Venom 2: Carnage přichází

• USA Venom: Let There Be Carnage (více)

Na filmová plátna se vrací Tom Hardy jako Venom, jedna z nejlepších a nejkomplexnějších comicsových postav společnosti Marvel. (Falcon)

Jaro.Krafcik

Ten začiatok bol snáď vtip. Ako už býva zvykom fakt tie dvojky sú slabšie na jednotku si pamätám skoro dodnes, vidieť toto v kine asi by som odchádzal z kinosály mierne sklamaný. Aspoň že tu stopáž tak skrátili. Možno trebalo počkať na dabing. Kto vie. Jedno pozretie stačí. 3* ()

mkubalikova

Fakt nevěřím, že to má jen 97 minut, protože pocitově mi to přišlo tak na 3 hodiny. Ale to bude tím, že jsem u toho dvakrát usnula a musela přetáčet. 60% ()

Marrdaa

Zatím nejotravnější Marvelovka. Do téhle chvíle jsem viděl filmy, které mě vytáčely, urážely, nebavily nebo nudily, ale tohle je prvotina. Chtěl bych říct, že je to něco tak zbytečného jako bezpečnostní pásy v Dacii, ale ty narozdíl od Venoma mít musíte. ()

Herzeleid

Naprostý omyl. Jako vážně? Tohle není ani v rámci srandy vtipný. Možná kdybych se sťal pod obraz, tak bych u toho neumíral každou minutou. ()

JohnSmith

V poslední době se nějak neztotožňuji s názory většiny. Buď se mi horší vkus a nebo, což je pro mě přijatelnější, ostatní už roupama neví coby a čím větší ujetost, tím je to pro ně lepší. Druhý Venom je komiksová jednohubka, která sice není tak dobrá jako jednička, ale mě se moc líbila. Hodinka a půl, triků, akce, humoru a uteče to jako voda. Opravdu nemám nutkání sedět u komiksové zábavy, která má bavit, víc jak dvě hodiny, když se stejně dobrá hodina zbytečně prožvaní a melou se hovna. A právě Sony se svou odnoží Marvelu na to káplo. Stejně tak jako s krátkým, ale slušným Morbiem, který byl sice slabší, ale nenudil a taky utekl jak voda. Na tyhle filmy se koukám proto, abych se bavil a vypnul a ne abych přemýšlel a filozofoval. Takže, za mě super. ()

Hollohlaway

Stejná nuda jako první díl. Hlavní hrdina je prostě nesympatickej labilní trouba, pár vtipů spočívajících ve vzájemném hádání s Venomem tam sice je, ale to je asi všechno. Akce nenápaditá, nemá to švih ani originální nápad. Woody celkem ušel a je to milosrdně krátké. ()

blackkocour

Černá stolice opět utlačuje náš bílý porcelán, a dává nám opět nepřijemné bolesti ve střevech. Baže, pokud se k tomu přisere i červená stolice, buď si můžete plánovat menší pobyt ve špitále, nebo jste požili více červené řepy než bylo zdrávo, a tlusté střevo se s tím nepropasíruje. Když jsme, ty hovna, už museli naSERvírovat, určitě se do trojky připlete i zelená stolice, žlutá stolice, a nedej bože, normální zdravá pevná stolice. Počítání dlouhých minut, eeh, asi cirka do zbývající hodiny, nepomohly ani manželské etudy mezi Venomem a Hardym. Šikanování Hardyho černým hovnem, je ale v každém případě dost osvěžující, ale i to po čase omrzí, když k tomu víte, že stolice, si pohraje s každým. Jak bývá ve filmem, které popisují skutečný svět, ty černý jsou vždy, ti zlí, a takhle to bývalo vždy. Může někdo konečně udělat něco ve stylu Kick-Ass, a The Boys? Aby to všechno nebylo jen pro děti ve školce, ale třeba i pro všeobecný publikum. Jo a to jsem ještě zapomněl zmínit, v hlavním sále před Cinestarem mi to přišlo jako na školným výletě s družinkou. (A Woodyho tu bylo tak málo, že nemá ani cenu ho zmínit, ale je to škoda). ()

Dakken

Dnes som si pustil Morbiusa a po ňom hneď druhý film ktorému som sa oblúkom vyhýbal. Aj v tomto prípade som s tým mohol pokračovať ďalej 😀Absolútne bez snahy, nápadu a nejakej úcte k prvému dielu. Som si pekne po*urvil nedeľu 🙃 Občas nejaká vtipná hláška, ale to je asi tak všetko. No nie je to až taká hanba ako Morbius ()

kenkaku

Opravdu neschopnost SONY se poučit, je neskutečná. První Venom nebyl žádný šlágr a tohle je prostě ještě horší. Místo toho, aby přitvrdili, tak se přidalo na dětském humoru a cokoliv, co dělá Venoma Venomem, prakticky eliminovali. samotný fakt, že JE tam digitální zubaté příšera, opravdu nestačí. Ne u Venoma. Sorry. Pozn.: samotná jedna hvězdička je za potitulkovou scénu (a příslib, že třeti Venom bude za něco stát). EDIT: tak ne… to byl jen oslí můstek jak narvat Venoma do MCU (a zajistit mu potřebné cameo v No  way home) ()

Soweek

Prosím na tyhle céčka si sežeňte nějaké "rising stars" a zaplaťte dostatečně Harelsona, Hardyho a Grahama v kvalitní kinematografii. ()

Maynard.

Asi bych mohl napsat podobný nesmysly jako u jedničky... Slabší průměr, bohužel. Nevím, proč mi tenhle hrdina nesedí. Hardyho mám v oblibě, MArvely žeru, ale tenhle Venom je vymyšlenej hrozně povrchně a nesourodě. Snaží se tady udělat nějakej ten vtípek jako ve všech Marvelovkách, ale tady se prostě nezasměju. Akce je tady taky poměrně dost, ale nebaví mě. Záporák hodně dobrej, ale nebojím se... Je to pro mě asi na stejný úrovni jako většina z DC komixu (vyjma Aquamana, ten je topkovej). ()

sedm.1

Už u prvního Venoma ve mně docela převládali rozpaky a nebyl jsem z něho zrovna příliš nadšený, nicméně v závěru svého komentáře jsem tehdy doufal v lepší zítřky v podobě jeho pokračování, leč mé doufání nebylo ani zdaleka vyslyšeno a dvojka Venoma je ve všech ohledech ještě mnohem horší, než již mdlá jednička. Tohoto superhrdinu tak ihned zařazuji k zatím rozhodně nejslabším marvelovským postavám, prakticky po žádné stránce mě neoslovuje, nebaví mě, a jsem z něj upřímně zklamaný. Každopádně co se zde tedy zápletky týče, to je hodně slaboučký odvar, nenápaditý, nudný, kostrbatý příběh, bez spádu, bez koulí, bez gradace. Akce je pak minimum, a pokud jsem její zpracování kritizoval již v prvním Venomovi, tak zde jí musím označit rovnou snad až za fiasko, neefektní, nedynamická, otřepaná a chaotická. Napětí a atmosféra tu jinak neexistují pro jistotu vůbec, ovšem tím nejzásadnějším problémem jsou pro mě jak veškeré postavy, tak i jejich herečtí představitelé. Venom, ani Carnage mě tu totiž jednoduše ani jeden nezaujali, nejsou zábavní, nejsou výrazní, nemají koule, chemie mezi nimi absolutně nefunguje a hlavně tedy co do samotného Venoma, ten mě zatím v obou dílech zatím přijde jako figurka sešitá horkou jehlou, bez hloubky, bez charisma, bez sympatie. Nemalou měrou za to navíc může hodně překvapivě ale i můj obrovský oblíbenec Tom Hardy, kdy jsem opět již u prvního dílu konstatoval, že si jeho obsazením nejsem vůbec jistý a zde jsem se v tom jen utvrdil. Za velmi podobný provar musím, znovu překvapivě, označit ale bohužel i mého dalšího oblíbence, Woody Harrelsona, který tu pro změnu svého Carnage přehrával tak hrůzostrašně, že to snad ani dobrovolně nemohl takhle mizerně odehrát. Marvel u mě zkrátka velmi nečekaně a hlavně ojediněle tentokrát selhal, Venom 2 mě vůbec nebavil a mé průměrné tříhvězdičkové hodnocení je ještě hodně milosrdné. ()

sQelle

Buddy movie jednoho hrdiny, kde znovu chybí brutalita a tak se jí snaží nahradit humorem se slepicemi. Tom Hardy jede naplno a krásně mu k tomu dopomáhá Woody, ale to je tak všechno, zápletka je naprosto vyčpělá a finále klasický digitální bordel ve tmě. Na jednu stranu jsem rád, že se Venom dočkal svého světelného komínu, na druhou stranu je to tou horší cestou, než by si zasloužil. ()

666Carnage

Svižný, koukatelný a občas vtipný. Na plátně je ale moje oblíbená postava. Tuhle postavu miluju asi od deseti let. Carnage je moje přezdívka v hrách a všemožných kravinách. Postava se povedla až na pár maličkosti. Venom 2 není špatný jen zbrklý a nedotažený. Pozornost si, ale zaslouží. 65% ()

iXtr3m3

Ou, tak toto zabolelo. Po výbornej jednotke, ktorá obsahovala aj slušný origin postavy, aj slušné vtípky, či slušnú akciu, dvojka ponúka síce viac digibordelu, ale jednak za prvé fakt digibordelu a za druhé fakt len a len digibordelu, pretože príbeh nula bodov, záporáci úplne mimo, vtip tak pol na pol. Trestuhodná dĺžka 85 minút, kým naskočia titulky, to je v dnešnej dobe blockbusterov najmä v komixovej triede tvrdá rana pod pás. Čo Rubenovi v prvej časti vyšlo, to v tejto časti Serkis pokašlal. Pár svetlých momentov to má (diskotéka či niektoré momenty v záverečnom fighte), ale inak slabota slabota slabota. Nečakal som veľa, ale dostal som ešte menej. Čo dodať k filmu, na ktorom bola najlepšia druhá potitulková scéna? ()

Han22

Kupodivu se mi podařilo sehnat koukatelnou verzi a tak jsem si po jedničce dal hned dvojku. Co na to říct, bylo to prostě opět béčko. Záporákem je psychopat, který jakoby vypadl z těch desítek béčkových thrilerů z 90. let (a přehrávající Harrelson to nezachrání), je tu naprosto idiotský policajt, otravný snoubenec expřítelkyně, uvřeštěná černoška jako psychopatova láska a korunu tomu dává expřítelkyně. Pozvat si bývalého na víno, oznámit mu že se bude vdávat a čekat jaká bude reakce...no to může udělat fakt jen naprostá kráva. Akce jsou fajn, ale naprosto bolestně v nich chybí jakákoliv krev, ta vyvražďovačka ve vězení kde neukápne ani kapka krve byla prostě slabá. Co to zachraňuje? Hádky Eddieho s Venomem, vrcholící rozchodem, fází smutku a dojemným shledáním jsou jak z nějakého sitcomu, ale docela jsem se bavil :) A finální bitva dvou monster v gotické katedrále je parádní a rozhodně lepší než finále jedničky. Celkově slušné 3*, ale ty nejlepší marvelovky jsou jinde. ()

Wally

Jednička mne nadchla, tohle byl přeci jen slabší odvar... Venom super, Tom taky, jejich symbióza zábavná...zbytek kulhal. Přirovnal bych to k poslednímu Spidermanovi...strašně nadupaný, akce střídá akci, vizuál ok, ale na úkor filmové kvality. ()

HiddenDragon

Doted jsem nevedel, ze "Glum" Serkis i reziruje. A odted vim, ze ne moc dobre :) Kez by se na to radsi vybod :) Dvojka Venoma je vpodstate stejny becko jako jednicka a ve srovnani s MCU (Avengers a dalsi) je to opet prumer. Zvlast ten radoby Venomuv humor je opet pubertalne trapny a bohuzel je ho tu jeste vic. Nejvtipnejsi je sam E. Brock (Hardy) kdyz ho chyta "Tourettuv syndrom" s necekanymi vykriky, ktere mu Venom zpusobuje :) Vpodstate by se tento dil totiz mohl jmenovat "krize identity", protoze se oba dva (hostitel i symbiont) hned zezacatku rozhadaji jako italska domacnost. Padouch je tu take lepsi, respektive Harrelsonovi tato poza sedne vice nez "androidovemu" Ahmedovi v jednicce. Carnage je schopnostmi a vzhledem taky zajimavejsi monstrum a mutantka Shriek se rovnez doted v zadne hrane marvelovce neobjevila. V tomhle tedy docela fajn. Skoda ze scenaristi napsali tomu Venomovi tak stupidni "facepalm" repliky. [v titulcich je jedna dotacka] ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (více)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)