Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

Trailer

HOCKEYKA

Jedna z mojich srdcoviek,na ktore nedam dopustit.Tento film dal svetu Jimma Carreyho,skveleho komika a herca,a preto je jeho vyznam neopakovatelny.Okrem toho je uplne skvele natoceny,s uzasnymi vizualnymi efektami a jeden z mala filmov,pri ktorych preferujem slovensky dabing.Zaroven je to jediny film,v ktorom mi neprekaza pritomnost Cameron Diaz. ()

Pohrobek

Myslím si, že tady jde prostě o hodně dementní variaci na Supermana. Takovou, která může být přístupná i divákům, kteří požadují maximum rozesmívajích scén a v tomto případě ultrabláznivých komických situací. Celkový příběh je úplně ohraný a od začátku do konce velice průhledný, co však tvoří výjimečnost filmu, je vskutku revoluční a až absolutní pojetí mimické komiky, jakou se nám prezentuje Jim Carrey. Avšak taková komika může zaujmout pouze jistou (I když v tomto případě značně širokou.) skupinu diváctva. A já si nemohu pomoci, ale jednoduše do ní nepatřím. Zasmál jsem se jenom při otevření skříně plné dolarovek, což však byl ještě vtip úplně jiného typu než ten zbytek. Poprvé jsem tento filmu shlédl docela bez problému, na druhý pokus jsem však už byl těmi nejdivočejšími kreacemi (vystupující srdce, oči, jazyk atd.) spíš zhnusen a odrazen! ()

Dever

Soundtrack Randy Edelman: 1. Cuban Pete [C&C Pop Radio Edit][Mix] ,2. Who's That Man ,3. This Business of Love ,4. Bounce Around ,5. (I Could Only) Whisper Your Name ,6. You Would Be My Baby ,7. Hi de Ho ,8. Let the Good Times Roll ,9. Straight Up ,10. Hey Pachuco! ,11. Gee Baby, Ain't I Good to You ,12. Cuban Pete [Arkin Movie Mix] , ()

silentname

Pre mňa je "The Mask" filmovou klasikou. Je to výborná komédia, má skvelé postavy, výborne sa na to pozerá, na svoju dobu výborné efekty a plus všetky tie tanečné scénky sú podľa mňa aj dnes vynikajúce. Pre mňa jeden z najlepších filmov Jima Carreyho, výborne sa na neho díva, je v tom skvelá nostalgia, plus výborná akcia (nesmiem zabudnúť) a neustále zaujímavé a zábavné. ()

ScreamJay

Zelenooksichtěná postava v podání Jima Careyho je jedním z milých překvapení doby svého vzniku. Jimův komediální talent ve spolupráci s počítačovými efekty dělá z Masky skvělou podívanou, které jen výrazně ubírá na kvalitě nic moc zábavný scénář. Dialogy sami o sobě jsou precizní a gegy minimálně na stejné úrovni. A když si Cameron Diaz po příchodu do banky upravovala svoje botky, silně se mi orosily oční bulvy. Na čtyři hvězdičky to není, především kvůli výše uvedenému scénáři, ale tři jsou to jistě. Skvělá zábava a já jí vřele doporučuji. No a pokud se vám nechce koukat na televizi, stačí vhodit dýmovnici do salónu krásy a vyběhnuvší dámy s pleťovou maskou nadávající až do alelujá zajistí podobný efekt :):) ()

• Film se od původní komiksové předlohy značně liší. Komiks je totiž orientován na dospělé čtenáře a jedná se o krvavý horor, jehož ústřední postavou je psychopatický vrah přezdívaný Big Head. Podle tvůrců však došlo ke změně žánru až s nápadem obsadit do hlavní role Jima Carreyho (Stanley Ipkiss), pro nějž byl přepsán scénář, než mu byla role vůbec nabídnuta. (mokki5)
  • Na konci, když Maska (Peter Greene) skočí za bar, vystřílejí do něj mafiáni všechny zásobníky a odhodí je. Jenže za chvíli je znova odhazují a mění za jiné. (Aknah)
  • Keď Maska (Jim Carrey) preberá Oscara, paroduje reč Sally Field z 56. ročníka udeľovania cien v roku 1984, ktorá si ho prevzala za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe vo filme Miesta v srdci (1984). (Raccoon.city)

Související novinky

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (více)