Mocný mafiánský boss Paul Vitti, hlava jedné newyorské "rodiny", unikne jen o vlásek atentátu, jehož obětí se stane starý mafián Manetta. Zanedlouho začne Paul na sobě pozorovat podivné změny. Nedokáže udeřit železnou tyčí vyslýchaného muže, rozpláčou ho dojemné televizní reklamy a nakonec skončí s těžkým záchvatem v nemocnici. Podle lékařů však nejde o infarkt, ale o intenzívní nával úzkosti. Vitti to pochopitelně popírá, nicméně později se obrátí na svého bodyguarda Jellyho, aby mu sehnal psychiatra. Jelly ho zavede za Benem Sobelem, který nedávno vlastní nepozorností naboural do Vittiho auta. Vyděšený Sobel, který se specializuje na rodinnou terapii, pochopitelně Vittiho pozná a po důrazné Jellyho domluvě s ním promluví. Paul po rozhovoru se Sobelem cítí úlevu. Tím se psychiatr ocitá v nezáviděníhodné situaci. Pokaždé, když se Vittiho psychický stav zhorší, pošle si pro něj své gorily. Brzy se přidají další problémy. Vittiho sleduje FBI, která začne Sobela nutit ke spolupráci. Během jednoho setkání psychiatr zjistí, že příčinou obtíží je Vittiho problematický vztah otci. Jenže sraz mafiánských bosů se rychle blíží a Sobel pochybuje o tom, že se mu podaří mafiána zbavit jeho psychických potíží. (TV Nova)

Melies

8 / 10 Zakomplexovaný mafián De Niro a zbabelý, racionálne premýšľajúci psychiater Billy Crystal - toto herecké duo jednoducho nemôže sklamať a fakt, že hrá v tak dobre napísanom filme, je len akousi čerešničkou na torte. Po dlhom čase skutočne vtipná a inteligentná komédia, navyše, z atraktívneho mafiánskeho prostredia. Čo viac by ste si mohli želať? ()

Gilmour93

„Mám kamaráda, který začíná podezřele měknout, přepadají ho úzkostné stavy a několikrát selhal. Však ty víš v čem.. Potřebuje odbornou pomoc, nejlépe od neprůbojného psychiatra jako je Crystal..“ DeNiro, nesoucí si nervy v kbelíku a Ramis přivedli smích do žánru, kde pro něho za normálních okolností není místo. „A ten kamarád, to jsem jako já?“ - „Jo, jseš to ty Jelly..“ ()

Aluska88

Tak toto je nářez!:) Nehorázně se ksichtící Bobby De Niro v roli, v níž v podstatě paroduje všechny ty nejdrsnější gangstery, jaké kdy ztvárnil. A Billy Crystal v roli vyrovnaného psychiatra, který se bude muset starat o nevšedního pacienta, který mu zcela překope život vzhůru nohama. Při druhém zhlédnutí nabývaly mé výbuchy smíchu ještě mnohem větší intenzivity, než při tom premiérovém:) A ve vedlejší roli potěšil další můj oblíbený mafián, Chazz Palminteri. "Co se stalo?" - "Co se stalo? Viděl jsem chlapa, kterej nám právě spadl do mísy s lososem. To se stalo." - "Rozbil Vám něco?" - "Jo. Rozbil sebe, ještě teď z něj vytahují střepy.", "Doktore, Vy... Vyyy..." :D ()

genetique

Unikátne psycho-komické dialógy s uštipačným podtónom, ktorými doslova srší počas celého deja dvojica De Niro-Crystal sú na nevypozeranie, rovnako ako aj inteligentná zápletka s gustióznym talianskym šarmom mafiánskych filmov. Akurát Lisa Kudrow, snažiaca sa vymaniť spod nápepky mena 'Phoebe' mi sem moc nesadla, ale to bude asi tým dabingom. 80%. ()

StarsFan

Za nejlepší vtípek považuji obsazení Roberta DeNira do hlavní role, protože sledovat tohohle groteskního mafiána a porovnat si ho v hlavě s DeNirovou postavou v Mafiánech, Casinu nebo v Kmotrovi, je zážitek nad všechny prachy. ()

ScreamJay

Šmarjá, tohle je ale fakticky dobrá záležitost. Nevím do jaké míry to byl úmysl autorů, ale tohle už je parodie na Kmotra, i když v žádným případě přímá. Kadence hlášek je razantnější než kadence běžného mafiánského samopalu nošeného v podpaží za plstěným sakem. Takže tatatatata. Crystal je fakticky jako krystal, vybroušený humor, skvělé gegy, nepřehrává sám sebe jak by k tomu jeho role vybízela. De Niro vytvořil křehkou a velmi vtipnou karikaturu sám na sebe, na svoje role drsných mafióso a jen dokázal, že tohle je Pan herec. Když se v mafiánovi trhne podvědomí, chladná bouchačka se mu změní ve stříkací pistolku a vůně betonu, do kterého zalejvá smradlavé nohy nepohodlných kumpánů mu vhání slzy do očí, je na čase to zabalit. Jen teda nedejbože při pořádný řádný přestřelce. „Toho sem zastřelil já?“ „Ne doktore, ten je můj. Vy ste si vystřílel Chevrolet a támhle tu lednici.“ Docela škoda, že se tomuhle filmu dostalo tak rozpačitýho přijetí. Proč dávám 4? Je to skvělá komedie, ale nikoliv dokonalá komedie. Je to sranda, ale ne mega sranda u který bych sotva ovládal onen pověstný močový měch. Dobře natočený, ale má to rezervy. Ale dá se na to koukat víc než dvakrát. ()

Kaka

De Niro je paradoxně (i když pochopitelně) nejsilnější v těch nejméně komediálních momentech, kde svými strhujícími gesty a mimikou dává vzpomenout na role drsných mafiánů a gangsterů, ve kterých po několik desetiletí s úspěchem tolik exceloval. Některé vtipy se v této poměrně solidní komedii povedly (fuckin' Greeks), jiné nikoli (plačící De Niro). Spousta scén působí jakoby přebytečně (svatby) a tempo je taky poměrně nevyrovnané. Ještě že celková stopáž je relativně krátká a vše tak končí rychleji než by jste řekli slovo nuda. Jednoduchá, přesto docela zábavná variace na drsné hochy v komediálním přebalu. ()

viperblade

Skvělá, příjemná a hlavně zábavná komedie, kterou si užijete, pokud máte nakoukány nějaké ty mafiánky. Robert De Niro jako mafián, který má problém (a nejen jeden) je fakt skvělý a výborně jej doplňuje Billy Crystal jako jeho psychiatr. Opravdu mohu jen doporučit, protože jsem se fakt upřímně zasmál. P. S. Proč všechny akční hvězdy zkouší po nějakém čase i komediální žánr? ()

Xmilden

Říkam to miliónkrát, ale Robert De Niro se pro role mafiánů opravdu narodil. Stačí když přimhouří oko a zvedne prstík a už je to mafián jako když vyšije. Já toho chlapa prostě můžu. Tahle inteligentní komedie je prostě velmi dobrá, navíc se tady "potlouká" plno dalších mafiánských herců. ()

kinej

Celkem slušná komedie, která stojí na velice originálním nápadu a také na skvělém herectví De Nira. Mafiáni mu prostě padnou jako ulití, protože ať již je hraje v jakékoliv situaci, vždy působí až mrazivě věrohodně. Zde je jeho typické drsňáctví konfronotváno s humornými situacemi a nutno podolnout, že to funguje. Bohužel ve scénách, kde De Niro není film ztrácí, ale o to víc se vždy lze těšit na jeho nástup na scénu. Billy Crystal je dobrý nahazovač, ale bez postavy Paula Vittiho by byl poloviční. ()

Fiftis

Komédiu z mafiánskeho prostredia nakrútil režisér Harold Ramis, príbeh zaujme vtipnými dialógmi, iskrivými situačnými gagmi a skvelými hereckými výkonmi. Najmä to platí pre hlavnú dvojicu: Robert De Niro ako všemocný Paul Vitti a Billy Crystal v úlohe psychiatra Bena Sobela si svoje herecké úlohy prežívajú s neobyčajnou chuťou a oslňujú pôsobivou gestikou a mimikou. Pozornosť na seba strháva aj nie príliš známy Joe Viterelli, v postave Vittiho osobného strážcu Jellyho. Snímka Harolda Ramis Analyze This vychádza z dôvtipného a nevšedného nápadu. Analyze This nemôžete odmietnuť. De Niro, ktorý si obratne uťahuje z rolí mafiánov, ktoré tvoria hlavnú náplň jeho úctyhodnej kariéry. ()

lamps

Je to celé svěží, vtipné, se skvělými hereckými výkony a nápaditou režií a scénářem. Je sice pravda, že ke konci režisér jako by ztratil nit a zápletka nebyla dotažena úplně ideálně, ale když si vzpomenu na ty geniální pohovory mezi De Nirem coby psychicky labilním mafiánem a Billy Crystalem chtě nechtě zapleteným do mafiánského podsvětí, ihned se mi vykouzlí úsměv na tváři a rád přivřu jedno oko. ()

Pepinec

Gangsterské prostředí, prvotřídní mafián De Niro, Joe Viterelli a scénář plný hlášek k popukání zachraňují klesající tempo. Kdo na to jde od lesa, čtvrtou hvězdu vykřesá. ()

Big Bear

Jeden z nejvlivnějších mafiánů v New Yorku Paul Vitti (De Niro) má problém. Trpí nahodilými záchvaty pláče, což je vlastnost ve vrcholném vedení mafie značně problematická. Když pak zcela náhodou do limuzíny De Nira v dopravní zácpě narazí roztržitý psychiatr Billy Crystal, je řešení nasnadě. Konsilieri Paula Vittiho jej požádá, aby jej tohoto problému zbavil. Jenže mít několik sezení s plačícím zabijákem je i na školeného odborníka moc.... De Niro si zde tak trochu dělá legraci ze svých vážněji myšlených mafiánských rolích z jiných snímků a daří se mu to skvěle. Pro mne velmi dobrá komedie i po druhém shlédnutí! * * * * ()

JohnnyD

Harold je Boh. Ani by som nečakal takúto brilantnú komédiu v roku 1999. Jednoduchý námet, rozpracovaný do dokonalej komédie - ako v 80's. Billy a Rob excelujú. Hlavne Billy má svoje brilantné pasáže - kto by zabudol na záverečný prejav, rehotal som sa a nemohol som prestať :D. Robert mu skvelo sekunduje, ale nikdy nezabudnem na Joea Viterelliho, ktorý azda v každom jeho filme na seba upúta maximum pozornosti. K tomu tu máme ešte sexy Lisu Kudrow, či mnohých viac či menej neznámych talianských hercov. Analyze this je skvelá konverzačná komédia. Obsahuje také množstvo gagov (na spestrenia svadby sa nezabúda). Ako fanúšik klasických komédii osemdesiatych rokov a ako fanúšik Billyho Crystala (a Joea Viterelliho) musím dať 100%. ()