Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

Godhaj

,,Kdepak, brát děvčata na vejlet. To je starost!“ Retro muzikál s krásnými starými písničkami se povedl. Filmu vládne krásná atmosféra mládí a nadcházejícího léta, příběh je vtipný i trochu smutný, není těžkopádný a hezky plyne. Rebely zdobí krásná práce režiséra a především kameramana, jemuž se povedly obzvláště zajímavé záběry. Herci jsou ve svých rolích velmi přesvědčiví (obzvláště prodavač bot byl velmi smylsný a Soňa Norisová překrásná), jen snad Jan Révai byl trochu prkennější. To je ale snad jediná chybička, kterou jsem za celou dobu zpozoroval. ()

Rattlehead

Natočit film á la Prci, prci, prcičky jako muzikál, už to samo o sobě je dost hrozivé. A snažit se z toho ještě udělat hlubokou historickou sondu - tím, že v závěru přijede tank, slyšíme minutu vysílání tehdejšího rozhlasu a lidé hromadně emigrují - to už je vážně snad špatný vtip. Podobné "retro" filmy a seriály jsou opravdu směšné. Natočíme klasickou moderní americkou sračku, ale dáme tam retro kostýmy, retro auta, v jedné scéně lidé poslouchají tehdejší rozhlas, a máme z toho retro film. Opravdu mám věřit tomu, že ženy u pouťové střelnice se tehdy chovaly jako dementní pornoherečky ? Klady - muzika je samozřejmě dobrá, možná bych ocenil některé "jako-animované" scény (vjezd do tunelu a následná jízda na křídlech fantazie, to potěšilo). A je to jeden z těch špatných filmů, které se dají bez problémů dokoukat až do konce. ()

FIAT 500

Příběh je vlastně strašně jednoduchý a prakticky nudný, ale je to pěkně barevné a jsou v tom pěkné písničky, takže to odsejpá... A pak přijde posledních já nevím 15 minut, které film posouvají na úplně jinou úroveň a z komedie dělají tak trochu drama. Až si říkám, že je škoda, že v tomto duchu nenatočili celý film, byť pořád prokládaný "optimistickými" songy. Chvíli jsem uvažoval, jestli nedat čtvrtou hvězdu, protože ten závěr a i sympatické obsazení... Ale nakonec zůstanu u tří, čtyři už zase musí mít jiné filmy. ()

topi80

No jo, příběh poněkud tupý, ti tři romantičtí hrdinové žádnými velkými sympaťáky nebyli, ale... Natočit takové retro rozkvetlých šedesátek (a to nejsem jejich přehnaným obdivovatelem), to je paráda. Filip Renč odvedl skvělou práci, nápad se studiovou choreografií evokující televizní písně je naprosto geniální. A písně v podání Zuzany Norisové znějí lépe než v předchozích verzích. Není co vytknout. Oddychovka, jejíž děj ale začíná v druhé polovině pořádně odsýpat, takže nechybí ani napětí, což se u muzikálů moc často nestává. ()

ANTYCHRYST

Mám rád tenhle muzikál..:) spousty dobrých songů.. malebné městečko Úštěk.. scénka kdy hraje melodie stín katedrál = husina :) ..já budu chodit po špičkách...ouujeee... též parádní... dobrý výběr herců... všem to sedlo...pamatuji že jsem byl na premiéře v kině i s herci :) 85% Norisová je tady opravdu koooočaaa.. :)...co to děláte pane domácí.. já jsem jen chudá děvečka z kuchyně.... Prej to strašné bolí..sorrrrry na to já nemám nervy.. za mě nejlepší český zfilmovaný muzikál 100% ()

G04T

Romantické filmy nemusím a muzikály už vůbec ne, ale tohle bylo úchvatný, přímo geniální. Renč už bohužel režíruje sračky, ale tohle se mu povedlo. Úžasná atmosféra, písničky skvělé, nenudil jsem se ani na minutu, takže nevím, proč bych neměl dát 5 hvězdiček. ()

maeb

Tuto hudbu mám rád, ale film je opravdu slabej. Vyplatí se na něj podívat snad jen kvůli Hanákovi a zajímavým kýčovitě barevným mezivstupům. ()

dobbin

Řekněme, že ten příběh je slušný, i ta muzikálová stylizace je celkem fajn, ale místy to kazí blbé herecké výkony, místy postsynchrony a často to kazí Tomáš Hanák. Ten film mě prostě nechytne, ať se snažím jakkoliv. ()

Bonniesgun

Norisová jako sladká maturantka, Révaj jako český James Dean a Renč jako skvělý režisér! Halucinogenní muzikálové vize doplňují veselé barvy v hořkosladkých šedesátých. Film který vypadl z amerického pop-artového obrázku mezi ruské tanky. Nejen, že se jimi nedal převálcovat, ale po vzoru hippies se s nimi rozhodl bojovat láskou (…a růžovými šatičkami, plastovou bižuterií, neonovými barvami, sluníčkem…) a pěknými písničkami. Ano, je to tak - po nedostižných „starcích“ je tohle druhý nejlepší filmový muzikál, který se u nás urodil!!!! ()

PeterJon

Príbeh o láske a túžbe po slobode. Veľmi odľahčujúci zážitok, nenáročná oddychovka. Herecké výkony sú slabšie, miestami až trapné, prehnané a prekuknuteľné, no pesničky sú fenomenálne. Film som pozeral deň pred skúškou, vtedy mi pomohol zahodiť starosti za hlavu. Rovnako aj dnes ma koniec filmu dojal k slzám. ()

HarlanWade

V podstatě tuctová love story zabalená do sympatického muzikálového hávu. Jenže celou dobu z toho přímo čiší taková pozitivní energie, že vás to odzbrojí hned v prvních minutách a na nedostatky vám nedá ani pomyslet. Prostě báječná atmosféra a songy, které zkultovněly. ()

kristyy

Můj nejoblíbenější muzikál! Okouzlující retro atmosféra, dokonalí herci a chytlavé písničky, které se vám usadí v hlavě... „Mě se líbí Bob, hlavo moudrá zlob se zlob“. Romantický děj podtrhuje krásná Zuzana Norisová a charismatický Jan Révai. Výběr ostatních herců je také na jedničku. Renčovi tento styl filmu sedl, škoda, že začal točit samé drama. Láska v osudové době roku 1968 je krásně pojatá a závěřečné zvážnění filmu super tah. Při sledování mám nutkání obléci si žluté šaty, připnout naušničky ve tvaru kytiček, nazout barevné botky a vyrazit do letních ulic s bezstarostným úsměvem. ()

greymon

Renč dokázal natočit to, co se mi jen málokdy líbí a to romantický muzikál. Podle toho jaký je muzikál je například High School Musical nemusím vidět, ale na Rebeli se podívám rád. Nejlepší na filmu je konec, který skončil jinak, než jsem myslel, ale filmu to jenom pomohlo a získalo skvělou konečnou atmosféru. ()