Dan OBannon - spoluautor filmu Vetřelec, Total Recall a Životní síla ve svém režijním debutu ještě stupňuje míru hrůzy a přináší "stylově natočený... morbidní film" (Roger Ebert, Chicago Sun-Times)! Clu Gulager (Tapeheads), James Karen (Mulholland Drive), Don Calfa (Necronomicon) a Thom Mathews (Peacemaker) se představují v hlavních rolích filmu, který je plný strašidelných scén, úchvatných vizuálních efektů a stále narůstajícího napětí! Zaměstnanci skladu s lékařským materiálem nešťastnou náhodou oživili mrtvolu. Jejich pokusy ji znovu "zabít" končí neúspěchem. Mrtvola žije i po rozřezání na kousky a její chuť na "živé mozky" jenom roste. Nakonec se jim podaří hýbající se části těla spálit, ale popel se rozptýlí po blízkém hřbitově a z hrobů jako na povel vylézají další masožraví zombie! (Bontonfilm)

Blazkowicz

Na osmdesátky asi standard, ale mohlo to být mnohem lepší. Zombíci na scéně pozdě a ani jich nebylo mnoho. Ne celkově, ale myslím s kterými by postavy přišly do styku. Navíc je tady málo akce. Většinou dlouhá pasáž čekání v baráku, na to krátká akční vsuvka a zase nuda. Gore a zpracování zombíků dobré. Celkově docela nevyužité. 3* ()

Bateman

Naprosto kultovní záležitost.Podle mě ti,co hodnotí nízko,film viděli až v 21.století,kdy jejich názory už ovlivnilo nespočet podobných filmů.V 90.letech to byla bomba a pro mě je stále.Na tu dobu skvělý triky,skvělý vtipy a v neposlední řadě ůplně skvělá muzika.Můžu si přát něco víc?Jinak druhý díl nic moc,třetí je skvělý(Brian Yuzna) a čtvrtý a pátý průměr(ale dobrý). ()

djbarrel

Pokud bych film bral jako horor, byla by to děsná tragédie, ale ona je to spíš komedie a když se na to člověk dívá tak je fakt hustá. Nejvíc mě dostal ten slizák z toho barelu, ten byl fakt bezkonkurenční a s hláškou "Čerstvý mozek, další čerstvý mozek ..." se asi filmu jako parodii na zombie-horory nedá nic vytknout. Suprová zábava, ale nedoporučuju, jestli se chcete bát :-) 75 % ()

Aywes

Béčkový horor jak řemen.Naprostá nádhera a skvost!Musím ale oznámit, že český dabing je příšerný :).Braaaaains ()

m.xFuck

Převeselá taškařice, která se nebere ani trochu vážně. Dneska už trochu vyšumělé, ale pořád to pobaví. A Trashe je skvělá :D ()

Brucey

Dnes už legendárna zombie komédia, ktorá jednak skvelo paroduje postromerovské zombie obecne, jednak pridáva a utvára si svoj vlastný lore, ktorý sa postupom času stal aj oficiálnym zombie lorom (je to tento film, kde prvýkrát zombíci jedli mozgy), no to najlepšie na tom všetkom je to, ako seriózne pristupuje k udalostiam, ktoré nám sú naservírované s poriadnou dávkou morbídneho humoru. Spolu so Shaun of the Dead moja najobľúbenejšia zombie komédia vôbec. ()

CrazymanM

Viděno znova po spoustě let,můžu říct,že jsem se fakt bavil,i trochu toho napětí tam bylo,i když ne tolik jak kdysi! ()

RadaRD

Skvělá zombíkovská hororová komedie, která vtipně popírá základní premisu o tom, kterak sejmout zombíka výstřelem do hlavy. Bavil jsem se. ()

J.Mayen

Tenhle film je moje srdcovka, viděl jsem ho nespočetněkrát a nespočetněkrát ho ještě uvidím. Nevím proč je označovaný jako komedie, mně jako komedie v mých 8 letech, kdy jsem ho prvně viděl rozhodně nepřišel. Sice je tam pár, hlášek,ale spíš mi přijdě, že spíš naivních, jakoby říkajících co si v takové situaci počít? Rozhodně se nejedná o brak 80 tek jak nás kdo informuje v obsahu. Brak má možná autor obsahu v hlavě. Film je pro spoustu hororvých fanoušků včetně mě modla. Dokonce je k mání na youtube i setkání herců po 30 ti letech a jejich vyprávění o natáčení a průběhu. Tohle potěší každého, pro koho je film srdcovka a kult. Najde pod názvem "MORE BRAINS A Return To The Living Dead Documentary Full 1080p". Autore popisku filmu v obsahu dej si prosim facku. ()

shinbone

nejvíc nebezpečný zombies ever.. nedaj se zabít!! můžete je rozsekat na kousky a ty kouksy se budou hejbat, a žít, a půjdou po vás!!!!! xdd ()

ScarFace_V8

„Události zobrazené v tomto filmu jsou pravdivé. Jména/názvy jsou jména skutečných lidí a názvy skutečných organizací.“ … Klasika všech klasik. Noc oživlých mrtvol z roku 1968 od legendárního režiséra George A. Romera bylo natočeno podle skutečné události v roce 1969! Ou počkat?! Filmová chyba nebo Romero viděl do budoucnosti? NEŘEŠIT! Návrat oživlých mrtvol je dnes už kult, na který se už prostě nesmí zapomenout když už někomu doporučujete skvělé zombie filmy. Nedá se tady říct úplně horory, protože je to spíš komedie. Přece jenom Zombies už jsou podžánrem sami o sobě a jde v něm použít snad všechno možné. A rok 1985 byl toho příkladem – film se totiž v ten samý rok setkal se svým vážnějším příbuzným, kterým nemyslím nic jiného než Romerovo skvělý Den mrtvých. Záhadný plyn uniklý z armádních kontejnerů oživuje mrtvé a ti mají neukojitelnou chuť na lidské mozky. U nich kostyméři, maskéři a loutkáři v kombinaci s praktickými efekty odvedli parádní práci. Obzvláště u mrtvol právě vydolovaných ze svých hrobů, u kterých můžeme s jistotou říct, kde bral Raimi inspiraci pro vzhled svých Deadites pro Evil Dead 2 a Armádu temnot. Tady nejde hodnotit jinak než za plný počet. ()

Sekel

Naprosta klasika zanru. Celkem stylova metalova muzika, celkem gumoidni nasili a nechutarny a hlavne neskutecne vtipne dialogy. ()

david666

Skvělá kultovní podívaná s komediálními prvky. Kostýmy punkerů/metalistů (nebo co to je:-)) jsou k popukání. Hlavně teda ten černoch s trvalou a pankáč s řetězem v nose se povedl:-) Herci jsou strašní a dialogy hrozné - ale tady to padne jak poklice na hrnec. Myslím, že se jedná o zásadní film (nejen) v hororovém/komediálním žánru. Zajímal by mě rozpočet a tržby. Jinak - pošlete další zdravotníky a policisty:-) ()

sAreOn

Je to tak jednoduché, předvídatelné a kýčovité až je to pomalu dokonalé. Punkáči zdrhající před zombie na hřbitově má přece jen něco do sebe a pokud vás nezaujmou oni, tak zombie řvoucí móóózky, pak určitě ano. :-) ()

E.T.Martin

Fanoušci zombie filmů si tuhle povedenou parodii nadmíru užijí. Tvůrci využívají zombie prvků velmi nápaditým způsobem: viz například štěkající půlpes, doktor pozorující příznaky rigoru mortis na lidech měnících se v zombie, či vůbec proces proměny dvou z hlavních hrdinů v živé mrtvé. Do toho všeho přímé odkazy na Romerovu klasiku: "Opravdu se to stalo." Když připočteme skvělé hlášky, dokonalou béčkovou stylizaci alá 80. léta a nadmíru mazané zombie, máme tady jeden z nejlepších zombie filmů vůbec. Poznámka: srovnávání s Jacksonovým Braindead mi přijde trochu mimo místu. Jackson staví hlavně na vizuálních vtípcích, zatímco tady je to spíše o slovním humoru. ()

wray

vyborny film! - na Halloween. A aj to nie pre kazdeho... o tomto filme sa vravi ze je to kult. Je. Ale - su aj "kultovejsie" horror komedie z 80 rokov. Zombici su vyborni, to ze preziju aj bez mozgu, ci bez hlavy, alebo koncatin dava priestor pre vela fajn scen :) To ze vedia rychlo behat - dava priestor pre akcne sceny. To ze su inteligentni a vedia rozpravat dava priestor pre - neviem, ale je to celkom originalny prvok. Prostredie, Herci, Hudba, Postavy (pankaci :) - vsetko fajn 80. roky nostalgia. No a nechybaju ani klasicke motivy ako "postavy, postupne jedna po druhej umieraju nasilnou smrtou", a "niektore postavy sa po smrti vratia ako zli zombici" Samozrejme nesmie sa to brat ako horor - skor taka komedia / parodia, a potom je to ozaj dobry film. Ale celkovo - cosi tomu k dokonalosti chyba. Proste - oplati sa pozriet (aj po 25 rokoch), ale existuju aj lepsie "diela" na tuto temu :) ()

dereksmart

Zombie v konzervě, nahá punkerka na hřbitově a povedené odkazy na Romera... na tomhle a ještě "lesním duchovi" jsme u videa vyrůstali a když jsem to po víc než 15 letech zkouknul znova, bavil jsem se zas... ()