Reklama

Reklama

Michael Bryce (Ryan Reynolds), osobní strážce toho času bez licence, plánuje klidný odpočinek, jeho osobní terapeutka mu používání zbraní na nějaký čas dokonce zakázala. “Žádné bodyguardování!” nakáže mu psycholožka a pošle ho na prázdniny k moři, kde si mají jeho pocuchané nervy odpočinout. Jakmile ale nazuje papuče a otevře si knížku, předsevzetí a klid jsou fuč. Během vteřiny se ocitne uprostřed divoké přestřelky, které vévodí manželka jeho nedávného chráněnce, nájemného zabijáka Dariuse Kincaida (Samuel L. Jackson). A než se rozkouká, je proti své vůli znovu ve službě. Nejdříve je potřeba zachránit Kincaida ze spárů pomstychtivých mafiánů, hned nato dostane prapodivná trojice za úkol zachránit celou Evropu. Svůj maniakální plán totiž spřádá arcipadouch v podání Antonia Banderase. Zabiják, jeho žena a jeho bodyguard vyrážejí na zběsilou cestu evropskými letovisky, bez covid passu zato se slušným arzenálem zbraní. (Bontonfilm)

(více)

Videa (9)

Recenze (121)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

O level, možno aj o dva slabšie ako zábavná jednotka, celá tá zápletka nedáva žiadny zmysel, všetko sa nasilu ohýba tak, aby sa (ako vraví Critical Drinker) "mohol odohrať zvyšok filmu", 80% pokusov o humor ide úplne vedľa a dokonca aj moja milovaná Salma, kráľovná všetkých MILFiek, je pol filmu iba otravná hysterka. AVŠAK... je to nabité veľmi solídnou a až absurdne krvavou akciou, Reynolds a Jackson majú výbornú buddy chémiu, párkrát som sa schuti zasmial a Salma je tú druhú polovicu filmu čarovná, najmä v scénach s "bývalým milencom" Banderasom, z ktorých cítiť, ako radi boli zase spolu na plátne. Za mňa teda v pohode letná výplachová jednohubka. Viackrát si to nepozriem, ale už som v živote zabil 90 minút aj horšími spôsobmi. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson a Salma Hayek musí zabránit Antoniu Banderasovi, aby nezničil Evropu. Ale budou mít dost práce s tím, aby se nezabili navzájem. Pokračování Zabijáka a bodyguarda vrací do hry postavy, které byly v jedničce zábavné, tentokrát jim však povážlivě došla šťáva. Akce je pořád dost a nevypadá zle, ale jakmile se má dělat legrace, působí celý film nejistě a hlavně skoro až trapně v tom, že je celý postavený na faktu, že dva lidi řvou dvě hodiny na třetího. Výrazně slabší než jednička. A úplně zbytečný film. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Dúfam, že sú Garry a Johan v poriadku.“ Musím dať 4*. Už dávno som nevidel film s tak závratným tempom. Zabijakov osobný strážca 2 sa ani na chvíľu nezastaví a to ani v scénach, o ktorých si myslíte, že budú lážo-plážo. Salma Hayek je v absolútnom vytržení a na niekoho asi určite bude pôsobiť iritujúco, ale mňa jej naspeedovaná, z reťaze utrhnutá Sonia bavila. Rýchli a zbesilí sú však aj ostatní. Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson medzi sebou majú oveľa lepšiu chémiu, než v jednotke, akcia je dobrá, soundtrack takisto, Antonio Banderas v úlohe hlavného záporáka znesiteľnejší, než som si myslel a s postavou Morgana Freemana je narábané tak strašne divne, až je to svojím uleteným spôsobom cool. Poteší tiež rozumná minutáž, takže snímka nemá kedy nudiť, jedna exotická destinácia strieda druhú a ako bonus Frank Grillo, ktorý je taký dobrý, že si vie ako herec poradiť aj s tak štandardnou, v podstate „nijakou“ rolou. Ako bonus tona hlášok („Je taký krehký“; „Vždy mával mladé ženy okolo tridsiatky, nikdy nie takéto staré.“; „Cez palubu? Skoroklasika.“). Miestami som až neveril tomu, čo scenárista napísal. Najabsurdnejšie sú asi vážne mienené okamihy, ktorých nie je síce veľa, ale nejaké tu sú a v porovnaní s bláznivým zvyškom pôsobia totálne... absurdne (zmrzlina). Koncový zvrat je šokujúci a poteší zábavná potitulková scéna. Opätovne sa mi potvrdilo, že najlepší humor je ten robený s vážnou tvárou; pozerať sa na čoraz zúboženejšieho Reynoldsa (najmä keď musí byť svedkom divokých sexuálnych eskapád dvojice, ktorej robí chtiac nechtiac spoločnosť) je na nezaplatenie. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„CELÁ EVROPA JE V RUKÁCH ZABIJÁKA A JEHO OCHRANKY BEZ LICENCE…“ ///    Infantilní ftipy pro děti. Vlastně ani to ne, páč dialogy psal zvrácenej debil, takže je to tady samá děvka, kunda…. a krev. Takovejhle humor bych čekal spíš u Melissy McCarthy… K příběhu – je debilní! Pravda, vodsejpá to, takže ti míň nároční budou (prostě kurva musej!) chrochtat blahem. Ale jediný, na co se dá koukat, je Salma. Ve čtyřiapadesáti – smekám!   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Z našich líbánek se stala zasraná pohroma. 2.) Miluju nejujetější filmy Rogena nebo Sandlera..  /// Thx za titule „urotundy@cbox.cz“.       /// PŘÍBĚH  **  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ne  ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Dokonalá ukázka kreativního posunu. Směr prdel. Je až neuvěřitelné, že to má stejného scénáristu. Asi začal fetovat. Tam, kde byla jednička uvolněná, cílevědomá, svěží, vtipná a solidně nahláškovaná akční kokotmédie s charizmatickým záporákem Gerym à la libovolná Smrtonosná smrt, která pobavila i nejednoho upjatého morouse, je dvojka strnulá, bezradná, vyčpělá, trapná a uboze odvarová akční lobotomie s přitepleným Banderasem à la libovolný Austin Dement, která nepochybně roztáhne od ucha k uchu rozštěp nejednoho slaboduchého smíška. Tohle už neumatkojeboval ani tradičně přirozeně frivolní strýček Džexn a za urputně přehrávající paní Hájkovou, které bych se ani v jejích sto letech nestyděl vycákat na kozy, jsem se upřímně styděl. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (5)

  • Když ve zprávách běží, po kom Interpol pátrá, tak se tam objeví fotka Ryana Reynoldse, na které má vánoční svetr s velkou mašlí. Fotka byla pořízena v roce 2018 na vánočním večírku. Hugh Jackman a Jake Gyllenhaal si z Ryana Reynoldse vystřelili a nalhali mu, že všichni na večírku budou mít vánoční svetry, ale nebylo tomu tak, jednalo se o žert. (Yoshitsune)
  • V jedné ze scén můžeme vidět, jak Michael Bryce (Ryan Reynolds) zneškodní nepřítele lahví ginu Aviation. Jedná se o značku, kterou vlastní právě Reynolds. (rudicz)

Reklama

Reklama