Reklama

Reklama

Cinématon

všechny plakáty
Dokumentární / Experimentální
Francie, 1984, 210 min

Režie:

Gérard Courant

Hrají:

Roberto Benigni, Barbet Schroeder, Horst Tappert, Manoel de Oliveira, Isild Le Besco, Mai Zetterling, Jean-Luc Godard, Sandrine Bonnaire, Maruschka Detmers, Imanol Arias, Philippe Garrel (více)

Recenze (4)

PowPow 

všechny recenze uživatele

Zajímavý nápad, díky kterému ostatní filmy podobné délky dost převyšuje. Pokud máte týden až dva volného času, jděte do toho! ;) ()

pursulus odpad!

všechny recenze uživatele

Zajímavý nápad.¬         Řada částí tohoto nátočtu je k vidění na videoportálu Youtube. Po pravdě nejde o jeden film — to z toho chtějí udělati tvůrci nátočtu pro jejich snahu o nejdelší film na světě —, ale o filmový seriál, skládající se z tisíců dílů po několika minutách, při čemž jednotlivé díly tvoří okamžité nápady zvoleného účastníka-herce. Počin samoúčelný, bezúčelný, epizodky jsou samozřejmě při takovém množství různě nebohé úrovně. Nápad není sám o sobě špatný, ale jeho uskutečnění je tak prázdné, tak zbytečné, tak k ničemu, že sebehorší "art" filmy jsou proti tomu Felliniho skvosty.¬                 Mezi partu zedníků, kteří natáčení pořádají, řadím bez váhání i ty, kdož tento počin považují za "zajímavý".¬                 Na IMDb horních tisíce uživatelů průměrné hodnocení je 58 % (zde na ČSFD 84 %); tato nesrovnalost poukazuje ke značné nedůvěryhodnosti průměrných hodnocení na ČSFD způsobené působením řady zednických part. ()

Reklama

Zajímavosti (3)

  • Film se skláda z několika tisíc (2322 v roce 2010) přesně 3 minuty a 25 vteřin dlouhých němých záběrů na herce, režiséry, celebrity nebo přátele režiséra Gérarda Couranta. Každý z těchto lidí mohl ve své scéně dělat, co chtěl, ale podmínkou bylo, že má pouze jeden pokus. (Raztubyl)
  • Natáčení začalo 7. února 1978 a pokračuje dodnes. Ve stavu, v jakém byl promítán v Avignonu v roce 2009, činí jeho délka 9240 minut, což odpovídá příbližně 6 dnům. Ve své době se tak snímek stal historicky nejdelším filmem a zároveň jedním z nejdéle vznikajících. (Raztubyl)

Reklama

Reklama