíž, nepochopí...Kdo ano, ten musí být šťastný, že takový film byl natočen - jako já. ()

corpsy

Výborný kus mysteriózneho thrilleru, ktorý pekne zamrazí a pre tých viac akčnejších je tu aj skvelé deštruktívne finále. ()

liquido26

Příjemné překvapení, hlavně ze začátku výborně mrazivá atmosféra, pak to v druhý půlce šlo trošičku dolu a konec mě mírně zklamal. ()

Andersis

Netušil sem že Richard Gerne umí natočit i horor, zvlášt tak solidní. Jsem ochoten věřit, že je podle skutečné události, protože se něco takového zaslechl. Místami opravdu dusná atmosféra. Ale závěrečná vrcholná scána s mostem by se spíše hodila do jiné filmu. ()

Kryton

Parádní mrazivý thriller podle skutečné události. Gera moc rád nemám , ale tady zahrál poctivě a chvílema mě stejně mrazilo jako hrdinu. Akorát ten konec mi ubral jednu hvězdu. Zvládnout konec a stupnovat více a více atmosféru tak by to bylo za plný počet. Každopádně zamrazí , že něco takové je pravda! ()

EastWicka

Jak vypadáte? - Záleží na tom, kdo se dívá... Film, při němž člověku běhá mráz po zádech jako ledové muří nožky. Pocházejí ona tajemná okřídlená stvoření a jejich vzkazy z temnot či shůry? Kdo měl někdy noční můry, přikloní se nejspíš k té první variantě... Bezděky jsem si vzpomněla na jednu krásnou animovanou pohádku Karla Zemana. Pamatujete? ()

themic

Dobrý film, zaujala atmosféra, která doprovází celý snímek! Napětí s nádechem sci-fi tomu jen přidává..! Toť asi vše... ()

GodComplex

Marka Pellingtona znam jako velmi schopneho klipoveho tvurce (NIN, U2 3D), takze me zajimalo jak mu to slape v ramci filmoveho formatu. Dopadlo to v podstate presne tak, jak by se dalo teoreticky cekat - skvele zvladnuta rezie, efektni zabery, zoomy, hry se svetlem, cele je to zvukove detailne vychytane. Obsah, scenar a podobne uz jsou na tom podstatne hur, totalne me to nezaujalo, prestoze se jedna o mou oblibenou dark sferu. Herci jsou absolutne unyli, nudni, prostredi je nesympaticke atd. Nakonec je to rado, ze se to jen tak tak udrzelo na prumeru. 5/10 ()

buldock

Snímek vyniká velmi hustou , až mrazivou atmosférou podpořenou výskytem nadpřirozených sil , které si podivně zahrávají s našimi životy a nutí nás k zamyšlení nad nevysvětlitelnými úkazy způsobenými těmito silami , které nejsou z našeho světa , vymykají se jakékoli hmotné realitě a člověk není schopen jejich vliv a úmysly pořádně pochopit. Velmi dobrá podívaná na večer s velmi dobrou režií , depresivní hudbou a dobrými hereckými výkony hlavních představitelů , kterou trochu kazí až krapet chladně natočená závěrečná tragédie na mostě. 82% ()

Orlau32

Mám ráda filmy, které jsou natočené na podkladě skutečných událostí. Neznáme ještě všechno, co se kolem nás děje. Proto věřím, že mohou být enormně citliví lidé na různé nevysvětlitelné úkazy, které jsou jakýmsi vyrováním před katastrofami. Je to dobrý film a Richard GERE zde hraje bravurně. Doporučuji. ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011