Maska

The Mask

Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

Carrey zvolna stoupal nahoru a vzal roli v průměrném snímku, který vlastně stojí za zhlédnutí jen díky jeho neutuchajícímu elánu, a pak tu zde ve své první roli zazářila Cameron Diaz s pěknýma nohama a Peter Greene je solidní záporák. Tak tedy herci ok a příběh horší, místy o ničem. Asi takhle. Chlápek si nasadí masku a dělá se sebe vola. Moc dlouho se to vydržet nedá. 60%(20.1.2009)

Neskutočne čierny humor jedného z mojich najobľúbenejších comicsov mohol dostať do skvelej akčnopopcornovej formy len Jim Carrey a za pomoci začínajúcej čučoriedky Cameron Diaz sa mu to podarilo. Aj keď niekedy som rozmýšľal, či na tie mimické šialenstvá v 'maske' vôbec potreboval nejaké efekty. Každopádne kult a fajnšmekrovská zábava, teraz aj pre masy. 80%.(6.3.2006)

Film, který jsem jako malý viděl asi nejvíckrát. Totální nostalgie. Ohromně na mě zapůsobil a otiskl do mě nesmazatelnou stopu. Co na tom, že původní comics byl oproti dětskému filmu velmi drsný a temný, když ho v ČR nikdo nezná. Fakt jsem se neskutečně bavil a věřim tomu, že bych se bavil i dnes. Erne, přistav náhraďáka! _ Je to veterán. _ They call me Cuban Pete, I'm the king of the rumba beat...(20.11.2004)

Když jsem masku viděla jako dítě, tak první, co mě napadlo, když jsem viděla Cameron Diaz, bylo, že je to ta nejkrásnější paní, co jsem kdy viděla. Díky tomu mi nesmazatelně utkvěla v paměti. Samozřejmě i Jim Carrey, o kterém jsem si už nikdy nemyslela, že by mohl mít normální mimiku. Maska je film, který bude pro mě vždy znamenat něco víc.(18.7.2012)

Toho času som sa a Masku tešil ako malý jojo a veru nesklamala. Trhlý vizuálny úlet s výbornými trikmi, sexi Cameron, zlatým pajdíkom a komickým tornádom Carreym. Zatiaľ prvý a poslený mix catroonovských xichtoviek a živých hercov, ktorý stál za pozornosť vtedy 13 ročného chlapca. Ale aj teraz dobré...skôr srdcovka. 80%(10.6.2005)

• - Film se od původní komiksové předlohy značně liší. Původní komiks je totiž orientován na dospělé čtenáře a jedná se o krvavý horor, jehož ústřední postavou je psychopatický vrah přezdívaný Big Head. Podle tvůrců však došlo k takové změně až s nápadem obsadit do hlavní role Jima Carreyho, pro nějž byl přepsán scénář, než mu byla role nabídnuta. (mokki5)

• - New Line Cinema nechcelo Cameron Diaz do filmu, pretože bola modelkou, ktorá nemala žiadne herecké skúsenosti. Režisér však naliehal, že ju do filmu chce, inak nebude film točiť. (WalterIK7)

• - Auto, ktoré dostane Stanley Ipkiss (Jim Carrey) v autoservise, je Studebaker z roku 1951. (Raccoon.city)