Cinématon

Dokumentární / Experimentální

Francie, 1984, 210 min

Gérard Courant

Roberto Benigni, Barbet Schroeder, Horst Tappert, Manoel de Oliveira, Isild Le Besco, Mai Zetterling, Jean-Luc Godard, Sandrine Bonnaire, Maruschka Detmers, Imanol Arias, Philippe Garrel, Tina Aumont, Patricia Millardet, Danièle Huillet, Richard Bohringer, Jean Dréville, Raoul Ruiz, Joaquim de Almeida, Jean-François Stévenin, Derek Jarman, Jean-Marie Straub, Frédéric Mitterrand, Stéphane Audran, Jackie Berroyer, Catherine Frot, Lou Castel, John Berry, Samuel Fuller, Terry Gilliam, Alain Chabat, Wim Wenders, André Téchiné, Nagisa Óšima, Marie Rivière, Françoise Michaud, Pascal Bonitzer, Merzak Allouache, Gérard Jugnot, Danièle Dubroux, Chantal Lauby, Julie Delpy, Pierre Houle, Alain Tanner, Fernando Arrabal, Blanca Li, Jan Bucquoy, Jonas Mekas, Jean-Charles Tacchella, Jan Kounen, Jean Rouch, Sergej Paradžanov, Véronique Genest, Zouzou, Lucile Hadžihalilović, Zabou Breitman, Maurice Pialat, Joseph Losey, Carlos Diegues, Nicolas Boukhrief, Pierre Carles, Bernard-Pierre Donnadieu, Mrinal Sen, Isabel Otero, Béatrice Romand, Ultra Violet, Evelyne Bouix, Salim Kechiouche, Claude Jutra, Mireille Perrier, Paul Blain, Jacques Maillot, Hélène Lapiower, Bertrand Van Effenterre, Henri Alekan, Rose Lowder, Hugues Quester, Félix Guattari, Sergio Citti, Bernard Queysanne, Alain Riou, Gaspar Noé, Frédéric Taddeï, Daniel Pommereulle, Christian Päffgen, Stanislas Robiolles, Henry Chapier, Karl Zéro, Pierre Pattin, Hervé P. Gustave, Pierre Véronneau, Cécile Babiole, Marie-Christine Questerbert, Vincent Tavier, Léna Garrel, Jean-Jacques Sempé
  • pursulus

Zajímavý nápad.¬         Řada částí tohoto nátočtu je k vidění na videoportálu Youtube. Po pravdě nejde o jeden film — to z toho chtějí udělati tvůrci nátočtu pro jejich snahu o nejdelší film na světě —, ale o filmový seriál, skládající se z tisíců dílů po několika minutách, při čemž jednotlivé díly tvoří okamžité nápady zvoleného účastníka-herce. Počin samoúčelný, bezúčelný, epizodky jsou samozřejmě při takovém množství různě nebohé úrovně. Nápad není sám o sobě špatný, ale jeho uskutečnění je tak prázdné, tak zbytečné, tak k ničemu, že sebehorší "art" filmy jsou proti tomu Felliniho skvosty.¬                 Mezi partu zedníků, kteří natáčení pořádají, řadím bez váhání i ty, kdož tento počin považují za "zajímavý".(11.1.2018)

Videl jsem to dneska rano tesne pred tim, nez jsem sel do skoly.(31.1.2013)

Zajímavý nápad, díky kterému ostatní filmy podobné délky dost převyšuje. Pokud máte týden až dva volného času, jděte do toho! ;)(28.5.2017)

Zaujímavý nápad, super film počas veľkej prestávky sa dá stihnúť pozrieť(10.4.2014)

• - Film se skláda z několika tisíc (2322 v roce 2010) přesně 3 minuty a 25 vteřin dlouhých němých záběrů na herce, režiséry, celebrity nebo přátele režiséra Gérarda Couranta. Každý z těchto lidí mohl ve své scéně dělat, co chtěl, ale podmínkou bylo, že má pouze jeden pokus. (Raztubyl)

• - Natáčení začalo 7. února 1978 a pokračuje dodnes. Ve stavu, v jakém byl promítán v Avignonu v roce 2009, činí jeho délka 9240 minut, což odpovídá příbližně 6 dnům. Ve své době se tak snímek stal historicky nejdelším filmem a zároveň jedním z nejdéle vznikajících. (Raztubyl)