Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

Harry_

Pastelově barevná stylizace mě vyděsila, ale pak jsem si na toto pojetí zvykl. Ono je stejně už zase aktuální, protože móda se vrací ve vlnách a když se podíváte kolem sebe, 60. léta opět zříte. Pár známých původních písniček potěší, k tomu pár "půjčených" osvědčených (Novák). Docela vkusně obzaseno, líbila se mi podobnost Révai-Němec. K srpnu film patří, snad i dobrý způsob, jak přiblížit kontrastní dobu československých šedesátek současným středoškolákům. ()

tranquill

"Já jsem asi nejšťastnější občan v celým lidově-demokratickým bloku..." Tak jsem se po 17 letech na muzikál konečně podíval a ač bych dříve asi moc vysoko nehodnotil, dnes se mi líbil. Songy jsou klasické, romantika jak má být a politické pozadí... proč ne. ()

ludva10

Strašně veselý film, který mě přinese vždy dobrou náladu. Slušný příběh, skvělé kostýmy a za mne i skvělá hudba i písničky. Už se moc těšíme na připravovaný muzikál v divadle. ()

VerteX

Ať si kdo chce co chce říká, Rebely považuju za nejlepší český novodobý muzikál, který se ve správnou dobu vrací k retro tématu. Obsazení je po všech stránkách výborné, ve filmu snad není slabý článek (no, Révai mi úplně nesedí, ale budiž). Písně dovedně vybrané, choreografie má taky něco do sebe... A konec konců, film umí i pěkně chytit za vlastenecké srdce. ()

Allan

Křišťálově čistý kýč, kterému k absolutní dokonalosti schází jen pěvecko-dramatické vystoupení dua Helena Vondráčková & Martin Maxa. ()

Louie

Tak to bylo poprvé, co jsem zauvažoval v kině jestli nemám jít náhodou radši domů, anebo počkat na ostatní v hospodě.... Díky příbalům jsem to shlédl opět a ta samá reakce... tohle je snad jeden z nejpřeceňovanějších českých filmů vůbec... samozřejmě až po Návratu idiota.... ()

VeeDee

Dle mého názoru povedený film o radostech a následných strastech maturantů roku 1968. Že jsou tam jen starý hity? Však je to z doby, kdy se hráli, tak jaký jiný by tam měli patřit... Že je to kýčovité? Ano, příběh o zamilované dvojce je tak trochu klišé, ale tohle klišé se ve skutečnosti stává dnes a denně... navíc si při něm ráda zavzpomínám na dobu, kdy jsem já maturovala (ne, že bych byla tak stará,ale :-)... Film jsem viděla několikrát a vždycky jsem si u něj příjemně odpočinula... dávám o hvězdičku míň za některé herecké výkony, které jsou opravdu občas trochu nepřesvědčivé... ()

Sosak

Ten film samotnej natočili docela pěkně a i mezi muzikálama vyniká. Příběh je takovej dobovej a hezky se drží při zemi, dokonce i pobaví a ty 60. léta jsou tam fakt moc dobře vypiplaný. Tak proč teda jenom 3 hvězdičky? Kvůli těm písničkám - spousta se mi jich nelíbí a v roce uvedení filmu to hráli všude...slyšet Š-š-š-š ještě jednou, tak už se fakt poseru. ()

haWranka

Ráda se podívám, když tenhle film běží v televizi. Bohužel mi přehrávání hrdinčiných kamarádek strašlivě leze na nervy, když mám náladu, tak jsem schopná tolerovat hudební čísla. A o průhledném konci už ani nemluvím. Naopak co mě vždycky vyloženě potěší, to jsou písničky, "San Francisco" a "Řekni, kde ty kytky jsou" mě pravidelně dostanou. ()

waska

Trapný řeči, trapný příběh, nesympatický hlavní hrdina, pěkná Norisová. Hudba je povedená, ale jinak se na to skoro nedalo dívat. Události okolo srpna 1968 by si zasloužily o něco důstojnější zpracování, byť jde o pokus o muzikál. ()

Psycho.R

Příjemný muzikál z šedesátých let, se skvělě vybranými písněmi, jen by mě zajímalo, jestli by stejně tak dobře fungoval i kdyby hudbu nazpívali originální interpreti. ()

Banehallow

Filip Renč je inteligentní muž a dobrý režisér. Tímhle muzikálem to jen potvrzuje, poctivě odvedená práce. Jen škoda špatné ruky při obsazování některých rolí. Každopádně plnohodnotné 4*. ()

markotter

Myslím, že jednou budou Rebelové taková klasika jako Starci na chmelu. Zapomeneme na to, že scénář byl docela blboučký a zůstanou nám vzpomínky na úžasně barevný film se stylizovanými hudebními vstupy a s písničkami šedesátých let. Taky pár hlášek si budu pamatovat a pokaždý, když si film pustím, mám dobrou náladu - skoro až do konce. Jediné, co by chtělo zlepšit je herectví Jana Révaie a zpěv (nebo spíš výraz v cover verzích) Bohuše Matuše. ()

Napo_Leon

K českým filmům jsem měl asi stejný vztah jako Napoleon k Rakouské monarchii. Tenhle naštěstí není taková trague. Příběh je těžká tuctovka, přišlo mi to jako romantika zakomponovaná do příběhu o tom, jaké to bylo tu žít. Tedy pokud nebylo účelem spíše ukázat ten romatnický příběh než ukázat to, jak se tu v tom roce žilo. Hudba mě opravdu nezaujala, pakliže tento žánr mi není blízký, snad s vyjímkou Stín katedrál a San Francisco mě nic nezaujalo. Nekoukal jsem na ten film dobrovolně, ale kvůli tomu že to bylo o hodiny občanské náuky. Co se týče humoru, tak jsem jen mohl dávat oči vsloup, pakliže byl někdy tak inteligentní jako humor v Prcičkách. Slabé tři hvězdy a na tohle už nemám žaludek,. ()