Deset krásných let se mladá Mija (An Seo Hyun)  starala v srdci jihokorejských hor o svou obří zvířecí společnici Okju. Vše se ale změnilo ve chvíli, kdy se Okji zmocnila nadnárodní společnost Mirando Corporation, která ji přemístila do New Yorku. Bezcitná ředitelka společnosti Lucy Mirando (Tilda Swinton) má se zvířetem své vlastní plány a Mija se musí vydat na dlouhou a náročnou záchrannou misi, aby mohla svou milou Okju dovést zpět domů. Na cestě se ale setkává s dalšími lidmi, kteří mají o osudu zvířete své vlastní představy. (Kiisaki)

Alexius321

Zaporny bod: konec je trochu bez pointy Kladny bod: pekny zpracovani, na to, ze je to do Netflixu Zaver: pokud chcete rodinej vilm, s trochou ty vegansky agitky (nejsem vegan) tak proc ne :) ()

r007

Zajímavá pohádka s politickým ( nebo snad ekologickým ) podtextem, který je místy až absurdní a směšný, i když myšlenka je skutečně varující, ale tímto způsobem kvalitu filmu dost snižuje. Parodie na ekologické teroristy mi připadla přehnaná a spoustu věcí nedomyšlených ( když už tam zařadili scénu s pářením, proč potom Okju poslali na jatka ? ) A tak mi zbyl jen mistrně ztvárněný příběh o holčičce a jejím ukradeném prasátku. Ale mohlo z toho být mnohem víc... ()

kolly13

Krásná příroda a vtáhnutí do příběhu pseudoprasete Okjy a místní farmářské (spíše rolnické) dívky. Pak vtipný Gyllenhaal a pak už jen trapárna pro velmi mladé dívky, které fandí jedné z nich. ()

jjjerry odpad!

Nerozumím tomu nadhodnocení tady. Hroch s prasečíma ušima. Od začátku příběh plný logických děr a nesmyslů. Eko bio vegan agitka převlečené do L101 Dalmatinů". ()

CHYREN

Obžaloba korporátů, jatek, masožravců? Možná.Výsměch vegetariánům, veganům a zelenému terorismu? Možná. Trochu jinde je otázka, co se stane až prasata začnou být o pověstný "kapánek" chytřejší než průměrný Čech. Kde je hranice mezi zvířetem a bytostí? A opravdu má lidstvo zaniknout na humanitní hlad? Tenhle film je morálně-etické cvičení pro středoškoláky. Je působivý, zábavný a docela rozumně předkládá tyhle otázky před diváka tak, aby to nepůsobilo příliš absurdně. Mi se to líbilo. Jen tři hvězdy dávám proto, že tyhle věci jsem si odpověděl už dávno. A maso mi chutnalo a chutná stále. Zejména vepřové. ()

zoze

Filmy typu dítě-zvíře-dobrodružství mi nikdy moc nebraly, ale zde jsem se mile překvapil. Tváři se to jako bedekr vegetariánství ale zároveň je to dobrodružství, které bude bavit i milovníka krvavé flákoty. ()

Mates Hradecky

Po shlédnutí Parazita jsem s nadšením pátral po předchozí tvorbě pana režiséra. Jeho scénáře jsou prostě neuvěřitelné, vůbec nemůžete předvídat, co se stane v další scéně. Okja je jakýsi korejský Jurský Park, kde si připadáte jak na matějské. Korejsko-americké obsazení, dokonalá prasečí animace a závěrečné ponaučení, proč mít vždy u sebe nějaké to zlaté prasátko. ()

as-minor

Bong Joon-ho má skutočne obrovskú fantáziu a dokáže redefinovať význam slova kreativita. Za to ho veľmi obdivujem. Avšak Okja je smutným a ukážkovým príkladom nevyužitia veľkého potenciálu interesantného námetu. Prostredie hôr je vizuálne príťažlivé a zvieracia príšerka je pôvabná. Dokonca i základná kostra príbehu, kde dievčatko hľadá svojho miláčika, má svoj magický rozmer. Ale to celkové podanie príbehu a prezentácia jednotlivých scén zapríčiňuje akúsi agóniu danému filmu. Vo výsledku je to celé kvázi suché a statické, čo je veľká škoda vzhľadom práve na spomínaný potenciál. Nehovorím, že je to úplne zlé. To by som nedal snímku tri hviezdičky. Zážitok je to príjemný, ale bohužiaľ tomu niečo chýba. ()

nikhaj

Bravčove, šunka, slanina prerasteny novy giganticky druh prasnice s 1 ceckom s vyuzitim na komercne ucely. Ani ma film nedojal, ani neprekvapil prakticky ani nenasýtil. A ani to neni upllne pre decka takze oničom ()

sarulefilm

I když režiséra miluju, tak jsem tento snímek odkládala, protože jsem si myslela, že film o obřím praseti se mi asi nebude moc líbit. A vážně jsem nečekala, že by mě to mohlo nějak dojmout. Ale Bong Joon-Ho to zase dokázal! Proslul svou prací s proměnou žánrů a právě tím je Okja neuvěřitelně silná. Jak začíná jako milý, roztomilý, skoro až dětský film a pak to začne být neuvěřitelně krutý a násilný. Jeho práce s filmem jako celkem je geniální,  jak to se neustále spolu s temnějším příběhem posouváme do temnějších lokalit. Zároveň tyhle absurdity jsou přesně jeho parketa, čímž je to originální a nenapodobitelné. I když to má být bráno jako kritika korporátních společností a krutému zacházení se zvířaty, tak příběh funguje sám za sebe. Takže ať už jste vegetarián nebo ne, tak vás prostě dostane jen příběh o holce, která chce zpět své prase, podtext nemusíte řešit. Ještě chci vyzdvihnout herce, kteří jsou všichni perfektní. Tilda Swinton je jak dělaná pro tyhle role, Jake Gyllenhaal je úplnej šílenec, Paul Dano má vážně oko na skvělý projekt a vždy do nich dá kus svého charisma a Ahn Seo-hyun, která hraje tu malou holčičku, byla neskutečná a já s ní prožívala každou emoci. Myslím, že je to film pro skoro všechny věkové kategorie. Okja mě zkrátka neuvěřitelně zasáhla a já se klaním jako u každého projektu Bong Joon-Hovi. Jsem strašně ráda, že dokáže propojit svoji národní kinematografii s hollywoodskou, takže se k jeho filmům dostane víc lidí, protože on má, co říct. ()

90125

Sľubujem ! Žiadne ušaté prasatá, čo vyzerajú ako hrochy, nikdy jesť nebudem ! Ale tie ostatné, z mäsa a krvi určite áno. Okja je naivná, slabo napísaná, počítačová rozprávka, ktorá nám asi chce povedať, že prasatá nemáme žrať, ale ich máme chovať ako domáce zvieratá. Dúfam, že to nemyslia vážne a tiež dúfam, že tomuto filmu šlo skôr o to predviesť sa, aké pekné príšerky už na počítači vieme vyrobiť. Túto netflixovinu som aj tak chcel vidieť len kvôli Tilde. Hoci moc nemala čo, aspoň že tu bola ako double feature. Postava Jaka G. mala isté kúzlo, ale Paul Dano chudák, vyšiel dosť naprázdno. 54 % ()

proud.loser7

velká zlá korporace, nebohá maxiprasátka a záchrana ze strany všemilujících pacifistů. tenhle film je zkrátka mokrý sen veganů. film je klasická zvířátkozachraňovačka, jen tu místo kosatek, psů, opiček a jiných tvorů máme super prase. A musim říct, že sakra roztomilý. Film, který je napěchovaný známými stálicemi (Gyllenhaal, božská Tilda) i novými hvězdičkami (Steven Yeun, Lily Collins a hlavně Paul Dano!!) neurazí, ale ani zvlášť nenadchne. Ano, konec je celkem smutný, ale myslím, že asi každý ví, jak vypadají jatka. Zmrzlinu ani cukrovou vatu tam nekoupíte. ()

pierrek22

Ta hudba se tam až do 3/4 filmu vážně nehodila. Spíš jak k balkánské komedii. Úmyslně vážné situace zlehčovala. Jinak nádherný film o tom, že není třeba žrát vše, co se snaží žít v poklidu na této Zemi. ()

marketcsfd

Naivní, trhlé, silné, dojemné, praštěné, ulítlé a proste své. Mě se to libilo moc. Taky neni od veci si nekdy připomenout ( i když hodne nadnesenym zpusobem), že nejak se to maso na ten dostat muselo a ne vždy tim spravnym zpusobem. Ale tady se ma hodnotit film, a ne co žereme. Takže za me plná palba :D ()