Jak spolu souvisí výstavba golfového hřiště, která likviduje místní les a smrt jednoho z lesních dělníků? I takový případ musí sehraný tým brněnské kriminálky v čele s šéfkou Karin (J. Čvančarová), její pravou rukou kriminalistou Davidem (J. Dvořák) a s další zkušenou detektivní dvojicí (M. Isteník a P. Bučková) vyřešit a k tomu odhalit spletité vztahy místních obyvatel, které mohou vést k dopadení vraha. Případ Karinina bratra se obrací úplně jiným směrem. Co stojí za jeho zcela neočekávaným psychickým stavem? (Česká televize)

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No vida, tohle byl první regulérně povedený díl. Je tu klasické využití Twin Peaksovského motivu s řešením vraždy uvnitř celé obce, kombinované se vztahy v rámci obce. K tomu se přidává i plagiát Twin Peaks hudby, používané už od začátku seriálu, a od minulého dílu i kamery. Ale co už... :), jen by mě zajímalo, jestli si Renč o sobě myslí, jak je originální, když už takhle několik let vykrádá všemožné zahraniční tvůrce. Chudák Martin Havelka už tady vypadal opravdu nemocně. ()

rakovnik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Řemeslně dobré, obsazení ve vedlejších rolích výborné, na obsazení policistů jsem si již zvykl. Nicméně ve scénáři je spousta nesrovnalostí, občas nesedí viditelné drobnosti, semtam přijde úlet, pracujeme s náhodou. Všechny tyto zápory se objevily i v tomto dílu. Jako oddychovka fajn, pro hloubavé detektivkáře asi žádná hitparáda. ()

LEATHERFAC

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím díl, který mě bavil asi nejvíc. Přesun na dědinu a do lesa seriálu prospěl a přidal na atmosféře. Zapeklité vztahy mezi lidmi, dobré herecké obsazení. Vlasáková, Vašut i Hauser z Provázku (proč tu není uvedený?)hrají super Hlavně Vlasáková teda. Jinak trochu mě namíchává, že v titulcích na konci seriálu se neuvádí, kdo koho hraje - to fakt miluju. Asi to má být cool? ()

EllienPM

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mírné spoilerování. Je zajímavé, že v lesích okolo Brna nejsou divoká prasata, takže hrob stačí extrémně mělký. Edo, když je někdo v tom, jsou to vraždy dvě. Plus jedna. Velmi osvěžující obsazení (Marek V. a Lenka V. aj.). Prvních 35-40 minut skvělých, pak mám menší výhrady, ale nic zásadního. Mírně nadprůměrná epi, fungující jako celek, už tradičně s prvky bizáru. Linie Bratr opět solidně úchylná, to je herec, to je magor. :) Snad jen ta módní hrůza, ve které se Čvančaráda dostavila na začátku na místo činu, to už bylo i na mě trochu zu viel. Pajzlu jménem Manhattan zdar. ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako nebýt ten námět skoro na chlup stejný jako v jednom dílu tuším Specialistů (v Poldovi to podle mne nebylo), tak by mě to snad i bavilo. I když Vašut mi sem moc neseděl a Vlasáková taky ne - chtělo to méně známé herce. Ale jinak to prostředí je vystižené docela slušně a kouká se na to daleko líp než na Zločiny Velké Prahy - tady se aspoň policisté chovají jako policisté a vyšetřují a používají policejní postupy. ()

• Premiéru epizody zhlédlo 1,44 milionu diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek z pořadů vysílaných po 20:00. (rublik05)
  • Natáčelo se v obci Borkovany u Brna. (rakovnik)