Po mnoha sklizních... Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) se stali rodiči dvojčat a majiteli vinařství. Všední starosti je však odcizily a momentálně žijí odděleně. Toto je příběh renesance jejich lásky v překrásné krajině jižní Moravy. Pro Kláru s Honzou nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní. Honza se za dramatických okolností po letech setkává s kumpánem Jirkou (Lukáš Langmajer). Ten se nadšeně hrne do návštěvy Moravy, aby pomohl se sklizní, které samozřejmě vůbec nerozumí. Zatají přitom Honzovi, že svého pubertálního syna Kubu, který cestuje s nimi, unesl, a k tomu utíká před dluhy, které stihl nasekat za dobu, co se neviděli. Honza s Klárou mají sami problémů nad hlavu. Vedle manželství řeší, jak pomoci krachujícímu vinařství a zamezit krádežím ve vinicích. Klára navíc bojuje s úklady zaměstnance Humpla a předsudky okolí, které nevěří, že coby žena může dělat kvalitní víno a překročit stín svého otce (Václav Postránecký)... (Bioscop)

AgnesDee

Na kvality jedničky se to nedostalo, ale s tím, co měl, snímek pracoval dobře. Hezky a hlavně mnohem uvěřitelněji pracoval s kriminální zápletkou i podzápletkou, která byla nakonec elegantně a logicky vyřešena, a navíc se tu konečně nechlastalo tolik, jako ve dvojice (protože při té míře alkoholu, kterou vypila hlavní dvojice v druhém díle, by to bylo na otravu alkoholem). Jen mě trochu mrzí, že nevyužili víc těch dětí - například jen z anotace se dozvídáme, že Honzovy a Klářiny děti jsou dvojčata, ale pro příběh to není vůbec podstatné. Jinak je to příjemná komedie, u které se dá i občas zasmát, i když na ten smích moc nespoléhejte, spíš sázejte na nostalgii. ()

George8

Mně se to líbilo. Vrátilo se to ke staré dobré jedničce. Film měl hlavu a patu a téměř nic nepostrádal. Velmi mě potěšily dialogy, které byly perfektní. Rozhodně bych se za tenhle snímek nestyděl. Snad se dočkáme ještě dalšího dílu. Miluji Moravu ! ()

Solverino

Nemá daleko do odpadu... herci trapně křečovití... zápletka prakticky o ničem, nic se tam neděje... asi tak na úrovní Bakalářů. Velika slabota. Nedoporučuji. P.S. Proč tam byl Roden 3 sekundy? Asi aby ho mohli napsat na plagáty?! ()

Mamlas

Nostalgicky ponurá atmosféra, horda jakýchsi pitomých děcek, trapný primitivní příběh ala Nova, to, co kdysi zářilo, se tam teď valí s nafouklým břuchem, hafo zhola zbytečných keců. Jen maličko dobrého z dřívějších dílů zbylo... (18%) ()

oasismanik

Ja mám pre túto sériu slabosť. Prišlo mi zle, keď som zistil, že od druhých bobuľ už uplynulo 11 rokov! Trojka je podľa mňa lepšia a menej krčová ako dvojka, je to príjemný, svieži, letný filmík, ktorým nič nepokazíte a navodí vám dobrú náladu a atmosféru. Samozrejme mohol by som začať kritizovať plno vecí a začal by som hereckým výkonom Braňa Deáka, ale tak na čo...ja to mám rád tieto filmy z moravského prostredia skrátka.. ()

Arkagas1989

Upřímně jsem se dost bála jaké tohle třetí pokračování bude a i skrze malé hodnocení tady na čsfd, kde je filmu převážně vytýkáno to, že už se nejedná tolik o komedii, jako o drama jsem filmem velmi mile potěšena. Postavy dospěly, mají své vlastní rodiny a vidí, že za podnikáním je těžká dřina - někdy je to úspěšné a někdy taky ne...Film má hezkou atmosféru, najdeme v něm vtipné scény, které ale mají hloubku a celkově je to velmi příjemná záležitost. Pro nás co máme Pálavu co by kamenem dohodil od domu je to film, ve kterém vidíme známá a krásná místa..A Konec v podobě vzdání holdu Václavu Postráneckému mě dostal a rozbrečel jako malou holku. Je třeba něco víc? ()

george82

Tak příběh vycucaný z prstu. Ramba se tam celou dobu tváří, jak kdyby měla kolík v zadku. A teď jsem si všiml, že si nechala odstranit to znaménko z obočí?!? To mě na ní bralo. Teď to je taková tuctovka. ()

Hemlock

Je to škoda a pro mě osobně i zklamání. První dva filmy pro mě vždy budou fajn oddechovka, nicméně 3Bobule vedle nich vypadají jako krabicové víno. Těšil jsem se na Voříškovou a dostal jsem funící vzducholoď, poslouchal jsem moraváky co si dělají srandu z pepíků a přitom slovo natahují snad ještě více než samotný terč a poslední kapkou pro mě byla volba doprovodné hudby - Mirai jakožto náhodný generátor slov se opět vyznamenal... Slabé dvě boule - 35%. ()

tkey

Hele oni se snažili. Jestli se jim to úplně povedlo #nevím. Kýč jaký může vymyslet jen sám život, místy přehrávané a jinde zase nedotočené. Ale tak nějak to vezmu na milost, pokud nebudou točit čtvrtý díl. ()

subic

Po 12i letech od prvních bobulí jsou opět zpět. A zase se tu řeší v podstatě to stejné, prachy a vztahy. Jednička byla taková rozdivočelá, dvojka jela trochu bokem, trojka jakoby navazuje spíš na jedničku. Táborský jakoby ani nezestárnul, za to Tereza Ramba za tu dobu vyrostla v paní hérečku. ()

nula87

Po opravdu zoufalé dvojce jde o vcelku příjemnou podívanou, která má samozřejmě svoje mouchy (a je jich dost), ale příběh je vcelku pohodový, postavy zase civilnější, a když ta Jižní Morava se prostě neokouká. 50% ()

ostravak30

Snad jen z lásky ke krásným záběrům jižní Moravy, kterých je ve filmu plno, a k vínu obecně, dávám za tři hvězdy. Film opět obsahuje skvělou hudbu a již zmíněné pohledné exteriéry. Vůbec důraz na krásu krajiny i obecně na prostředí, ve kterém postavy žijí, je veliký. Především policista své kolegyni mnohokrát opakuje pořád dokola, jak moc je to všude kolem krása a jaký je zde klid, a lidi je mají rádi. Jako by právě na tohle tvůrci spoléhali. Že třeba diváky ukolébají, aby byli k filmu shovívavější. Je totiž jinak dost složité nalézt na filmu nějaká pozitiva. Jirka už zase utíká a zase lže, navíc přivede v podstatě vyděrače, který chce vinařství sedřít z kůže. Přes mnoho hluchých míst se dobereme ke konci, který je v podstatě předvídatelný. Jiří končí v poutech, naše dvojice se k sobě vrací a vše zvládá. Úplný konec, tedy že za Jiřím vykonávajícím obecně prospěšné práce přijede policistka a líbá ho, je pak asi jen pro naprosté snílky beznadějně zamilované do nejšťastnějších verzí šťastných konců. A mě tak jen napadá, proč i mě nebylo naděleno kouzlo takové osobnosti, abych ženu zaujal v poutech jako zatčený po cestě autem. Nebo snad divák něco neví? Ono je totiž otázkou, kdy stačil Jirka strážkyni zákona obelstít srdce? Celý film je věnován Václavu Postráneckému, který v něm již bohužel nemohl účinkovat. I když nakonec v něm vlastně hrál. Jeho hlas, který nám jím provází a doplňuje životní moudra. Mě celý snímek přijde rozdělen do dvou rovin. Jedna je nostalgická, vzpomínky na minulá, uplynulá léta a druhá je ta, kdy se tvůrci za každou cenu snaží vyřešit osudy hlavních postav a je jedno jak a zda to dává logiku. Hlavně, když uděláme hezkou tečku. No, byla hezká, ale jen na půl. Kratší stopáž by pomohla. ()

Tominni

3Bobule si sice něco zachovávají z kouzla Moravy a vína a předchozích dvou dílů, přesto......vtip a pohodu vystřídala manželská a podnikatelská krize a tak vlastně nevím, co vlastně nám tvůrci chtěli říci. Jestli nás chtěli pobavit, tak to se nestalo, pokud to měla být sonda do duše rodiny, tak to bylo málo, tak nějak film skončil uprostřed a to je škoda. ()

natalanka

Chcete si odpočinout? Zklidnit? Dýchá z toho sklizeň, laskavost, chuť vinných hroznů a mateřství. Za nás všechny co jsme na to byly moc hezké. Na konci filmu jsme zatlačovali slzy a člověk ani neví proč. Ta atmosféra....herci, kterým jsme fandili, vztahy, které dopadly dobře......my s chutí zkouknem znovu :-) ()

pralines

Možná ty 4 hvězdy dávám ze sentimentu, protože je pro mě samotná Pálava srdcovkou na doživotí, nebo proto, že první díl této série si mě omotal okolo prstu a už nemůžu jinak. Každopádně vím, že mě to bavilo i přesto, že vtipu bylo méně a i dobrých herců ubylo. Bylo to mnohem skromnější, ale si líbivější než dvojka. Ramba celý film až moc vážná. Postránecký chyběl, hodně. Protože ty jeho průpovídky zůstanou top. Možná i proto se to neslo v takovém smutném duchu. Ale i tak si to klidně shlídnu znova. ()

Prubner

Trojka Bobulí je stejně bezduchá a zbytečná jako jednička a dvojka. Už mě ty Vicanovy celovečerní reklamy na víno (včetně seriálu Vinaři) štvou. Je to pořád na jedno brdo a se stejnými herci. Jako abstinentovi je mi víno stejně odporné jako jakýkoliv jiný alkohol a to rádoby filozofování o víně je ubohé. Hádek je dřevo a hrát neumí, Voříšková-Rambová už vůbec ne a Langmajer jakbysmet. A pokud to má být komedie, žádného humoru jsem si nevšiml. ()

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

10.03.2020

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o zrušení veškerých hromadných akcí s účastí nad 100 lidí se společnost BIOSCOP rozhodla dočasně zrušit premiéru filmu 3Bobule, která byla v plánu už… (více)