Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

• USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

Kadas97

Originálne pojaté riešenie nočnej mory s tým, že sa dá v sne brániť. Fajn zaposobil aj návrat Nancy. Po nepodarenej dvojke je toto opäť návrat na výslnie hororu aj keď jednotka je ešte o level vyššie. 8 z 10 ()

Bollek

Ta atmosféra prvního dílu už se asi nikdy nevrátí. Objevily se tu ale některé nové prvky a především nové dovednosti Freddyho, které filmu dodávají šmrnc. Jako samostatný film by to možná obstálo, jako pokračování legendy to ale znatelně pokulhává. Pořád je ale výborné, jak mě takhle starý film s takhle starými efekty dokáže ještě dnes vyděsit. ()

Shaleman

Nebudu se hádat o kvalitách snímku, nicméně, zatímco první díl mě zaujal svojí originální myšlenkou Freddyho mimo sny, zde jsem nic převratného nenašel. Scénář je sice parádní a i triky vydařené, fantaskní prvky však celý dojem kazí a já se nedokázal zbavit dojmu, že k tomuto byli tvůrci dotlačeni. Z prvního dílu na diváky crčí krev a odhodlaná zábava, ze dvojky trochu nucený, nicméně co se týká série na svojí dobu stále vydařený horor. Tady tak nějak od všeho trochu, ale nic dotaženého. Takhle na Freddyho brzy zapomenu. ()

GTS_PUNK

V poradí tretí film zo série Elm Street so snovým vrahom Freddiem Kruegerom už od svojho začiatku naznačuje, že bude lepším, než jeho dva predchodcovia. Dej diváka tentokrát zavedie na pôdu psychiatrickej liečebne pre mladých ľudí, ktorej chovanci trpia tým istým problémom - nočnými morami, v ktorých sa ich snaží zabiť pre nich najprv neznámy muž s nožmi na pravej ruke. Na scéne sa však objavuje Nancy (Heather Langenkamp). Hlavná postava prvého dielu série zažila podobnú skúsenosť ako títo mladí ľudia a teraz im prichádza pomôcť ako odborníčka na sny. Po "vrelom" privítaní zo strany Kruegera, sa všetci spoja a pomocou skupinovej terapie sa ho snažia spoločne poraziť. Najprv sa mu ho darí držať relatívne na krátko, ale to by nebol snovým vrahom, ak by sa dal len tak ľahko zabiť. Elm Street je zas a znovu krvavá. Tentokrát však v omnoho lepšom kabáte. V porovnaní s druhým dielom išla kvalita neuveriteľne nahor a nedá sa porovnať. Prvá polovica filmu odohrávajúca sa viac-menej v priestoroch psychiatrickej liečebne, ma skutočne veľmi bavila, rovnako ako aj postavy. Vedľajšiu rolu si v tomto filme strihol aj Laurence "Larry" Fishburne ako jeden z ošetrovateľov. Po hodoch však prichádza bolenie brucha a tým je v tomto prípade druhá polovica filmu. Tá už tradične zobrazuje boj hlavnej postavy (v tomto prípade hneď niekoľkých postáv) proti zápornému hrdinovi série a osobne ma nebavila. Taká tradičná vyvražďovačka na kruegerovský spôsob, po ktorej sa môžeme presunúť ďalej na ďalší diel. A Nightmare On Elm Street 3: Dream Warriors nemožno porovnávať s prvým a už vôbec nie s druhým dielom série. Nad obidvomi prevyšuje omnoho lepším scenárom, výpravou a hereckým obsadením. Ale ani to však neznamená, že sa jedná o dokonalý filmový zážitok. To rozhodne nie. Kvalitu prvej polovice značne znižuje polovica druhá, ktorá robí film priemerným. A to aj napriek viacerým zaujímavým trikom a pekným záberom. Pekným záberom akým sú napríklad prsia Stacey Alden. ()

Likan7

Posun k fantasy Freddymu sluší. Konec je sice dost přepálený (jsem čaroděj a teď dě vykydlím) ale těch nápadů je ve filmu tolik jako v předešlých 2 dílech. Spousta krve, nechutných scén a hubenej Laurance Fishburne. Zatím nejlepší díl série. ()

Kingjiri

Po dvojce, která se neúspěšne snažila jít trochu jinou cestou opět návrat ke kořenům. Freddy tak opět řádí ve snech, což mu svědčí nejlíp. Menší problém jsem ale měl s nesympatickejma teenagerama ze cvokhausu. Scény jenom s nima mě fakt moc nebavily a občas spíš otravovaly. Naštěstí bylo scén s Freddy Kruegerem dost (mnohdy byly navíc dost nápaditý) a potěšilo i slušný finále, hlášky nebo masky, takže se trojka nakonec dostala do lepšího průměru za tři silnější hvězdy. ()

Psycho.R

Bojovníci ze sna navázali na první díl a navrátili tak chytře jeho hlavní hrdinku, i když vlastně jde o vedlejší, ale rozsáhlou roli. Když se stane z psychiatrie peklo, ze kterého není úniku a bez léku proti snům s nemůžete být jistí, zda jste vzhůru, atmosféra roste. Jelikož se na scénáři podílel i Wes Craven, je vidět, že kvalita šla nahoru. Ne však tím, že by se šlo jiným směrem, jak se pokoušela dvojka, ale prohloubením původních motivů tak, že mají smysl. ()

Hellknight12

Tretí film je určite lepší ako druhý a poviem to asi takto, že sa veľmi približuje k prvému filmu. Vráti sa nám postava Nancy, ktorá je tentokrát doktorka. To, že sa zúčastní terapie pri deťoch, ktoré majú tiež nočné mory, dáva perfektný zmysel, pretože vie o čom hovorí, keďže si tým sama prešla. Máme tu sympatických hercov a aj ich výkony sú na veľmi dobrej úrovni. Máme tu pekný vývoj charakterov, či už hlavných postáv alebo vedľajších. Znova sa dozvieme niečo nové o Fredym. Tiež sa mi páči ukončenie Nancynej linky a pekný prechod na ďalšie pokračovanie. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

TheRay97

Velké potěšení vidět návrat Nancy. Možná to bude tím, že tvůrci udělali krok zpět k původnímu filmu, tím se kvalita příběhu polepšila. Zajímavé pozorovat, jak si Freddy zahrává s každým z pacientů, o to je scénář trochu víc okořeněn. Nechybí ani ponuré prostředí, které zařídila sama nemocnice. A prolínání snů s realitou? Nepochopitelně perfektní. ()

IronRocky

Tenhle díl neni moc povedenej. Film obsahuje prvky fantasy a to mu hodně uškodilo. Jinak pár dobrých scén se ve filmu najde. Freddy Krueger je stále stejně děsivej. Film, ale už nemá takovou hustou atmosféru jako díly předchozí. ()

DjMetal

Mne sa najviac aj tak lubi, ze 1987,efekty jak prasa dobre a k tomu farebna TV s dialkovym ovladanim a neblikajucim CRT monitorom..uzasne :D ()

Mr.Ondras

Noční můra v Elm Street 3: Snoví bojovníci je rozhodně nejlepší film 20. století. Také to byla první noční můra kterou jsem viděl. Postava Freddyho Kruegera mě zaujala na první pohled. Jeho strašlivě spálený obličej a jeho 4 smrtící drápy z nočních můr udělaly to, čím jsou dnes. ()

Kariya

Výborně! Freddy Kruger ožil na eNtou! Konečně přichází asi nejvyšší možný vrchol všech možných námětů a scénářů. Nový režisér, nové nápady, originalita a tak trošku abstraktnost se podepsali na perfektním, ne-li dokonalém výsledku! Tento film byl dělán s obrovskou pečlivostí a jistě vyššími nároky, než dvojka. Všechno zde funguje, atmosféra léčebny, návštěvy záhadné jeptišky, atmosféra snů i herectví všech, VŠECH postav! S potěšením mohu konstatovat, že se v první trojsérii Noční můry v Elm Street podařilo držet vzestupný charakter!=) Kdo by to byl řekl?=) 90% ()

MysakSim

Ze začátku parádní horor, ale s postupem času se to zhoršovalo a zhoršovalo, na můj vkus příliš natažený konec a přespříliš fantasie... Jinak moc dobrý horor, zvláště když vezmete v potaz kdy byl natočený. A z Fredyho prostě mrazí v zádech. 60% ()

RAFT

Po nějakém druhém díle ,který nestojí za nic ,přišel nový režisér ,který se pustil do třetího pokračování a zdaleka uspěl na výbornou.Nový díl jiné prostředí v nějaké léčebně.Po prvním díle důstojné pokračování na konci 80.let. 80% ()

joelly01

Freddy ma porad grady! A zpetne na nem neni nic smesneho jako treba na jinych typcich z osumdesatek. Velmi promysleny a namakany tynejdzersky horror, pro me osobne nejlepcejsi dil z cele serie. Ani to neni ohlodane zubem casu, jako napr. Friday 13th. Kdyz je clovek ja a je v noci sam doma, tak se u toho clovek velmi prijemne boji! Ty ctyri uplne s prehledem. I nad tou patou premyslim, ale na zadek jsem si z toho nesedla... ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti