Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (Cinemart)

KaZbunda

Alexi..chci se rozvést. Super úlet, který ukazuje, že před svatbou je třeba se pořádně seznámit s rodinou nastávajícího partnera ()

johnsnow

Sklamanie. Námet super a prvé dve tretiny sú fajn vtipné a majú aj nejakú tú drsnosť. Akurát že záverečná tretina je kde čakáte, že Samara spustí Revenge mód tak hovno z toho. Ale 3 slabé * dám a nebyť tam samara dám iba dve. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 88%, Audience Score - 78% | FDb.cz - 65.9% | Ono to je vlastně celkem dobrý film. Bavilo nás to, mělo to solidní "staré" prostředí a Samara Weaving se nám zamlouvala více než její strýček (ve většině rolí:-). Ale závěr byl fakt přepísklý, a to nemálo. Holt, pokazilo nám to dojem z celého filmu, který byl občas solidně krvavý, ale zároveň vtipný. Takže o 4* se VŮBEC nedá uvažovat. 60% ()

AgnesDee

Tak tohle byl jinej slasher. Velmi osvěžující žánrovka, která mě opravdu nezklamala. Film se krásně rozbíhá, postavy moc dobře vědí, proč to dělají, a nejsou vyobrazeni jako šílení psychopati. Teda alespoň ne všichni. Grace má moc hezký charakterový růst, od holky, která je ochotná přijmout jakoukoli výzvu, aby byla vřele přijata do rodiny, do sebe si vážící ženy, která si nenechá srát na hlavu, a která si v budoucnu bude ženicha rozhodně vybírat podle rodiny. Alexův charakterový vývoj je také velmi zajímavý - od rodiny se prostě utéct nedá a ať chceš nebo ne, to ona tě definuje. Nakonec chci pochválit krásně plynoucí děj bez zbytečného zpomalování, díky čemuž krásně ubíhá a vy se při jeho sledování rozhodně nebudete nudit. ()

Hyperbolic

Chytrá a rozverná zábava pro celou rodinu a hlavně pro novomanžele. Náhled do tajů bohatých američanů, kteří neví jak žít své životy, za své bohatství vděčí svým předkům (a ti Satanovi), a kteří udělají cokoliv aby bohatí zůstali. Scream-queen Samara Weaving zde exceluje ať už jekotem či svou drsností a hláškováním. Je vynalézavá, odolná a postupně stále červenější. Nad hloupostí boháčů zůstával rozum stát a jejich některé výlevy jsou výborné, Radio Silence to zde zvládli po všech stránkách. Ubohé služky, jeden z těch lepších running gagů. ()

Blazkowicz

Z krvavé nevěsty se nakonec stane pěkně nasraná nevěsta. Šlape to dobře, jen jsem tam neviděl žádný horor teda. Možná minimálně. Kdyby je nakonec všechny vyvraždila sama, možná by to bylo ještě lepší. 4-* ()

hrumsrt

Mladší režisérské duo, které stojí za novými sequely kultovní série Vřískot, jež dokázali svými dvěma přídavky skvěle nakopnout a mě osobně potěšit možná nejlepšími díly série... Právě ještě před nabídkou obohatit svými pohledy nekonvenční horory Vřískotí série si oba udělali hororové jména na menších strašidelných kouscích, z nichž právě za největší pozornost stojí Krvavá nevěsta.. V lehce absurdně komediálním hávu nám ukazují jedno dynamické, rituálem a krví proložené rodinné setkání. Námět o prosté hře na schovávanou, kde si ale hledající na nic netušícího v koutě zalezlou hlavní hrdinku byl svěží a navíc jde hodně na ruku mladším anebo unavenějším divákům, i proto není nutné hledat v příběhu poselství jako třeba v něčem podobném starším Uteč.. V hlavní roli to táhne pohledná Samara Weaving, která si tuhle nevinou holku v nesnázích dává na výbornou, ale stejně nemá nic z absurdního pojetí zbylých postav.. Právě všichni hledající, kteří vezmou odlehčenou hru až moc vážně, jsou přehlídkou všemožného pojetí okolnostmi motivovaných záporných postav.. Jde o zábavnou a napínavou podívanou, kde se střídají temnější, zábavnější a akčnější momenty, z nichž každý utváří o to příjemnější zážitek.. Jen i tentokrát jde spíše o horor zacílený na mladší generaci a otrlejšímu divákovi přináší málo originálních nápadů (na prohloubání mytologických otázek zapomeňte) a moc ze začátku spěchá, aby už už si odbyl atmosféricky nabitý úvod a už se šlo na akci... Ale na horor na Disney+ obstojné.. 60% ()

kubas369

6/10. Zábavný a vlastně docela zajímavý koncept šílené rodinné tradice. Tak to dopadá, když se paktujete s ďáblem. Vřískot mi ale od této tvůrčí dvojice sednul víc. ()

jokino

Úprimne povedané, nečakal som od toho vôbec nič, už trailer ma extra neoslovil, ale na moje prekvapenie som dostal nečakanú dávku z časti čiernej komédie, z malej časti nejakého toho gore mini hororu a zopár ako-tak vtipných hlášok. Pre mňa vyslovene jednohubka, ale celkom znesiteľná. A záver ma, hoc mám z toho trochu rozporuplné pocity, ale prekvapil.. Ako sa postupne vyvíjala dejová línia, počítal som skôr so psychopaticky ladenou rodinkou, ktorá proste až absurdne verí nejakej historke z minulosti a v tomto svojom zápale podľa toho koná, ale.. Samozrejme, film mal svoje chyby, no napriek tomu príjemne prekvapil. ()

zdenzo

Tady mi asi vzhledem k vysokemu hodnoceni ostatnich neco uniklo... Totalne nudny koncert nelogickych postupu postav. Třetí hvězda jen za závěr via El Machete. ()

Frca

OBSAHUJE SPOILERY!!! Černá hororová komedie s neskutečně sympatickou hlavní představitelkou. Představte si, že požádáte toho, koho milujete o ruku, ale ještě předtím si musíte s celou famílií zahrát hru. Řeknete si: Jo, v pohodě, prostě schovka. Trochu divný, ale nic hrozného se nemůže stát, že ne? Samozřejmě že ne, pokud se ovšem nepřivdáte do rodiny vyšinutých psychopatů, kteří vás nechtějí pouze najít, ale chtějí vás zlikvidovat. Ready or Not, here I come. A jediná věc, co vám zbývá, je se úkryt a nepřijít nikomu na oči. Můžete věřit jen svému vyvolenému, ale nikomu jinému. I asi tak 6-ti leté děti mají u sebe pistoli a následují příklad své rodiny. Ale tady tak trochu narazí. Nevěsta se totiž nevzdá bez boje. A pokud se s ní pokusíte vy*ebat, tak ona vy*ebe s vámi. Je to příjemný film, u kterého si prostě vezmete popcorn a skvěle si to užijete. Hlavní představitelka fuckuje ostošest a krev zde teče neustále. Já jsem se u toho královsky bavil. ()

heavy66

Zábavný a morbidní kousek s přesvědčivou Samarou Weaving! Škoda jen, že na konci nepopustila pořádně uzdu svému vzteku! ()

solisoli

Najprv sa to javilo, ako pravá nefalšovaná rodinná dráma, keď sa votrie do zámožnej rodiny, akože zlatokopka. Čudný svadobný obrad sa zrazu zmení na hru a celý priebeh nadobudne nečakaný rozmer, krvavej fantazmagórie, kde zrejme scenár tvorili priamo počas nakrúcania, až keď sa rozhodli, že už je čas to nejako ukončiť. Bohužiaľ tento potom už brak, mohol dopadnúť aj inak, ale to si žiadalo oveľa väčšie žánrové myslenie. ()

m.p.mysacek

Podle traileru vypadala Krvavá nevěsta skvěle. Oceňuji originální nápad rodinné tradice se společenskými hrami. OK, vytáhne si "schovku", která znamená oběť a nevěstu je nutné zabít. Ještě bych brala, že rodina se sejme omylem. Líbilo se mi, že švagr nevěty se snažil pomoci. Nejvíc to zkazil ženich a nejtrapnější ze všeho byl konec, kdy všichni přeživší prostě jen stupidně vybuchli. Čekala jsem, že spíš nevěsta se ženichem utečou a rodinu postihne chudoba nebo tak něco, ale ne trapné vybuchnutí. Popravdě nechápu, proč tak vysoké hodnocení. Za mě, víckrát už ne. ()

Marcas

7/10. Vcelku poutavý příběh, který doplňuje hutná atmosféra a je pravda, že jsem se párkrát i bál. Pěkně natočeno. Pěkně zakončeno. Z kina jsem odcházel spokojený a trochu vystrašený. ()

DonBraso

Výborná Samara,dobrý náměť a to je vše dámy a pánové.Vlastně ještě ten vybuchující konec s kapkou krve.Ostatní maškarní bál o jedné vytažené kartě,kde se mění svatba v rádoby srandovní show.Humor absolutně nesedl,přišlo mně,že někdo chtěl točit malinko anglický černý humor,ale vesměs díky absolutně plochým postavám to vůbec nešlo.Kromě Grace a její "fuck" tu nebylo nic.Vlastně ještě tak vzteklý to tatínek,ale koukat na příšernou Andie MacDowell je utrpení.Nápad je jedna věc,provedení druhý.Komedie nula a horor vlastně jen tak napůl.Máme tu vidět vlastně vše podstatné,ale nakonec to hledání v zámku přestane bavit.Bez Samary Weaving bych to vypnul,protože to byla blbost,kdy i konec byl vlastně hrozný shit,kdy nejdřív holku bráníte a pak co?Tohle měl natočit Seth Rogen,kterýmu by tohle padlo do bot a né chlapcům,který natočí hororovou povídku.Na celovečerák je to proklatě málo.Nápad,Samara,fuck...50% ()

WeeLass odpad!

Přesně podle mého očekávání. Chtěl jsem se tomuhle filmu vyhnout, protože od srdce nesnesu hororové komedie nebo v tomto případě horor, který se snaží být vtipný a parodovat sám sebe. Neshledávám na tom komediálního nic, nezasměju se tomu, jak vtipně někdo vyletěl do povětří, nezasměju se debílkům vyvražďujících nové přírůstky do rodiny. Film se nebere vážně a to nesnesu, když jsou vizuály a téma takhle drsné. Nesedí mi to k sobě, a chování postav mě v takových filmech jen neskutečně vytáčí. Už nikdy víc. ()

Dennnisa

Slušně pošahaná rodina, super děj a průběh filmu..ale proč zase takový konec?? Za to jde hodnocení dost dolů..40%. ()

djbarrel

Komedie ? 100% NE ! Horor ? ... no možná trochu. Thriller ? Ano a velmi kvalitní. Místy až absurdní, ale opravdu kvalitní thriller s hororovými prvky co rozhodně za shlédnutí stojí. Celý film mě bavil a to i bez té slibované "komedie". Na konci se tedy trochu černého humoru objevilo, ale asi to bylo tak akorát. 77 % ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)