Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

RedDuck

Stylizace dobrá, tady však výčet pozitiv končí. Všechny písničky nazpívané hůř než originál, herectví prkenné, paradoxně aspoň na mírný podprůměr to vytahují vedlejší postavy. Přechod z dětinkosti k vážnému příliš nefunguje, to by chtělo k vážnému závěru vybudovat ne tak plytký příběh, takhle jsem nechytil k postavám potřebný vztah. ()

DHDV

Velký hit filmové sezóny kdysi „dávno“…. Pro mě tento film znamená jen další pokus české tvorby se posunout o kus dál, bohužel na úkor kvality hereckých výkonů. 2+ ()

Rockerman

Když tu čtu ty negativní komentáře, tak jsem si řekl, že budu muset "Rebely" bránit. Myslím, že to je výborný film. Ne bezchybný, ale výborný. Ta hravost a bezstarostnost mládí, to vystihl pan režisér skvěle. Přehrávání herců bylo určitě záměrem. No a ta hudba!!! Tak tu sedla, jako pěst na oko!!! Vše jde, jak má jen do chvíle, než se objeví tanky. Neviděl jsem dojemnější scénu na téma 68. roku, než byla ta, kdy Terezčin otec přijíždí na kole domů a se smíchem líčí, že viděl ruské tanky. Aby pak s hrůzou zjistil, že to nebyla recese. Ještě teď mě mrazí při pomyšlení na tuto scénu. Celkově velmi nadprůměrný film který, zdá se, nebude dostatečně doceněn. ()

aslavey

Ačkoliv nesnáším v tomhle filmu použitou choreografii u písniček, ani tak nějak ty písničky, a příběh je hodně jednoduchej, ale spousta momentů je velice příjemných, milých, teenagerovsky oldskůlově cool a hlavně hodně dobrá režisérská práce. Spousta hlášek už zlidověla a i po letech je pěkný se na něj podívat. A hlavně nesmrtelný fichtly :) ()

croxika

Milé, dokonalé určite nie, ale získať si vás to pokojne môže. Ja som si v tomto filme obľúbila postavu Bugyny,(ktorú veľmi príjemne a uveriteľne zahrala Betka Stanková), kostýmy, hudbu(niektoré nádherné skladby som spoznala práve vďaka tomuto muzikálu a aj covery sa mi páčili)a celkovú atmosféru, ktorá nepostrádala tematický retro nádych, o čo v tomto muzikáli v podstate šlo. ()

domirovec

Film, který začíná jako typická česká muzikálovo-přitroublá komedie ze začátku třetího milénia, ovšem končí tak jaksi.. jinak. Konec jsem prostě čekal úplně jiný. Chybičky to tedy sice má, ovšem to neznamená, že je Renč špatný režisér, protože opak je pravdou. 4/5 ()

pravo

Tak v tomto prípade som dosť na pochybách na ktorú stranu sa prikloniť- či to bolo celkom podarené dielo alebo iba bohapustý dlhý videoklip. Je pravda isté pasáže mi prišli docela interesantné, ale celok na mňa pôsobí dosť negatívne a hoci by som rebelantsky mohol znížiť hodnotenie až na odpad tak predsa dám regulárnych tri. ()

Jeand´Boa

Celkem vizuální pastva, jde-li o jednotlivé videoklipy...ale jinak?...chyběla tomu přirozenost...bylo to až moc účelově vystavěné...hlavně to, kam to spělo - pokažená láska...A jako komedie z období příchodu smutných okamžiků tohoto národa? Děkuji, raději si pustím Pelíšky... ()

salamandrr

Věříš lásku na první pohled? NE! tak se podívej ještě jednou**** Teorii píšou impotenti, věnujme se praxi*****asi sem gej, ale líbí se mi to ()

Stíba

Na české poměry fantazie. Citlivě natočená muzikálová romance, která je sladká přesně akorát, má výbornou hudbu, je skvěle obsazená a její příběh vytváří skvělé předpoklady pro krásný muzikál. Z mého pohledu do sebe vše zapadá přesně jak má a já nemám snad co vytknout. Vždyť stačilo pár vteřin hlubšího vžití do filmu a hned sem měl na tváří příjemný nenucený úsměv. ()

Darckol

Jop, na naše pomery je to vcelku dobrý hraný muzikál (a to ja muzikály fakt nerád - tancovaná predstava napr. kupovania obuvi mi pripadá dosť čudná). Idylickú atmosféru síce občas spopretŕha až nečakane falošný spev, na druhej strane to vyrovnáva skvelá Norisová a Kostelný. A na záver skvelý trik s otočením tabuliek :D 6,0/10 ()