Komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a rodina už ho má plný zuby. Ale i srdce. Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprdy. A navíc jí za matkou pálí šéf, gangster místního formátu, kterému evidentně přeskočilo. Tak Kamile dojde, že musí zasáhnout a donutit mámu konečně šlápnout tátovi na ty jeho špičatý perka! Nebo všechno poletí do luftu. Komedie  o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera! Možná, že se zasmějete a jestli na to máte žaludek, třeba si i zatancujete. (T.H.A. - Total Helpart)

klukluka

Připadám si fakt divnej. Má to 36 procent a mně se to regulérně líbilo. Celou dobu mi vadila jen ta střecha (toho by si asi všimli už dřív), ale jinak je to cool film, co se nebere vážně, chce pobavit a v mém případě to dopadlo na úrodnou půdu. A práce, kterou na tom odvedl Mr. Mad Nut? Mega, mega dobrý! Nejlepší rockenrollový fláky ever. A to rock’n’roll tak úplně nemusím, což poznáte mimo jiné podle toho, že jsem to před chvílí napsal tutově blbě. Páni Trojanové, tohle se vám povedlo, rád na to kdykoliv kouknu znovu, díky vám moc, díky všem, kdo jste se na tom podíleli a je mi moc líto té křivdy, která se vám děje…. ()

prezdivaka

Snaha udělat černou komedii ve stylu bratří Coenů tak úplně nevyšla, i když některé scény byly docela povedené. Ale zcela jistě lepší než například Táta nebo milenec s Gerardem Depardieuem, který má nepochopitelných 20% nevíc. ()

Prehry

Bezduché, nudné, spíše trapné než vtipné (pousmála jsem se jednou) a nemít v cestě ze sálu 7 lidí, přes které bych musela lézt, odejdu v půlce, neb to byla ztráta času. Jedna hvězda za snahu všem, ale tohle není ten správný směr za kultovní komedií, kterou si budeme pouštět po generace. :( ()

mira007

Ulítlá komedie bratří Trojanů, která má jeden dost zásadní problém - absenci čehokoliv vtipného, co se táhne dvě hodiny. Nemůžu tomu upřít skvělé herecké výkony, hravý vizuál, nebo zajímavé česko-slovenské obsazení, ale to trapno je deprimující. ()

ArthasKarfa

Sem tam je to i docela vtipné, ale vlastně často nevíte, proč a co se ve filmu zrovna děje, Trojan i Macháček jen hrají špatné role, kde ani oni nezachraňují něco co tam není. Tohle se nepovedlo ani trošku. ()

Garch

I kvůli popravě od Fily jsem neviděl v kině, dokud to šlo. Chyba. Překvapení, které, jak koukám na csfd.cz, bude doceněno až později. - Muzika není nějaká kopie padesátek, Je to boží soundtrack, jak z Pulp fiction. Stejně tak příběh se poskládá dohromady z perfektních kousků, podpořených lokacemi (ty dva baráky, to je duše vs povrchnost). Kamera přesně ví co, jak, odkud a proč. Hlavní představitelé to evidentně vědí taky. Prostě, od "Tvůj život je zbytek bramboračky od včera" přes "Alespoň nějaký přibližný počet mrtvých" - "Nemáme to spočítaný" po "Jsi volný." ()

bobstock odpad!

Nemyslel jsem si, že dám někdy bratrům Trojanům odpad...tenhle paskvil bůh ví čeho, sem si pustil dvakrát jestli se mi to nezdálo...nezdálo. Při premiéře protagonistům muselo nutně dojít, co jim všichni provedli. :/ ()

Oralfabet

Titulní postava je tak nesympatická a otravná, že jsem byl nakonec fakt rád za to, jak málo se ve filmu vyskytovala. Výkon Veroniky Markové byl nestvůrný. Macháčku, zabij mě prosím golfovou holí. Když Hádek spálil Šukmapu, poplakal jsem si. ()

Jaroslaf

Film od boomera pro boomery. Nevtipný, nemastný, neslaný. Ještě mě při něm hojně napadalo, jestli skutečně existují lidé, co si rádi poslechnou rokenrolovou hudbu s českým přízvukem. Pokud takoví lidé existují, v tomto filmu najdou zalíbení. Jinak skutečně netuším pro koho je určen. ()

Saintes

Ryzí divácké utrpení a téměř dvě hodiny života, které mi už nikdo nevrátí. Film, který nedává smysl, není napínavý ani zajímavý, všichni se chovají jako na drogách a já celkem litovala, že jsem při sledování nějaké drogy nepožila, možná bych si to užila víc. ()

TomasKotlant

Parádní ulítlost, kterou bohužel místní kritici jezdící s litrovými tříválci koncernu VW evidentně absolutně nepobrali. *** V8 VOE!!! *** Cadillac Sedan 9 <3 *** Elvis. ()