Tři dny Kondora

• Československo

Tri dni Kondora

Mysteriózní / Thriller

USA, 1975, 117 min

Solidní zápletka s trošku lehkomyslnějším koncem. Redford předvedl kvalitní, poměrně uvěřitelný výkon. Z filmu jsem si odnesl jedno překvapivé "poučení". Pokud chcete sbalit holku, je nejlepší postup následující - přepadněte ji, pokud možno s pistolí, namluvte jí historku o tom, že jste agent, kterému zabili všechny blízké. Odvezte ji k ní domů, tam ji na několik hodin bez jídla pevně svažte. No a další den ráno vám zaručeně, jako Redfordovi, skočí přímo do postele:-)(22.10.2010)

Kondor newyorkský (Gymnogyps newyorkianus) je kriticky ohrožený druh třídy CIA, řád civilní, čeleď knihomol. V současné době tento kondor pravděpodobně obývá oblast New Yorku a jeho přilehlého okolí a aby dostál pověsti jednoho z nejdéle žijících ptáků, bude se mít co obracet.. Špionážní thriller z post-Watergate období, místy napínavý jak guma od trenek nasraného doktora Bruce Bannera. S pečlivým scénářem nechávajícím diváka dlouhou dobu tápat spolu s hlavním hrdinou, přepečlivým Pollackem na režisérské židli a rytířem Antoniem Blockem hrajícím tentokrát na druhé straně šachovnice. Milostná odbočka a přerod na Bonnie a Clydea sice diskutabilní, ale i s ohledem na otevřený a nikterak optimistický konec nevidím důvod, aby u dveří Sydneyho filmu zvonil divně obutý pošťák..(13.7.2015)

Vynikající atmosféra i po téměř 35 letech. Pollackovu spolupráci s Redfordem mám hrozně ráda, protože mě ještě nikdy nezklamala. Redford se na roli osamělého, flexibilního, prudce inteligentního, neuvěřitelně sexy ale zárověň trochu nemotorného špiona výborně hodí a dodává filmu poměrně realistický nádech (souboj s pošťákem, kde si vypomáhá třeba podtržením koberce mě nadchl). Celá myšlenka filmu je navíc stále aktuální a nějaký ten pátek asi ještě aktuální bude, stejně tak jako bude stále kvalitní Pollackova kamera.(4.8.2009)

Na svou dobu zdařilá agenturní hříčka. Poboční milostná zápletka jen dokazuje, že ženy byly divné vždy a všude. Divné ne, zvláštní, že. Neuchopitelně nepochopitelné a nepochopitelně neuchopitelné. Ovšem okouzlující! Tak. Snad jsem už z toho genderového průseru vybřednul. Nerad bych skončil přibit nějakou bruselskou chlapnou na půlměsíc. Kříž už je zakázán....(3.1.2016)

Kvalitní špionážní thriller podle výborného Gradyho románu Šest dnů kondora s výbornou hudbou Davea Grusina. Přestože Fay Dunaway jsem nikdy nemusel už od pohledu, má v tomto snímku něco do sebe. A i když konec považuju za trošku nereálnej, jinak je to skvěle nataženej film (tedy atmosféra je natažená jak kšandy). Sydney Pollack prostě umí, ať už se jedná o komedii (Tootsie), romanťárnu (Vzpomínky na Afriku) nebo western (Jeremiah Johnson). A nebo tento thriller. No a Robert Redford? Tomu se nedá vytknout nic, ani kdyb si to člověk opravdu přál. Je málo takových herců a málo takových režisérů, jako tito dva muži zde (a jelikož oba jsou stejně dobří herci jako režiséři, blíže specifikovat to nejde). Myslím, že tímto filmem se inspiroval hodně pozdější Nepřítel státu, hlavně navozením atmosféry a podobným námětem. Jako by Gene Hackman tam hrál Redfordovu postavu po 23 letech. A možná, že to byl i původní úmysl. Rozhodně nadprůměrný snímek, který každý, kdo má rád Roberta Redforda v nejlepší kondici, kdo má rád špiony a thrillery, kdo má rád inteligentní příběh jakoby z našeho světa, musí vidět. jindy Četl jsem knížku (Šest dnů Kondora) a musím říct, že film je o sto procent lepší. Knížka proti němu vyznívá dost nemožně, náhody a neuvěřitelné štěstí zasahují na každém kroku a konec je tam o dost hloupější, než tady. Tam se stane agentem.(24.2.2006)

• - Kondor (Robert Redford) nosí ve filmu hodinky Doxa Sharkhunter. (kwaicheng)

• - Hlas v telefonním sluchátku při hovoru Kathy Hale (Faye Dunaway) se svým přítelem je ve skutečnosti hlasem režiséra Sydneyho Pollacka. (žvanimírek)

• - Počítač, který se na začátku filmu používá pro scanování, je set dvou chassis. V jednom je samotný počítač DEC PDP-8/E a pod ním pevný disk RK05 (1500 otáček, 14" výměnné cartrige s plotnami o kapacitě cca 2,5MB). Druhé chassis je osazené páskovou jednotkou DECTape TU56. OCR na tomto počítači je pravděpodobně jen filmařskou licencí, výkon stroje nebyl pro podobnou práci dostatečný. (nocturne)