Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

M@xo

svojho času zabavna vec, rad som si to pozrel viac ako 1x, ale nadšenie vyprchá...film sa proste vyvíja... ()

adooo

Dnes už kultová klasika rozhodne nestráca dych a jedna z najlepších a najpamätnejších Carreyho komediálnych výkonov ()

johael

Mé emoce vůči Jimovi Carreymu se vývojově vymezovaly od naprostého odporu k naprostým záchvatům smíchu. Odpor vznikl takto: vidíte krátký trailer. Jste v běžném rozpoložení a předhodí vám afektovaného troubu, co kvičí citoslovce a prapodivně se pitvoří a šklíbí. Deset vteřin a skončí to. Jasný blb, co ho okamžitě nesnášíte. A pak to přijde - Maska. Znáte z Cartoon Network, protože s ratolestí pro radost ze života sledujete kreslené pohádky. A tak se necháte přemluvit i na film. Tady to není deset vteřin traileru a dost, tady sledujete toho troubu, pochopitelně ho nesnášíte, sledujete dál a uchichtnete se, sledujete dál a válíte se smíchy. Maska je zkrátka takový přerodový film. A dobrý! ()

CrashHP

Je to viac ako film, aspoň pre mňa, čosi to má do seba. Perfektná komédia so skvelými efektmi, výborným príbehom, hudbou a ešte lepším samotným Jimom Carreym. ()

whoof

můj už navždy nejmilovanější film s Jimem Carreym. Tady jsem taky měl možnost poprvé vidět překrásnou Cameron Diaz. Film jako takový je doslova napěchovaný nezapomenutelnými scénkami a skvělými triky. ()

burg

Je až neuvěřitelné, kolik dokáže Jim Carrey vyprodukovat na jeden film xichtů. I když stojí podle mě téměř všechny americké komedie za vyliž koště, tak tohle je jedna z mých oblíbených.. A Cameron Diaz je až neuvěřitelně sexy:) ()

JerryPilsen

Univerzální smolař,ve kterém se leckdo asi najde.A kdo by nechtěl mít nějaké ty superschopnosti.Doplněno dostatečně praštěným Careym a výborná komedie je na světě.při prvním shlédnutí jsem málem praskl smíchy.Srdeční záležitost. ()

Mzetko

Ovšem tady si plné hodnocení neodpustím. Výborně natočený film s velmi dobrými efekty, výborně stvárněnou hlavní postavou a i poměrně kvalitní příběh. Co víc si lze od akční komedie přát? ()

JARDAHONDA

Jim Carrey je blázen,,,to všichni ví,ale až takový? :) super vtipné,skvělý námět,vizuální efekty...Cameron ve filmu zářila,jako bílá perla...Opravdu jí to moc seklo. Málem bych zapoměl na Jimova úžasného pejska jménem Mailo,,,ten zářil,zase jinak :) Závěrem dávám za 4**** ()

M.4.K.

Musim konstatovat ze tento film se opravdu povedl, pokud se nekdo chce zasmat tak je to jasna volba.Nechci rikat kterej dabing je horsi a kterej je lepsi.Vyrostl jsem na Dejdarove verzi a uz to asi nezmenim.Jedine proc mi asi tato verze nevadi ze Dejdar ma s Tumou podobne hlasy.:) ()

angelop

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Absolutní výkon zde podává Jim Carrey. Zároveň neuvěřitelně dokonalé animace a efekty vzhledem že se píše rok vzniku filmu 1994. Myslím si že z pohledu možností techniky a animace zcela nadčasové. Vždy mě tento film výborně pobaví a myslím si že i odbourává věkové hranice diváků. ()

xChorosh

Kdyby Jim Carrey, nedostal tuhle roli masky, a hrál by ji někdo jiný, byl by ten film o ničem. Ale grymasy, pohyby a jiné obličeje, které jsou pro Jima typické ( a u každého filmu Vás neskutečné pobaví už třeba jen tohle), tomuhle filmu dodali šmrnc. ()

TONYNKO

Super! Maska je presne tou dokonalou komédiou, ktorú si pozrem viac než dva krát :-) PS: Jim tu ma naj úlohu svojej kariery! 9/10 ()

Kikaa_B

I když Jima Carreyho nemám absolutně ráda, tak tento film se mi líbí a mohla bych se na něj dívat častokrát a neomrzelo by se to... je to pohodový film. ()

Eclipsis___

Masky na rok výroby skvele zvládnute, Jima ja teda môžem a hodil sa do úlohy Masky ako riť na šerbeľ. Ako decko som ten film miloval, teraz sa ňom stále pousmejem. Lepšých 75% ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala