objektivně by Dickinsonové slušely hvězdy tři,protože přeci jen celkem často přešlapuje na místě a využívá klišé filmů a seriálů té doby.Nicméně na druhou stranu dokáže opět poměrně často i vystrčit růžky a ukázat,že kdyby se toho tvůrci nebáli a trochu víc to propojili s modernou,mohla to být pecka.V těhle světlých momentech totiž dokáže být Dickinsonová nejen vážná,ale taky sakra vtipná a dokáže i dojmout.Už jen z toho důvodu tam tu čtvrtou - spíš půl hvězdu - přidám.Rozhodně pak palec nahoru za fajn soundtrack...70%(6.4.2020)

Koukala jsem na 1.sérii jen ze zajímavosti a teď se druhé série nemůžu dočkat, ta doba zkombinovaná s moderní hudbou mi k Hailee sedí na 1000%.(8.6.2020)

Mix starosvětské éry a moderních soundtracků je místy neodolatelný, na lesbické jiskření Hailee s Annou se dívá velmi hezky a první série nepostrádá ani vtip. Já jsem byl spokojen, trochu mi ale uniká smysl toho, pokoušet se na jedné straně vycházet vstříc instagramové generaci současným jazykem a hudbou, a vzápětí to stejně pohřbít těžko stravitelnými scénáristickými úskoky a neuchopitelnými dějovými odbočkami do fantazijních světů - v tomto směru nechvalně vyniká především poslední epizoda, které letos Applu vůbec moc nejdou (FOR ALL MANKIND na tom bylo podobně). Dost tedy pochybuji, že tohle může komerčně zabodovat. Ale jak říkám, já jsem byl spokojen. 75 %.(24.4.2020)

1. série - 80% - Hailee Steinfeld se narodila pro role slečen frackovitých i zranitelných zároveň. Díky ní tak snadno (a takřka okamžitě) překonávám zdánlivou manýru v podobě moderního a naschvál nepasujícího soundtracku či současné mluvy. Emily totiž za každým úšklebkem schovává upřímnou emoci a zdánlivě stokrát viděný kolotoč vztahů je v jedinečné podobě nakonec slušně návykový. Možná dialogy zašustí papírem, když se nejvíce snaží zkombinovat poezii se slangem a možná je Jane Krakowski jako dobová hospodyňka obsazená překvapivě nepřesně, stejně si mě tahle potrefená a v jádru dobrosrdečná domácnost získala tak samozřejmě, že budu pokračování vyhlížet hladověji, než bych kdy čekal.(23.4.2020)

Na tento nový seriál jsem narazil spíše náhodou. Hlavním důvodem ke zhlédnutí byla Hailee Steinfeld, kterou jsem zatím viděl jen ve třech filmech (nejvíce se mi líbil film Love song, kde si Hailee zahrála po boku Keiry Knightley a Marka Ruffala) a ve všech zde dostupných hudebních klipech. Básně nečtu (čtu jen veršovaná dramata, například milovaného Cyrana z Bergeracu), ale seriál jsem chtěl zkusit také z důvodu mé oblíbené doby. Ale v případě Emily Dickinson udělám výjimku a nějaký výbor si přečtu, protože mě zaujaly v seriálu uvedené útržky. Také se mi moc líbí, že tvůrci do životopisného příběhu zařadili i komediální stránku, což nebývá obvyklé (některé vtipy jsou opravdu povedené). A menším bonusem je účast Jane Krakowski ve vedlejší roli matky Emily, kterou znám především z mého oblíbeného seriálu Ally McBealová.(1.1.2020)

• - Emily (Hailee Steinfeld) říká, že by klidně hned chodila s Duchem minulých Vánoc. Naráží tím na jednu z postav z povídky „Vánoční koleda“ od svého současníka Charlese Dickense. (noelcoward73)

• - V čase 25:28 čeká na majitele Apple produktů, kteří budou mít poblíž svůj iPhone, zvláštní překvapení v podobě aktivování hlasové asistentky Siri. (Skarface)