Zabijákova žena & bodyguard

• USA Hitman's Wife's Bodyguard (více)
Trailer 1

Michael Bryce (Ryan Reynolds), osobní strážce toho času bez licence, plánuje klidný odpočinek, jeho osobní terapeutka mu používání zbraní na nějaký čas dokonce zakázala. “Žádné bodyguardování!” nakáže mu psycholožka a pošle ho na prázdniny k moři, kde si mají jeho pocuchané nervy odpočinout. Jakmile ale nazuje papuče a otevře si knížku, předsevzetí a klid jsou fuč. Během vteřiny se ocitne uprostřed divoké přestřelky, které vévodí manželka jeho nedávného chráněnce, nájemného zabijáka Dariuse Kincaida (Samuel L. Jackson). A než se rozkouká, je proti své vůli znovu ve službě. Nejdříve je potřeba zachránit Kincaida ze spárů pomstychtivých mafiánů, hned nato dostane prapodivná trojice za úkol zachránit celou Evropu. Svůj maniakální plán totiž spřádá arcipadouch v podání Antonia Banderase. Zabiják, jeho žena a jeho bodyguard vyrážejí na zběsilou cestu evropskými letovisky, bez covid passu zato se slušným arzenálem zbraní. (Bontonfilm)

Trailer 1

Anderton

Jednotka ma ako jedného z mála priaznivcov buddy záležitostí vôbec nebavila a dvojka na tom nie je oveľa lepšie. Ale predsa len o pár percent viac. Stále ide o totálne tupú záležitosť pre maximálne nenáročné publikum, kde sú hlášky väčšinou nahradené fuckovaním a motherfuckovaním a príliš to nepomáha. Sem tam ale niečo zafunguje a má to zbesilé tempo, takže neinvenčnosť scenára zadychčane doháňajú režisér a herci. Keďže som minule zaokrúhľoval dole, tentokrát robím opačne, ale nie s dvakrát čistým svedomím. 50% ()

B!shop

Serte na zdejsi hodnoceni, tohle byla ultimatni jizda. Jasne, pribeh je tezce vymastenej, ale jinak je to neskutecne zabavna jizda od zacatku do konce. Plati klasicky pravidlo dvojek, vseho je tu vic, ale v tomhle pripade je to jedine dobre. Reynolds je opet za blbecka, Samuel za drsnaka, ale tentokrat je oba totalne valcuje ultimatni Salma. Vsichni neustale fuckujou, neustale nekdo chcipa, krev strika na vsechny strany, je to vtipny, je to svizny, je to zabavny a jako zaporak tu je paradni Banderas. Proste ultimatni oddechovka, kterou si z chuti pustim znova. ()

agentmiky

Bohužel, dvojka se tolik nevydařila. Je to ale až trochu s podivem, když si člověk přečte, že hlavní herecké obsazení se od prvního dílu nikterak nezměnilo. Ono ty vtipy na hranici trapnosti měly něco do sebe, hláškování Reynoldse a Jacksona jsem si užíval, ale tady už to autoři přehnali, vše je hnáno až moc k fekálnímu humoru, který se mi vůbec nezamlouval (zejména Salma Hayek, jež mi více seděla jako vedlejší postava). Po stránce příběhové to nemá absolutně co nabídnout, vše je moc kýčovité, klišé všude, kam se člověk podívá. A ani ta akční stránka mě tolik nestrhla...Když si vzpomenu na luxusní přestřelku s Interpolem či naháněčku v atraktivním prostředí uliček Amsterdamu, tak zde se nic takového nevyskytuje, ta přemíra digitálnosti a místy odpudivého CGI mě dosti iritovala. Cameo Freemana potěšilo, stejně tak i bláznivý Banderas v roli šíleného záporáka. Ale to bohužel nestačí. Za mě dávám 4,5/10 ()

Yoshitsune

Tak tohle bylo fakt skvělý, jednička přinesla zajímavý koncept a dvojka, to jen rozšířila. A je super, že film si dělá srandu sám ze sebe, takže příběh, jako by ho psal Van Damme se Segalem, v devadesátkách a nějakým způsobem, se dostal do současnosti. Ale kde neni příběh, tam je možnost pro parádní akci a vývoj postav, Reynolds nejrpve dostává slušně zabrat od Salmy Hayek, která srší sex appelem jak jen to jde, to aby se k ní záhy připojil Samuel L. Jackson a společně traumatizují Reynoldse, jak jen to jde. Banderas jako záporák, má zde docela dost prostoru, takže v tomhle směru funguje na jedničku. Co se týče vtipů, hlášek a komických situací, tak v tomhle směru film naprosto boduje a regulerně, se tady boří čtvrtá zeď. Až tedy na dvě lehce chaotické bitky, jedna v baru a druhá se Zentem, tak i tak sem si film hodně užil a nemám co vytknout. ()

Kudly4

Velmi slušná akční zábava, při které jsem se i tentokrát ze srdce zasmál. Celkem se podařilo i obsazení - Banderas, Grillo, Freeman a samozřejmě excelentní hláškující dvojice R&J. Jedničku to nepřekonalo, ale i tak se jedná o podařené pokračování, které neurazí. Doufám, že ve trojce bude rodinka hezky pohromadě :o))) ()

• Když ve zprávách běží po kom pátrá Interpol, objeví se fotografie Ryana Reynoldse (Michael Bryce), na níž má vánoční svetr s velkou mašlí. Fotka byla pořízena na večírku v roce 2018. Hugh Jackman a Jake Gyllenhaal si z Reynoldse vystřelili a nalhali mu, že všichni na večírku budou mít vánoční svetry, ale byl to žert. (Yoshitsune)
  • Kniha, kterou si Michael Bryce (Ryan Reynolds) čte na dovolené, je „The Secret“ od Rhondy Byrne. V České republice vyšla pod názvem „Tajemství“ a byl podle ní natočen i film. (BMW12)

Související novinky

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)