Dr. Jekyll & Mr. Hyde (TV film)

• Česko

Doktor Jekyll a Pan Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll & Mr. Hyde

Thriller / Sci-Fi

Velká Británie, 2003, 98 min

• filmmovier

Špatná adaptace, která dobře vypadá a jediné, co je na ní dobré, je atmosféra, ale nic z toho samozřejmě na dobrý film nestačí. John Hannah který mi jako herec vůbec nevadí, je tu obzvláště špatný - Jekyll mu jde, Hyde naopak vůbec, tváří se jako úchy a předvádí ukázkové neherectví - ostatní herci jsou na tom oproti němu lépe, a to je poměrně smutné. Nefunguje to ani jako horor, aní jako detektivka a drama a už vůbec to není sci-fi. Kouzlo předlohy je prakticky celé fuč a já stále doufám, že se někdy dožiju nějaké skutečně dobré adaptace tohoto skvělého příběhu, neboť tohle je naprosto zbytečné a kromě té celkem ucházející atmosféry a věty, co tu cituje tron (a hrozného Hannaha) si z toho radši nic nepamatuju. Utrpení, ale jsou i horší filmy. 40%.(7.1.2016)

„Moja realita sa stala mojou nočnou morou. Moje nočné mory sa stali mojou dennou realitou.“ Notoricky známy Stevensonov román poznáme tak intímne, že jedinou vecou, ktorou sa jednotlivé filmové spracovania navzájom jedno od druhého odlišujú, je herec. A ten sa tentokrát vydaril o to viac, o čo menej sme dovtedy nenápadného Brita Johna Hannaha (MÚMIA, SRDCOVÁ SEDMA) pokladali za nenáročného komika. Lenže komici zvyknú bývať vynikajúcimi dramatickými hercami (čo mimochodom neplatí naopak a uznávaní "vážni" herci sú väčšinou príšerne trápni komici). A John to predvieodl priamo v praxi. Hoci je snímka televízna, minimálne kvôli jeho presvedčivému psychopatickému výkonu na nás lezie mráz a ak k tomu prirátame pôsobivú dobovú atmosféru á la Jack Rozparovač (a zopár zaujímavých myšlienok o zle v nás), zostane nám pod pouličnou lampou postávať vcelku fajn hororový kúsok, ktorý nesklame, ani príliš nenadchne. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/571/(7.4.2009)

• kaylin

Bohužel je tohle nesmírně slabá adaptace, kdy člověk by se vždy měl raději vrátit k filmu z roku 1931, který je ve srovnání s tímhle bezkonkurenční. John Hannah je v roli neskutečně obyčejný a divadelní a opravdu se do ní moc nehodí. Kulisy jsou pěkné, ale vyznívá to prostě jako historické drama, kde kvituji celkem překvapivé množství krve.(8.11.2016)

• pfa

Tento Dr.Jekyll a pan Hyde snad není ani na tu jednu hvězdičku. Příběh mě vůbec do své atmosféry nevtáhl a z očekávání dobré verze Jekylla a Hydeho rychle sešlo. [1/1O] Sáhněte raději po Dr. Jekyll & Mr. Hyde(1931)(8/10), nebo Edge of Sanity(10/10).(10.3.2007)

• Shit

John Hannah se teda na hlavní dvojroli moc nehodil, vypadal spíš jako nějakej úchyláček. Režisér se asi snažil o něco jako temnou atmosféru s tajemnou hudbou, ale vůbec se mu to nepovedlo a ani fakt, že se to odehrává většinou večer a vtemných prostorách tomu nepomohlo. Tohle teda neni moc důstojný zpracování, ale přece jenom se tam pár světlých okamžiků najde, takže aspoň ty 2* to vydřelo(19.3.2005)