Hercule Poirot - Season 13 (2013) (série)

Hra na vraždu (S13E03)

(epizoda)

Kdo si hraje, nezlobí, u vrahů to ovšem neplatí. Na Ariadnu Oliverovou se obrátil zámožný pan George Stubbs, aby pro něj a hosty pobývající na jeho honosném sídle v Devonshiru zorganizovala fiktivní hon na vraha. Jak se však blíží den hry, cítí, že něco není v pořádku. Jako by neměla vše plně pod kontrolou, ale byla pouhou loutkou v něčích rukách. Její obavy se ukáží jako opodstatněné, když dojde ke skutečné vraždě. Někdo neviditelný postrkoval figurky a je na Poirotovi, aby svým důvtipem odhalil toho, kdo předem určil úlohy ve hře na smrt. (Česká televize)

petrik11

Staršie diely Poirota mali svoje super čaro, Poirot bol v nich milo nonšalantný, živý. to sa rokmi samozrejme rokmi stráca. Preto to bolo treba poňať inak. Našli Suchetovi novú formu Poirota a bolo tom veľmi veľmi dobré. ()

xxlch

mosem

I když je to klasický Poirot, přece je jiný. Mezi prvním a posledním Suchetovým Poirotem uplynulo čtvrt století, a na Poirotovi je to znát. Ale není to ke škodě. Jeho Poirot zraje jako dobré víno. Od hravého, sebejistého, ješitného detektiva se posunul do role spíše intelektuálního, šarmantního a velmi seriózního detektiva. Alespoň na mne tak působí. I nadále se pohybuje s elegancí a sebedůvěrou, ale postavy v jeho okolí nejsou už jen jeho nutným doplňkem, ale jeho rovnocennými partnery, a jeho závěrečné "Bon" jen dokládá jeho zvláštní smysl pro spravedlnost, odlišlišnou od práva, se smyslem pro lidskost. Když si k tomu připočteme prostředí, které by bylo zajímavé i bez spojitosti s Agathou Christie, jeden z nejlepších Poirotů. ()

LencaN

S13E03 - Krásně zapeklité. Jen mi bylo trochu líto, že divák dostal celkem málo indicií vzhledem k tomu, jak se vše nakonec vyvrbilo. Do poslední chvíle jsem vůbec netušila. Možná bych ještě víc využila té hry na vraždu, bylo to zábavné. Myslím tu zahradní slavnost, kde se sejde pár místních lidí a několik hostů i z větší dálky a na jedné zahradě se zúčastní střelby na plyšovou hračku, vykládání budoucnosti od cikánky nebo si vyzkouší, jaké to je, sledovat stopy a hledat vraha. Vypadalo to všechno moc hezky, jak dům, tak exteriéry. ()

Hammond

Začátek a úvodní seznamování se s mnoha postavami bylo poněkud delší, než by se mi líbilo, ale po nalezení oběti se tempo děje zrychlilo. Celkově poměrně dobrý a zajímavý díl - takový Poirotovský standard. ()

house336

Jednoznačná klasika. Rodinné sídlo, Poirot už od začátku hledá mezi spoustou lidí něco nekalého. Na takovýchto příbězích si Agatha zakládala a byl asi nejlepší z té nové série. ()

gizi

Trochu rozvláčnější úvod je pak napraven na Poirotovu sérii netypickými rychlými střihy při vyslýchání. Povedené zpracování zajímavého případu. 75%, 7.6.2014. ()

mcamino

Konečně jeden nový díl ve starém stylu!! Parádní příběh, že vražda přišla až v půlce filmu? No o to bylo těžší poznat kdo je pachatel a musím říct, že já jsem si tentokrát ani neškrtl. Hodně povedené, hlavně na to že je to již z novějšího období, takže bezesporu za plný počet. ()

Sebi236

Velmi, opravdu velmi zdařilá epizoda vynikajícího seriálu. Hodně věrná knižní předloze. Z posledních scén mi skutečně naskakovala husí kůže. Sice si tentokrát Poirot nedopřeje jeho velké "sčítání", ale výborná herečka Sinéad Cusack, která předvedla přesvědčivý a oceněníhodný výkon, vše vynahradí ;) ()