Maska

The Mask

Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

Žil jsem s pocitem, že už mám tento film ohodnocen a okomentován. Nebylo tomu tak. Námět je samozřejmě absolutní sračka, Ovšem pokud obsadíte do sračky Jima Carreyho, tak máte rázem ze sračky velmi solidní snímeček. Pozor! Naopak to funguje jen zřídka, a to se musí sejít celá řada šťastných náhod. Když jsem býval o metr menší, tak jsem tento film žral. Carrey háže nejrůznější rypáky a i animátoři se docela vyřádili. Na rok 1994 to nebylo marné. Dnes už bych možná hrábl i po odpadu, ale to bych si tento snímek musel pustit, a to absolutně nehrozí. Dávám tři nostalgické a budu tiše doufat, že tento komentář opět nezmizí.(20.12.2013)

Film už jsem kdysi dávno viděla, ale moc jsem si z něj nepamatovala, jen ten zelený obličej. Dneska jsem se podívala pro osvěžení paměti znovu. Jim Carrey - toho nemusím, je na mě až moc ztřeštěný, ale tady jsem to překousla. Ale Cameron? No nevypadala tu nejhůře, ale taky ji nemám ráda. Ale jinak je Maska opravdu šílený a na Ameriku i vtipný film, takže celkově dobrý.(19.6.2013)

Masku jsem viděl ještě na VHSce s původním dabingem a musím říct, že ten druhej s Dejdarem je k blití. Když má člověk naučený hlášky z filmů (většinou u starých klasik, který zná zpaměti) je blbý, když u předabování mění i starý hlášky. Ale k filmu. Maska je parádní komedie kterou táhne neotřelý humor Jimma Carreyho a s jiným hercem bych si jí už asi neuměl představit. Efekty jsou zde výborný, humor mě vždy pobaví a příběh je pěkně vymyšlený. O proti comicsu to není vůbec krvavé a Maska není takovém parchant. Pár podobných scének a některé postavy tu z originálu převzaty jsou, ale jinak je to rodinný film a ne krvavá záležitost. Prostě TOP Jimmových filmů pro mě. 100% :)(19.3.2014)

Nebýt Carreyho, tenhle film by neměl ani tu trochu šťávy, kterou ve výsledku má. Jeden z prvních komiksových filmů, ale současně velmi těžko zvládnutelná originální postava, která na stříbrném plátně je přesně tak přehnaná a neuvěřitelná, jako v kresleném seriálu nebo původním komiksu. Těžko uchopitelné pro film, ale přetaveno do snesitelné podoby. některé hlášky a scény (Oscar) navíc časem získávají své nedocenitelné místo v paměti diváka:).(25.6.2004)

Tenhle rok (1994) se stal pro Carreyho zlomový, nejenže obsadil hlavní roli v této úspěšné komedii, ale hlavně si zahrál po boku Jeffa Danielse v již kultovním Blbý a blbější. Tuhle komedii bych pojmenoval v dobrém slova smyslu jako ptákovina, která, ale ještě nedosáhla dospělosti jako u Blbýho a blbějšího. Možná už je to i tím dlouholetým časovým odstupem, ale některé scény mně již tak vtipné a zábavné nepřišli a hlavně mi zde chyběl pořádný závěr. Zakončení, které zde tvůrci vymysleli, nebylo nijak úchvatné. I tak se jedná o nadprůměrný film v žánru komedie a doporučuju.(23.7.2018)

• - Hlas Cameron Diaz počas spievania bol dabovaný Susan Boydovou. (rador)

• - Cameron Diaz působila před natočením Masky jako modelka. Zmínila se producentům, že by ráda zkusila hrát tuto roli, konkurz vyhrála a u herectví už zůstala. (SexyAjinka)

• - V závere filmu Milo vyskočí a ústami chytá Masku za bradu. Pri doskoku je ale zahryznutý do jej čela. (rador)