Maska

The Mask

Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

Film průměrný. Ze začátku jsem si myslel, že nastavené tempo vydrží až do konce, ale mýlil jsem se. Carrey to zvládl asi tak do poloviny. Pak už jen čekáte až bude konec. Tvůrcům vytýkám málo akčních prvků. Měli zapojit více fantazii. Ale jsem jeden z mála, kdo si stěžuje. Dle hodnocení vidím, že snímek vás bavil. V brzké době si Masku pustím a možná komentář upravím. Mnoho šancí tomu ale nedávejte.(20.6.2010)

Ako malý som tento parádny filmík naozaj ale naozaj nadovšetko žral a preto takéto vysoké hodnotenie. Inak ale efekty sú dosť dobré a filmy z tohoto roku, teda z roku 1994 sú pre mňa čarovné, lebo vtedy som sa narodil, vtedy vznikli filmy typu Pulp fiction, Forrest Gump a iné, riadne peckové srdcovky. Jim Carrey je klasicky skvelý, Masku zahral naozaj good. Nie je to oscarový výkon (ten po ňom nikto tady ani nechce), ale parádne zabáva, zamestnáva moju bránicu a moje mimické svaly. Aj mlaďunká Cameron Diaz je v poho, pozerá sa na ňu fakt skvelo, je to kus. Film slúži na to, aby bavil, a to plní dokonale, naviac scéna s tancujúcimi policajtmi na ulici, alebo s tancujúcou Diaz, je pre mňa až dodnes veľmi silná. /75%/(22.5.2010)

Zamindrákovaný úředníček Stanley Ipkiss se po připlácnutí nalezené masky na obličej proměňuje v superrychlého frajera, jehož sebevědomí se zdá býti nekonečným. Srdce mu přitom vyskakukje z hrudníku, čelist padá spontánně na zem, jazyk zvesela roluje z dutiny ústní a to vše zásluchou techniků ze společnosti ILM, kteří svého času vybavili prostý příběh nadstandartním vizuálem.(6.12.2008)

Tak tohle je jeden z nejlepších hereckých výkonů Jima Carreyho a ještě k tomu v hezké komedii. Samozřejmě se nejedná o originální komedii, ale zvláštní efekty příběhu hodně pomáhají stejně jako kvalitní obsazení. Jim Carrey je parádní v obou rolích ať už Stanley Ipkisse, tak masky. Cameron Diaz ve svém prvním filmu, tak o takové slečně sním:) Film je celkově úplné klišé, ale já jsem si ho hodně užil. A ano, pes byl také skvělý. Ne, to nebyl já, to byl ten jednorukej! Opět kvalitní dabing.(11.9.2005)

Tento film je samozřejmě hrozná blbost, ale zábavná blbost...a patří k tomu nejlepšímu, co kdy Jim Carrey natočil. Je z něj cítit silná inspirace z Looney Tunes a to tomu dodává neskutečnou porci zábavy. Jen dodám, že v dabingu jsem dal přednost Tůmovi před Dejdarem...85%(14.1.2013)

• - Detektív hovorí, že banka bola vykradnutá mužom v zelenej maske. Ale dôkazová páska bola čiernobiela. (rador)

• - Hlas Cameron Diaz počas spievania bol dabovaný Susan Boydovou. (rador)

• - Maska je založená na základe komiksovej knihy "Dark Horse". (rador)