Reklama

Reklama

Dickinson

(seriál)
Trailer
USA, (2019–2021), 14 h 59 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvůrci:

Alena Smith

Kamera:

Tim Orr

Hrají:

Hailee Steinfeld, Anna Baryshnikov, Ella Hunt, Toby Huss, Jane Krakowski, Gus Birney, Chinaza Uche, Adrian Enscoe, Wiz Khalifa, Darlene Hunt, Jeremy Lawrence (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(30)

Obsahy(1)

Dobový seriál, který je však pojat moderním zpracováním, a proto ne vždy odpovídá skutečným událostem. Dickinson se odehrává za éry Emily Dickinson (Hailee Steinfeld) a zabývá se tématy, jako například postavení ženy ve společnosti. Emily je mladá svobodná dívka, jejímž snem je stát se uznávanou spisovatelkou, její rodina, především otec, ji to však zakazuje, a proto své některé básně vydává pod jménem svého bratra. Vše, co napíše, si pečlivě schovává a nechává číst jen svou přítelkyní Sue (Ella Hunt). Mimo jiné vede časté konverzace se smrtí, kdy řeší právě otázku, zda být slavná za života, či po smrti. (M__)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (12)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

objektivně by Dickinsonové slušely hvězdy tři,protože přeci jen celkem často přešlapuje na místě a využívá klišé filmů a seriálů té doby.Nicméně na druhou stranu dokáže opět poměrně často i vystrčit růžky a ukázat,že kdyby se toho tvůrci nebáli a trochu víc to propojili s modernou,mohla to být pecka.V těhle světlých momentech totiž dokáže být Dickinsonová nejen vážná,ale taky sakra vtipná a dokáže i dojmout.Už jen z toho důvodu tam tu čtvrtou - spíš půl hvězdu - přidám.Rozhodně pak palec nahoru za fajn soundtrack...70% 2.řada je trošku slabší,ale i tak nabídne zábavné a i překvapivě silné momenty.Opět se do toho sice mohlo trochu víc šlápnout,ale počítám,že tohle už se nezmění...stále 70%...3.řada jede na stejné vlně.Probíhá občanská válka,takže Emily je opětovně konfrontována se smrtí,v rámci jednoho dílu se dokonce podívá i do budoucnosti.Pořád je to stejnoměrně vtipné a vážné a soundtrack je opět skvělý.Je dobré,že si Dickinson drží nastavenou úroveň...70% ()

rostsoft 

všechny recenze uživatele

Tak ta hudba... to je šílený mega úlet, jako komedie to nestojí za nic, jako životopisný film, taktéž ne, a jako historický film je to naprostá katastrofa se spoustou chyb a neduhů kteří tam autoři udělali. Nechápu, co tam dělají prvky fantasy, ještě bych to pochopil, kdyby ona slečna byla na nějakých halucinogenních drogách a nebo byla definitivní blázen. Tento seriál vřele nedoporučuji. ()

Reklama

noelcoward73 

všechny recenze uživatele

Na tento nový seriál jsem narazil spíše náhodou. Hlavním důvodem ke zhlédnutí byla Hailee Steinfeld, kterou jsem zatím viděl jen ve třech filmech (nejvíce se mi líbil film Love song, kde si Hailee zahrála po boku Keiry Knightley a Marka Ruffala) a ve všech zde dostupných hudebních klipech. Básně nečtu (čtu jen veršovaná dramata, například milovaného Cyrana z Bergeracu), ale seriál jsem chtěl zkusit také z důvodu mé oblíbené doby. Ale v případě Emily Dickinson udělám výjimku a nějaký výbor si přečtu, protože mě zaujaly v seriálu uvedené útržky. Také se mi moc líbí, že tvůrci do životopisného příběhu zařadili i komediální stránku, což nebývá obvyklé (některé vtipy jsou opravdu povedené). A menším bonusem je účast Jane Krakowski ve vedlejší roli matky Emily, kterou znám především z mého oblíbeného seriálu Ally McBealová. Od režiséra Davida Gordona Greena jsem zatím dříve viděl jen kultovní Halloween z roku 2018. ()

curfew77 

všechny recenze uživatele

Mix starosvětské éry a moderních soundtracků je místy neodolatelný, na lesbické jiskření Hailee s Annou se dívá velmi hezky a první série nepostrádá ani vtip. Já jsem byl spokojen, trochu mi ale uniká smysl toho, pokoušet se na jedné straně vycházet vstříc instagramové generaci současným jazykem a hudbou, a vzápětí to stejně pohřbít těžko stravitelnými scénáristickými úskoky a neuchopitelnými dějovými odbočkami do fantazijních světů - v tomto směru nechvalně vyniká především poslední epizoda, které letos Applu vůbec moc nejdou (FOR ALL MANKIND na tom bylo podobně). Dost tedy pochybuji, že tohle může komerčně zabodovat. Ale jak říkám, já jsem byl spokojen. 75 %. ()

Rollmari 

všechny recenze uživatele

Áno viem.. niektorým sa možno práve výber hudby páčil, ale ja len kvôli nej dávam tri hviezdy a nie štyri.. hlavne v prvých častiach ma hudba natoľko vyrušovala,. že som sa nedokázala sústrediť.. väčšinou mi to nevadí ak sa moderná hudba prepletie s vážnou.. toto však bolo miestami moc.. inak: chytľavé a zaujímavé ()

Galerie (98)

Zajímavosti (4)

  • V čase 25:28 čeká na majitele Apple produktů, kteří budou mít poblíž svůj iPhone, zvláštní překvapení v podobě aktivování hlasové asistentky Siri. (Skarface)

Související novinky

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (více)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (více)

Co nabízí služba Apple TV+?

Co nabízí služba Apple TV+?

04.11.2019

Společnost Apple učinila minulý týden význam krok, když spustila svoji zbrusu novou streamovací službu Apple TV+. Ta je dostupná i u nás, a tak by nebylo na škodu si ji trochu lépe představit. Cenově… (více)

Reklama

Reklama