Falešné zprávy, zavádějící titulky nebo neuvěřitelné a přesto nečekaně pravdivé fotografie. To vše komentují Halina Pawlowská a Aleš Háma v novém zábavném pořadu České televize. Každý týden se k nim připojí dvě známé osobnosti a společně se pokusí rozpoznat smyšlené od skutečného. Pořadem provede moderátor Tomáš Měcháček. To se ví, že na tom asi něco bude, když k tomu existuje fotka. To se ví, že je to pravda, když to píšou na internetu. Nebo není? Falešné zprávy, dezinformace nebo i fámy jsou tu s námi už dlouho. Kdysi se věřilo, že je země placatá. Dnes se tomu smějeme. Pojďme se pobavit i nad zprávami, mýty a drby, které kolují bulvárními médii, sociálními sítěmi nebo prostřednictvím emailů dnes. Poznáte, jestli je fotografie skutečná nebo byla upravená fotomontáží? Odhalit manipulace mají za úkol i dva soutěžní týmy, které budou v několika kolech rozlišovat pravdivé zprávy od falešných. (Česká televize)

Master19

Nevhodný vysílací čas. Každopádně ta správná cílovka na něj nikdy koukat nebude, takže naprosto zbytečný počin. ()

velkyvezir

Pokud se v pořadu nevysvětli, jak se ona falešná zpráva měla rozeznat jako falešná, tak pořad bez edukační složky je k ničemu. ()

klukluka

Místo holek se mi můžou začít líbit starý, tlustý černoši. Místo flákoty hovězího se třeba jednou přeonačím na cvrčky a šváby. Místo Pink Floydů si můžu začít pouštět Moravanku. Jestli ale každou neděli zatoužím po To se ví, tak mě, prosím, buďte té lásky, přijďte někdo zabít. Nevermore ()

aquiver odpad!

Primitivní bulvár. Takových pořadů již bylo více, tak mě to zase tolik nepřekvapuje. Ostatně, na televizi se raději již vůbec nedívám. 5 % ()

chaometic odpad!

jako ruskej agent musím dát ODPAD navíc jsem odhalil všechny Fake od nich, tento pořad dělá z lidí blbce. Tento pořad je politicky motivovanej a se zábavou to nemá nic společného, To se ví. ()

bobstock

Upřímně nechápu tu až takovou vlnu nevole od místních intelektuálů. A vysílací čas je asi zřejmě nastaven kvůli občasným sprosťárnám, které jsou součástí našeho virtuálního i reálného světa. Tomáš Měcháček to celkem pěkně s uvolněných přednesem moderuje a co všechno ještě neznám a poznám jako kokotiny, na které se spousta z nás nachytá jsem docela zvědav. Zatím s rezervou.. S dalším dílem mi trochu začíná vadit neměnnost kapitánů Haliny a Aleše. Vystřídal bych to ať na sebe prozrazují další. ()

nonick1 odpad!

Trapný veřejnoprávní pokus se třemi hosty a Halinou, která už se dnes nevejde ani do širokoúhlé TV s úhlopříčkou 150 cm. Odkrývání falešných zpráv, dezinformací? Tak to ať začnou u sebe - v České televizi, kde reportér v hlavním zpravodajství v "přímém přenosu" hovoří (a dokonce hned třikrát) o premiérovi jako o bývalém(???) premiérovi. A ve studiu nikdo ani nehne brvou...přestože jde o fake news jako Brno. O fake záběrech z bombardování Sýrie (ve skutečnosti noční útok na Luhansk) nemluvě... ()

Johny303 odpad!

Neuběhly ani tři minuty a moderátor začal označovat za fakenews zprávy o nevzdělanosti příchozích migrantů. Wtf?! Tak se zdá, že ČT disponuje nějakými přísně tajnými informacemi, podle kterých polovina z příchozích vystudovala dálkově Harvard a ta druhá Cambridge... Je to k zblití, jak se pojmy "fakenews" či "manipulace" nejvíce ohánějí ti největší lháři. Tenhle pořad to jasně dokazuje. Pokud si nějaké ovečky dosud dokázaly dělat iluze o nestrannosti a profesionalitě ČT, tak nyní už se musí rozsvítit i tomu největšímu troubovi... ()

Lucas87 odpad!

Jak tohle může ČT vysílat za prachy z koncesionářských poplatků? Ten moderátor takový dement...omg...stačilo vidět jen ukázku tohoto v jednom jiném pořadu. Celé to je absolutně trapné a kam se hrabe Soukup a jeho pořady? Tohle mu šlape dobře na krk. ()

topi80 odpad!

Vyvrátíme jeden (ten nejujetější) hoax a divák si pak třeba bude myslet, že všechny zprávy na dané téma jsou nepravdivé. Tvůrci pořadu, kteří věří, že tímto přeprogramují uživatele internetu na ty jediné správné, povolené a žádoucí názory, jsou ještě tak desetkrát hloupější než nejhloupější z těch, o kterých si myslí, že by to na ně mohlo zapůsobit. Pořad tak nakonec nejvíce vypovídá o těch, kteří se něčemu takovému propůjčili a dali tomu tvář. ()

hero_bk

Otřesně prkený moderator, příšerný Háma, hosti, kteří se snaží hláškovat... Myšlenka dobrá, provedení velmi slabé. Přesto to nevidím jako tak ultratragicky, občas se zasmát dalo :) hvězdička navrch za vysvětlení, že sběr víček je k hovnu. ()

milwaukee odpad!

Tak to už spíš Oskara Soukupovi na Barrandov, než tahle srac*a. Budu zvracet. Pár odpadů jsem už přidělil, tenhle ovšem bezkonkurenčně vede ()

borohub odpad!

Pořad na úrovni TV Barrandov, jen tentokrát se neopěvuje Babiš, ale do Babiše se kope. Na rozdíl od TV Barrandov za tyto pořady platíme i my v rámci koncesionářských poplatků. Nechápu proč ČT podobné pořady vysílá, není to nic jiného než voda na mlýn pro její odpůrce, protože zde je nějaká objektivnost a nezávislost docela diskutabilní.. PS: Zajímalo by mě hodnocení, kdyby se stejný pořad vysílal na TV Barrandov, Nově, či kdekoliv jinde než ČT, myslím, že by bylo daleko nižší, ale to je na csfd typické, že uživatelé jsou daleko tolerantnější k seriálům/pořadům ČT, takže bych se ani nedivil, kdyby to ve výsledku skončilo v modrých číslech.. 0% ()

regentor odpad!

Kdo tady vyrábí "fake news ?!? https://zpravy.dt24.cz/domaci/ct-odvysilala-jinou-a-predem-pripravenou. Je evidentní, že v tomto případě platí: Zloděj křičí , chyťte zloděje. Česká televize je manipulátorské médium které se neštítí použít jakékoliv prostředky k diskreditaci jiných než jejich názorů. K pořadu navíc zrušila diskuzi, což je rovněž na úrovni totalitních praktik.Předtočená reportáž která je údajně vysílána v živém vstupu je naprostým selháním statusu veřejnoprávní televize ,kdy jsou občané krmeni nesmysly na objednávku které pak v ČT vydávají za pravdu.Hanba vám!!! Stejně tak poslancům kteří mají možnost a měli by jednat co se týká personálního obsazení vedení ČT stejně tak jako kvality vysílání. ()

majky19 odpad!

Viděl jsem asi 10 min. prvního dílu a stačilo mi to bohatě. Trapné, nudné a úplně zbytečné. Kvalitativně to řadím ještě níž, než byla talk show Václava Kopty - Koptashow, která byla také trapná, ale přece jen se to dalo ještě jakž takž skousnout. ()