Maska

Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

• Gilmour93

Snědl Jim párek nevalné chuti z nafouklé konzervy, nebo si jen nasadil masku norského boha nezbednosti zvaného ILM, aby mohl dělat pořád dokola ty samé exhibiční grimasy směr vděčná divácká obec? Chápu všechny, co se ohání nostalgií a přirovnal bych to k tomu, když se člověk v dětství pomočuje a v dospělosti už pak ne, nebo alespoň ne tolik. Já třeba v roce 1994 moč bez problému udržel.. Infantilní groteska ve stylu Bugs Bunnyho, kde mohl v některých pasážích vystřídat Carreyho šumný svist Dan Nekonečný a nikdo by si toho nevšiml. Alespoň zaplať pánbůh za konverzační humor fízlovského dua Kellaway / Doyle.(28.3.2011)

Pustit si po letech znovu tento film, je svým způsobem takovým nostalgickým návratem do starých dobrých devadesátek (v nichž je ten film dokonale zaseklý). Ačkoli mi to osobně nepřijde zase jako taková řachanda, jakou ten film asi chtěl být, určitou zábavnost tomu upřít nelze, a něco do sebe ten film má. Ať už je to samotná maska jako taková (resp. podoba, kterou na sebe Jim Carrey bere), nebo úchvatný zjev tehdy debutující 22 leté Cameron Diaz - ve většině scén je zcela dechberoucí. Chuck Russell toho sice moc nenatočil, ale myslím, že minimálně z jeho Masky a především pak Noční můry 3 se už dávno stala naprostá klasika, která svého tvůrce bezpečně přežije.(21.9.2017)

Když jsem masku viděla jako dítě, tak první, co mě napadlo, když jsem viděla Cameron Diaz, bylo, že je to ta nejkrásnější paní, co jsem kdy viděla. Díky tomu mi nesmazatelně utkvěla v paměti. Samozřejmě i Jim Carrey, o kterém jsem si už nikdy nemyslela, že by mohl mít normální mimiku. Maska je film, který bude pro mě vždy znamenat něco víc.(18.7.2012)

Film průměrný. Ze začátku jsem si myslel, že nastavené tempo vydrží až do konce, ale mýlil jsem se. Carrey to zvládl asi tak do poloviny. Pak už jen čekáte až bude konec. Tvůrcům vytýkám málo akčních prvků. Měli zapojit více fantazii. Ale jsem jeden z mála, kdo si stěžuje. Dle hodnocení vidím, že snímek vás bavil. V brzké době si Masku pustím a možná komentář upravím. Mnoho šancí tomu ale nedávejte.(20.6.2010)

Zamindrákovaný úředníček Stanley Ipkiss se po připlácnutí nalezené masky na obličej proměňuje v superrychlého frajera, jehož sebevědomí se zdá býti nekonečným. Srdce mu přitom vyskakukje z hrudníku, čelist padá spontánně na zem, jazyk zvesela roluje z dutiny ústní a to vše zásluchou techniků ze společnosti ILM, kteří svého času vybavili prostý příběh nadstandartním vizuálem.(6.12.2008)

• - Pes Mailo, který se ve filmu objevil, je rasy Jack Russell Terier (JARDAHONDA)

• - Když ganster stříli na Doriana (Peter Greene), který má nasazenou masku, je vidět, jak se knoflíky na Dorianově košily různě přesouvají - chvilku je má vpravo a chvilku zase vlevo. (Novalinda)

• - Ve scéně, kdy tancuje Tina (Cameron Diaz) s Maskou (Jim Carrey) v klubu Coco Bongo, má v některých záběrech Maska na hlavě klobouk a v některých nikoliv. (Novalinda)