Bonnie a Clyde

Arthur Penn

Burnett Guffey

Warren Beatty

Dede Allen

Kvalitní podívaná plná vtipných narážek, akce a romantiky. Nemůžu si pomoct, ale Beatty mě přišel děsně nesympatický, naopak Dunaway zatraceně krásná:)) jako v každém jejím 60s a 70s filmu. Potěšily mě krásně napsané role pro oba herce jménem Gene. Hackman v jedné ze svých prvních větších rolí je jako bratr hlavního hrdiny skvělý, stejně tak jako Wilder, jehož mini role mě také u srdce zahřála.(22.7.2008)

Filmu dominuje výrazná postava Bonnie, kterou lze vnímat jako matku všech akčních filmových hrdinek (seržantkou Ripleyovou a Sarah Connorovou počínaje a (brutální) Nikitou konče). Navíc se v B a C objevuje na svou dobu vizionářské zdůraznění tématu vztahu zločinců a médií, které později rozvedl Oliver Stone ve svých Natural Born Killers a které do krajnosti dovedli belgičtí tvůrci snímku Muž, který kousl psa. Westernový příběh odehrávající se v newesternovém prostředí, bolestivá závěrečná scéna, nadpozemsky krásná Faye Dunaway, dva výrazní muži jménem Gene ve vedlejších rolích a usměvavě impotentní gangster Clyde... tak má vypadat "svěží klasika".(14.11.2007)

Jo, láska ta dělá s člověkem divy. Bonnie and Clyde je další mistrovské dílo, kterému nemůžu dát plný počet hvězdiček i přesto, že se jedná o herecký koncert chrochtajícího Warrena Beattyho a Faye Dunaway, která je tady až nebezpečně sexy. Za pochvalu dále rozhodně stojí kamera, která natočila zdařilé akční scény a vytříbená režie, ale scénář je až moc roztříštěný a to tak, že film by se klidně mohl jmenovat Střípky ze života Bonnie a Clyda. Dále se mi moc nelíbil způsob jakým se oba gangsteři seznámili a navíc mě závěrečné cedníkování, i když skvěle natočené, nechalo zcela chladným. Jinak už nemám, co vytknout, takže 4* určitě zasloužené. P.S. Za zmínku ještě stojí mladý Gene Hackman.(14.10.2008)

Warren Beatty byl sakra fešák, o tom žádná. Změnit tu roli z bisexuála na impotenta byl hodně zvláštní tah, ale asi to svůj účel splnilo. Tuhle dvojku zná snad každý, ale jak tak koukám, zase každý tenhle film neviděl. Výborné zpestření ve formě autentických fotek a míst natáčení. Mladou Faye Dunaway bych asi dnes nepoznala, skvělý snímek!(28.2.2010)

Amorálna, rebelantská zábava s hviezdnym, veľmi sympatickým obsadením. Srdcom filmu je over-the-top chémia medzi Beattym a Dunaway. Niečo ako Easy Rider, akurát sa tu miesto fetovania a sexovania kradne a strieľa. Pozoruhodné, ako sa tvorcom tak závažnú tému podarilo udržať v tak odľahčenej a ľudskej rovine. Tarantino má tento film isto veľmi rád.(19.2.2010)

• - Ve filmu si zahráli také dva hudebníci Lester Flatt a Earl Scruggs, kteří složili hudební motiv pro televizní film Beverly Hillbilles. (Novalinda)

• - Kým bol Warren Beatty ešte len producentom filmu, do roly Bonnie Parker chcel obsadiť svoju sestru Shirley MacLaine. Ale keď sa Warren rozhodol, že Clyda bude hrať on, zo zrejmých dôvodov sestru neobsadil. (ladko)

• - Tento film, spolu s první road-movie Bezstarostná jízda (1969), se stal začátkem tzv. “nové hollywoodské éry”, kdy dala filmová studia tvůrcům do té doby bezprecedentní volnost k uskutečnění jejich výstředních představ. (džanik)