Maska

The Mask

Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

Ťažko po čase hodnotiť objektívne, ale aj po dlhých rokoch mi pri spomienke na niektoré scény z tohto filmu naskakuje na tvár úsmev podobný hore zobrazenému plagátu. Maska je prekvapivo originálna komédia, ktorú možno označiť za rodinnú. Čiže je vtipná ako pre najmenšie deti, tak aj pre ich starých rodičov a rodičov, ktorí skonštatujú, že najlepšie sa dá zasmiať na totálnej blbosti. Tou je tento film mimochodom tiež.(30.7.2012)

Pro mě osobně filmová legendární komedie, která mě seznámila s Jimem Carreyem a Cameron Diaz. A zatímco Jim prošel celým mým dětstvím a nejednou mi dělal radost, tak Cameron svojí krásou mým životem prochází neustále. Zároveň se jedná o jediný film, který jsem si ve videopůjčovně půjčoval pokaždé, když jsem nevěděl, co jiného si půjčit...až jsem si tu VHSku koupil a doteď ji mám doma. :-)(17.9.2017)

Pomerne jednoduchá základná idea, ktorej premenu na zábavný a svižný film si nedokážem predstaviť s nikým iným, než s Jimom Carreym, poteší aj po rokoch. Prirodzene, ak divák nehľadá okrem zábavy aj nejaké myšlienkovo bohaté posolstvá. Vynaliezavé sú aj triky, ktoré film približujú k jeho zdrojovému komiksu. Nesklamávajúci trojkový film s päťkovým Jimom, ktorému táto úloha sadla rovnako dobre, ako drevená maska.(27.3.2011)

Nebýt Carreyho, tenhle film by neměl ani tu trochu šťávy, kterou ve výsledku má. Jeden z prvních komiksových filmů, ale současně velmi těžko zvládnutelná originální postava, která na stříbrném plátně je přesně tak přehnaná a neuvěřitelná, jako v kresleném seriálu nebo původním komiksu. Těžko uchopitelné pro film, ale přetaveno do snesitelné podoby. některé hlášky a scény (Oscar) navíc časem získávají své nedocenitelné místo v paměti diváka:).(25.6.2004)

Ako malý som tento parádny filmík naozaj ale naozaj nadovšetko žral a preto takéto vysoké hodnotenie. Inak ale efekty sú dosť dobré a filmy z tohoto roku, teda z roku 1994 sú pre mňa čarovné, lebo vtedy som sa narodil, vtedy vznikli filmy typu Pulp fiction, Forrest Gump a iné, riadne peckové srdcovky. Jim Carrey je klasicky skvelý, Masku zahral naozaj good. Nie je to oscarový výkon (ten po ňom nikto tady ani nechce), ale parádne zabáva, zamestnáva moju bránicu a moje mimické svaly. Aj mlaďunká Cameron Diaz je v poho, pozerá sa na ňu fakt skvelo, je to kus. Film slúži na to, aby bavil, a to plní dokonale, naviac scéna s tancujúcimi policajtmi na ulici, alebo s tancujúcou Diaz, je pre mňa až dodnes veľmi silná. /75%/(22.5.2010)

• - Cameron Diaz působila před natočením Masky jako modelka. Zmínila se producentům, že by ráda zkusila hrát tuto roli, konkurz vyhrála a u herectví už zůstala. (SexyAjinka)

• - Obří bílé zuby měly být původně použity jenom pro tiché scény. Jim Carrey se s nimi ale naučil mluvit, takže se staly součástí masky. (akisha)

• - Rolu Tiny mala pôvodne hrať Anna Nicole Smith, nakoniec sa stala debutom herečky Cameron Diaz. Tá sa zúčastnila konkurzu 12 krát. (rador)