Tři dny Kondora

• slovenský

Tri dni Kondora

Mysteriózní / Thriller

USA, 1975, 117 min

Vynikající Robert Redford a krásná Faye Dunaway v napínavém dramatu, které ani po téměř 40 letech neztrácí na divácké atraktivitě. Zápletku sice hodnotím jako mírně přiblblou a nejsem si zcela jistý, zda jsem se v zmateném ději dokonale orientoval, ale natočeno je to zdařile a osobně mě tento film bavil. Za mě silné 4 hvězdy.(1.1.2013)

...za tři hvězdy Pepince. (Ne)rád bych se dotkl Faye Dunaway, ale scény s ní byly jako retardér. A než to pak Robert zase rozjel, už tam byla znova. Ženy to holt mají složitější i ve špionážních filmech. Co se ovšem atmosféry týče, můžou se jít dnešní patlalové moderních napodobenin klouzat ze Stromovky do Blanky.(6.8.2017)

Raz som už tento film kedysi dávno videla, nič som si však z neho nepamätala, len to, že sa mi páčil. Rozhodla som sa teda, že si ho v rámci Season Challange zopakujem. Moje matné spomienky boli správne, naozaj je to dobrý film na zaujímavú tému, ktorá divákovi svojím spôsobom poodhaľuje čo všetko sa skrýva za tými takzvanými "americkými snami". Videné v rámci Season Challenge Tour.(29.8.2015)

“Jasně. Rozumím. Očekáváte, že přilákám pozornost. Budu běhat po světě a smažit se ve vlastní šťávě, dokud mě ti chlápkové neobjeví a nenajdou někoho, kdo mě v tichosti oddělá. A vy zatím budete schovanej za bukem a po činu si je kliďánko seberete…“ Si to tak představte. Máte takové pohodičkové zaměstnání. Sedíte si piánko v teplém kanclu a čtete knížky. Hromady knížek. Čím větší brak, tím líp. A posíláte zprávy o zápletkách v těch knížkách někam na ústředí. Sice máte nějaké krycí jméno, ale, prosím vás, kdo by to bral vážně… Dokud si neodběhnete pro svačinu… Z chlapa, co sedí v kanceláři, je najednou špion první kategorie, chladnokrevný, odvážný, chladně analytický, znalý jakékoliv techniky, co se nenechá zaskočit v žádné situaci a podlehne mu krásná žena (která by nepodlehla? :o))). Neuděláte jedinou chybu, mohla by být osudová. Je… A najednou už zase nikoho nezajímáte... No, ano. Je to tak trošku pohádka, ale moc dobře napsaná pohádka. Výborně funguje v každém čase. A dojde vám, že jste jen malé kolečko v soukolí a nemusíte být ani zaměstnancem CIA. Season Challenge Tour 2015 - týden s krimi / thrillerem sedmdesátých let(3.9.2015)

Z dnešného pohľadu vizionársky film o zahraničnej americkej politike. Niežeby to tak nebolo vždy, ale v súčasnosti pointa filmu naberá na váhe. Literárny vedec Joe Turner mal tú smolu, že vďaka svojej šikovnosti a horlivosti stúpil niekomu na otlak, a tak musel byť odstránený. Tým sa začal pre neho boj o život, boj o čas potrebný na rozlúsknutie tohto špionážno-politického oriešku a tým aj na svoju záchranu. Koniec mi už prišiel trocha preexponovaný, už som sa trocha strácal, hlavne v menách, postavách a s nimi spätými súvislosťami. Tiež by ma celkom zajímali ďalšie osudy Joe Turnera, myslím, že sa z tejto postavy dalo vyťažiť ešte viac. Ale aj tak, veľmi dobrý, nadčasový krimi thriler. 80/100(20.10.2015)

• - Hlas v telefonním sluchátku při hovoru Kathy Hale (Faye Dunaway) se svým přítelem je ve skutečnosti hlasem režiséra Sydneyho Pollacka. (žvanimírek)

• - Počítač nebyl v době, kdy ho vrah vypnul, vůbec zapnutý. (nocturne)

• - V okamžiku, kdy Kondor rozmlouvá s Higginsem u řeky Hudson, je v pozadí vidět továrna se třemi komíny, ve které byl vězněn Mel Gibson ve filmu Spiknutí. (pávek)