poster

Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (S13E04) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Labours of Hercules

 • Slovensko

  Herkulove úlohy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2013, 1 h 29 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Omnibus
  *****

  Poirota mám rád i nasucho, čili bez jakýchkoli citů a pouze přísně logického, ale tohle oživení silnou atakou rekurentní deprese jsem uvítal. I tu šťavnatou třešničku na jindy suchopárném vyšetřovacím dortu. Tři lidé, tři namířené zbraně. Mexická plichta! :-) Kdo by to čekal, takhle akční scénu, v jindy krotkých příbězích distingovaného francouzského čmuchala Hercule Poirota? Pardon, belgického čmuchala. Mon ami, takové faux pas! "Odhoďte zbraň!" "To není zbraň, to je objektivní korelativ." "Tak odhoďte objektivní korelativ!" A nebo, taky dobrá hláška: "Je v tomhle domě vůbec někdo, kdo není zločinec?!"   Navíc ty hory, ty hory... Po pleši velikána deduktivního vyšetřování Hercule Poirota tančí paprsky zlatavě modrého světla, odrážejícího se od zasněžených štítů horských velikánů. Scéna k nezaplacení. Zamáčknu nostalgickou slzu. Za pět.(9.1.2015)

 • kaylin
  *****

  Tady mi strašně učarovalo prostředí, které bylo prostě krásné. Nádherné Švýcarské Alpy, vrcholky, které jsou celoročně zasněžené a navíc minimum lidí. Takhle si představuji ideální dovolenou. A do toho je ještě dán příběh, který rozhodně není špatný, naopak je velmi dobrý a má překvapivé rozuzlení. Jako vždy. I když to není poslední díl Poirota, byl to poslední ke zhlédnutí, který jsem viděl. A tak na mě padla určitá nostalgie.(3.6.2015)

 • HiddenDragon
  ****

  S13E04. Poirot se zde utkava s jakymsi fantomem zlocinu - zlodejem a vrahem Marrascaudem - a trochu tak tento dil pusobi jako souboj Holmes vs Moriarty. Zajimave je, ze Poirot selhava. A aby se z neuspechu psychicky dostal, bere zdanlive jednoduchy pripad, najit jistou komornou v alpskem hotelu Olympos. Uvitaci cast po prijezdu mi prisla dost vtipna, protoze mi recepcni i styly kamery pripominaly Menzeluv film "Obsluhoval jsem anglickeho krale" (2006). I kdyz mi to na prvni zhlednuti kupodivu nevadilo, ted napodruhe uz jsem si uvedomil, ze je trochu podivne, jak malo roli zde je. Vpodstate tu neni zadny personal a i kdyz chapu, ze ona "alpska terapie" sestavala hlavne z rezimove lecby, tedy klidu, relaxu a horskeho vzduchu, prece jen bych ocekaval nejakeho doktora nebo aspon sestricky z lazenske casti, vzdy je to vlastne welness, a to ani nemluvim o kucharich. V tomhle smeru si to tvurci velmi zjednodusili, protoze zamestnanci jsou tu doslova dva. Na druhou stranu to o to vic pusobi stisnene, protoze tunel lanovky zavali lavina a pribeh se tedy soustredi na malou skupinu hostu, kteri musi chte nechte zustat nejakou dobu pospolu odriznuti od sveta. Take si me oko opet nemohlo nevsminout zeleneho pozadi a CGI - sceny na terase, lavina...coz je obecne technicke minus paradoxne nejmodernejsi 13. rady, ale da se to zkousnout. [spoilery!] Bohuzel v cestine je tenhle dil o neco horsi nez v originale, coz se mi u Poirota stava poprve. Napr. hned prvni blamaz zrejme divak prokoukne, nebot hlas zni prilis zensky. Take nektere dalsi repliky pusobily v cestine kdyz ne krecovite, tak aspon zvlastne. V anglictine jsem z tohoto dilu tak podivny pocit nemel. Kazdopadne zapletka je fajn, objevi se tu i Poirotova stara laska, hrabenka Rossakoffova (podobne jako v dilu "Dvojita stopa" S03E07), a tak ma tento dil nadech melancholie a romantiky. Ty perfektne emocne vystavene zaverecne sceny proste tvurci umi. No a ten hafan je taky bozacky :)(16.11.2013)

 • necisty
  *****

  Ono to houstne čím dál víc, těším se jak malé děcko. Těším se jak když jsem konečně po 11 letech vstoupil do kina a téměř po hodině viděl něco neuvěřitelného, co jen stěží rozdýchávám dnes natož tehdy. Tehdy mi to Rowlingová doslova nandala. Tento díl mi dokazuje, že stejný potenciál mi to takhle nandat má i Agátka. A já už Poirotovi daroval spoustu času svého života... už jen jeden týden. Perte to do mě. ... Marascaude, obrazy, šperky, Orient Express, lanovka, interpol, řidič taxíku, paruka, hotel, Jarmilka (pes).(14.6.2014)

 • togaf
  ****

  Na návrat hraběnky jsem se moc těšila, ale ona se chová tak nějak nehraběnkovsky. Ale je krásná a má sexy přízvuk. David Suchet je jak jinak skvělý. Krásné prostředí hotelu, uzavřená společnost a Poirot, který má výčitky svědomí to jsou klady, zápory tu jsou taky, ale to bych spoilerovala a navíc nebyly tak důležité, aby zkazily film.(3.3.2014)

 • - Pôvodne mali vo filme hrať Hugh Fraser, Philip Jackson i Pauline Moran. (kalnel)

 • - Z finančných dôvodov, ako aj kvôli tomu, že David Suchet (Poirot) mal už čoskoro odísť do dôchodku, sa rozhodli tvorcovia natočiť namiesto všetkých pôvodných 12 poviedok knihy Agathy Christie - "Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota" iba jeden film na ich motívy. (kalnel)

 • - V televizním filmu Hercule Poirot: Dvojitá stopa (1991) se Hercule Poirot (David Suchet) platonicky zamiluje do ruské hraběnky Very Rossakoffové (Kika Markham). V tomto filmu se poté velmi dlouhé době opět konečně setkávají, ale ihned po té se jejich láska rozpadá. (Hollywoodman)