Sebevražda nebo vražda? Sehraný tým brněnské kriminálky v čele s šéfkou Karin (J. Čvančarová) a její pravou rukou kriminalistou Davidem (J. Dvořák) musí odhalit vraha mladého nadějného malíře, který zemřel za podezřelých okolností. Jeho smrt navíc pravděpodobně souvisí i s krádeží vzácného obrazu P. P. Rubense z Moravské galerie v Brně. V průběhu vyšetřování, do kterého se zapojí i další zkušení detektivové (M. Isteník a P. Bučková), však dojde k další vraždě. Případ zasáhne i do osobního života Karin, jejíž harmonický rodinný život dostane krutý šrám. (Česká televize)

Aniki odpad!

Je úplně jedno, jak moc je to trapný. O ději se dokonce nemá cenu bavit ani s pacienty oddělení pro zvlášť nebezpečné šílence na jedné nejmenované psycho klinice, neboť i ti by šli z Filipa Terče zvracet. Ale jak je možný, že si toto dovolí odvysílat ČT? ČT, která přesně den předtím uvede 2. díl seriálového skvostu Božena, nebo nedávno dokudrama o Ámosi Komenském...a pak proboha toto, proooooč? Normálně zvažuju zcela seriózně podání trestního oznámení na neznámého pachatele, pro spáchání tr. č. hanobení a zesměšnění národa, tohle jim přece nemůže jen tak projít!!! Tvl. a ještě ta odulá ....v jakože hlavní roli, dyk já ani to její méno nemůžu napsat, abych nedostal kopřivku. I nejkomičtější člověk na světě - Goldflam, mi musí odpustit, že ho hodím do jednoho pytle se zbytkem těch zoufalců, co vzali tenhle kšeft. Fakt good job. ()

Luswani

Jak už bylo řečeno... Čvančarová jako policistka? Velký přešlap. A zdá se mi to nebo má Isteník nějaký jiný hlas....? Mluví jako by měl těsné trenky. Co se týká seriálu, je to taková ta naprosto obyčejná televizní kriminálka. Ničím nezaujme. Snad jen Heřmánek ml., docela mě zajímá, co se z něj vyklube. Konec byl dost překvapivý. 45% ()

sharka.68

jedna hvězda za Dvořáka a druhá za toho švihlýho bráchu paní major Čvančarový.... pakliže mají Isteník a Bučková nahradit vyšetřovatele, jakými byli v I.oddělení - Stach a Blažek, tak potěš koště! ()

Lewaso

Zlatý herecký škatulky. To že si Renč vybral do policejního týmu neotřelé představitele, nebylo vůbec k dobru věci. Banda z Okresního přeboru by byla věrohodnější... ()

j.sorensen

To není ani parodie na televizní detektivu, to je strašný paskvil.Jak stvořený pro tv zn@va, ale i ta ji zřejmě, po přečtení scénáře, odmítla.Tak šel Renč do ČT, kde dopředu věděl, že odmítnut nebude...Policisté plácající dlaněmi do dřevěných dveří, otevřete, policie, zatímco zásahovka přihlíží opodál :D Mdlé dialogy, nuda, prostě jedním slovem hrůza. ()

Honzulik odpad!

Sehraný tým brněnské kriminálky v čele s šéfkou Karin... No Karin byla opravdu legrační... Jinak si myslím, že ČT zkouší co divák vydrží a už mne to ani moc nepřekvapuje. Amaterismus všech, kteří se na tomto 1. dílu podíleli je neuvěřitelný a překonat ho v dalším díle nebude lehké... ()

sorrow

Trochu nechápu. Pachatel, kterého nechci prozrazovat těm co zatím neviděli, na tom asi finančně nebude úplně zle a spojí se s třemi dalšími nýmandy na krádež obrazu? Jitku Čvančarovou mám rád, ale jako šéfka brněnské mordparty s věčně naraženou štáfkovskou čepicí a s její dosti korpulentní postavou, jako vážně? U policie se už nedělají žádné fyzické testy? Ta věc na té benzince, kde po mladém Heřmánkovi zůstane mrtvý, v lepším případě polomrtvý člověk a totálně zbourané toalety, to jako nikdo neřešil? Obsluha by asi zavolala policii, ta by se mrkla na záznamy, pak na RZ vozidla a večer už by ho měli na stanici, nebo ne? A ten jakýsi mafián, už vidím, jak by šel sám se svojí gorilou k šéfce mordparty domů a co jí tam jako chtěl udělat, zabít, znásilnit, zmlátit? Proč by tak riskoval, asi je spíše normálnější si na tuto špinavou práci někoho najmout. Čvančarová neví, že její bratr je totální magor a pouští s ním vlastní dceru na výlety? Od Renče jsem čekal mnohem více a první díl je velké zklamání. Případ byl velice prosťoučký a ta linka s bratrem Čvančarové, to si asi ještě užijeme. ()

macco33

Originální český seriál, který se vyznačuje černou čepicí Jitky Čvanča a tím, že mladej Heřmánek na konci dílu vždycky vypění a někoho rozseká nebo zmlátí ... ()

DonBraso

Jedna z milosti,ale opět jsem rád,že jako poplatník jsem dostal další škvár. Čvančarku která neumí hrát se konečně našla.Tady přímo exceluje.Vypasená kriminalistka či spíše přerostlá medúza musí odhalit vraha.Renč je sice už mimo hru,takže chápu,že tohle vzal rád.15% za Dvořáka. ()

Mamutol odpad!

Chtěl bych vidět, jak Jitka uběhne v kuse alespoň 200m při pronásledování pachatele, když pominu skutečnost, že se nechá odzbrojit nějakým nýmandem při střetu v bytu. Myslím, že by v přijímači testy fyzické zdatnosti asi nedala. Michal Isteník někde ztratil hlas, asi někde v hospodě v Mostu. Jirka Dvořák nemá co hrát, pořád se směje a já nevím čemu, asi tam nemá postavu protihráče z Anděla Páně. Arnošt Goldflam tam hraje klasickou Kurvahošigutntág roli. Igor Bareš je tam za Pojišťovnu štěstí. Dal bych hvězdu za nádhernou Janu Švandovou, ale ona mi to odpustí, že nedám. Tady se asi valí kvalitní matroš. ()

meda2016

Kdo bude velet? Jitka. Má navrch. e01 - Začatek brzy krvavý, střed předvídatelny s nevalnou akcí a štěkavým velitelským hlasem náčelnice připomínající Dejdara. Konec opět "bombový", takže Jitka by měla skončit v postavení mimo službu. A kdo, proboha, chtěl po Istenikovi (skvělém herci) tento hlasovy rozsah? ()

MrFarmer odpad!

Je těžký dát šanci seriálu, kde Čvančarová hraje od první minuty krajně nesympatickou obtloustlou komisařku/matku. Vždyť se do tý role absolutně nehodí...Mnohem větší přešlap je ale kamera. To je to celý točený na mobil?! Takhle špatnou rozklepanou a rozmazanou kameru jsem už dlouho neviděl... ()

PatrikP4

Když to tady všichni porovnávají s TV Nova a jejich Specialistama, porovnám to taky, v prvním díle Specialistů jezdily půlku dílu okolo jednoho bloku... Což tady bylo rozhodně kvalitnější "zápletka"... Uvidíme po dalším díle... Každopádně více než hlavní zápletka vraždy, byla možná daleko zajímavější vedlejší zápletka bratra, proto jdu tak vysoko s hodnocením... ()

daleba

Fakt jsem se těšil! Ale takovej průser jsem teda nečekal. Je mi to líto, ale tohle bylo fakt hrozný! Uvidíme, co bude dál - horší už to snad být nemůže! Ještě k hudbě, která kolikrát může něco zachránit - tady autor uveden není, titulky jsem nedokoukal, hledat se mi to nechce, ale jedno vím jistě: nic horšího už vymyslet opravdu nešlo! ()

brasek odpad!

Hrôza! Naivná a dementná kriminálka! Kde bol režisér, alebo bol vlastne pri natáčaní? Komparz v múzeu je absolútne neprirodzený. Major Kaplanová je tragédia. Nechcem nikoho uraziť, ale jej pohybom pri "akčných scénach" kde tasí zbraň chýba dynamika, herecký protihráč si môže "zapáliť na cigaretu" až ona niečo spraví. Spôsob vyriešenia prípadu a tú fraška na konci v dome Major Kaplanovej nebudem radšej komentovať. Chudák čert Uriel (Jiří Dvořák) asi za trest musí účinkovať v tomto seriály. Končím po prvej epizóde. ()

VLADEK odpad!

S pozorností jsem fakticky vydržel asi 30 minut, ale tohle se nedá ani jako kulisa. Takže nevím jestli mám právo "hlasovat" hvědičkami, ale je to za hranicí všeho co jsem z "původní" kriminální tvorby na ČT viděl. Jednoznačné vadné zboží s právem na reklamaci a vrácení poměrné části koncesionářského poplatku, nebo by to měl prověřil NKU a pana Renče vykoupat ve Vltavě, nebo všichny povinně poslat na Hrad pro medaile za zásluhy. ()