Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

rikitiki

Líbezná - místy až příliš - kamera, hlavně zpočátku zdařilé využívání filmové řeči, ale nezajímavý příběh a nudné až otravné postavy. /5. 10. 11./ ()

ARI50

Výborné herecké obsazení ale co stoho máte když se jen žvaní, sportovní filmy mám rad no ale tady to je úplně bez napadu a celkem nudí no konec trochu potěšil škoda. ()

Kimon

Typicky nezaměnitelně krásně "redfordovsky" natočený film o nadějích, slibných úspěších, úpadku a znovuvztanutí jednoho mladíka s golfovou holí. Jak to obvykle bývá v mnoha amerických filmech (a někdy občas i ve skutečných životních osudech), nejdříve si musí člověk sáhnout na dno, aby se pak odrazil k nejvyšším metám své životní dráhy. Ani Robert Redford se v tomto případě nevyhnul té nadsazené oslavě lidské bytosti - jak jinak než Američana. Přijímám to v tomto případě velkoryse možná pro tu pohádkově kouzelnou nadsazenost vyjádřenou citlivou režisérskou rukou. Ten kouzelný "anděl strážný" jménem Bagger Vance byl zahraný prostě fantasticky. ()

maseer2

kdo by si nepřál, aby za ním v důležité a obtížné životní situaci přikráčel nějaký ten Bagger Vance a za 5$ pomohl, poradil, povzbudil a dodal optimismu.. kouzelné, magické, dojemné - prostě úžasný film! ()

BoPo

Dobre to vyzerá, nie je to ten najlepší film o golfe, ale vlastne ani ma iný nenapadá. To stojí za zamyslenie. ()

Terva

Scénář - Jeremy Leven. Kamera - Michael Ballhaus. Hudba - Rachel Portman. Jedná se o poslední film, ve kterém se objeví Jack Lemmon.... V hlavních rolích se původně měla objevit dvojice Morgan Freeman a sám režisér Robert Redford. Nakonec ale Redford rozhodl, že bude pro úspěch filmu lepší mladá herecká dvojice. ()

Marek1991

Nádherný film s krásnym posolstvom. V deji sa dozvedáme, že žiadna práca, ktorá sa robí z dobrým úmyslom a účelom ako napríklad zametač ulíc, nie je nedôstojná, ale naopak tí, čo vyhlásili bankrot a nechali nech za nich problémy riešia iní a nič nerobili, iba sedeli na zadku, si vlastne iba sedia na svojej falošnej dôstojnosti. Dôležité je prekonávať prekážky osudu so cťou, niekedy môže mať väčšiu dôstojnosť zametač, smetiar, či umývač toaliet ako prezident nadnárodnej firmy. Will Smith ukazuje, že s tým čo má, mieni urobiť maximum, lebo hraje sa vždy len s kartami ktoré, človek má. Kráľ ti tiež môže pomôcť, ale činy za teba nevykoná. Svoj život si žijeme sami. Ako človeka, čo nie je golfový nadšenec, ma tento film zaujal a dokonca aj tú hru by som si rád zahral, lebo zatiaľ okrem virtuálnych hier a televízie s ním nemám skúsenosti, ale niečo na tých posolstvách k nemu bude. Už to nebude pre mňa iba hra, ktorá robí pekné trávniky, na ktorých sa dá robiť piknik a je len pre boháčov, čo stále pretrváva a je smutné. Slová o tom, že je to najčistejšia hra, lebo náš úspech záleží len a len od nás a aj od toho ako sa prispôsobíme zmenám, tu prírodným a nejakým organizačným, iba my a loptička. Veľmi sa mi páčilo ako postava, ktorú hraje Matt Damon si uznala chybu a napríklad si pretlačila svoje vlastné znevýhodnenie a prehru v hre len kvôli spravodlivosti a dobrému srdcu, lebo nie je podvodník. Ten šport sa nedá vyhrať, iba hrať a tak je to aj s našimi životmi. Scéna s autami a svetlami nakoniec bola neskôr prebraná aj do iných filmom, napríklad do filmu Step Up 2 the Streets. Inak aj mám rád tanec, to sa mi páčilo s Willom. Will bol tu v osobe anjela strážneho, ktorý nám pomáha a my o tom ani niekedy nevieme. Tento film je metaforický, zamýšľajúci sa nad našimi životmi a zmyslom, je nádherne pokojný a záver, kde vyhrali všetci sa mi páčil. Dobro tu zvíťazilo a s veľkým posolstvom. Tento film je legenda a je fantastický. ()

pivo

Konečne jedna z vážnejších rolí Willa Smitha, a sadne mu skvelo. Ostatní herci odvádzajú takisto vynikajúcu prácu, hudba nádherná, rovnako ako aj kamera, a mnoho zimomriavkových scén. Po druhom pozretí musím zvýšíť zo štyroch na päť. ()

FFilipCZ

GOLF: "Jediná hra, kde si člověk přičítá chyby sám. Když nešidíš. Nic se golfu nevyrovná" Výborně zvolení herci v čele s perfektním caddiem v roli Willa Smithe. ()

Johanka

Velmi dobře zpracovaný snímek z golfového prostředí. Postava, kterou ztvárnil Will Smith je napsána tomuto herci přímo na tělo. Robert Redford mě velmi mile překvapil. ()

Z0oMb3E

Nádherný príbeh... Až mi vyrazil dych. Hlavne jedny z posledných scén kedy Matt poctivo uzná zlý úder. Redford si berie na mušku veľké sústo, ako fair-play vo športe. Zvádol to bravúrne. Will Smith v úlohe božského poradcu podal tak isto bravúrny výkon. Jeden ďalší klenot kinematografie. Vďaka Robert. ()

Historik

Velmi příjemný film s nádhernou retro atmosférou. Vlastně jsem si až na konci pořádně uvědomil, že větší část filmu se hraje jeden golfový zápas. Tohle natočit tak, že se divák nenudí a naopak skvěle baví, to je umění. ()

aluna

Hmm, týpek hraje golf, má potenciál stát se nej hráčem, jde do války, ta ho změní, začne chlastat, ztratí lásku. Má se hrát turnaj, on nechce, pak ho přemluvěj - hraje. Boj o vítězství v turnaji je vlastně jeho boj se životem, jak jinak. Nejdřív to kurví, vypadá to, že to bude příšernej debakl, pak přijde pár motivačních řečí - sžij se s greenem, bla, bla, bla....pálí...a dobře!, může vyhrát, jenže pak zase kurví (napínavý, co), další motivační řeči, bla, bla, bla...a dál, to už asi tušíte, né. Pořád jsem čekala, že Willovi Smithovi narostou křídla, zamává kouzelným proutkem a zmizí. Smith i Damon jsou dobrý a Charlize tradičně moc krásná, občas je to vtipný a celkem se na to pěkně dívá, ale to klišé neodpustím, ačkoli se to tvůrci nesnaží ani maskovat. Už v názvu nám říkají, že je to legenda, takže zvěstujou klasickej průběh předem (+). ()