Epizody(6)

Šestidílná série z produkce britské ITV vychází ze skutečného kriminálního případu, který ve své době otřásl celou Británíí. V brzkých ranních hodinách v sobotu 19. března 2011 zmizela beze stopy v ulicích Swindonu v jihozápadní Anglii dvaadvacetiletá Sian O’Callaghanová, která si vyšla s kamarádkami do jednoho z klubů v centru města. Vyšetřování jejího zmizení od samého počátku vedl detektiv Stephen Fulcher. Zkušený policejní důstojník vycházel z hypotézy, že Sian se stala obětí únosu a je držena proti své vůli na neznámém místě. Jako svou prioritu si stanovil zajištění jejího bezpečného návratu k jejím blízkým a tomuto cíli podřídil všechny své kroky, čímž si způsobil nemalé problémy. Kriminální thriller, který se postupně vyvíjí v komplikované soudní drama, se vedle samotného vyšetřování a detektiva Fulchera soustředí také na nejbližší rodinné příslušníky, zasažené zločinem a klade si nelehké otázky po podstatě spravedlnosti, na něž neexistují snadné odpovědi. (Česká televize)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (7)

Přiznání (2019)

Nenapadny, ale velmi kvalitny britsky kriminalny kus vykreslujuci skutocne udalosti po zmiznuti jednej mladej zeny v Anglicku. Freeman ma od Farga a Sherlocka neustale presvedcuje o svojich kvalitach. Velmi slusne zrezirovane, s vybornymi hercami, atmosferou a silnym odkazom samotneho vysetrovatela v zavere. Dva diely ma vsak velmi silne iritovali a divacky rozhorcili, to vsak bolo len prirodzenou reakciou na vykreslenu nespravodlivost a bezmocnost. Odporucam. Vyborna zalezitost. 85% a velmi silne stvorhviezdie. Freeman samotny 100% ()

Epizoda 1 (2019) (E01)

Remeselne slusne zmaknuty britsky otvarak. Scenaristicky fajn, s obcasnym prekvapenim v reakciach zucastnenych. A kedze postupnost policjanych krokov a reakcie zucastnenych zvacsa v tychto situaciach byvaju velmi podobne, nevidim v urcitych podobnostiach ziaden problem. Prekvapuje ma akurat racio matky a chlapca. Mierny nadpriemer. 65% ()

Epizoda 2 (2019) (E02)

Slusna kriminalna zalezitost. Sledovacka i policajne postupy. Takmer az dokumentarneho typu. Vnimaveho divaka do deja vtiahne ako nic. Slusna epizoda. ()

Epizoda 3 (2019) (E03)

Emociami nabity diel. Kedze kazdy zatknuty ma svoje "Bohom dane prava", vsetko, co povie vo "svetlej" chvilke este neznamena, ze to bude i pristupne a pouzitelne v dalsom konani. Zaver bol tiez celkom brutus. Hustne to. Je jasne, ze v kozi schopneho vysetrovatela by sme pod drobnohladom pravnikov asi byt nechceli. Freemana som si vsimol uz v prvom Fargu a v Scherlockovi....jeden z najschopnejsich britskych hercov. ()

Epizoda 4 (2019) (E04)

Politika v policajnych radoch. To chces, ako detektiv vysoko profilovaneho pripadu. Huste, nasieraci diel. ;) Vidno, ako i priradenie pripadu do daneho sudneho obvodu a vyber sudcu moze mat brutalny vplyv na vyvoj. ()

Epizoda 5 (2019) (E05)

Clovek s citom pre spravodlivost bude tymto dielom opat velmi "nasrdeny". Kazdopadne herectvu a atmosfere nie je co vytknut. Holt, obycajne sa urad vzdy zachova tvar, ked potopi niekoho zo "svojich". ()

Epizoda 6 (2019) (E06)

Dockat sa "spravodlivosti" po tolkych rokoch zivota zniceneho marnym usilim, podlomenym zdravim a vztahmi je nieco nepredstavitelne. Veta, ci uz naozaj odznela alebo nie, prenesena Fulcherom v zavere rozhlasovej moderatorke je pritom asi to najsilnejsie a skutocne memento celeho serialu. Mal by si ju pre seba tiez zodpovedat kazdy z divakov. O odpovedi nemam ziadnu pochybnost. A kedze je to tak, zakon a postupy by na to mali reflektovat. Zial, nie vzdy to robia. ()