Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

kery-

Co si budeme povídat bylo to dobrý. Všechny songy skvěle zapadly a "klipy" k nim špatný nebyly..Teda alespoň na český poměry hodně dobrý..A Zuzanka Norisová mě rajcovala už v 10 letech:D ()

divak84

film shlédnutý povinně během středoškolských let... nuda, nebavilo, muzikály nebrat. 1 * za krásnou norisovou ()

I.AM.NOT

Krásná Norisová, krásné kostýmy, krásná stylizace a krásné písničky....jen tak nějak moc, přitom to finále nebylo krásné a bylo nejsilnějším momentem. Klidně bych dal i víc, jenže je to moc naivní. ()

Janega

Muzikály nikdy nie sú o nejakom zložitom príbehu, vždy ide skôr piesne- hity, ktoré majú za úlohu chytiť diváka buď za srdce, alebo ho roztancovať. A Rebelové takéto hity obsahujú. Ako som napísal muzikály nie sú o príbehoch a aj dej Rebelov je len obyčajná klišovitá lovestory. Celkovo je však film dobre spracovaný. Je to príjemná oddychovka s peknými pesničkami. ()

Paity

Nepovažuji Rebely za něco dokonalého, nebo muzikálně úchvatného. Ale dá se na to koukat, zvlášť, když nemáte co dělat a chcete něco veselého, tedy až na ten konec. ()

Rapikk

Skvělá hudba, sličné dívky, politická tragédie v pozadí a jednoduchý, ale přesto poutavý děj. Ano, Rebelové se mi líbili. Čeští filmaři nám opět ukázali, že umí točit kvalitní filmy. Bohužel zbývá otázka, proč se takto skvělého českého filmu dočkáme jen jednou za uherák. ()

SpaceOdyseus

Je to kýč jak bič, plné klišé, ale to se u muzikálů tak nějak čeká. Navíc když jde o romantickou a nostalgickou vzpomínku na mládí. Jo, je to v pohodě. ()

Greny

tři hvězdičky 1. - za hudbu 2. za kostými 3. kontrastní závěr, který se mi líbil nejvíce z celého filmu. ()

ClimbVibe

Pastelové barvy, nenáročný "humor" (kdo by se nesmál když někdo močí na hlemýždě), teatrální výkony herců... Postavit film na písničkách, které spolehlivě prověřil čas i Radiožurnál je sázka na jistotu. Kdo se chce bavit, tak se baví... Mě se z takového přístupu dělá trochu špatně. ()

Prochy38

Moc příjemný český muzikál s jedním sympatičtějším obličejem než druhým. Krásná Z. Norisová v čele! Moc se mi líbil i příběh a celkové zpracování, a to tuhle dobu opravdu moc nemusím. Písničky hezké, příběh silný, doba těžká, muzikál kvalitní! ()

Rejže

Dávám tomu 3 hvězdičky, protože je to velmi hezky natočený film, velmi dobře zrežírovaný a protože jsem to viděla třikrát a dost. Poprvé to bylo - jo hezký film. Podruhé to bylo - jo, pěkná choreografie, kamera, příběh kolem maturity. Potřetí to bylo - už mam dávno za sebou maturitu a všecky pocity této romance vůbec vyprchaly... ()

orkadimenza

Česká muzikálová klasika, která mi dlouhou dobu unikala a u níž mě to bude ještě nějakou dobu mrzet. Prošvihl jsem totiž možnost zkouknout ji během střední, kdy by mě děj přímo zasahoval, ale i několik let po střední jsou Rebelové krásnou nostalgickou vzpomínkou. Myslím si, že Filip Renč nalezl návod na evergreen, když se zaměřil na retro prostředí 60.let a proložil je skvělými písničkami, které snadno zůstanou v hlavě. Díky téhle atmosféře a nezapomenutelné hudbě si film dokáže užít každý, komu nevadí česká hudba nebo retro styl šedesátek a Rebelové se tak zaslouženě stali kultem z počátku nového století. P.S. Mít crush na Zuzanu Norisovou se zhruba dvacetiletým zpožděním je docela divný, "naštěstí" pro mě jí ta krása dlouho nevydržela. ()

1945

Měl jsem možnost shlédnout DVD obsahující i film o filmu a musím říct, že to Renč vymyslel opravdu dobře ()