Hercule Poirot - Season 6 (1994) (série)

Němý svědek (S06E04)

(epizoda)
  • Velká Británie Dumb Witness (více)

Za celou jeho kariéru ho ještě žádný detail tak netrápil. U každého zločinu, s nímž se dosud setkal, se mu dříve nebo později podařilo odhalit motiv. Tentokrát však tápe v temnotách. Komu mohla prospět smrt bohaté tety Emily, když všichni potenciální dědici dobře věděli, že právě změnila svou závěť a že nikdo z nich nedostane ani penny? V zájmu všech přece naopak bylo, aby žila dál, a mohla je zase někdy třeba vzít na milost! Poirot musí chtě nechtě připustit, že podezřelí jsou sice všichni, důkazy však nemá ani proti jednomu z nich. Kdyby tak mohl mluvit foxteriér Bob! Ten určitě zná pachatele. Vždyť se volně pohybuje po celém domě, a určitě byl svědkem všech těch nepravostí, které se tu děly. Jenomže Bob se zatím ještě komunikovat s lidmi nenaučil. Nebo ano? Hastings si už pomalu začíná myslet, že mezi ním a Poirotem přece jen nějaký druh dorozumívání existuje. (Česká televize)

Sesitka

Toto byl naprosto geniální film. Ale nejrostomilejší byl ten pejsek. Viděla jsem to sice se slovensým dabingem přičemž jsem myslela, že omdlím. Už se těším jak to uvidím s českým dabingem. ()

Elyssea

Přežila bych i významné změny oproti předloze. Zvlášť co se jednotlivých charakterů týče. Ale to, že se u Poirota nudím, se odpustit nedá. V tomto případě kniha film překonává nikoli o chlup, ale o tři celé Bobíky. ()

Kwaichi

Ďalšia vydarená detektívna zápletka s Hercule Poirotom od Aghaty Christie. Samozrejme nechýba ani typický anglický humor s francúzskym šarmom. Celkový dojem kazilo len pár chabých hereckých výkonov (napr. smrť doktora). Tento nedostatok je však vyvážený neobvyklými dedukciami za pomoci očitého svedka vraždy - psa Boba a vtipnými príbehmi o duchoch, ktoré kolujú medzi staršími dámami z vidieka. ()

necisty

Libí duchařská atmosféra a domácí mazlíček. Zase tak trochu jiný díl. Jen jsem doufal, že Poirot odhalí, že ty dvě tetky jsou podvodnice a že své tvrzení vždy zakládají na takových a takových faktech. Poirot přece pracuje jen se skutečnými fakty:). ... Foxteror, fosfor a rekord na "futuristickém" vodním člunu. ()

otík

Jeden z nejlepších detektviních příběhů, film plný humoru, napětí i neobvykle překvapivého vyvrcholení. Hercule Poirot vyšetřuje vraždu tetičky v jedné zámožné britské rodině. Podezřelí jsou všichni a hlavním svědkem pes Bob. Podaří se mu přijít na pravého vraha? Pomůže mu němá tvář? ()

vesper001

„Foxteror“ Bob je vedle bývalého agenta z CI5 nejsympatičtější podezřelý ze všech filmových dobrodružství belgického šerloka. A že jsem už viděla hodně detektivek, dobrých i špatných, starých i nových, se „zelenou duší, unikající se do éteru“, jsem se opravdu nikde jinde nesetkala. :) ()

Autogram

Znovu jeden z pridlhých dielov, kde treba 40 minút zbytočne čakať, kým sa niečo udeje. Psík zahrá svoju úlohu zábavne, milo, a posúva vyšetrovanie. Že je ľudská duša zelená sa presvedčíme na vlastné oči. ()

HiddenDragon

Serie a epizoda: S06E04. Podobne jako napr. "Zrcadlo mrtveho muze" je i tento dil opepren ducharinou a seancemi "se zahrobim", coz bylo v Poirotove dobe hodne popularni, takze to sem sedi. Pachatele jsou zda se tentokrat dva a autori sikovne matou divaka, protoze dvojic je tu pomerne hodne. Prostredim je venkovske sidlo, patrici bohate dame. Zavet a penize budou tedy pravdepodobne motivem cislo jedna. Od zacatku navic totoznost vraha zna nemy pozorovatel - foxterier, ktery nakonec Poirotovi vnukne nejednu dobrou myslenku. Standardne dobry dil s ruznorodymi podezrelymi. Jen me zacinaji vytacet ty pady ze schodu. Nejsem expert, ale podle me to neni nic tak hrozneho, aby to cloveka zabilo. To uz bych spis veril, ze stara pani si pri padu zlomi krcek femuru a zemre na nasledne pooperacni komplikace (obzvlaste v teto medicinsky pomerne predpotopni dobe). To ovsem chapu neni ani nahodou divacky atraktivni smrt :-D Kazdopadne je to uz nekolikery dil, kde se pada ze schodu a mne proste prijde, ze je to na stejne urovni, jako kdybych nekomu podrazil nohu. Sice nejakou modrinu mit budu, ale pochybuju, ze me to zabije. ()