Maska

The Mask

Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

Tak tohle je jeden z nejlepších hereckých výkonů Jima Carreyho a ještě k tomu v hezké komedii. Samozřejmě se nejedná o originální komedii, ale zvláštní efekty příběhu hodně pomáhají stejně jako kvalitní obsazení. Jim Carrey je parádní v obou rolích ať už Stanley Ipkisse, tak masky. Cameron Diaz ve svém prvním filmu, tak o takové slečně sním:) Film je celkově úplné klišé, ale já jsem si ho hodně užil. A ano, pes byl také skvělý. Ne, to nebyl já, to byl ten jednorukej! Opět kvalitní dabing.(11.9.2005)

"Za dvě vteřiny ti zakroutím nosem a přetáhnu slipy přes hlavu." To se mu to kroutí nosem a přetahují slipy přes hlavu, když má masku, samopal, spouštěcí čelist a vytahovací rozkrok. Já nic z uvedeného nemám, takže by mi to trvalo o něco déle a možná bych nakonec měl ty slipy na hlavě já. Přesto nezávidím, protože Maska je zábavná, trhlá a skvěle machrující, ale trochu ji táhne dolů uťápnutý Stanley, který mě prostě nebaví. Jenže pak je tu Tina Carlyle a tady zelenému mužíkovi trošku závidím, takže přidávám jednu nezaslouženou hvězdu a pokouším se Tinu svést vykulením očí půl metru před obličej.(16.8.2016)

Přesně to jste Ipkissi, velký NIC!!!(25.11.2006)

Nebýt Carreyho, tenhle film by neměl ani tu trochu šťávy, kterou ve výsledku má. Jeden z prvních komiksových filmů, ale současně velmi těžko zvládnutelná originální postava, která na stříbrném plátně je přesně tak přehnaná a neuvěřitelná, jako v kresleném seriálu nebo původním komiksu. Těžko uchopitelné pro film, ale přetaveno do snesitelné podoby. některé hlášky a scény (Oscar) navíc časem získávají své nedocenitelné místo v paměti diváka:).(25.6.2004)

7 / 10 Jim Carrey na komediálnom vrchole. Zaujímavý nápad, spracovanie vyhýbajúce sa gýčovitosti, dynamická akcia, efekty na úrovni, dobré frky a skeče, neočakávaná pointa, morálne posolstvo... No, to som už trochu prehnal - zas až takú dynamickú akciu to nemalo :-)(15.4.2005)

• - Hlas Cameron Diaz počas spievania bol dabovaný Susan Boydovou. (rador)

• - V závere filmu Milo vyskočí a ústami chytá Masku za bradu. Pri doskoku je ale zahryznutý do jej čela. (rador)

• - Pes Majla se stal předlohou pro maskota dětské webové stránky alik.cz. (Coloner)