Arazím s Jarým se usmíří po nedávném odjezdu Klaudie. Velitele čeká setkání s Karličkou. Ctižádostivá novinářka Kamila Kliková zveřejní článek o četnické stanici, který je doplněn skupinovým snímkem všech členů pátračky. Arazím - na rozdíl od ostatních - tou publicitou moc nadšen není a záhy se ukáže, že právem. Fotografie se totiž stane příčinou mnoha nesnází, souvisejících s aktivitami jistého sňatkového podvodníka Hrocha.
Klaudie odjela studovat do Paříže, a tak se zdá , že napětí mezi Jarým a Arazímem, vyvolané Jarého láskyplným zájmem o Klaudii - poněkud opadlo. A když je pak Jarý při zátahu na pronásledované vyděrače vážně zraněn, ukazuje se, že Arazímova žárlivost na dceru Klaudii byla přece jen slabší, než jeho přátelský vztah k mladšímu kolegovi. Naopak se ale zdá, že ochabují Arazímovy jinak tak vřelé city ke slečně Ludmile, která právě pobývá ve Spojených státech na Floridě. V minulých dílech se Arazím seznámil v nemocnici s půvabnou sestřičkou Karličkou (Libuše Šafránková), která ho velmi zaujala, a tak je více než příjemně překvapen, když se s ní opět sejde, tentokrát ve veřejné písárně, kde četníci pátrají, na kterém psacím stroji byly napsány jisté vyděračské dopisy. (Česká televize)

lubospoti

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna z nejzajímavějších a nejlepších epizod z celého cyklu. Zejména díky dvěma souběžně řešeným případům. Navíc mi přišel tento díl hodně zdařile humorně odlehčený. ()

• Natáčelo se v obci Olešnice a v hřebčíně Napajedla. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)