Hercule Poirot - Season 3 (1990) (série)

Tragédie v Marsdonu (S03E06)

(epizoda)
  • Velká Británie The Tragedy at Marsdon Manor (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 50 min

Majitel hotýlku v zapadlém koutě Anglie, pan Naughton, pozval Hercula Poirota a kapitána Hastingse, aby vyřešili trojnásobnou vraždu. Až po příjezdu Poirot zjistí, že jde pouze o literární pokus pana Naughtona na poli detektivního románu, se kterým si neví rady. Slavný detektiv pochopitelně zuří, nicméně jeho přítomnost se brzy ukáže velmi užitečnou, když nečekaně umírá majitel zdejšího panství pan Jack Maltravers. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že podlehl svým vleklým zdravotním problémům, ostatně ani mladá vdova Susan není zcela v pořádku, pronásledují ji deprese a děsivá zjevení. Poirot si při pečlivém ohledání místa nálezu těla pana Maltraverse všimne několika zajímavých maličkostí a jeho podezření, že šlo o vraždu, posílí i náhlé zmizení kapitána Blacka, jenž je ubytován ve stejném hotýlku jako Poirot s Hastingsem. Brzy navíc dojde k vražednému útoku na Susan Maltraversovou. S řešením případu geniálnímu detektivovi pomůže i návštěva místního voskového panoptika. (Česká televize)

laepus

Poirotovi občas svědčí ponurá duchařská atmosféra, navíc mu svědčí i plno vtipných scén a krásně zamotaná (i když primitivní) zápletka. No a ten poslední Jappův fórek je bezchybný a to je právě důvod pro mou pátou hvězdu. ()

PhillM.

Poirot se nechá napálit majitelem hotýlku a vášnivým spisovatelem-amatérem a přijede mu pomoci vyřešit "vraždu" v jeho nedopsaném románu. Palicování přes půl Anglie je tedy zdánlivě zbytečné, zbývá si prohlédnou voskového Poirota v místním muzeu ("Ve skutečnosti vypadají vždycky menší"), ale to by nesměl být na place ten belgický mrňous, který vraždy přitahuje. Zde padne za oběť místní vředař, kolem kterého (především jeho panství) se vznáší tajemná kletba (úú hůů bojím bojim). Prvek absurdního tajemna, děsu a hrůzy v tomhle seriálu mi prostě nesedí. ()

Chudobka

Poirot mě baví vždycky ,ale tentokrát mě ten závěr moc nepřesvědčil. Vražedkyně se přiznala, když si myslela, že vidí svého mrtvého manžela. Proč by to dělala, když dobře věděla, že je mrtvý? Tak hloupá nebo psychicky labilní mi zas nepřipadala. ()

P. J. D.

Vtipné a má to kvality Hercula Poirota, ale případ je poněkud nudný, krátký a nezajímavý. Dalo by se říci, že byl pro něj v tomto díle skutečně jenom "hobby" (jak Hercule sám řekl) a ne něco, co by mu potrápilo šedé buňky mozkové. Přesto se kvalita nezapře. Za mne 4/5. ()

chrispe

Neřekla bych to, ale přece jen se našel díl, který jsem ještě neviděla! A jaké to bylo příjemné překvapení, protože tohle je můj šálek čaje. Prostředí velkého domu a zahrady, duchové a lehce protivný Poirot, krásně ješitný a prostě k pomilování. ()

PlayEasy

Drtivá většina "krátkých" epizod je velmi zdařilých, ovšem ničím výjimečných. Jednou za čas se ale stane, že se najde díl, který nás totálně odrovná.... Napínavé, mystické, chvílemi až děsivé (a to seriál hraje spíše na komediální notu!!!) + precizně zkonstruovaná zápletka a úsměvný závěr, jak se sluší a patří. Čistých 100% ()

djbarrel

Tentokrát nic moc. Hercule opět přišel k případu jako slepý k houslím, když se mylně domníval, že si ho pozvali kvůli otravám farmářů. Než však stačí rozladěn odjet objeví se skutečná vražda. Bohužel i když stylizace se snažila (a nutno říct úspěšně) o temnou atmosféru, tak se vše nakonec vyvinulo dost obyčejně a i to jak se Poirot k pravdě dobral bylo trochu slabé. I provedení vraždy bylo nic moc. Střelit někoho puškou do pusy a doufat, že si někdo bude myslet, že se jedná o prasklý vřed ? Tentokrát se celý děj (a předloha) nevyznamenal. 60 % ()

BarVo

Trochu duchariny hádam nikoho nezabije. Alebo žeby predsa? Vraha som síce odhadla už na začiatku, ale hviezda naviac je za mierne hororový nádych a ozaj podarené žartíky. ()

LencaN

S03E05 - Nemám naprosto co vytknout. Příběh je obohacen dávkou mystična. Majitel panství je po operaci a musí mít klidný režim, ale nakonec ho stejně najdou mrtvého na zahradě. Jeho žena to přičítá duchu mrtvé dívky. Hudba, která doprovázela záběry na ten strašidelný strom mi vždycky způsobila husí kůži, stará hororová klasika, bych řekla, něco jako v Hitchocockových Ptácích. To sídlo bylo úchvatné zvenku, zevnitř i zahrada. Vše bylo opepřeno i notnou dávkou vtipkování, především konec v muzeu voskových figurín byl velmi roztomilý. ()

vecnaAmbra

Výborný diel s mrazivou atmosférou celý čas. Je fajn, že tu nemáme príliš veľa postáv, v ktorých sa občas v Poirotových príbehoch trocha strácam, najmä keď mi všetky tie uhladené anglické tváre pripadajú strašne podobné, samozrejme s výnimkou excelentného Poirota. Len škoda, že občas divák nemá možnosť sám postrehnúť to, čo postrehol Poirot, nech sa akokoľvek snaží a to ja sa teda snažím:-) Páči sa mi ten hravý záver s dôrazom na Poirotove nekonečné ego :-) ()

ROSTABAR

Mrcha jedna se vdala za manžela jenom pro prachy a neustále se ho pokouší zabít, až se jí to podaří a vše vypadá jako přirozená smrt. Jenomže jede kolem Poirot a ten má oči jako ostříž. ()