Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (723)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Na kreslené Masce jsem si díky Cartoon Network (nebo TNT nebo co to vlastně bylo) opravdu dost ujížděl. A hraný film se skvělým Carreym, ještě k tomu se skvělým dabingem (ten poslední byl děsný), byl takmer božský. Callowey a Doyle byli naprosto výborní, však taky scéna v parku (Maska s napakovanými kapsami) a následné "všichni tančí kongo" jsou nelepší místa filmu... ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Myslím si, že tady jde prostě o hodně dementní variaci na Supermana. Takovou, která může být přístupná i divákům, kteří požadují maximum rozesmívajích scén a v tomto případě ultrabláznivých komických situací. Celkový příběh je úplně ohraný a od začátku do konce velice průhledný, co však tvoří výjimečnost filmu, je vskutku revoluční a až absolutní pojetí mimické komiky, jakou se nám prezentuje Jim Carrey. Avšak taková komika může zaujmout pouze jistou (I když v tomto případě značně širokou.) skupinu diváctva. A já si nemohu pomoci, ale jednoduše do ní nepatřím. Zasmál jsem se jenom při otevření skříně plné dolarovek, což však byl ještě vtip úplně jiného typu než ten zbytek. Poprvé jsem tento filmu shlédl docela bez problému, na druhý pokus jsem však už byl těmi nejdivočejšími kreacemi (vystupující srdce, oči, jazyk atd.) spíš zhnusen a odrazen! ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně filmová legendární komedie, která mě seznámila s Jimem Carreyem a Cameron Diaz. A zatímco Jim prošel celým mým dětstvím a nejednou mi dělal radost, tak Cameron svojí krásou mým životem prochází neustále. Zároveň se jedná o jediný film, který jsem si ve videopůjčovně půjčoval pokaždé, když jsem nevěděl, co jiného si půjčit...až jsem si tu VHSku koupil a doteď ji mám doma. :-) ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Randy Edelman: 1. Cuban Pete [C&C Pop Radio Edit][Mix] ,2. Who's That Man ,3. This Business of Love ,4. Bounce Around ,5. (I Could Only) Whisper Your Name ,6. You Would Be My Baby ,7. Hi de Ho ,8. Let the Good Times Roll ,9. Straight Up ,10. Hey Pachuco! ,11. Gee Baby, Ain't I Good to You ,12. Cuban Pete [Arkin Movie Mix] , ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Nebýt Carreyho, tenhle film by neměl ani tu trochu šťávy, kterou ve výsledku má. Jeden z prvních komiksových filmů, ale současně velmi těžko zvládnutelná originální postava, která na stříbrném plátně je přesně tak přehnaná a neuvěřitelná, jako v kresleném seriálu nebo původním komiksu. Těžko uchopitelné pro film, ale přetaveno do snesitelné podoby. některé hlášky a scény (Oscar) navíc časem získávají své nedocenitelné místo v paměti diváka:). ()

Galerie (87)

Zajímavosti (50)

  • Rola Stanleyho Ipkissa bola prepisovaná Jimom Carreym. Keď dal režisér Chuck Russell scenár Carreymu, povedal: "Mám pocit, že to bolo napísané pre mňa." (WalterIK7)
  • Režisér uviedol, že bolo mnoho peňazí ušetrených za špeciálne efekty po tom, čo obsadili Jima Carreyho. Jeho pohyby boli také flexibilné, že sa mohli kresliť a nebola teda potreba digitálneho vylepšenia. (WalterIK7)
  • Osobnosť poručíka Kellawaya (Peter Riegert) je vo filme skôr hrubá a nepríjemná, v komikse je viac úctivá a súcitná. (WalterIK7)

Související novinky

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší…

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli…

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?…

Reklama

Reklama