Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (Cinemart)

Rockerman

Černá komedie, parodie nebo dokonce horor? Je jedno, jak to nazvete důležité je, že to je zábava! Absurdní hra na schovávanou se změní v hon na nevěstu. Celá rodina se snaží zabít nového člena rodiny, aby odvrátila starou kletbu. Masakr se nakonec koná jen ne takový, jaký si většina představovala. Od pěti hvězd mě odradily ne příliš přesvědčivé výkony herců, ale jinak jsem byl velmi spokojen. ()

strikeman

No je to spíš komedie, než horor, i když tak trochu černá. To, že je to výplach mozku, by mi až tak nevadilo, ale ty debilně natočené záběry v "bojových" scénách, kdy nic pořádně nevidíme, jelikož kamera je až příliš přiblížená účastníkům "rvačky" (a pak přijde střih), mě neskutečně vytáčely. Konec pobavil... 50% ()

sadlokan

Nevěsta poslouchá instrukce co jí čeká a ví,že to prostě musí dát,to je na ní vidět.A tak to prostě dá,copa ne. ()

agassi68

Síce nič nové, ale natočené precízne. Scenár by som taký urobil aj ja. Vynahradila to hudba, teta Helen a odsýpajúci dej v neprepálenej stopáži.. ()

kkarx

Ok komediální horor, kde nedává nic smysl, ale to ani asi nemělo, takže to vyčítat nikomu nemohu. Jedná o další "overpowered girl" téma, kde slabá holčička má víc síly než všichni ostatní dohromady. Zachraňuje to právě ta komediální složka a pěkné odhalení na konci. Stejně nemám rád tyhle baby, co se v okamžiku promění zničehonic v terminátory. Bát se nebudete, ale párkrát jsem se zasmál. Ono takový film ani jinak než s nadhledem pojmout snad ani nešlo. ()

Eluin

Zprvu docela zajímavé a nápadité, zjevné inspirace jinými filmy tu jsou, ale zábava a jistá nadsázka tu seděla. Jako celek je to ale dost slabé. ()

helloween93

Zajímavý one shot, který táhne sympatický cast se Samarou Weaving a Adamem Brodym, kterého jsem léta neviděl, což platí i o šedesátileté Andie Mcdowell. O vtipné momenty není nouze, finální zvrat šel předvídat a vyvrcholení je sranda, kterou nečekal asi nikdo. Filmu pomáhá, že se nebere vážně. Levná sranda, která se dost možná i zaplatila. 3* ()

animario

Na americkou produkci je formát spíš takovej britskej (čili trochu vyměklej,uťáplej a ne moc nápaditej).Film se chvílema tváří jako černá komedie,ale na to tam není dostatek černýho humoru(ale když už tak stojí za to), na thriller je tam zas málo napětí,s horrorem to nemá nic společnýho. První třetina má moc sympatickej rozjezd,kdy teprve čekáte a těšíte se co přijde. Ale jak film ubíhá,vaše očekávání se rozptylujou. Rozuzlení je možná svým způsobem kouzelný, ale banální a s tím související závěrečnej chvilkovej exploitation popcorn to nezachránil (i když jsem se při tom decentně křenil podobně jako Samara). Moje očekávání to úplně nenaplnilo, raději bych klasickej revenge s nasranou nevěstou, která (zcela světsky) vykilluje potrefenou famílii (jak sliboval cover) a k tomu víc nápaditýho gore a černýho humoru..(ale Samara byla super a celkovej dojem je i přes to všechno spíš pozitivní.3,5*). ()

fr3ak

Přiblblá a nudná křeč, jako vystřžená z tvorby MTV. Pro děcka asi dobrý. Ti co hledají kvalitní zábavu, ať se vyhnou obloukem. ()

Wallis3

Tak nějak mi přijde,  že to byl zmršenej horor a hodně nepovedená černá komedie. Nejvtipnější byl vlastně ten konec,  kdy nevěsta sedí na schodech a na otázku pánů oficírů odpoví: "PŘÍBUZNÍ " ()

lemonova

Ako je možné, že táto "blbosť" mi pripadala zmysluplnejšia než mnoho seriózne sa tváriacich filmov? Iba včera som pozerala najnovšiu verziu Smrti na Níle, pri ktorej som metaforicky horko zaplakala, lebo to bola pre mňa degradácia predlohy, aká sa dávno nevidí. Zato v podstate béčkový horor mi prišiel oveľa lepším filmovým počinom: predovšetkým pre lepší scenár, atmosféru a najmä.. pozor pozor: mala som v ňom komu fandiť! Pretože Samara nielen že hrala ako o život, ale ešte ste jej to fakt všetko zhltli. A čuduj sa svete, malo to vtip aj myšlienok zopár. Ak sa radi bojíte, ale beriete to s nadhľadom ako ja, kľudne si túto jazdu pozrite. ()

Ema57

Může to být pěkně krvavá honička, když se holka toužící po rodině chce dostat pod čepec do povedené familílie, která má své vypečené rituály, z nichž nejvypečenější je hra na schovku. Běž, běž...k tomu hraje v zběsilém tempu retro písničku a běží opravdu všichni. Jde jim i nevěstě o kejhák a také o něj přijdou. Dobře jim tak. ()

phoenixer

Trailer ukazuje v podstatě vše co je na filmu dobré. Herecké obsazení je super, přesto postavy nemají často jasný charakter. Dějově, je to už po pár minutách schovky dost nezáživné. Ten konec plnej výbuchů těl mě bohužel zklamal nejvíc. Tuhle blbost si mohli odpustit. ()

JetDryerFan

Na filmu všeobecně není nic špatně, obsazení funguje, příběh a atmosféra také, nějaká ta zamýšlená ironie jakbysmet, ale... bohužel se film nevyhnul několika nelogickým hororovým klišé (proč?!), které mi nedovolí hodnotit lépe. Zkrátka velmi slušná trojhvězda. ()

Davidkkk

Jedno velké překvapení, z něhož dělá dokonalá Samara Weaving jednu z nejlepších vyvražďovaček poslední doby. ()

Vabr

Pokud čekáte originální horor, tak marně čekáte. Krvavá nevěsta je pouze a jen (nevtipná) nedotažená komedie. O žádný horor se nejedná. U filmu jsem se zasmál jen jednou. Je mi jasné, že kdyby byly vtipy více dotažené, tak by Krvavá nevěsta klesla o několik procent níže, ale já bych měl z toho lepší pocit. Ve filmu jsou místa na schovku tak nevyužitý. Ve filmu blábolí o nějaké cestě pro služebnictvo, která tam ani využitá nebyla. Šlo to použít o dost více. Zdá se mi, že po ní ani nějak nejdou. Tak mě to u filmu štvalo. Kdyby ji chytit opravdu chtěli, tak by ji už měli. Malý rozvoj postav. Ani hlavní hrdince jsem moc nefandil. Konec mě naštval. Další rádoby ptákovina, co asi měla pobavit. Fakt sra*ka ten konec. V kině jsem si průběžně u filmu říkal, kdy už to asi skončí a díval jsem se tak z nudy po sálu. Zde trailer a hodnocení hodně klame. VYHODNOCENÍ: HLAVA VE VÝTAHU ()

Ihuj

Originální. Horror vysvětlující psychologii a motivace strašidel. Místy na hranici vtipnosti. A dobře natočené. S jednou myšlenkou: Člověku bude připadat všechno normální, pokud ho v tom rodina podpoří. ()

Kingjiri

Sympaticky ujetej horor, kterej funguje ve všech žánrech, do kterejch nakoukne. Neni teda nouze o napínavý momenty, ale ani o ty zábavný a humorný. Obsahuje taky pár dobrejch zvratů (zejména v oblasti vývoje určitejch postav). SPOILER: Trochu mě ale zklamal závěrečnej nadpřirozenej twist, protože jsem se celou dobu těšil na závěr, kterej bude těžit z tuposti boháčů, který uvěřili báchorce o prokletí. KONEC SPOILERU. Herecky vzhledem k neznámýmu castingu fajn, ale aspoň jedno zvučnější jméno by potěšilo. Dál bych taky ještě přitvrdil v oblasti černýho humoru a odvázanější gore by taky určitě ničemu nevadil. I přes určitý rezervy a částečně nevyužitej potenciál pořád mnohem lepší než žánrová konkurence. Za pár hlášek a námět čtvrtá slabší hvězda. ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)