Tři dny Kondora

• slovenský

Tri dni Kondora

Mysteriózní / Thriller

USA, 1975, 117 min

I po letech zůstavá skvělým, strhujícím filmem s hrdinou, který k řešení své situace nepotřebuje svaly, hi-tech hračky ani kanonádu speciálních efektů... A pro mě jeden z osobních filmů. První "mládeži do 15 let nepřístupný", na který se mi podařilo proniknout bdělou ostrahou uvaděček do kina dlouho před vydáním občanky. A že se to tenkrát bralo vážně a přísně. Klukovský adrenalin, na který se nezapomíná, a který už dnes nidkdo prožít nemůže.(30.5.2004)

Další stará dobrá špionážka, tentokrát na americký způsob. Příběh i to, jak ho Sydney Pollack natočil, působí ohromně realisticky, zpočátku výborně paranoidní Redford mu dodává potřebný šmrnc, k němu je třeba přičíst neselhávajícího Maxe von Sydow a okouzlující Faye Dunaway (jejíž ne moc věrohodná postava je ale důvod, proč Kondorovi dávám "jen" čtyři hvězdy), scény jako bitku v bytě nebo vystřílení kanceláře, a je to. Rád bych si přečetl knihu, která bude zřejmě ještě obsáhlejší - soudě podle toho, že se jmenuje Šest dní Kondora.(8.5.2011)

"Co mají zvláštní akce společného se slabomyslnou beletrií? Psanou holandsky. Vydanou ve Venezuele." Tak to se dám podat. Ale odpověď jistě existuje a mě celé to Kondorovo pátrání dost baví. Taky mě to na chvíli svádělo podat si přihlášku do CIA, protože hezky uklízejí své zaměstnance, ale asi by mě nevzali, protože mám ploché nohy. Nicméně Kondor je vynikající, opatrný, sečtělý a pro mě je radostí se s ním občas proletět. A přitom bych nerad zapomínal na jedinečného vrahouna Jouberta a nedobrovolnou spiklenkyni Kathy, bez nichž by tomu něco chybělo. Ale ono nechybí, takže s vrahy komunikuju až po dokončení zakázky, agentům nevěřím a pošťákům v zájmu své bezpečnosti neotvírám.(10.7.2017)

Vynikající atmosféra i po téměř 35 letech. Pollackovu spolupráci s Redfordem mám hrozně ráda, protože mě ještě nikdy nezklamala. Redford se na roli osamělého, flexibilního, prudce inteligentního, neuvěřitelně sexy ale zárověň trochu nemotorného špiona výborně hodí a dodává filmu poměrně realistický nádech (souboj s pošťákem, kde si vypomáhá třeba podtržením koberce mě nadchl). Celá myšlenka filmu je navíc stále aktuální a nějaký ten pátek asi ještě aktuální bude, stejně tak jako bude stále kvalitní Pollackova kamera.(4.8.2009)

Přišel jsem, viděl jsem, stačilo mi, odcházím. Nemrazilo mě, ani náhodou!! Na režijním křesle hollywoodský klasik Sydney Pollack, před kamerou jeho dvorní herec Robert Redford. Paranoidní klasický thriller přesto tak úplně nefunguje. Má sice místy slušný feeling, ale jednotlivé scény nemají potřebný spád, natož pak napětí!! A romantika s Faye Dunaway je kapku mimo mísu.. Jen velmi slušné řemeslo..(17.2.2012)

• - Kondor (Robert Redford) nosí ve filmu hodinky Doxa Sharkhunter. (kwaicheng)

• - Předlohou k filmu je kniha „Šest dní Kondora“ od Jamese Gradyho. Redford si ji přečetl a řekl Pollackovi, že to je „docela blbina“ a že neví, jestli to vůbec bude chtít točit. (Haniczka)

• - Tehdejší ředitel CIA Richard Helms byl ku pomoci Robertu Redfordovi jako osobní konzultant. (HellFire)