Dan OBannon - spoluautor filmu Vetřelec, Total Recall a Životní síla ve svém režijním debutu ještě stupňuje míru hrůzy a přináší "stylově natočený... morbidní film" (Roger Ebert, Chicago Sun-Times)! Clu Gulager (Tapeheads), James Karen (Mulholland Drive), Don Calfa (Necronomicon) a Thom Mathews (Peacemaker) se představují v hlavních rolích filmu, který je plný strašidelných scén, úchvatných vizuálních efektů a stále narůstajícího napětí! Zaměstnanci skladu s lékařským materiálem nešťastnou náhodou oživili mrtvolu. Jejich pokusy ji znovu "zabít" končí neúspěchem. Mrtvola žije i po rozřezání na kousky a její chuť na "živé mozky" jenom roste. Nakonec se jim podaří hýbající se části těla spálit, ale popel se rozptýlí po blízkém hřbitově a z hrobů jako na povel vylézají další masožraví zombie! (Bontonfilm)

Master19

Skvělý koktejl humoru, strachu a bezvadně padnoucí hudby (která je sama o sobě hrozná). Velkým plusem je i konec, který je přinejmenším nezvyklý a o to lepší. Každé slovo, ba i pohyb jsou nádherně účelové a přestože je vše tak přímočaré, jde o výbornou zábavu, aneb "pošlete další sanitky..." :-) ()

Kubaso

Perfektní černá komedie, která kupodivu celkem solidně funguje i jako horor. Alespoň když jsem ji viděl poprvé (tak před deseti lety), tak jsem to bral smrtelně vážně. Docela mě pobavilo, že se pořád najdou ještě lidi, co z toho nevyrostli (stačí chvíli brouzdat po netu). Co se filmu týče, je tady vážně všechno: komiksově stylizovaní zombies, dokonale hláškující a přehrávající herci a samozřejmě (v rámci filmu) nesmyslná nahota. Osmdesátá léta z filmu jenom čiší a spolu s (úmyslně!) béčkovou atmosférou dotvářejí tenhle, i po letech opravdu zábavný skvost. ()

Danny F.

Nejnapínavější a nejděsivější film co jsem kdy viděl. Klasika mezi horory. Ale pěkná klasika. Hodnotím naplno za masky a perfektní napětí. Tenhle filmek si to zaslouží. 100% ()

Brain-D

Crazy jízda mrtvol požírajících mozky, která je místy vtipná, místy krvavá a místy podobná Night of living Dead. ()

fefee

Malo to ten správny náboj a nadnesenosť nad vecou, svojho žánru Horor-komédia som lepšie asi ani nevidel. ()

masw

Jo jo Romero a Savini to sice není, ale první díl této nedoceněné série (DVD, DVD, DVD!!!) je úžasný! Přes masky a efekty (zombie ze sudu), přes humor (jak chceš zabít něco co už je dávno mrtvé? To není špatná otázka Burte), i přes hudbu (iťs Party time!) nemám co vyčíst, je to jeden z mých nejoblíbenějších zombie filmů! ()

U.Tarare

Ale jo, byla to sice hrozná slátanina, ale zasmál jsem se. Sice ty fóry byli většinou dost suché, ale zase jich tam bylo docela dost na to, abych tomu dal 40% ()

giovanni3

No čekal jsme něco alá Braindead a tak jsme se strašně moc těšil... jenže ouha to se mi nedostalo. Bylo tu dost zábavných scének, ale vše bylo většinou takové neslané nemastné. Hlavně dle mě zklamal scénář ono pobíhání mezi 2 budovami na 91 minut? To je trošku málo.. Jako na 3z5 to je, ale zklamání, že to nebyl útok na 4 či dokonce na 5... P.S.: v ostatních komentářích vidím, že verze z MGM je osekaná o zajímavé scény takže proto mne to možná tak moc nechytlo.. ()

Pecival

Trochu pomalejší rozjezd, ale postupem času si mě to nějak záhadně získalo. Je to docela roztomilá blbinka, kterou bych asi ještě víc oceníl, mít nakoukáno klasických zombie mordovaček. Výkon toho "krematorium boye" byl hodně maniakální, v přijemném kontrastu s pofidérními pankáči, které byla ale (škodolibá) radost sledovat. Hlavní výtka je, že ta obnažená slečna na kterou se tak hezky koukalo, šla k zemi přiliš rychle. ()

Hanzisko

Neuplynulo ani 24 hodin a já už si nemůžu vzpomenout na žádnou zajímavou scénu. Žádná lekačka, scény s krví jsou dost béčkový a vtipy jsem asi nepochopil. Vzhled zombíků taky nic extra. Za zmínku stojí snad jen celkem slušná atmosféra a stáří filmu. Nebýt toho staršího data vydání, musel bych na 2*. Takhle tam ty tři fouknu a budu se těšit na Noc oživlých mrtvol. 55% ()

Opsha odpad!

Stoprocentní a ničím zajímavý zmetek s nulovou pointou a trapným humorem (posílání posil bylo možná dobré jednou ale opakovaný vtip....) ()

Smileface

Naprosto nejlepší zombie film všech dob s opravdu vychytanou atmosférou a nějakým tím vtípkem navíc.Pokud budete mít možnost se k němu nějak dostat, rozhodně této šance využijte. ()

kenkaku

Tenhle film je svým způsobem klasika. Má jeden háček (celkem zásadní) který dělí fanoušky filmu od... těch ostatních. Je to komedie/parodie na zombie. To samotné by ještě tak moc nevadilo. Co ale vadí je popírání "základních faktů" předmětu parodie... (je to jako parodovat Supermana tím jak mu to teleportování moc nejde). Zombie se tedy nechovají jako zombie a proto "nemám čas se smát", protože mě víc a víc irituje, že zombie mluví... běhá... a vlastně normálně funguje i když je naporcovaná jako sushi. Pokud tohle někomu nevadí koketuje s hodnocením 4-5 hvězdiček. Jakožto pravověrný zombie fanda toto neodpouštím a víc než 3 nedám (i když je to fakt klasika a viděl jsem ji mockrát). ()

PfefferSalz

Klasika, sranda a pompézní žůžo. Sice laciné, ale pořád žůžo. A o to vlastně šlo.. Nejvíc mě vysral ten konec a ten rozhodl o páté hvězdě. ¤¤¤ LFŠ 2013 (Klub kultury) ()

folklorman

….teď už to vím…..tohle strašné utrpení by dokázala zmírnit jen jediná věc…….živý mozééééék. K tomuto filmu mám dosti silný nostalgický vztah už z velmi raného dětství, kdy ho otec jednoho večera donesl v originální VHS přemluvenou poněkud bizarně-hrůzostrašně-komickým jednohlasým dabingem. Tehdy jsem komediální podíl žánrů vůbec neregistroval a už jen pouze obal VHSky dostatečně zkalil jednu nevinou dětskou duši, což ovšem nijak nevadilo opětovnému tajnému sjíždění. Pamatuji jak jsem potom lepil dva kelímky dohromady a dovnitř dal malé plastové kostlivce – mělo to suplovat mrtvoly v barelech….holt úchylárna. Ze současného pohledu musím dát zapravdu, že je to nehorázná prdel a docela lituji příšerného nového dabingu a MGM verzi, jenž film doslova ohlodalo o ty nejlepší scény – dosti!!! necitelným způsobem, kdy na sebe některé věci ani nenavazují. Film disponuje zajímavými lokacemi, otřesnými herci, lehce nadprůměrnými efekty, mazanou hudbou a určitě legendárními scénami jako třeba pálení ostatků nebo zombie přeměna v kapli. Hvězdičku přihazuji z nostalgie…………vím, že jsi tam….cítím tvůj mozek……zase jsem se poranil….teď jsem si kvůli tobě ulomil ruku…ale to nevadí, protože tě miluju….budeš mě milovat?...až ti budu vysrkávat mozek……Tinooooo!!! (citace původního jednohlas. dabingu) ()