Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (S13E04) (epizoda)

The Labours of Hercules

Herkulove úlohy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2013, 1 h 29 min

Málokedy na seba Poirotovky nadväzujú, tentokrát sa našla spoločná postava, ale ruská grófka mala v Dvojitom dôkaze celkom inú charizmu. Nesúvisiace príbehy sú spojené celkom náhodne cez plačúceho šoféra a vyzerá to dosť nasilu len kvôli tomu, že Poirot musí mať prípady hneď dva. Švajčiarska chata vysoko v horách spĺňa podmienky uzavretej spoločnosti, menej už spĺňa moje predstavy záverečné rozuzlenie vycucané z prsta. –––– Raději nebýt detektivem, než být detektivem, který selhal.(15.6.2014)

Už když jsem zjistila, že z těchto samostatných povídek chtějí natočit jeden příběh, jsem byla na vážkách, jestli je to moudré, teď už to vím jistě.. nebylo. Nejsou zde samozřejmě prezentovány všechny úkoly, kterých se detektiv zhostil (v knize aby dokázal svůj intelekt), z nichž každý nesl nějakou zajímavost, která vás zaujala.. Zde jsou jednotlivé případy zapleteny do jednoho klubka a tím pádem ztrácí švih, přestože vždy výborný David Suchet dělá, co může. Chápu, že Britové chtěli natočit všechny výtvory Agathy Christie, doplnit a srovnat skóre i se slečnou Marplovou, ale po té (pro mě) dlouhé natáčecí odmlce je to první film, který o Poirotovi vidím a nese jisté.. zklamání.. Čtvrtou hvězdu sázím hlavně kvůli němu a.. kvůli španělskému dabingu, který byl velmi.. osvěžující :-).(27.2.2014)

Kniha Herkulovské případy, by lépe fungovala při rozložení do celé série hodinových dilů, které by byli propojené právě tím porovnáváním s antickým Herkulem. Z tohohle vznikl tak trochu mišmaš, kdy několik případů bylo na sebe naroubováno tak trochu na sílu. Ale kupodivu i přesto tenhle snímek funguje. Zápletka dokáže udržet a Suchet je jako v každém díle seriálu přesný a dokonalý. Slabší čtyři(23.2.2017)

Poirot si tentoraz v nádhernom prostredí Švajčiarskych Álp zmeria sily so svojim náprotivkom - nebezpečne inteligentným zločincom, ktorý kradne umelecké diela a pritom si vždy stihne ešte aj uspokojiť svoje vraždiace chúťky. Samotná záhada okolo identity tajomného vraha a krimi vyšetrovanie síce neprekročili mierne nadpriemerný štandard, no nudiť som sa nemal kedy. Vždy keď prišla nejaká slabšia chvíľka tak sa kamera uprela na nejakú prírodnú scenériu a ja som bol potom z toho ešte dlho paf. Koniec so sebou priniesol grandiózne finále v podobe prekvapivého odhalenia páchateľa. 80/100(23.6.2015)

Konečně se poslední série kvalitou přiblížila těm nejlepším epizodám z předchozích let, těším se na závěrečné vyvrcholení! Herkulovské úkoly měly přesně to, co od filmů z Poirotem očekávám. Zajímavé postavy, a to zejména hlavního padoucha, originální prostředí (výjezdy za hranice Poirotovi vždy svědčí) a hlavně tradiční poirotovské závěrečné odhalení vraha. Ano, technicky film rozhodně nebyl dokonalý (zadní projekce, lanovka jako postavená z Lega), ale atmosféra s trochou nostalgie udělá své. Suchet byl jako vždy výborný, tentokrát obzvláště v závěru dostal velkou příležitost ukázat, kdo že ten Hercule Poirot vlastně je. 80 %(28.10.2014)

• - V televizním filmu Hercule Poirot: Dvojitá stopa (1991) se Hercule Poirot (David Suchet) platonicky zamiluje do ruské hraběnky Very Rossakoffové (Kika Markham). V tomto filmu se poté velmi dlouhé době opět konečně setkávají, ale ihned po té se jejich láska rozpadá. (Hollywoodman)

• - Z finančných dôvodov, ako aj kvôli tomu, že David Suchet (Poirot) mal už čoskoro odísť do dôchodku, sa rozhodli tvorcovia natočiť namiesto všetkých pôvodných 12 poviedok knihy Agathy Christie - "Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota" iba jeden film na ich motívy. (kalnel)

• - Pôvodne mali vo filme hrať Hugh Fraser, Philip Jackson i Pauline Moran. (kalnel)