Tři dny Kondora

• slovenský

Tri dni Kondora

Thriller / Drama / Krimi / Mysteriózní

USA, 1975, 117 min

Zatiaľ najsolídnejší zástupca žánru 70s paranoja, čo som videl a i to stále ďaleko za ideálom. V prvom rade Kondor má ucelený príbeh o veľkej konšpirácii, ktorá vohnala hrdinu do neľahkej situácie, kde každý môže byť zradcom. Mínusom je otravná disco hudba, zbytočná romantická línia a neuspokojivé rozuzlenie (čo to preboha malo s tými brakovými románmi a ako a kým tam bola zafixovaná správa?).(30.8.2016)

Pokud desetkrát za sebou odmocníte Bournea 2+3, dostanete Tři dny Kondora. Jak Redford, tak Damon spadají do tzv. novodobého typu akčních hrdinů v pohybu, inteligentních, osamělých a adaptabilních jedinců, pro něž není podstatný deadline (nemají konkrétní závěrečný úkor, k němuž by směřovali), ale akce v přítomnosti a orientace v žánru. Problém je, že Redford moc v pohybu není a nulový deadline obírá celou story o impozantnost. Korunu tomu pak nasazuje Roizmanovo statický záběrování.(2.5.2008)

• Frajer42

Spoilery! Trocha černé vody odstartovala nelítostnou likvidaci a později i nekonečnou naháněčku skvěle hrajícího Roberta Redforda, kterému se likvidaci podařilo vyhnout. Téma bylo bezesporu velmi zajímavé. Jen si žádalo mnohem intenzivnější zpracování, a to zejména v úvodní a střední části. Závěr byl totiž vynikající. Celý snímek nenabízí nic příliš originálního. Klasická CIA pracující uvnitř CIA a jeden nevyhovující vyvrženec. Mužské oči jistě potěšila účast Faye Dunaway, která byla opravdu kočka a Robert tak nemusel moc dlouho oplakávat smrt manželky. Lepší dvě hvězdy. Přeci jen nevidím v tomto thrilleru pranic nadprůměrného. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel nascendi.(20.8.2017)

Solidní zápletka s trošku lehkomyslnějším koncem. Redford předvedl kvalitní, poměrně uvěřitelný výkon. Z filmu jsem si odnesl jedno překvapivé "poučení". Pokud chcete sbalit holku, je nejlepší postup následující - přepadněte ji, pokud možno s pistolí, namluvte jí historku o tom, že jste agent, kterému zabili všechny blízké. Odvezte ji k ní domů, tam ji na několik hodin bez jídla pevně svažte. No a další den ráno vám zaručeně, jako Redfordovi, skočí přímo do postele:-)(22.10.2010)

Nejspíš úplně první a nepřekonaný thriller s osamělým hrdinou, proti kterému se všichni spikli a on neví proč. Film nedělá z diváků blbce a nic zbytečně sáhodlouze nevysvětluje, aby mu to všechno společně s hrdinou došlo jako brambor v páře. Slušně zamotaná zápletka (ale ne nepřehledná), vynikající herci v čele s naprosto přesným Robertem Redfordem, krásnou Faye Dunaway a ledově chladným zabijákem Maxem von Sydow v roli, pro kterou se narodil. Zlatá léta sedmdesátá! 100%.(23.8.2010)

• - Průměrná délka záběru je 5,8 vteřin. (HellFire)

• - Kondor (Robert Redford) nosí ve filmu hodinky Doxa Sharkhunter. (kwaicheng)

• - Režisér Sydney Pollack si zahrál ridiče taxíku, který málem srazí Redforda. (HellFire)