Tři dny Kondora

• slovenský

Tri dni Kondora

Mysteriózní / Thriller

USA, 1975, 117 min

Zdaleka mne pozvolna plynoucí thriller s Robertem Redfordem nezaujal tolik, jak jsem od něj očekával. Možná jsem už natolik zhýčkaný moderními krimi filmy, možná jsem byl unavený, nicméně Tři dny Kondora mne dokázaly po větší část stopáže spolehlivě nudit. První půlhodinka svižně utekla, pak ale dojde na střídání akce a špionážních keců a atmosféra jde do kopru. Dokud Redford sprintuje ulicemi New Yorku o život, je to zábava, ale jakmile si najde úkryt a rozjede vlastní hru ala Jason Bourne, sklouzne tento film do průměru. Času u tohoto snímku jsem nelitoval, ale čekal jsem více šťávy a života. Největší plus si snímek Sydneyho Pollacka zaslouží za sympatického Joea Turnera a za napětí při rvačce v bytě, stejně jako za závěrečnou pointu.(3.9.2009)

Výborný špionážní thriller a zatím asi nejlepší Pollack,kterého jsem viděl.Roberta Redforda jsem měl vždycky moc rád,tohle je jedna z jeho TOP rolí a Max von Sydow ve vedlejší roli je přímo excelentní.Jen celá linie s Faye Dunaway je trochu navíc,za což srážím jednu hvězdičku.Jinak ale výborné,vřele doporučuju.85 %(24.4.2010)

Dnes už příběh tohohle filmu ničím nezaujme. Vlastně je na dnešní poměry, kdy se spiknutí řeší v tuctech seriálů a kdy špionážní thrillery vrcholí trilogií o Bournovi, jedná o obyčejnou záležitost. To co dělá ze Tří dnů Kondora mírný nadprůměr je přirozené charismatické herectví Roberta Redforda a naopak chladná postava, kterou znamenitě vytvořil Max vo Sydow. Díky režii Sydney Pollacka je zase film příjemně střízlivý a citlivý a to včetně realistických akčních scén. Také se mu podařilo v pár záběrech vystihnout totální konspirační paranoiu. Výrazná je scéna ve výtahu, či třeba souboj s "pošťákem," naopak zamrzí že v závěru vymizí zápletka do ztracena.(26.6.2009)

I po letech zůstavá skvělým, strhujícím filmem s hrdinou, který k řešení své situace nepotřebuje svaly, hi-tech hračky ani kanonádu speciálních efektů... A pro mě jeden z osobních filmů. První "mládeži do 15 let nepřístupný", na který se mi podařilo proniknout bdělou ostrahou uvaděček do kina dlouho před vydáním občanky. A že se to tenkrát bralo vážně a přísně. Klukovský adrenalin, na který se nezapomíná, a který už dnes nidkdo prožít nemůže.(30.5.2004)

Vynikající Robert Redford a krásná Faye Dunaway v napínavém dramatu, které ani po téměř 40 letech neztrácí na divácké atraktivitě. Zápletku sice hodnotím jako mírně přiblblou a nejsem si zcela jistý, zda jsem se v zmateném ději dokonale orientoval, ale natočeno je to zdařile a osobně mě tento film bavil. Za mě silné 4 hvězdy.(1.1.2013)

• - Kondor (Robert Redford) nosí ve filmu hodinky Doxa Sharkhunter. (kwaicheng)

• - Předlohou k filmu je kniha „Šest dní Kondora“ od Jamese Gradyho. Redford si ji přečetl a řekl Pollackovi, že to je „docela blbina“ a že neví, jestli to vůbec bude chtít točit. (Haniczka)

• - Počítač nebyl v době, kdy ho vrah vypnul, vůbec zapnutý. (nocturne)