Komentáře uživatele warrenur k tomuto TV seriálu

Zaujimavy napad, popri tom mnozstve prichodov ludi z minulosti, ci z buducnosti v inych serialovych, ci filmovych kuskoch. A celkom sa im vydaril i ten kontrast "prichodzich" po rokoch v tych uliciach mesta. Krista Kosonen v roli cerstvej a jedinej policajnej absolventky zo "spritomnelych" je takisto atraktivna. Nemozem sa zbavit dojmu, ze sa pri svojej postave nechala hojne inspirovat Sagou Noren z perfektneho Broen - Most. :) To mi ale neprekaza, Saga bola super. Obe svojske "blondcky" v kozenych nohaviciach so zvlastnou chodzou a nezvycajnym spravanim. Neskutocne ma pobavil zvyk a "storka" s machom. ;) Ano, ma to svoje naivne a slabsie chvilky, ale zatial u mna prevazuje zaujatie a zabavnost. Odporucam.(5.11.2019)

Stretnutie dvoch "shieldmaiden" z minulosti a ich nocne vycinanie zachytene na telefone az po "houbickove" stavy boli celkom vtipne. Tempo sa zvolnilo, ale pripad napreduje pomerne rychlo. Neskusena typkyna proste natrafila na prvu, digitalne a hned spravnu stopu. Usmevne, ale co uz. Naviac, typek, co sa zatial rysuje ako "protistrana" neni ziadne "orezavatko", takze to snad bude este celkom zaujimave. Kazdopadne, uz mam v hlave par moznych scenarov a tie, co sa mi ponukaju ako najjednoduchsie sa dufam nenaplnia v seriali. Tentokrat priemer, ale stale som v zaujati.(5.11.2019)

Vtipneho bolo tentokrat menej. Rodinna riesitelka sporov a i vystrel vsak usmevne boli. Pozornost sa vsak upriamuje na "spritomneleho", ktory vo svojej dobe bol NIEKTO. Typek, ktory vyzeral byt na vyssom zaporackom poste, bol v zavere z rovnice vyluceny a tak mozno predpokladat, ze chapadla vedu asi o dost vyssie (vzhladom na pouzitu technicku vymozenost). Komunita odmietajuca elektricke vydobytky sucasnosti zrejme v cudnych satach skryva utlu agentku, hackerku a bojovnicku v jednom. Som zvedavy, co je zac. Tento diel mi uz prisiel trochu chaoticky. Snad to v dalsom dieli dostane hodnoverny pribeh.(7.11.2019)

Ina stopovacia skupina z vikingov a laponca. ;) Uz teda aspon tusime, co za superzienku sa to vyklula v predoslej casti a aku ma spojitost so strelbou v lese. Ako vzdy, ked par nastrocnych vypne mozog a niekto z nich si to odskace, i tato prihoda tej dvojke dievcat snad aspon urychlila prichod dospelosti. Moc sa toho neudialo. Okrem este poharika alkoholu "sucasneho" a "ex"- manzela. Minutaz je ozaj kratucka, az moc.(7.11.2019)

Navsteva z minulosti nasmu detektivovi zavitala do bytu a podarovala voditko k vysetrovaniu. Neviem sice, odkial si nas zavislak rovno vybavil spojitost, ale zrejme divaci tuto barlicku potrebovali. Nuz a zrejmy "DNA zberatel" dava v zavere dovod verit na nejake sprisahanie. Caka nas este posledny diel serie a zrejme sa to vsetko vtesna do posledneho dielu. Aspon teda dufam, ze neostane vacsina visiet vo vzduchu a divakovi bude odkazane, aby si pockal na dalsiu seriu. ;) Uvidime. Inak sa udiali len okrajove veci a tentokrat uz vtipne nebolo okrem nervaku na parkovisku prakticky nic. Vlastne jedna stoji za zmienku. Slecna vadavajuca sa za "spritomnelu" z 19teho storocia sa prisla utiekat o ukryt k typkovi, ktoreho sme doteraz nevideli, ale uz teraz vieme, ze mu i vcely ustupuju. Opat dost velky chaos, ktory bude treba nejak upratat v poslednom dieli.(7.11.2019)

Konecne sa niektore veci dovysvetlili. Tapanie v tme bolo dost dlhe. A ano, narabanie s casovym kontinuom dava filmarom k dispozicii dost silne zbrane, co sa tyka scenara. Moze byt. Zrejme nebol dostatocny rozpocet, aby si tvorcovia mohli dovolit viac. Tak snad cosi zarobia a budeme mat i druhu seriu. Ako celok mierny nadpriemer s obcasnou slabsou, nevyvazenou epizodou.(7.11.2019)