Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (730)

ConanVJ 

všechny recenze uživatele

Masku jsem viděl ještě na VHSce s původním dabingem a musím říct, že ten druhej s Dejdarem je k blití. Když má člověk naučený hlášky z filmů (většinou u starých klasik, který zná zpaměti) je blbý, když u předabování mění i starý hlášky. Ale k filmu. Maska je parádní komedie kterou táhne neotřelý humor Jimma Carreyho a s jiným hercem bych si jí už asi neuměl představit. Efekty jsou zde výborný, humor mě vždy pobaví a příběh je pěkně vymyšlený. O proti comicsu to není vůbec krvavé a Maska není takovém parchant. Pár podobných scének a některé postavy tu z originálu převzaty jsou, ale jinak je to rodinný film a ne krvavá záležitost. Prostě TOP Jimmových filmů pro mě. 100% :) ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Maska, kráska a Majlo.Tri hlavne návnady tohoto filmu.Pozeral som to ešte ako decko a už vtedy to bolo super.Teraz po rokoch to zas až tak super nieje, ale stále sa to dá pozerať a nieje to až tak katastrofálne ako niektoré moderné komédie.Fajn zábavička, pri ktorej sa moc nenudíte a kde Cameron Diaz je neskutočne ... mladá :-))) 80% - 4* ()

Reklama

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Juchuchú, srandy kopec, ale nie tej, ktorú obľubujem. Maska v kreslenej podobe bola lepšia, toto bolo dosť šialené. Trošku brutálne, vzhľadom na to, že to je sci-fi postavička. Príliš šialené mi to prišlo, Jim Carrey sa možno na bláznivosti hodí, ale tuto to bolo príliš. Tie tančeky neboli zlé a aj Cameron Diaz sa mi páčila, najmä v červených šatách, ale poznám lepšie komédie. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Pomerne jednoduchá základná idea, ktorej premenu na zábavný a svižný film si nedokážem predstaviť s nikým iným, než s Jimom Carreym, poteší aj po rokoch. Prirodzene, ak divák nehľadá okrem zábavy aj nejaké myšlienkovo bohaté posolstvá. Vynaliezavé sú aj triky, ktoré film približujú k jeho zdrojovému komiksu. Nesklamávajúci trojkový film s päťkovým Jimom, ktorému táto úloha sadla rovnako dobre, ako drevená maska. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Nejlepší film JIma Carreyho a jedna z nejlepších komedií, co znám (kterou bych možná ještě v patnácti zařadil do nejlepší dvacítky filmů mého života), navíc s nepřekonatelným a kultovním dabingem Bohdana Tůmy. První objevení Cameron Diaz při vstupu do banky mi v pubertě vždycky učarovalo...a vlastně i teď. 100% přesně pro ten typ filmu, který jste jako mladší milovali a nikdy na něj nezanevřete. ()

Galerie (87)

Zajímavosti (48)

  • Tržby ze severoamerických kin činily 119,9 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 351,6 mil. (NIRO)
  • Interiér garáže, kde má Stanley (Jim Carrey) auto v oprave, je nepoužitá požiarna stanica v Los Angeles. Rovnaká bola použitá vo filme Krotitelia duchov (1984). (WalterIK7)

Související novinky

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (více)

Reklama

Reklama