Série(2) / Epizody(14)

Zapadlé policejní komisařství kdesi v Anglii nemá zrovna mnoho práce a tak si své problémy (občas) vyrábí nechtěně samo. A není to zrovna těžké, když poněkud opožděnému a svéráznému policejnímu sboru velí podivínský inspektor Fowler (Rowan Atkison). Neustálé žabomyší války uvnitř komisařství tak dospívají k vskutku nečekaným a zábavným rozuzlením. Výstavní kousek osobitého anglického humoru si bere na mušku především policejní a kriminální seriály a uštědřuje jim pořádný sarkastický "pohlavek". (Tirion)

Recenze uživatele MarekT k tomuto seriálu (1)

Tenká modrá linie (1995)

Mám rád Rowana Atkinsona. Mám rád též Jiřího Lábuse. Ale jejich vzájemnému spojení jsem nedával moc šancí na úspěch. I kvůli tomuto zajímavému obsazení v české verzi jsem si další výtvor z pera Bena Eltona nenechal ujít. Tak netradičně už na úvod k dabingu: Jiří Lábus mi po Zelňačce přichystal další překvapení, i roli Rowana Atkinsona zvládl nečekaně skvěle, a tak není divu, že se při každé epizodě výborně bavím. České znění se povedlo i v případě dalších postav, nechce se tomu věřit, že toto a Černou zmiji vyrobila stejná stanice (ČNTS Nova). Seriál sám o sobě je též špička, hlavně když Atkinson tentokráte jako inspektor Fowler hýří svým typickým sarkasmem. Jak už zmínil Oskar, pointy epizod či gagů vás opravdu dostanou do kolen. Nedosahuje to kvality těch největších perel BBC, ale tenhle bych teda nenechal krčet se v koutě a pět hvězd je naprosto zasloužených. ()