Mezi papežem Benediktem XVI. a budoucím papežem Františkem vzniká překvapivé přátelství a v katolické církvi dochází ke zlomovému bodu. Inspirováno skutečnými událostmi. (Netflix)

laik_60

Film akoby zblížil a "poľudštil" dvoch najvyšších predstaviteľov cirkvi. Niekto chválil Hopkinsa, stvárňujúceho Benedikta XVI., ja by som rád poukázal na Prycea, stvárňujúceho Františka. Množstvo dialógov medzi nimi vo filme nepôsobilo nudne, ba odznelo tam aj dosť dobrých myšlienok. Aj keď pravda zvíťazí, bez lásky ti je iba na ťarchu. ()

kocik1

Pro nevěřícího psa hůře stravitelný snímek, kterému jsem se kvůli jeho tématu delší dobu vyhýbala. Nutno však uznat, že film je to velmi dobrý. ()

vnimatkrasu

Světský momenty tu vítězí nad duchem. Hopkins nad Prycem. První půlka nad tou druhou. Fotbalová titulková scéna je každopádně to nejvtipnější, co jsem za dlouhý roky viděl. ()

jedna_vrana

Fernando Meirelles je teda odvážny režisér! Vybral si tému, nad ktorou sa zamýšľal a nevedel nájsť odpoveď nejeden kresťan - katolík. A to vzácny prípad, keď sa pápež vzdá svojho úradu (aj keď sa to nestalo prvý krát v histórii). Nielenže mimoriadne citlivo spracované, obaja hlavní predstavitelia sa zhostili svojich úloh skvostne, dialógy sprevádzajú nádherné zábery z Vatikánu, Argentíny a prírodných scenérií, takže ďalší bonus pre diváka je kamera a strih. A v pozadí hrá hudba, určite vás prekvapí, že niektoré z tých piesní by ste v takomto "vážnom" príbehu nečakali. Príbeh, pri ktorom citlivejší divák vyroní slzu, dve a párkrát bol dôvod aj na hlasný smiech. Jonathan Pryce - nielen výborná herecká práca, ale úloha, ako keby šitá priamo na neho - výrazná podoba so Sv. Otcom Františkom, samozrejme sirovi Anthonymu Hopkinsovi niet čo vytknúť. Film, ktorý mi urobil pekný večer. ()

chelseaman22

Dva papežové jsou jedním velkým dialogem mezi papežem komunistou a papežem, jenž byl členem slavného cechu Hitlerjugend. Když jako divák hodíte pryč své sympatie, zbyde čistá radost z hraní ze strany Hopkinse a Pryce, což je na filmu ale sakra vidět. Flashbacky ze strany argentinského duchovního jsou na filmu tím nejunylejším. 85 % ()

filmmovier

Skvostný Hopkins, skvostný Pryce a... Komisař Rex (ano, TEN komisař Rex - je tam i úplně celá znělka!), fantastické dialogy... prostě špičkové drama, ve kterém mi ty flashbacky do Františkovy minulosti vůbec nevadily, právě naopak. Tušil jsem, že to bude dobré, ale že to bude až tak dobré, jsem nečekal ani ve snu. Jeden z nejlepších filmů letošního roku? Dost možná. A navíc má i super titulky. A komisaře Rexe! A Bedřicha Smetanu! Herecký koncert dvou megahvězd. 90%. ()

viperDavid

Pro ateistu jako jsem já to jsou stařecký kecy dvou lidí, které ani vlastně neznám. Uznávám však celou estradu skvělých herců, který jsou skoro až excelentní. Někdy mě až překvapuje co Anthony dokáže zahrát o to neméně také Jonathan Pryce. Ale jak říkám, příběh jako takový mě moc nezajímá, protože to je stejné jako kdyby na mě někdo mluvil latinsky :) ()

dvopet

V prvé řadě hodnotím jako fikční film a z tohoto pohledu se jedná o svěží pojetí konverzačního žánru s chytře vystavěnými dialogy. Ideově je obsah snímku přinejmenším sporný a je ke katolické církvi v mnohém laskavější, než by si vůbec zasloužila. ()

Mrkvič

Netušil jsem, že jsou Dva papežové životopisným filmem. Takže až postupem času jsem začal poznávat náckovskýho papeže a papeže sympaťáka z lidu. Debaty obou papežů byly fajn, ale nejsilnější scény filmu přišly při vyrovnávání se s minulostí papeže Františka. Jeho temná část minulosti mi byla neznámá a tedy alespoň něco překvapivého na celém filmu. ()

Thommie

Tomuhle já říkám 100% herectví. Jen estetická poznámka: Člověk by nikdy neměl brát umělecká díla jako lekci z reality. Potom je všechno v pořádku. Stejně jako u tohoto filmu. ()

noriaki

Film získal pověst komorní konverzačky podle skutečných událostí, jenže rozhovor zabírá jen část děje a většina zobrazovaného se nikdy nestala. Scénář zabrousil do minulosti, nebál se temnější atmosféry a občas se drze vytasil se samoúčelnou dojímavou scénou. Vše jsem mu rád odpustil, protože režie je vynikající a oba papežové hrají naprosto skvěle. Jonathan Pryce má vděčnější roli, Anthony Hopkins má větší charisma. Trochu mě zamrzel nedostatek ambicí. Film nemá žádný přesah a spokojil se s vylíčením netradičního souznění dvou rozdílných osobností. Není to málo, ale čekal jsem něco hlubšího. ()

Pavlínka9

Ono to vypadá, že je to jen o dvou postarších pánech, ale přitom je to obrovské křesťanské komunitě. Pokud jste určitým způsobem do daného - ať už rituálu, či narážek a názorů, které tam mají, zasvěceni - dokážete se tak více soustředit na herecké výkony i myšlenku, která se tam řeší a vlastně k tomu, co tak nějako "visí" ve vzduchu se dojde až hodně pozdě....Obdivuji oba hlavní představitele - bylo to skvělé! Nedokážu říci, který se mi líbil více, protože jsou TAK rozdílní! Nápad luxusní, interiéry skvělé, jazykově - bravurní a k zamyšlení - na maximum :)Škoda, že ani jeden z nich nedosáhl na Oscara.... ()

MikeZ

Hlavní dvojka hraje jako z partesu, ale dolů je táhne jako vždycky polopatický McCarten se svým patetickým scénářem. A proč se u dialogů klepe kamerou a zoomuje, jako kdyby to točil Greengrass, jsem taky nepochopil. 6/10 ()

sskrblik

Primo, vos habere deprecarentur, si hoc non est totaliter in translatione accurate Latina, quod ad hanc rem Latin Google eram. Vultus enim Vigilia Nativitatis Domini in vertice film circa rem christianam itemque nominis intentio ministri non posse esse aliquid aliud quam Deus. Et fateri debet esse contentus amet tetigit me, et maxime propter verbum Dei perfecta agendi ratione, quae ostendit Anthony Hopkins, una cum Jonathan Pryce. Etsi enim satis est amet saepe solum nigrum albo, Orci quoque videntium semper invenit aliquid ex utroque vitae. Artis et multo totum adeptus camera imperiali sanccimus forte saturatus solis occasum et reditum videbatur praeterita footage., In nomine Patris et Filii et Spiritus sancti. Amen. ()

hroubek

Dva skvělý herci, kvalitní scénář a parádní režie. Některým filmům stačí opravdu málo, aby byly dobré, ne-ly výborné. A to je případ i Dvou papežů. Fernando Meirelles je skvělý režisér, a je opravdu škoda, že netočí častěji. Nicméně, každý jeho film má co říci, a dosahuje velkých kvalit. Dost se mi líbí jakým způsobem Meirelles film natočil. Dokáže prodat celkem zajímavé téma, zajímavějším způsobem, a při tom to nepůsobí samolibě a prvoplánově. A ve výsledku je to celé o tom, jak si dva starší muži povídají o víře a směřování církve. A tady se ukazuje to jak Meirelles dokáže pracovat se scénářem a vytáhnout z obou herců skvělé výkony. Anthony Hopkins je parádní a moc se mi líbil jeho výkon. Jonathan Pryce dostal jednu z nejlepších rolí ve své kariéře a zahrál jí skvěle. Pryce má mnohem vděčnější roli, než Hopkins a taky se mu film více věnuje. A v neposlední řadě je jeho postava Františka mnohem sympatičtější, než Benedikt, kterého ztvárňuje Hopkins. Líbilo se mi, že Meirelles netlačí nikdy moc na pilu, a celé je to uvolněnější, i přestože se ve filmu řeší témata, která moc veselá a pohodová nejsou. Nejvíce to platí o flashbackové části z Argentiny, jenž nám ukazuje, že všichni děláme chyby, a každý se občas špatně rozhodne. Tato část do filmu patří, ale já osobně bych jí lehce zkrátil a nebo mnohem lépe vysvětlil. Ale to snad jediná větší výtka, kterou k filmu mám. Film Dva papežové se dost povedl a krásně prodal svou myšlenku i téma. ()

Eleanor05

Hm, dva staří dědové si vykládají. Na zahradě, v baráku, u piana, u fotbalu nebo třeba v Sixtinské kapli, a tyto dlouhé, nudné dialogy zároveň slouží jako reklama na současnou hlavu Katolické církve - papeže Františka... Samozřejmě je to zjednodušující nadsázka, ale ve své podstatě pravdivá. Papežové (současný a budoucí) mluví o své minulosti, o rozporných názorech, o problémech současné církve a směrech, jimiž by se měla ubírat. Snímek si sice drží jistou úroveň, nikdy nezajde do nevkusu nebo stupidního humoru, jenomže to nic nemění na faktu, že je to zkrátka pouze nudná konverzačka bez zásadních scén a většího přesahu. Anthony Hopkins a Jonathan Pryce jsou tu sice dobří, ale je spravedlivé říct, že bývali i v mnohem lepší herecké formě a jejich nominace na Oscary opravdu nechápu. Stejně jako nechápu zdejší vysoké hodnocení. Zřejmě je tu většina diváků katolického vyznání, jinak si to neumím vysvětlit. 2*. ()

Mishqo

Dvaja pápeži, dva totálne odlišné názory na smerovanie cirkvi a pôvodná hostilita premenená na priateľstvo. Konverzačné prekáračky dvoch geniálnych hercov. Lahôdka. 🙏🏻⛪️ ()

VanTom

Od otevřeného dialogu dvou principiálně i povahově rozdílných nejvyšších představitelů církve jsem očekával něco konfrontačního až kontroverzního. Inu, to zjevně nebylo záměrem, filmařům šlo o zpřístupnění a polidštění reálných Svatých otců, mezi nimiž se (vyz)povídáním tvoří přátelské pouto. Jelikož jejich komplexní názory i pohotové citace pronášejí herečtí matadoři kalibru Anthonyho Hopkinse a Jonathana Prycea, nemají opravdu problém působit jako rozměrné, živoucí bytosti (čemuž dopomáhá též invenční režie). Úplně po celou dobu sice mou pozornost neudrželi, ale chladným mne také nezanechali. 7/10 ()

Gallagher

Dvě herecké legendy jako dva papežové spolu dvě hodiny řeší život, církev, fotbal, Beatles a Komisaře Rexe (nekecám!). Obsahem i formátem skvělý film, kterému bohužel trochu podráží nohy otravná roztřesená kamera a utahané výlety do minulosti papeže Františka. Ps: Nejzábavnější závěrečné titulky za hodně dlouhou dobu! ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Prosinec na Netflixu

Prosinec na Netflixu

02.12.2019

Ano, je to tak, Vánoce už jsou za rohem. Ale nebojte, tady vás za nenakoupené dárky, vážné projevy agrese při zaslechnutí melodie k All I Want For Christmas, ani obecné pohrdání všemi, kdo si už na… (více)