Hercule Poirot - Season 12 (2010) (série)

Viděla jsem vraždu (S12E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Hallowe'en Party (více)

Ariadne Oliverová se vypravila navštívit svou známou, aby jí pomohla s organizací dětského večírku. Během příprav je zasypána dotazy dětí ohledně svých knih. Dívka jménem Joyce začne tvrdit, že ona sama nedávno viděla vraždu, ale nikomu o tom neřekla, protože si až později uvědomila, že šlo o vraždu. Nikdo nebere Joyce vážně, ale zanedlouho je děvče nalezeno utopené v nádobě s vodou. Ariadne Oliverová se neztotožňuje se všeobecným názorem, že šlo o čin neznámého šílence, a žádá o pomoc Hercula Poirota. (oficiální text distributora)

filmmovier

Slabší epizoda, ale to vůbec nevadí, protože slabší je i kniha. Opět je tu Zoe Wanamaker jako Ariadne a krása anglického venkova tu neobyčejně působí. Hodně nadprůměrné ale ne nejlepší. ()

chelseaman22

Takhle to má být! Vrah má zabíjet i malé nevinné fakany a to nejlépe tak, že jim do chřtánu jako vepříkům narve jablíčko a hlavinku chvilku podrží pod vodou. A když k něčemu podobnému dojde, tak Hercule nelení a opět se jako host přisere k nějakým zbohatlíkům, aby jim dával rady ohledně života a při každé další vraždě zmínil pranostiku (třeba tu s tím štírem). Vrah byl dopaden, Hercule nebyl zabit a ta spisovatelka získala další podněty pro svou budoucí brakovou tvorbu! 93% ()

Autogram

Správne zamotané a na konci bezchybne rozmotané. Spústa očividných pomôcok a dokonale do seba zapadajúcich súčastí hry sa spojí až na úplnom konci pri Poirotovom hororovom, ale skutočnom príbehu. Aj pri druhom pozretí po pár rokoch som sa dokázal v indíciách stratiť. (27.7.2013) –––– Tak ani na tretíkrát táto kriminálka nestráca nič zo svojej záhadnosti. (17.1.2016) –––– Jak nesymetrické! –––– Staré hříchy vrhají dlouhé stíny, madam. ()

HiddenDragon

S12E02. Behem halloweenskeho vecirku na venkovskem sidle, aby se pochlubila pred madam Oliverovou, pronese jedna divka, ze kdysi videla vrazdu. A vzapeti je nalezena mrtva. Poprve je zavrazdeno dite, coz neni moc bezne. Navic je dil opravdu misty lehce hororovy, aby dostal svemu dusickovemu podzimnimu obdobi. Rikal jsem si, ze bych snad takhle na venkove radsi ani nechodil vecer ven :) Zadne lampy, vsemozna stromova podloubi, aleje, pruchody strasidelnymi branami kdovikam.... K tomu zminky o carodejnictvi a jeden z pritomnych si cte Poeuv Zanik domu Usheru. Atmosfera se podle me povedla a i zlocin je rozvetveny a sikovne kamuflovany. Snad jen ta scena pri mesicnim svitu a radoby sebeobetovani mi uplne nesedla, ale je fakt, ze v realu jsou takovi blazni a stava se to :) Vlastne to k tomu docela sedi, protoze i pachatel je svym zpusobem psycho :) ()

Merkin

Starší díly se mně zdály vypracovanější a napínavější. Chybí mi postavy jako slečna Lemonová, detektiv Hastings a inspektor Web a Poirotův byt( v půvabém moderním domě). Nové epizody sice stále mají poutavý a originální příběh, ale spíše připomínají slečnu Marplovou-různí detektivové, cestování po Anglii a Doktora House-náhlé osvícení a vyřešení zápletky. Navíc se mi zdá, že leckdy je dobrý námět přímo zahozen, lecos se dá odhadnout, ztrácí se moment překvapení. Každopádně, kdybych měla hodnotit celkově, pak jsou všechny příběhy o Poirotovi vysoce kvalitní a jako takové si zaslouží 5 hvězd, já zde mluvím pouze o jedné z epizod a jak se říká-výjimka potvrzuje pravidlo:) ()

Bohemák

Normálně Poirotovy epizody nehodnotím, ale tenhle díl byl tak mrazivý, napínavý, ale přitom i přehledný pro mě, který zrovna detektivní mozek nemám. ()

ThomasCrown

Atmosféra výborná, najmä čo sa párty a nočných scén týka. David Suchet ako vždy dokonalý, zápletka a samotné rozuzlenie tiež, ale za vyzdvyhnutie stojí hlavne prekrásne prostredie, v ktorom sa natáčalo. ()

laepus

Už jen kvůli počtu vražd - 5 (slovy pět) - je to jeden z nejmasakróznějších dílů vůbec. Navíc si k tomu přidejte helloweenskou atmosféru, staré temné sídlo a strašidelnou zahradu... ()

PhillM.

No jo, Ariadne Oliverová (v podání nesnesitelné Zoe Wannabeactress) je sice nejprotivnější postavou v dějinách detektivky, takže se člověk vždycky (samozřejmě marně) těší, že obětí zločinu se stane právě ona, ale zde aspoň onemocní a je odklizena na lůžko. Poirot tak má dost prostoru a času rozjet koncert svých šedých kamarádek. Je to takové zahradní drama, s chudinkou au-pair z Československa, ovšem s ruským jménem. Stručně, je to klasika, kde jde o dědictví, ne-falešné dokumenty, malé venkovské sídlo a dušičky. A zdrcující Poirotovu kritiku anglosaské tradice Halloweenu. "V Belgii lidé na Dušičky zapalují na uctění památky zemřelých svíčky, mon ami." ()