Hercule Poirot - Season 1 (1989) (série)

Dvacet čtyři černých kosů (S01E04)

(epizoda)
  • Velká Británie Four and Twenty Blackbirds (více)

Hercule Poirot obědvá ve své oblíbené londýnské restauraci. Od servírky se dozvídá o podivné změně v chování jednoho z pravidelných hostů. Malíř Henry Gascoigne, který si u nich vždy v úterý a ve čtvrtek dává své menu, se náhle začal objevovat v jiné dny a objednává si jídlo, kterého by se dříve ani nedotkl. Poirota tato záležitost velice zaujme. Další den přinesou noviny zprávu o Henryho tragické smrti. To je chvíle pro detektivův vytříbený úsudek. Začíná rozplétat jemné předivo případu rafinované vraždy. Další záhadu pro Poirota představuje také anglický národní sport kriket. Podle vlastních slov nezná žádnou jinou hru, ve které by si ani sami hráči nebyli jisti pravidly. (Česká televize)

PhillM.

I nudné žvanění jakési nevzhledné servírky dokáže druhý nejgeniálnější detektiv na světě, Hercule Poirot, přetavit v případ hodný pozornosti. Jo jo, dokud v seriálu byl Hastings, Japp a slečna Lemonová, bylo to prostě skvělé. ()

Dubron

Na Poirota dost slabý díl. Suchet zde nějak ztratil šarm, atmosféra je vyčpělá, z velkého detektiva je jen stín. Je zde kritický nedostatek postav, takže si správný závěr učiníte během momentu. ()

Lupes

"Inu, mon ami, už nám nezbývá příliš podezřelých, že?" V tomto díle mi přišla maskovací šaráda příliš (a z hlediska provedení zločinu vlastně naprosto zbytečná). Pokud je to věrně dle autorčiny předlohy, číst to rozhodně nechci. ()

xxlch

allegria

Tentokrát poprvé a snad naposledy dávám tak nízké hodnocení těchto příběhů s Poirotem, ani přesně nevím, proč se mi tenhle díl nelíbil tak moc jako ty ostatní. Spoiler: taky jsem nějak nepochopila název - proč 24 černých kosů (jsou ještě jinak zbarvení kosi?) a už vůbec nechápu přirovnání "koláče" s těmito zapečenými ptáky k ostružinovému koláči. A další otázka - že by ostružinový koláč zabarvil zuby? O tom silně pochybuji, nepletou si to s borůvkami? Ale jsou to prkotiny a Poirot a jeho spoluhráči byli brilantní jako vždy :-) ()

gizi

Příběh, tedy zápletka a její řešení, dost slabý. Naštěstí tam nechybí humor, kpt. Hasting a ins. Jepp. 70% a 3*, 29.1:2015 (poslední díl ze série, který jsem ještě neviděl). ()

Adah

Sice je od začátku jasné, kdo starého Gascoigna zabil, ale umělecké prostředí a výjimečná dávka poirotovských vtípků (králík po lutyšsku, kecy na pohřbu, kriket, ...) řadí tuto epizodu mezi mé nejoblíbenější. ()

zamboni

Toto je králík na lutyšský způsob. No určitě bude lepší než na Hastingsův způsob. Velice vtipné Hastingsi, ale až dospějete, tak pochopíte, že jídlo není zrovna nejlepší téma na žertování. ()

vecnaAmbra

Myslím že ani neprekáža, že pointa bola viac menej predvídateľná, inokedy zas Agáta všetko prehnane zamotáva a nejaké to objasnenie bolo aj tak potrebné. Síce myslím si, že Poirotove konštatovania či dedukcie typu- z ostružín by mal zafarbené zuby- sú teda dosť deravé, teda možno pokiaľ sa niekto nesnaží stopy farebného ovocia pestovať na zuboch čo najdlhšie. Ale napokon máme taký pohodový diel ideálne na jesenný podvečer a úplne ideálne s nejakou dobrotou po ruke, ak už nie rovno so špecialitou, na ktorú som počas sledovania dostala chuť. ()