Bojuje s ním celý život. Tentokrát by se mu však rád pokusil zabránit. Ani Poirot není ze železa. Těžko si to sice připouští, nicméně omdlí-li člověk z ničeho nic po dobré večeři, zkonzumované v příjemné restauraci ve společnosti přátel, pak je to přinejmenším důvod k zamyšlení. Neřku-li přímo k nějaké radikální změně životosprávy, nebo alespoň k ozdravnému pobytu. Ostatně pobyt v přímořských lázních na devonském pobřeží nemůže, podle Poirotovy věrné slečny Lemonové, nikomu ublížit. Trocha cvičení, hodně odpočinku a promyšlená dieta – a za čtrnáct dní bude Poirot zase jako rybička. Ovšem společnost, která se sem za zdravím a odpočinkem sjela, rozhodně Poirotovi klidu nepřidá. Naopak. Jeho pronikavému vnímání nemůže uniknout latentní zlo, které jako mor otravuje ovzduší tohoto nádherného místa. Zlo, s nímž má celý život co do činění, jemuž by se ale tentokrát rád pokusil zabránit. Ani on však, bohužel, není všemocný. (Česká televize)

jendamaty

zajímavé, ale naplánovat takovýto zločin, to chce tedy opravdu koule... nešlo by to jinak a jednodušeji? baví mě, že poirot vždycky už od začátku vypadá, že všechno tuší a že je mu všechno jasné, přitom se vražda vždy stane a na rozuzlení přijde po nějaké nejapné poznámce Hastingse... ale tak to k tomu asi holt patří, jinak by to nebyla zábava :-) NELOGIČNOSTI (SPOILERY!!!) - že by v jeskyni zůstal parfém někoho, kdo tam byl cca 20 minut, je vážně hloupost - jak mohl vrah vědět, že s ním ta žena pojede na loďku a že nebude chtít u mrtvoly zůstat ona? - ano, házet předmět doličný z okna je vážně meganenápadné :-) - co ten kněz tam? zajímavá postava, ale jeho přítomnost na místě moc nedává smysl ()

LencaN

S08E01 - Poirot dostává od lékaře příkazem pobyt v lázních. Společnost mu dělá Hastings, který se musí na čas odtrhnout od své zrovna otevřené argentinské restaurace. Lázeňský hotýlek se nachází na ostrově, kam přes mělčinu hosty z pevniny přiváží správné udělátko. Takové vozítko jsem ještě nikdy neviděla a obávám se, že bych měla strach do něj nastoupit. Ale hotel byl kouzelný, všude kolem pláže, skály, moře, tráva, tenisové kurty, uvnitř parní lázně. Poirot má co dělat, aby se nezbláznil z naordinované dietní stravy kvůli jeho nadváze, ale zároveň cítí přítomnost zla a tuší, že se něco zlého přihodí. Ale těžko zjistit, kdo má nekalé úmysly, dokud se opravdu něco nestane. Jednoho dne je kolem poledne nalezena na pláži mrtvola dámy, která měla velmi kladný vztah k mužům a proto jsou motivy všech přítomných o to peprnější. Tady mě vysloveně dostalo provedení celého činu, toto jsme tu ještě neměli. Byla potřeba vysoká koordinace, promyšlenost a taky štěstí na ty spráné náhody. Ale překvapení to bylo pořádné. ()

e-arthworm

Výborný díl s poměrně překvapivým vyústěním, odlehčený Poirotovou nedobrovolnou léčebnou kúrou. Kromě "aktuální" vraždy zde H. P. vyřeší i neobjasněný mord z nedávné minulosti a jako bonus i pašování heroinu. Lehkým zklamáním je pouze dabing - k Poirotovi lépe sedne hlas J. Meduny, než P. Kostky. "Jak je to možné ? Kdekoliv se objevíte, lidi padají jako mouchy..." ()

Dr.dogous

Místem zločinu je klidné lázeňské místo. Smrt kohokoliv může, potkat kdekoliv. Krásné exteriéry, trochu zastíraly logické chyby v postupu vyšetřování, protože vražda se dala snadno rozlousknout pečlivým ohledáním stop na pláži. Ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. 65% ()

Chlo0opek

Jelikož jsem před tím četl knihu, představoval jsem si Hercula úplně jinak a tento filmový mi absolutně nesedl. Film jako takový byl dobrý (také měl dobrou předlohu), ale kvůli právě postavě Hercula dávám jen 3*. ()

gizi

Klasicky od začátku skoro všichni v podezření, a to ještě ani nevíme, z čeho. Klasicky na závěr se všichni sejdou v jídelně a Poirot jim to pěkně vysvětlí. Mezitím dobře proloženo malými vtípky. Závěr až moc vykonstruovaný (resp. zločin). Celkově jako obvykle v této řadě se Suchetem slušná podívaná, která nenudí, je zajímavá a také pobaví. 75%, 4.1.2014. ()

Óčko

Nejzdařilejší filmová adaptace románu Agathy Christie Zlo pod sluncem. Ze všech filmů o Herculu Poirotovi - 97,5% ()

vecnaAmbra

Táto časť z roku 2001 chytá taký uhladenejší obraz a mierne vynovenejšiu zvučku a pritom si zachováva prvky starého dobrého Poirota- jemný humor (ja som sa tentokrát skôr len tak pousmiala už asi z nostalgie), Hastings (síce tĺk ako vždy, ale v tejto časti mal správne poznámky a to mu svedčalo), klasika Japp a slečna Lemonová (prišla mi ešte elegantnejšia ako zvyčajne). Dostala som chuť zasadnúť si k obedu spolu s Poirotom, Hastingsom a Jappom a dopriať si v tej atmosfére niečo dobré. Konečne jedna z postáv povedala nahlas Poirotovi holý fakt: "Jak to, že tam kde se objevíte, lidé odpadávají jako mouchy". Veru, okolo Poirota sa to vraždami vždy len tak hemží. Na druhej strane, môžete byť už trocha presýtený či znechutený klasickým záverom- (môže byť SPOILER: všetci podozriví v jednej miestnosti, Poirot najprv nezmyselne niektorých z nich obviní, pritom už pozná výsledok, ktorý je viac menej čistou dedukciou no pádny dôkaz, ktorý by naozaj mohol uznať súd chýba, ale stačí keď vinník zmení tvár, zlostne zasyčí a prizná vinu vlastne sám. Divné tiež, že istá osoba by počas celej "akcie" zostala skrytá čakať v jaskyni a nič nepočula, či si nevšimla- zbežne som porovnala verziu s Ustinovom, kde sú tieto detaily troška šikovnejšie dotiahnuté do konca- obeť omráčená, dôkazy bližšie objasnené, nič nemení na veci že Ustinov je skôr milý bravko než graciózny detektív). Dobre sa na to dívalo, bavila som sa, tvorcovia si dali záležať. ()

hypnos11

Jedno z nejslavnějších děl A. Christie. I tentorkát je nám předložena vražda založená na důmyslně promyšleném plánu, u kterého si pozorný divák všimne, že stojí na vratkých nohou - vrazi v příbězích AC téměř vždy kromě svých téměř dokonalých plánů hodně spoléhají i na obrovskou porci náhody a štěstí (viz vložené zajímavosti uživatele pjotri).  Ono se ale nelze divit - běžný člověk by něco tak napínavého vůbec nedokázal vymyslet; ty malé chybičky se proto musí prominout. Ještě jedna věc - ačkoliv proti obsazení Tamzin Malleson do role Christine Redfern nic nemám - vlastně si mylsím, že se na ní hodila a ztvárnila ji více než dobře, tak i přesto musím uznat, že Jane Birkinovou v téhle roli už nikdo nidky nepřekoná. Protože Birkinová jednoduše vypadá jako nevinnost sama, její odhalení pro mě kdysi bylo jedním z největších filmových šoků :) ()