Epizody(8)

Čtyři generace pod jednou střechou, to nevěstí nic dobrého. Obzvlášť když Hanákovi nejsou tak docela normální. Babička píše detektivky, které nikdy nikdo nevydá, maminka Cilka miluje operní árie a tatínka Oldřicha zajímají jen želvy Poldinky. Jejich dcera Pavla vášnivě cvičí jógu, její manžel Petr nejraději čte noviny, jí nebo spí. Nejmladší členové rodiny, kterým nikdo neřekne jinak než raubíři, s rozkoší vymýšlejí lumpárny. A Káča, mladší dcera Cilky a Oldřicha, se chystá jim představit svého nastávajícího Zdeňka… V téhle rodině není nouze o překvapení. Jak to dopadne, když se konečně dostaví toužebně očekávaný malíř? Co způsobí větší rozruch – nečekaná návštěva tetičky, nebo zpráva o miminku? (Česká televize)

Pepinec

Klenot naší tvorby, kde legenda střídá legendu. Myslím, že svého času drželo sváteční dopolední vysílání tohoto seriálu pohromadě dost rodin. Devět z deseti trenérů doporučuje Takovou normální rodinku k posilování břišního svalstva místo posilovny. ()

Aky

Režisér Dudek ve svém silném období a tato plejáda herců nemohli dát vzniknout ničemu, co by nebylo dokonalé; nebo aspoň téměř. ()

Peytl

Asi nejlepší komediální český seriál, (fakt mě nenapadá nic lepšího) u kterého se vždy zaručeně pobavim. Nevim, kde se paní Vavřincová nechala inspirovat k napsání předlohy, ale vím, že bych tam dokázal koexistovat s hrdiny v nejlepší shodě. Co kus, to naprostá a dokonalá osobnost ve všech směrech. Je libo otrávit arsenem v nedělní kávě za doprovodu operní árie klouzajíc na jedné z Poldinek? Pak sáhněte po klasice! Je to zkrátka můj šálek čaje se vším všudy. "Holky, povedla se mi srnka" :)) ()

Snorlax

Švanda od začátku do konce, mírně cáklá babička, pějící matka a otec chovatel. Co mohly dcery obdržet do vínku za genetickou výbavu? To nejlepší, aby přispěly svým dílem k pobavení nás diváků vděčných za krásný český komediální seriál. Díky všem zúčastněným, z nichž již bohužel valná většina není mezi námi. ()

kingik

V podstatě průkopník sitcomů u nás, kdy si právě "imperialisty" často používané slovíčko sitcom, u nás dovolil použít málokdo. Zvláštní, že v té době by seriál se svými zámořskými "konkurenty" dokázal držet krok. Herci totiž byli vybráni přesně do svých rolí, a navíc dokázali dát právě výborně napsanému scénáři hodně navíc, co zkrátka dnešní slabá herecká generace není schopná. Ne všechny epizody byli stoprocentně vtipné, dokonce se našlo pár, které spadaly do průměru, ale pak přišla nějaká stoprocentně originální hláška, v podstatě od kterékoliv postavy, a nebylo co řešit. Jen to časté reprízování v televizi z tohoto seriálu udělalo mírně ohranou záležitost a díly s Oldřichem Novým jako panem Koníčkem, nějak nešlapaly, nic proti němu, ale to nejlepší už v té době měl dávno za sebou. Z téhle rodinky jde zkrátka hlava kolem. Mé hodnocení: 60% ()

johnys

Jediný český úspěšný sitcom. Exkluzivně napsané jednotlivé díly, pečlivě vybrané herecké obsazení, svižně natočeno. Škoda černobílého provedení. ()

Mariin

Místy vtipné černobílé scény jedné nenormální rodiny, které se odehrávají takřka v jedné jediné místnosti. Postavy se chovají normálně jen výjimečně, ale to nechme stranou, neb je to komedie a tam nemusí být vše logické. Nepochybně nejvtipnější jsou prvky, karikující typické mužské a ženské vlastnosti. Největším záporem tohoto socialistického produktu je zcela bezostyšné braní jména Božího nadarmo. S výjimkou dětských postav nezná nikdo žádné citoslovce a proto stále vykřikují „Ježíš Maria“, „Kriste Pane“ aj. Herečtí komedianti Medřická, Cupák, Řehoř, Rosůlková a Štěpánková zřejmě nic jiného neuměli; místy to až působí, že jde o záměr. Jinak je to oddechovka, chvílemi trapná, chvílemi vtipná, budiž. ()

PetrPan

Ach jo! Vždycky když vidím tenhle skvost televizní zábavy, přijde mi na mysl, kde že ty loňské sněhy jsou. V době kdy sledujeme podobné trapasy jako jsou Nováci, Policajti z předměstí a další ptákoviny je každé znovuuvedení tohoto klenotu skvělou připomínkou toho, že i Češi umí vytvořit skvělou situační komedii (čili sitcom, jak se dnes říká, ach jo) ()

nash.

Nejlepší český seriál všech dob... a stačilo mu na to jem 8 dílů, jedna kulisa a tucet výtečně napsaných postav... geniální... plná hlášek, které lze použít na sto způsobů... ()

raroh

I při vědomí toho, že veškerá tvorba autorky scénáře (včetně této) je prolezlá (až malo) měšťáckými životními hodnotami z pohledu ženského (viz zpodobnění mužských postav, o nichž ve skutečnosti autorka nic neví). Nejvíce se tomuto náhledu vymaňuje v postavě babičky, která díky Marii Rosůlkové získává rysy téměř geniální. Druhou obdivuhodnou postavou (i herecky) je Jiřina Šejbalová, ženského cynismu najdeme obecně dosti poskrovnu. ()

honajz

Seriál, kde funguje vše - herecké výkony, jednotlivé epizody s peripetiemi, humor, atmosféra, jistá starosvětskost i radostná dětinskost... ()

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (více)

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)