Příběh se odehrává ve Francii 14. století a je o posledním, oficiálním, Francií posvěceném duelu mezi dvěma muži. Jean de Carrouges (Matt Damon) a Jacques Le Gris (Adam Driver) jsou přátelé, ze kterých se stanou rivalové. Středobodem jejich pře je Marguerite (Jodie Comer), žena Carrougese. Tu Le Gris dle jejích slov napadne, ona ho veřejně obviní, jenže on tvrdí, že je nevinný. Carrouges začne bránit čest své ženy a výsledkem je duel s tím nejvyšším rizikem – smrtí. V případě prokázání nevinny Le Grise navíc Marguerite hrozí ještě upálení za živa. (Falcon)

nula87

Historický spektákl, který je na jednu stranu komorní, a řeší niterné osobní a vztahové věci, na druhou stranu pak vyvrcholí úžasným soubojem. Scott i ve svém věku dokazuje, že je prostě machr, a tuhle velmi dobře napsanou látku přetavil v další výborný historický film. 80% ()

ostravak30

Kdyby nic jiného Ridley Scott patří mezi filmařské řemeslníky. Dokáže vyprávět příběh zajímavým způsobem, dává si pozor na detaily, dekorace, kostýmy, exteriéry. Celková výprava opět působí skvěle, ale mezi středověkými filmy co se filmařské práce týče jej řadím rozhodně jako jeden z nejlepších. Nejde o klasický hollywoodský projekt, který vypráví ve fascinujícím tempu velkolepý příběh. 152 minut a já nedostal šanci se nudit. Tři pohledy na jednu a tutéž historku vypovídají o tom, že i když se sejdou různí lidé při stejné události, přesto ji každý může vidět jinak a vyprávět odlišně. Tří pohled je pak manželův, jež nezná okolnosti a neví, čemu věřit. Závěrečný souboj je skvělý a divák si ho může naprosto vychutnat. Parádní byl Matt Damon. Naopak Bena Afflecka jsem dlouho nemohl rozpoznat a přiznám se, že se nedivím nominaci na Golden Raspberry Awards (Razzies). Na druhé straně musím uznat, že maskéři se u hlavních hrdinů opravdu vyznamenali. Není to film jen o báchorce, kterak jedna panička byla znásilněna a  manžílek ji hodlal pomstít. Dost to vypovídá i o středověku jako takovém. Přístupu k manželství, cti nebo i ke znásilnění v tomto období. ()

petrsponar

No takže je to zamnou, a musím říct že jsem spokojen, je pravda že mi přišlo prvních 20 minut moc rychlých, a ty časové skoky zrovna tak, ale pak to dostalo ten správný spád, příběh z pohledu všech 3 propagonistů bylo zajímavé, a já si netroufl říct kdo má pravdu, a pak závěrečný souboj tělo na tělo, paráda, k tomu dobrá hudba, skvělé výkony, já nemůžu dát jinak než 9/10 Rydley Scott natočil další skvělý film, Gladiatorovi se to sice nevyrovná, ale i tak jsem spokojen ()

jack_scott

Nejlepší film ze středověku všech dob. Vrchol kariéry Ridleyho Scotta. Vyloženě jsem ČUMĚL.  Historické reálie všeho druhu v maximální míře, věrnost předloze/původní události taktéž v maximální míře...Tři pohledy na tutéž věc - prostě zatím vrchol historického filmu. Skvle natočené souboje (nejen ten hlavní).... 110%. a *****. ()

Mamutol

Zrušil bych ty otravné kapitoly a sestříhal to jako normální film. Nechceš totiž už potřetí vidět to samé z pohledu jiné postavy, protože je to zbytečné a film to uměle prodlužuje. Vypadá to jako seriál slepený do jednoho filmu. Jinak klobouk dolů Ridley, pořád umíš a tvoje filmy mám moc rád. ()

cernakus

Není o čem, duo Matt a Ben vykouzlili vynikající scénář a 80 let starej rutinér historických spektáklů ho špičkově zfilmoval. Jediná vada na kráse tak zůstala ta pachuť #meetoo, vyjádřená tím, že jedinou pravdu má ta fena Jodie. Což mimochodem i znamená, že pokud se nechcete prokousávat v podstatě stejným příběhem třikrát, tak si stačí pustit poslední hodinu. protože ta předchozí 1,5 hodiny stejně není feministická pravda :-D Normálně bych za to sebral hvězdu, ale ono to bylo zábavné od začátku až do konce, i když se tam vyjma posledního souboje hovno děje, jak to v historickém dramatu bývá :-D ()

DonBraso

Já jsem tušil,že tohle sousto je spíše vyšperkovaný zvnějšku,než zevnitř.Vůbec začátek slušně napne struny,ale už zase víte kam film bude muset směřovat.Pak sice pochopíte proč sledujete roztahaný film ve třech příbězích,kdy jeden by měl mít pravdu a podle jeho se to takhle stalo.To je bohužel největší nešvar celého snímku.Každá kapitola je stejná jako vejci vejci,jen s tím rozdílem,že je jinak nasnímaná a je tu pár drobných sekvencí navíc.Tohle je sice spoiler jako kráva,ale nechápu jak tohle někoho může bavit.Já jsem celou dobu si říkal,že tady musí přijít změna,nějaký šok co mě posadí na prdel,ale ono vůbec nic nepřišlo.Celou dobu sledujeme to,co už víme u de Carrouges a žádná drastická změna Vás doopravdy nečeká,až možná Marguerite u soudního dvora,kde přijde pět vět navíc po dvouch hodinách filmu!Tohle vážně atmosférický film není a nemůže být.Blonďatý Ben Affleck jestli byl podle reálu,tak zde byl úplně hovězí.Ani Matt Démon moc netáhl a tak jediná postava která bavila byl Adam Driver s Jodie Comer,když mají oba scény pro sebe.To je vážně tristní a nevím stále jak jsem to mohl dokoukat.No vlastně jsem byl zvědav na to očekávané,ale to,že konec souboje dá něco víc,leč skončí a pak vidíte,že Ridley někomu řekl,tady to střihneš,kouknem na syna a čau.Ani ta rádoby temnota jak to doopravdy bylo s Marguerite na konci,kdy je na ní záběr,fakt šalamounsky nic nepřinese,spíše jen pachuť.Král zemřel už byl ve filmu Gladiátor,tohle je sice o parník jiná disciplína,ale jako drama selhává spolehlivě.Kdyby tam nebyly digitální triky  a historický podtext včele s Driverem,tak nemám sílu koukat ani dál.Tento příběh je jen roztažená noha,která by byla možná tak dobrá pro pilot k nějakýmu seriálu.55% ()

hrumsrt

"Znásilnění nemůže způsobit těhotenství. To je prostě vědecký fakt." Sir Ridley Scott se letos činil, nebo dost možná úplně zbláznil, a vyrazil do kin s dvěma filmy, které jsou vskutku výtečné (navíc, že pak v obou hraje právě Adam Driver). Že se dá přinést něco nového, historický velkofilm s jedinečnou kompozicí a velmi promyšleným příběhem, je důkazem právě tenhle snímek. Vidět rytířský film, kde se hloupě nešermuje, nejezdí se na koni, ale řeší se otázka cti a skutečný právní problém. No teda, to je něco! Máme tu jednu událost viděnou z tří pohledů, tedy vlastně tři příběhy. Každý zvlášť mi nepřijde nějak jedinečný, tedy kromě toho třetího, který je podle mě divácky nejméně přívětivý, ale emoce a taková jakoby zoufalost tady jde skutečně do extrému, a tak právě tenhle je za mě ten nejsilnější. Nicméně dohromady z toho vzniká opravdu vynikající snímek. Je to sice místy trošičku náročnější na pozornost, ale to byly Ridleyho filmy vždycky ;). Takže to mě vůbec nevadí... Zase úžasné, co za herecké výkony jsou tady ke spatření! Celá ta hlavní čtveřice předvádí svůj nadstandard. Adam Driver si drží ten svůj jedinečný projev a pořád dokola dokazuje, že z něj prostě něco bude! Obzvláště mě překvapil Ben Affleck, který si po delší době odskočil od DC zase k pořádné filmařině. A on sem prostě patří! No a pak ta manželská dvojice de Carrouges, kde snad si troufnu tvrdit, že mužská čest utrpěla, jelikož Marguerite, v podání neokoukané Jodie Comer, zvládla zkušenějšího hvězdnějšího Damona v pohodě zastínit. Jako aby se v historickém filmu tolik mluvilo na úkor akčních sekvencí, s tím, že vám to vůbec nechybí, ba naopak.. Očekávaný závěr v podobě souboje je jen geniální třešnička! Právě celý souboj by si měli studovat všichni filmový tvůrci - kamerové snímání, práce se slow-motion scénami - holt zkušenosti a poctivá filmařina! Vskutku jedinečné! 95% ()

Luswani

Film, který obsahuje tři příběhy. Respektive jeden příběh očima tří postav. Bohužel ty rozdíly mezi nimi jsou opravdu velmi malé. Člověk to sleduje s očekáváním, že uvidí ten příběh odlišně, ale sledujeme znovu to stejné a očekávání se tedy nenaplní. Prostý příběh jednoho skutečného, či smyšleného znásilnění rozmáchlý skoro do tří hodin. Zas tak úžasné to nebylo. A Matt Damon s mulletem a Ben Affleck jako blonďáček mi tam nějak neseděli... 65% ()

Facerr

Ne, tohle hodnocení fakt nechápu. JO, dalo se na to koukat, ale od Scotta bych čekal prostě víc. Postavy byly vybraný sice excelentně a záměrně tak, že do poslední chvíle váháte nad tím, co je pravda. Za mě ovšem totál zapomenutelnej komorní film. ()

blondboss

Že je v istom zmysle tento snímok epický, o tom sa asi nemusíme baviť. Že je remeselne natočený s bravúrou Ridleyho Scotta, o tom tiež nepochybujeme. Skvelo vyskladaný dej vyrozprávaný z troch pohľadov a následný súboj skvelým stredovekým menu. Mne tu ale chýbal väčší drive a hlad po väčšej emócii. Matt Damon a Adam Driver to zahrali bravúrne a Jodie Comer nádherný bonus. Ben Affleck skôr do počtu. Inak ale v rámci žánru je tento snímok ozaj zaujímavý a určite ho odporúčam. V kine to podľa mňa nutnosť nie je. 80 % ()

xxmurphyxx

Historický veľkofilm na základe skutočných udalostí z Francúzska 14teho storočia, kde nebehá banda negrov, teplošov či emancipovaných kulturistiek pretláčajúcich svoju agendu a miesto toho sa film plne sústredí na čo najvernejšie vykreslenie príbehu a charakterov postáv, ktoré ho tvoria, zasadeného do verne vyobrazených kulís? Sem s tým! Po Outlaw King ďalšia historická chuťovka, ktorá uspokojí každého náročnejšieho diváka. Ridley Scott chytil formu a na filme to sakra poznať. Všetko je chirurgicky presné, ťažko hľadať nedostatky a film aj napriek opakovaniu jednej scény z viacerých uhľov pohľadu dokáže udržať pozornosť a nenudí. A koniec je čerešnička na torte. Ta živočíšnosť a surovosť finálneho súboja stojí za to. Len si treba uvedomiť, že toto je z drvivej väčšiny historická konverzačka, ak niekto čaká časté akčné pasáže plné epických bitiek bude hlboko sklamaný. Toto nie je ďalší Gladiátor. ()

IZFNP

Ridley Scott je pán, The Last Duel je vizuálne i režijne prvotriedny film, ktorý ma vtiahol do svojho stredovekého sveta a nenechal ma z neho odísť až do poslednej scény (podobne ako Duna). Zároveň však ide o nadčasový príbeh plný komplexných emócií a divák tak pri poslednom súboji ani nedýcha. Herecká trojica v centre filmu je neskutočne silná a voľbe predstaviť udalosti príbehu skrz oči troch rôznych postáv tlieskam. Po všetkých stránkach relevantný film a jeden z top 3 filmov roku 2021. ()

RobinPM100

Fantastickej film, jedinej bod, kde to drhlo bylo, jak si paničky špitaly o Adamu Driverovi, že je handsome, v překladu hezkej, kurva ten týpek je strašlivá držka, nehledejte radši fotky, kde má vidět i uši, to je jak něco z pána prstenů. Každopádně tenhle "krasavec" byl díky svojí držce 2 x tak nesympatickej, že jste si vyloženě přáli, aby mu Damon v závěrečnym duelu usek péro a dal sežrat koule 😂 - a to tam Damon taky neni zrovna enormně sympatická postava, nicméně mezi slepými jednookej králem 😄 ()

papuchalk

Podle hodnocení jsem čekal daleko větší bombónek a to byla asi chyba. Zklamalo mě to z několika důvodů. Když i třetí příběh vykazoval naprosto stejný průběh jako předchozí dva, tak jsem vážně začal pochybovat o tom, proč tohle vůbec někdo točil formou tří příběhů. Dobře, ve třetím příběhu se objevily jakési náznaky jiného, ženského pohledu, že si vlastně ani s jedním chlapem moc nepomohla, no středověk asi nebyl žádný med, co si budem povídat, že. Ale to je strašně málo. Kde jsou nějaký hrátky s divákem? kurnik Ridley mě je jedno jak to skutečně bylo, můžeš diváka mást, předkládat klamný cíle, trošku to zamotat kdo je kdo, a chtěla ho nebo nechtěla, vždyt to šlo udělat tak napínavě a hravě a pravdu předložit nějak nakonec, protože tohle téma nabízí tolik interpretací (soudní znalci znásilnění by mohli vyprávět...). Proč nabízím tři interpretace, když jsou všechny stejné???? OMG. A co už vůbec nedává žádný smysl, že i Adam Driver, který se v procesu brání, že jí neznásilnil, vypráví jeho příběh tak, že jí brutálně znásilnil. V jeho příběhu nebyl ani náznak jiného průběhu. Ne, udělalo se to tupě, přímočaře, nefilmově, nekreativně - mluvím samozřejme o hlavní zápletce. Zobrazení středověku obecně je ve filmu celkem povedené. Je to asi nejslabší Ridleyho film z historie. Nejvíc mě zaujalo Království, pak s opovržením ale bavil Gladiátor, a tohle mě ani nezaujalo, ani nebavilo. Myslím z těch novovdobých, na Dobytí ráje se ale asi někdy podívám. 152 minut tohoto Souboje se mi nyní, po skončení jeví jako šílenství. Opakovat nebudu. ()

mata77

Milenecký trojuholník - v stredovekom ponímaní sveta, ovládaného mužmi, ktorý vyvrcholí veľkolepým súdnym procesom vo forme súboja na život a na smrť. Herci sa tu krásne pohrali s dialógmi z pohľadu troch hlavných postáv a Ridley Scott zas a znova predvádza, aký je dokonalý majster svojho remesla. Silná réžia je tu cítiť v každej minúte tohto 2,5 hodinového predstavenia. Film ma donútil zamyslieť sa, ako sme to všetko ako ľudstvo mohli prežiť tak dlho. Pre mňa jeden z najlepších filmov roka 2021. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix