Maska

The Mask

Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

Film, který jsem jako malý viděl asi nejvíckrát. Totální nostalgie. Ohromně na mě zapůsobil a otiskl do mě nesmazatelnou stopu. Co na tom, že původní comics byl oproti dětskému filmu velmi drsný a temný, když ho v ČR nikdo nezná. Fakt jsem se neskutečně bavil a věřim tomu, že bych se bavil i dnes. Erne, přistav náhraďáka! _ Je to veterán. _ They call me Cuban Pete, I'm the king of the rumba beat...(20.11.2004)

Zázrak to samozřejmě není a kdyby v celém filmu zůstaly jen scény s nasazenou maskou tak by se jednalo o nejvtipnější film historie, jenže režisér nás prostě musí protáhnout všemi těmi nudnými dialogy, které původně mají dodat postavě hloubku, Jenže jediný efekt, který způsobí je natáhnutí filmu a ztráta veškeré komiky a tempa filmu. Tento film se prostě nebojím pustit si ho několikrát za sebou.(18.4.2006)

Tohle je sranda, ale má to své mouchy. Nejvíc mi vadila celková nadrženost toho snímku. U takového Ace Ventury je sice nadrženosti mnohem víc, ale tam možná právě proto (a pro svou animálnost) tolik nevadí. Tady to bylo ale jen ubohý. Jinak jsem se ale sakra bavil a celý ten nápad s maskou by se mi líbil zažít. A Cameron opět božská.(26.2.2012)

Maska:"Maska nebo placka? Haha!" Maska před gangem: "To je pes! Pudl!" [zničí ho] "Měl vzteklinu, musel jsem to udělat!" ----- Hlášky, které mne dostávaly a bavily. Kterým jsem se smál dlouho potom, co jsem film viděl. Jim Carrey byl skvělý, Cameron byla půvabná a záporáci šílení. Kdo by si nepřál mít takovou masku? Pokud si pamatuju dobře, šlo o masku boha Lokiho [netuším, z které mytologie ho vytáhli - doufám, že ne z té severské] a ta vám uměla věcí. Na tu dobu a na žánr filmu se mu dostalo dobrých triků a efektů. Prostě vtipná záležitost.(3.3.2007)

Masku jsem viděl ještě na VHSce s původním dabingem a musím říct, že ten druhej s Dejdarem je k blití. Když má člověk naučený hlášky z filmů (většinou u starých klasik, který zná zpaměti) je blbý, když u předabování mění i starý hlášky. Ale k filmu. Maska je parádní komedie kterou táhne neotřelý humor Jimma Carreyho a s jiným hercem bych si jí už asi neuměl představit. Efekty jsou zde výborný, humor mě vždy pobaví a příběh je pěkně vymyšlený. O proti comicsu to není vůbec krvavé a Maska není takovém parchant. Pár podobných scének a některé postavy tu z originálu převzaty jsou, ale jinak je to rodinný film a ne krvavá záležitost. Prostě TOP Jimmových filmů pro mě. 100% :)(19.3.2014)

• - Pes Majla se stal předlohou pro maskota dětské webové stránky alik.cz. (Coloner)

• - V závere filmu Milo vyskočí a ústami chytá Masku za bradu. Pri doskoku je ale zahryznutý do jej čela. (rador)

• - Když je Stanley (Jim Carrey) zavřený ve vězení, položí si toaletní papír vedle záchodu. V dalším záběru však žádný papír neni. (Novalinda)