Dan OBannon - spoluautor filmu Vetřelec, Total Recall a Životní síla ve svém režijním debutu ještě stupňuje míru hrůzy a přináší "stylově natočený... morbidní film" (Roger Ebert, Chicago Sun-Times)! Clu Gulager (Tapeheads), James Karen (Mulholland Drive), Don Calfa (Necronomicon) a Thom Mathews (Peacemaker) se představují v hlavních rolích filmu, který je plný strašidelných scén, úchvatných vizuálních efektů a stále narůstajícího napětí! Zaměstnanci skladu s lékařským materiálem nešťastnou náhodou oživili mrtvolu. Jejich pokusy ji znovu "zabít" končí neúspěchem. Mrtvola žije i po rozřezání na kousky a její chuť na "živé mozky" jenom roste. Nakonec se jim podaří hýbající se části těla spálit, ale popel se rozptýlí po blízkém hřbitově a z hrobů jako na povel vylézají další masožraví zombie! (Bontonfilm)

LudkovaLevaRuka

Jedna hvězda za striptýz na hřbitově, jedna za politicky nekorektní konec v době kdy to ještě bylo originální a jedna hvězda za to, že jsem se konečně dozvěděl, proč zomie potřebují "mozzzzzkyy". Zbytek nebrat. ()

beso74

Zmiešať čierny humor a poriadnu krvavú kúpeľ dokáže každé šesťročné dieťa, ktorému kúpili rodičia smartfone s možnosťou natáčať videá. Ale natočiť to tak, aby to bolo zábavné a strašidelné zároveň, to vám je už iná káva, to už chce iný mozog. A po tom mimochodom, bažia aj polorozpadnutí obyvatelia cintorínov, chystajúci sa na najväčšiu baštu svojho života, samozrejme, posmrtného. Jednoznačne jedna z najlepších zombie komédii. ()

LilyDeLarge

...a osmdesátky stejně zplodily ty nejlepší zombie filmy a horory! "Víš, že Noc oživlých mrtvol je natočenej podle skutečnosti?" aneb kdo by se u tohohle filmu nezasmál? "Přineste světlo! Trash se zase svlíká!". Ano, i pánové se v určitý okamžuk přijdou na svoje. ()

Knor

Skvělá hororová komedie. Je to pravda víc komedie než horor, ale to vůbec nevadí. Mohlo být víc gore, ale vynahrazují to super postavy a hromada černýho morbidního humoru. Navíc není to nuda ani na minutu. Jacksonův Braindead je sice nepřekonatelný, ale tohle je určitě skvělá zábava taky. ()

G04T

V rámci zombie žánru asi nejlepší film, co jsem viděl. Sice jsem jich viděl fakt málo, protože na zombie filmy jsem nikdy nebyl, ale tohle byla fakt prdel :) typický americký osmdesátkový hororový béčko. Asi kouknu i na dvojku. Jenom škoda toho konce tady... ()

Amadeo

Nádherne zábavná komédia o tom ako sa dá urobiť veľká sranda aj s rigor mortis a bankou "vzteklých lasiček". PS: Pošlite ďalších zdravoťákov ()

hackstolle

Tak tohle jsem videl, kdyz jsem byl asi tak nekde v pate tride, a vim, ze jsem z toho mel zlou nocni muru. Nyni se na to divam s odstupem. Za normalnich okolnosti bych musel dat jen ctyri, ale uz z nostalgie to bude za *****. ()

Furry_Sheep

Můj první horor v životě! Kyselý déšť, oživlé mrtvoly, hřbitovní nahota, rozpůlení pejsci. I kdybych se oprostila od nostalgie, zůstaly by jistě tři hvězdičky. ()

GoustDog

Tak tohle mě velmi zklamalo. Nedávno jsem viděl Tucker & Dale vs. Zlo - a to bylo tak stokrát vtipnější. Na tomto filmu mě pobavily akorát dvě věci - samotný závěr filmu a pak jakási slečna slibných tvarů, co pobíhala nahá po hřbitově. ()

warhammer

Stará dobrá klasika! Tento film mám tak rád, že pořád váhám mezi 4 a 5* i když je to v podstatě strašná slátanina. Má ale svoje kouzlo a film mě vždy skvěle pobavil. Každopádně doporučuju neosekanou verzi a přinejlepším v originálním anglickém znění. ()

toty

Film ktory je spolu s Psycho , Jaws, kultovym filmom. Asi najlepsia spravena animacia zombikov aku som videl. Ich pohyby a rozklad je naprosto genialny aj na pomery dnesnej doby. ()

Daryl.Dixon

Vtipně pojatý horor, který je už klasikou. Nejčastěji požívané slovo ve filmu je "mozky" a interview s jednou mrtvolou objasňuje i to, proč si na nich tak s chutí pomlaskávají. Zombíci jsou na tolik cool, že jim nedělá problém objednat si čerstvý příděl mozků, jakoby to byla pizza s dovážkou až do domu...tedy k hřbitovu. ()

horor2

MOZKY! MOZKY! ČERSTVÉ MOZKY! Klasika zombie VHS, která je profláklá jako moje trenky, když ji pokaždé vidím. Ale pozor existuje bohužel sestřihaná verze, které se musíte vyhnout, jinak nedostanete to pravé ořechové :-) ()

Stejšn

Poprvé jsem to viděl na základce asi před 30 roky u skolužáka Davida Horáka, zombie fanatika. Bylo to z VHSky se simultánním dabingem a tenkrát se mi to celkem líbilo. Dneska už to nemá moc co říct, ale pár dobrých scén se tam přesto najde. Pozor na cenzuru - existuje vystříhaná česká dabovaná verze, zkrácená o deset minut, kde právě všechny tyto scény chybí. ()