Dan OBannon - spoluautor filmu Vetřelec, Total Recall a Životní síla ve svém režijním debutu ještě stupňuje míru hrůzy a přináší "stylově natočený... morbidní film" (Roger Ebert, Chicago Sun-Times)! Clu Gulager (Tapeheads), James Karen (Mulholland Drive), Don Calfa (Necronomicon) a Thom Mathews (Peacemaker) se představují v hlavních rolích filmu, který je plný strašidelných scén, úchvatných vizuálních efektů a stále narůstajícího napětí! Zaměstnanci skladu s lékařským materiálem nešťastnou náhodou oživili mrtvolu. Jejich pokusy ji znovu "zabít" končí neúspěchem. Mrtvola žije i po rozřezání na kousky a její chuť na "živé mozky" jenom roste. Nakonec se jim podaří hýbající se části těla spálit, ale popel se rozptýlí po blízkém hřbitově a z hrobů jako na povel vylézají další masožraví zombie! (Bontonfilm)

misstake

"Čerstvej mozek." Film, který vám ten váš vymyje natolik, že si pak ještě půl dne při pohledu na kolemjdoucí lidi budete říkat v hlavě "Mozek". Najdeme tady sympaticky toporné herecké výkony, sympatické mluvící zombíky a z celého filmu vyzařuje příjemná béčkovitost let osmdesátých. Ale "kvalit" ani vtipu Jacksonových ranných opusů film nedosahuje. ()

PfefferSalz

Klasika, sranda a pompézní žůžo. Sice laciné, ale pořád žůžo. A o to vlastně šlo.. Nejvíc mě vysral ten konec a ten rozhodl o páté hvězdě. ¤¤¤ LFŠ 2013 (Klub kultury) ()

Han22

Tenhle film nemám moc zrovna rád. Je to bezesporu kvalita, protože zombíci jsou udělaní perfektně a jejich některé akce (pošlete více policistů) jsou skvělé, nicméně sráží mi to pár věci. Zoufale nesympatické postavy, (ať už podivná parta osemdesátkových exotů nebo dvojice v márnici) které v rámci humorou neustále křičí a ječí. A hlavně zombíci, kteří mluví, přemýšlí a nefunguje na ně kulka do hlavy (což podle mě samotný základ zombie žánru). To člověk pak nemá chuť sledovat, protože nemá komu fandit a boj nejde vyhrát (což ukáže naprosto beznadějně špatný konec). A hlavně dvojka mi přijde vtipnější. ()

Eraserhead

Docela mě překvapuje tak vysoké hodnocení. Asi jsem čekal větší divočinu. K tomu abych se smál, by to muselo být víc brutální:-)) Málo hororu, málo komedie. Průměr!!! ()

Hopper

"Mozeeeek..... Čerrrstvej moozeeeekk...." Zombáci, ktorí dokážu šprintovať, logicky myslieť a objednávať si stále nové dodávky mozgov, tanec nahej punkáčky na cintoríne, živá mŕtvola, ktorá sa sama upáli v kremačnej peci, suché hlášky, rocková hudba, kvádra z 80. rokov, totálne neznámi herci, béčkovitosť na kvadrát - nestačí ? A to že ide o rekonštrukciu podľa skutočnej udalosti tiež nie ? ()

wosho

Zajímavý příspěvek pro gurmány lidských mozků. Zombie jsou zde rychlé, inteligentní a ukecané oživlé mrtvoly co papají šedou kůru mozkovou jako anestetikum.Kdo čeká krvavé orgie, bude zklamán. Za to jsou zde promakané efekty (pro mě je tady ten nej zombie v dějinách filmu-myslím tu v tom sklepě co vyleze z barelu) a velmi schopná režie a scénář, co sází spíše na herce a jejich osud, než na jatka. Navíc máme i pořádný hudební nářez a velmi sexy nahou zombiekočenu. Bohužel, i přes krátkou stopáž se zde vkrádá místy nuda, má to hrozně dlouhý začátek. Ale i díky špatnému konci co má happyendu zatraceně daleko si film musíme zamilovat. Suma sumárum, tato zombie záležitost se může hrdě měřit s ostatníma legendama svého žánru a právem bych jí zařadil do TOP10 zombie filmů. A to není málo!!! ()

POciSEM

Nekompromisni a ultimativni zombi komedie.Nejni pro me lepsiho hororu.Jako malej sem z toho mel plny tdedýdky a i dneska ma tahle klasika neodolatelny kouzlo+nejdrsnejsiho zombika vsech dob. Horor number 1 a nenecham si to od nikoho rozmluvit i po 30ti letech. Asi lehce starnu ale tohle je ultimatni pecka ()

divak84

jóó jako malej sem se u toho bál. až s příchodem puberty sem začal tu tančící scénu v kyselém dešti chápat "jinak" a tá scena ke konci jak frajer pověsí snubák na hřebík a jde se úpéct je též hrozně fajn .. :D ()

MareT.

Já jsem v šoku, jak velké hodnocení se tady dává. I když mi došlo, že toto komedie MÁ být, nemohl jsem se zbavit pocitu, že to celé bylo nechtěně vtipné, každá replika pronesena hrdiny (plus katastrofální dabing) byla směšná, žádná postava neměla ani špetku životnosti....nevím, asi nemám smysl pro záhrobní humor. ()

kobe6

Prototyp Zombielandu, takže minulá generace se musela opravdu nasmát. I mě to bavilo, ale hold jsem z nové školy, takže trošku srážím. ()

TERRORDROME

Zombícka klasika z môjho detstva, neisto balansujúca medzi vážnym hororom a komédiou. Pankáči, striptíz na cintoríne, mozgy,rozpolené psy, oživlé motýle a jediné riešenie je hodiť na ten bordel atómovku. Zombíci sa tu prvykrát v histórii nešuchtajú ale behajú a dokonca aj vyprávajú! Vďaka tomu je možné vypočúvať jednu pekne zhnitú ženskú, teda len jej hornú polovicu zakončenú kmitajúcou chrbtovou kosťou. Čierny sliziak zo suda je asi ten najhnusnejší zombík vôbec. Je to také dosť podivné, bizarné béčko ktoré svojou nerozhodnosťou dosť ľudí odradí, ale ja to mám tak rád a baví ma to aj po x-pozretiach. A má to podarený rockový soundtrack veľmi dobre podkreslujúci jednotlivé scény. ()

Prochy38

Tak nějak se snažím zapadnout do skupiny, a rozhodně ne málo početné, která holduje podobným filmům. Jako zarytý odpůrce série Evil Dead jsem byl zvědavý, jestli je vše stejné. Naštěstí jsem se mýlil. Ne, že by šlo z mého pohledu o nějaký filmový klenot, ale koukat se na to dalo. Opravdu kvalitní kombinace hororu s komedií. Trochu mě zaráží, že to má tak vysoké hodnocení, ale holt asi do tohoto kultu patřit nikdy nebudu. Vtipné, akční, místy nechutné, často svižné. Dejme tomu.... ()

Paldiny

Slušne nakrútená zombiárna s dobrým kastingom, ktorá si nijak zvlášť nezakladá na toľko typickej brutalite, skôr na svižnom tempe a početných narážkach. Film nie je jednoduché žánrovo začleniť, na komédiu je málo vtipný, na horor zas málo strašidelný. Ide skôr o prekvapivo chytrú satiru využívajúcu hlad po odpovediach na sociálne a spoločenské otázky. A síce film nedáva riešenia, iba skryte poukazuje na to čo trápilo celú jednu generáciu mozgov, jeho zámer slávil úspech. Dostáva sa nám horda tínedžerov s problémom začleniť sa, nedôvera vláde, parodicky poňaté "vymývanie hláv", či kyslý dážď prebúdzajúci smrť-čoby nešetrné zaobchádzanie s prírodou. Čo do odkazov je film možno zaujímavejší sledovať z dnešného pohľadu ešte viac než v dobe vzniku. Nikoho rovnako neprekvapí spoluúčasť autorov myšlienkou príbuzných projektov Votrelec či Total Recall * * * * * Všadeprítomná cenzúra nenechala bez povšimnutia ani tento kúsok a tak sú k videniu dve verzie. Uncut samozrejme ponúka hodovanie na mozgoch, odtrhnuté, či rozporcované končatiny a zopár explicitnejších killov. Tá druhá poväčšinou známa z niekdajšej MGM (dnešné AMC) ochudobnila film o cca 6 minút hodokvasu. Výhodou zostáva, že uncut verzia má synchronizovane upravenú dabingovú stopu s občasnými titulkovými pasážami. ()

system

Tak jsem tak nejak cekal, ze se pobavim u skvele cerne parodie se zombiky, ale jsem docela zklamany. Par dobrych hlasek a momentu tu je, hlavne scena s krumpacem, ale kdyz to srovnam treba s Bad Taste nebo s Braindead, tak tem to nesaha ani po kotniky. ()

Zombi

Zombie komedie, která si utahuje ze zaběhaných klišé, takže se tu na začátku jedna holka svlíkne úplně do naha a kupodivu tak zůstane skoro celej film :o) Děsivou hudbu nečekejte, tady hraje svižnej rock a některé scény celkem pobaví. Bohužel tu není úplně ideální poměr keců, uú neboli ukrutných úmrtí a komických scén, zombíci se objeví spíše až od půlky a gore tu skoro není, komediální prvky tu jsou, ale záchvaty smíchu nečekejte. Tak nějak slušnej průměr. ()