Tři dny Kondora

• slovenský

Tri dni Kondora

Mysteriózní / Thriller

USA, 1975, 117 min

Přišel jsem, viděl jsem, stačilo mi, odcházím. Nemrazilo mě, ani náhodou!! Na režijním křesle hollywoodský klasik Sydney Pollack, před kamerou jeho dvorní herec Robert Redford. Paranoidní klasický thriller přesto tak úplně nefunguje. Má sice místy slušný feeling, ale jednotlivé scény nemají potřebný spád, natož pak napětí!! A romantika s Faye Dunaway je kapku mimo mísu.. Jen velmi slušné řemeslo..(17.2.2012)

Na svou dobu zdařilá agenturní hříčka. Poboční milostná zápletka jen dokazuje, že ženy byly divné vždy a všude. Divné ne, zvláštní, že. Neuchopitelně nepochopitelné a nepochopitelně neuchopitelné. Ovšem okouzlující! Tak. Snad jsem už z toho genderového průseru vybřednul. Nerad bych skončil přibit nějakou bruselskou chlapnou na půlměsíc. Kříž už je zakázán....(3.1.2016)

“Jasně. Rozumím. Očekáváte, že přilákám pozornost. Budu běhat po světě a smažit se ve vlastní šťávě, dokud mě ti chlápkové neobjeví a nenajdou někoho, kdo mě v tichosti oddělá. A vy zatím budete schovanej za bukem a po činu si je kliďánko seberete…“ Si to tak představte. Máte takové pohodičkové zaměstnání. Sedíte si piánko v teplém kanclu a čtete knížky. Hromady knížek. Čím větší brak, tím líp. A posíláte zprávy o zápletkách v těch knížkách někam na ústředí. Sice máte nějaké krycí jméno, ale, prosím vás, kdo by to bral vážně… Dokud si neodběhnete pro svačinu… Z chlapa, co sedí v kanceláři, je najednou špion první kategorie, chladnokrevný, odvážný, chladně analytický, znalý jakékoliv techniky, co se nenechá zaskočit v žádné situaci a podlehne mu krásná žena (která by nepodlehla? :o))). Neuděláte jedinou chybu, mohla by být osudová. Je… A najednou už zase nikoho nezajímáte... No, ano. Je to tak trošku pohádka, ale moc dobře napsaná pohádka. Výborně funguje v každém čase. A dojde vám, že jste jen malé kolečko v soukolí a nemusíte být ani zaměstnancem CIA. Season Challenge Tour 2015 - týden s krimi / thrillerem sedmdesátých let(3.9.2015)

Nejspíš úplně první a nepřekonaný thriller s osamělým hrdinou, proti kterému se všichni spikli a on neví proč. Film nedělá z diváků blbce a nic zbytečně sáhodlouze nevysvětluje, aby mu to všechno společně s hrdinou došlo jako brambor v páře. Slušně zamotaná zápletka (ale ne nepřehledná), vynikající herci v čele s naprosto přesným Robertem Redfordem, krásnou Faye Dunaway a ledově chladným zabijákem Maxem von Sydow v roli, pro kterou se narodil. Zlatá léta sedmdesátá! 100%.(23.8.2010)

Poctivý thriller ze staré školy s trošku pochybnou hlavní postavou (na samouka a knihomola opravdu hodně slušný výkon), poklidným tempem, příjemně dřevní muzikou a dobrými hereckými výkony všech zainteresovaných. Z diváckého hlediska je velice atraktivní přístup, že zpočátku víte o celé zápletce df. stejně málo, jako hlavní hrdina a společně s ním pak rozmotáváte klubko záhady – proč muselo zemřít 7 civilních zaměstnanců CIA a proč je jediný přeživší lovnou zvěří? Radost mi zkazilo jen to, že jsem v závěru filmu usnul a prochrápal pointu. To to nemůžou dávat o něco dřív, setsakra? No, aspoň nemohu spoilerovat :o)))(9.4.2004)

• - Počítač, který se na začátku filmu používá pro scanování, je set dvou chassis. V jednom je samotný počítač DEC PDP-8/E a pod ním pevný disk RK05 (1500 otáček, 14" výměnné cartrige s plotnami o kapacitě cca 2,5MB). Druhé chassis je osazené páskovou jednotkou DECTape TU56. OCR na tomto počítači je pravděpodobně jen filmařskou licencí, výkon stroje nebyl pro podobnou práci dostatečný. (nocturne)

• - V okamžiku, kdy Kondor rozmlouvá s Higginsem u řeky Hudson, je v pozadí vidět továrna se třemi komíny, ve které byl vězněn Mel Gibson ve filmu Spiknutí. (pávek)

• - Režisér Sydney Pollack si zahrál ridiče taxíku, který málem srazí Redforda. (HellFire)