Maska

The Mask

Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

Předlohu filmu, tedy animovaný seriál stejného názvu, jsem jako malý opravdu "žral", takže není divu, že se mi tahle neskutečná úchylárna líbila... Jim Carrey je v té roli výborný, a jak už tu někdo podotkl, nikdo jiný by Masku takhle zahrát nemohl, bez něj by to pravděpodobně propadlo. K tomu přidejme nádhernou Cameron Diaz (až jsem se divil, protože dnes se mi už moc nelíbí) a máme tu 3,5*.(19.1.2008)

Tenhle rok (1994) se stal pro Carreyho zlomový, nejenže obsadil hlavní roli v této úspěšné komedii, ale hlavně si zahrál po boku Jeffa Danielse v již kultovním Blbý a blbější. Tuhle komedii bych pojmenoval v dobrém slova smyslu jako ptákovina, která, ale ještě nedosáhla dospělosti jako u Blbýho a blbějšího. Možná už je to i tím dlouholetým časovým odstupem, ale některé scény mně již tak vtipné a zábavné nepřišli a hlavně mi zde chyběl pořádný závěr. Zakončení, které zde tvůrci vymysleli, nebylo nijak úchvatné. I tak se jedná o nadprůměrný film v žánru komedie a doporučuju.(23.7.2018)

Pomerne jednoduchá základná idea, ktorej premenu na zábavný a svižný film si nedokážem predstaviť s nikým iným, než s Jimom Carreym, poteší aj po rokoch. Prirodzene, ak divák nehľadá okrem zábavy aj nejaké myšlienkovo bohaté posolstvá. Vynaliezavé sú aj triky, ktoré film približujú k jeho zdrojovému komiksu. Nesklamávajúci trojkový film s päťkovým Jimom, ktorému táto úloha sadla rovnako dobre, ako drevená maska.(27.3.2011)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +Jim Carrey, Maska, pes Majlou a kráska Cameron Diaz, jinak zábavné a vtipné -možná by se našlo pár drobností, jo už jsem na to přišel, chybý tady krev/// Masku jsem viděl asi po páté. Dnes už jsem se jen díval, ale kdysi jsem se za břicho popadal a strašně se chlámal těm scénkám a hláškám: "Maska nebo placka" jsem asi jako 12ti letý kluk kdysi časo vykřikoval. Nebo asi nejlepší je proměna psa v něco hodně obludného, i když on je výtečnej i bez masky :-) Tehdá to všechno bylo aji docela drsný, dnes už mi to tak nepříjde. Zato mi čas přinesl něco jiného, konkrétně Cameron Diaz, kterou jsem tehdy pochopitelně nemohl znát. Kvli ní jsem si ten film teď zopakoval. Nyní už Maska tolik nepobaví, ale napoprvé je to jiné./// Celkem 78%///(19.1.2008)

Nejlepší film JIma Carreyho a jedna z nejlepších komedií, co znám (kterou bych možná ještě v patnácti zařadil do nejlepší dvacítky filmů mého života), navíc s nepřekonatelným a kultovním dabingem Bohdana Tůmy. První objevení Cameron Diaz při vstupu do banky mi v pubertě vždycky učarovalo...a vlastně i teď. 100% přesně pro ten typ filmu, který jste jako mladší milovali a nikdy na něj nezanevřete.(11.8.2006)

• - Keď Maska (Jim Carrey) preberá Oscara, paroduje reč Sally Field z 56. ročníka udeľovania cien v roku 1984, ktorá si ho prevzala za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe vo filme Miesta v srdci (1984). (Raccoon.city)

• - Maska (Jim Carrey) na konci snímku pronáší větu: "Now you have to ask yourself one question - Do I feel lucky today? Well, do ya, punks?" Stejná věta zazněla i ve snímku Drsný Harry (1971). (Zeebonk)

• - Když má masku nasazenou Stanley, nemá vlasy. Dorian ale vlasy má. (Aknah)