V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

Tosi

Netrpělivej divák pošle Ďábla do pekel během půlhodinky, ale ten kdo vydrží, uvidí dokrvava zbarvenej portrét náboženství. ()

BROKEN_

Nejlepší scéna: Holland vs Pattinson. Film ke konci dle mého ztrácí dech, a přišlo mi divný, že ( SPOILER) Holland každého zastřelil. Jinak se ale jedná o snímek s perfektním hereckým castingem a podmanivou atmosférou. Ve výsledku v mých očích za 3,5 hvězdiček. :) ()

DJ Rocco iNc

Za mňa, je to jeden z vynikajúcich filmov novej doby, ktorý Netflix natočil a ktorý som v poslednej dobe videl. Skvelé výkony hercov, ktoré zobrazovali osudy postáv a ich cesty, ktoré sa navzájom stretli. Realisticky a pravdivo zobrazená doba, ktorá, nanešťastie, v niektorých končinách pretrváva dodnes. Oceňujem aj fakt, že skoro všetky hlavné postavy stvárnili herci, ktorí sú fixovaní na konkrétne postavy a tu ukázali to, že aj dramatické žánre im nerobia problém. Ktovie, možno to bol aj zámer režiséra. Atmosféra 50-60 tych rokov mala svoje čaro a bavila ma po celý čas, ako aj výprava a hudba. Jednoznačne palec hore. ()

Sfinkter

Americký středozápad se vším špatným, co může nabídnout. Žádný humor, žádné vtipy, žádný optimismus. Osudy všech směřují ke zlým koncům. ()

noriaki

Coal Creek je město, jehož roli hraje v kingovkách Caste Rock. Je to místo kde se špatným lidem stávají špatné věci a dobrým lidem ještě horší. S morálkou si nikdo hlavu neláme a málokomu je dopřán poklidný život bez utrpení a katastrof. Půlku filmu jsem se nemohl rozhodnout, jestli se dívám na mysteriózní thriller, nebo na dovedně zakamuflovaný western. Pak jsem to přestal zkoumat a nechal se nést příběhem. The Devil All the Time se nesleduje lehce, ať už kvůli odporným postavám, nebo pro nepříjemnou atmosféru zkaženosti, prostupující celým filmem. Kupodivu mi nevadil ani vypravěč, který je obvykle znakem scenáristicky nezvládnutých filmů. Tenhle k nim určitě nepatří, i když se musí dodat, že by mu slušel silnější závěr. ()

YumiOkami

❝𝐎𝐧𝐥𝐲 𝐢𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐩𝐫𝐞𝐬𝐞𝐧𝐜𝐞 𝐨𝐟 𝐝𝐞𝐚𝐭𝐡 𝐜𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐡𝐞 𝐟𝐞𝐞𝐥 𝐭𝐡𝐞 𝐩𝐫𝐞𝐬𝐞𝐧𝐜𝐞 𝐨𝐟 𝐬𝐨𝐦𝐞𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠 𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐆𝐨𝐝.❞ ()

Pavlínka9

No ty kráso :) Já Vám nějako nedokážu říci, co si úplně o tom filmu myslím :) Skvělý Holland, vynikající, slizounský Pattinson a ukázka toho, jak "úděsně" se mají v určité části USA. Je to hodně nakombinované ohledně postav, zážitků, přístupu k životu, sociálních skupin a rozhodně k tomu posaďte křesťana s ateistou a bude sranda :D ()

Zek

Abych se přiznal, tak jsem o filmu nic nevěděl, jen to, že tam hraje Holland. Začátek mi přišel docela nudný a upřímně trochu chaotický. Ovšem, kdy se film posune o několik let dopředu a hlavní postavu zavede osud k ostatním postavám, tak začne ta pravá jízda. Určitě nejlepší scéna, je kdy Holland sedí naproti Pattinsovi a vyzpovídává se z jeho hříchů. Dost mi z toho šel mráz po zádech. Překvapující, bylo i celkové obsazení rolí, protože vidět herce, které člověk má zaškatulkované v hlavě spíš jako kladné postavy, tak tu hrají pěkný zmrdy. ()

hroubek

Na tento film jsem se začal těšit po jeho traileru a taky poté co jsem si zjistil, kdo všechno se ve filmu objeví. A nedivím se hercům, že do tohoto projektu šli. Ďábel je zajímavý film, který má velmi hutnou atmosféru, znepokojivé momenty, parádní herce a jistou nepříjemnost, která je všudypřítomná. Knihu neznám a nečetl jsem ji, ale režisérovi Antonio Camposovi se podařilo vytvořit hutné drama. Campos se s tím popral velmi dobře, jediné co mu podraží nohy je obsah novely. Je vidět, že film je podle knihy, jelikož svou strukturou a vyprávěním připomíná knihu. To na co by byl v knize čas, se tady odehraje během pár minut. Nejvíce je to znát na práci s vedlejšími postavy, které působí trochu jako karikatury. Nechápejte mě zle. Campos dělá opravdu co může, ale má zde asi deset velkých postav, se kterými musí pracovat a vytvarovat je. A to se mu z mého pohledu nepovedlo, tak jak bych chtěl. A je to velká škoda, jelikož je vidět, že jsou ty postavy sami osobě dost zajímavé a dalo by se s nimi více pracovat, kdyby byl čas a prostor. Určitě má Campos ode mně palec nahoru za hlavní myšlenku filmu a její provedení. To jak je to prezentováno v některých scénách, je prostě paráda. Po herecké stránce je zde jedno zajímavé jméno vedle druhého. Tom Holland dostal hereckou výzvu a zvládl ji. Robert Pattinson je čím dál lepší herec a dělá mi obrovskou radost. Velmi mi udělala radost talentovaná Eliza Scanlen, která herecky roste. Bill Skarsgård je hodně super a krade si celý začátek pro sebe. I přes pomalejší tempo mě film nenudil a pořád se v něm něco děje a má spoustu výborně natočených momentů. Jen mi tam něco málo sedělo, abych si to naplno užil. Ďábel je povedený a zajímavý film a určitě se na něj podívejte, už jen kvůli té atmosféře a výborným hercům. ()

Eleanor05

Asi tam byla snaha něco vyprávět. Asi. Otázkou je, jestli tenhle příběh stál za vyprávění. Nechápu, proč to muselo být tak dlouhé, proč to muselo být tak povrchní, proč to muselo být tak přehnané (skoro všechny postavy jsou vraždící maniaci, pobožní blázni, úchyláci, popř. všechno dohromady), proč to muselo být nutně tak explicitní, když to zároveň nemělo žádnou hutnou atmosféru. The Devil All the Time se až moc snaží být temný, neúprosný, osudový a zásadní, přestože není ani jedno, a tím jeho očividná krkolomná snaha vyznívá ještě směšněji. Scény jsou nahrubo nasekány za sebe, nic je nepropojuje, velké časové skoky tomu taky nepomáhají. Není na tom vidět ani náznak stylovosti, ani náznak umění, pouze neschopnost napsat dobrý scénář a zrežírovat jej. Neskutečně mě otravoval jalový, nudný hlas vypravěče Donalda Raye Pollocka (autora tohoto "pokladu"), co mě však otravovalo ještě víc, byla samotná jeho přítomnost. Pokud musím mít ve filmu vypravěče, neměl by každých pět minut popisovat to, jak se která postava cítí, proč se chová tak a tak, a jaké má vlastnosti. U dobrého filmu je všechno tohle ztvárněno pomocí scénáře přímo herci skrz jejich postavy, a tudíž pak již není potřeba vševědoucího vypravěče, aby si vypomáhal hloupoučkým začátečnickým komentářem ke každé scéně. Herecké výkony nula, Pattinson tlačil na pilu tak, že byla z jeho kazatele jenom karikatura, i když připouštím, že u tak ploché postavy je asi těžké zazářit. Tom Holland, byť je zřejmě miláčkem mladší části publika, byl tuctový. Čí osudy se nakonec protnou jsem správně odhadla cca hodinu před koncem snímku, takže ani překvapivost nemůžu tomuhle filmu přičíst k dobru. Sečteno, podtrženo - byla tam vidět nějaká snaha, nevím přesně o co, ale i tak ta snaha byla zbytečná stejně, jako celý tento snímek. 2*. ()

bizz_mjc

Jsou lidé jako největší boží dílo ďábel? Je náboženský fanatismus ďábel? Je Bůh Ďábel? Propletenec spletitých osudů ztvárněných skvělými hereckými výkony a mozaika až šíleného obrazu společnosti, v níž je určitě víc než 100 bad guys. ()

Brain-D

Výborný originální scénář, která poukazuje na určitou životní smyčku, která se neustále opakuje a jeden člověk je v ní klíčem ven. Víra v boha je tu použita jako nástroj, který je spíše zneužit. Tom Holland sem neskutečně seděl a začíná se vymaňovat z jeho superhrdinské role a vypadá to, že zvládne víc než pavoučího muže. Pattison se tu uplně zbláznil, protože to co tu předvádí je něco opět nevídaného. Robertovo stmívání začíná tmavnout a přichází na světlo "Pán herec". ()

JohnSmith odpad!

Tak tohle byla opravdu neskutečná hrůza. Už vypravěč byl uspávač hadů a v polovině filmu jsem to vzdal. Ujetina z amerického buranova prokládaná kurzem náboženství. ()

VasaX

Dal bych i plný počet, kdyby to nebylo místy zbytečně utahaný (i na poměry tohohle subžánru). To je jediná malá vada na kráse. Jinak je to paráda. Poetika rurálního amerického jihu táhnoucí se dvě dekády a alespoň tuctem lidských životů (a taky smrtí) má svoje kouzlo. A ačkoli jsem jako divák měl díky vyprávění a vypravěči kompletní přehled, pořád jsem měl pocit že jen tak kloužu po povrchu, jako stopař míjející příběhy co se odehrávají přede mnou ale bez mého vlivu. Takové snové a zároveň reálné. A to mají na svědomí herecké výkony snad úplně všech, i ten Pattinson mě chvílemi zmátl zda je to vůbec ona ne nějaký jeho podobník. Skvělá věc byla že snad každá dramatická scéna měla velmi svižnou eskalaci. žádné dramatické ale otravné protahování a nastavování. Vše co se mělo odehrát se odehrálo a jede se dál. Ale jo, tohle je tak kvalitní filmový zážitek, že se vracím přivřít oko a nasadit tu poslední hvězdičku. Za ty herecké výkony, na kterých to hlavně a především stojí. ()

ondraondra

Hodně zajímavý film o lidech, kteří berou náboženství až moc vážně. Je těžké uvěřit tomu, že takové věci se fakt dějou. Občas mě až mrazilo. Najde se tu spousta šokujících scén, na které jsem zíral s otevřenou pusou. Všechny dějový linky do sebe postupně krásně zapadají a kvalitě filmu napomáhá taková ne moc příjemná atmosféra šedesátých let. Herecké obsazení nemá chybu. Není tu jediný herec, kterému bych to nežral. Tom Holland má před sebou hodně zářnou kariéru a Bill Skarsgård je taky skvělý. Finále je neskutečně napínavé. Film je sice trochu utahaný, ale to se dá přehlédnout. Jeden z nejlepších filmů tohoto roku. 8/10. ()

fabecc1222

Začátek je opravdu hodně slibný. Připomíná to thrillery z devadesátek, kdy se ještě dokázalo pracovat s pořádným příběhem a osudem postav. Atmosféra je opravdu skvěle vystihnutá, jakoby jste se dostali do daného období. Paradoxně mi přišlo, že nejvíce tomu uškodil nástup Hollanda, jakožto hlavního prezentovaného herce (Ačkoliv je to diskutabilní). S jeho příchodem se tempo o něco zpomalí, a někdy až moc překombinuje příběh. Finální rozuzlení není nijak překvapivé, ale jako výsledek jednotlivých osudů funguje velmi dobře. ()

Antek

Buranský Dekameron, jehož sledování ze začátku psychicky bolí. Přehlídka lidských zoufalců po pár minutách začne ale působit až tak samoúčelně, že získáte podezření, zda tahle depka nebyla někomu ušita přímo na zakázku. Nejedná se o výpověď o skutečném světě, v tomto jižanském bahně je každý zkorumpovaný a i když se zde často mluví o Bohu, pro Boha v něm není místo (nejkladnější postavou vrah, což už o něčem vypovídá). Chvílemi to evokuje typickou komiksovou přemrštěnost Gartha Ennise (mimo jiné autora Preachera), ovšem bez tolik potřebného humoru a nadsázky. Takže namísto šoku se časem dostaví nuda, protože jenom čekáte, co za úchylku bude mít další postava.  Představte si kompilaci hitů Nicka Cavea, která se také rychle přejí, pokud se občas neproloží jinou písní. Pokud vás i přesto podobná představa láká, našli jste svůj film. Jenom nevím, zda vám gratulovat. ()

Jaro.Krafcik

Fakt skoro ako tarantinovka. Chýbala uz len nejaká akcia a bolo by vymaľované. Herci ale výrazní a dobre zahrali. Na mnohé odporúčania užívateľov som si to pozrel až teraz v piatok. Neľutujem. Možno keby bol dabing a akcia idem do plného hodnotenia. Možno. 4* ()

LizianShaw

Perfektní film. Holland (který se konečně nechová jako malý kid), Pattinson a Stan předvádí vrcholné výkony. Film byl taktéž dokonalý, díky skvělému narratingu, který mu dává své kouzlo. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů