Řidič vysokozdvižného vozíku Klaus

(festivalový název)
  • Česko Řidič vysokozdvižného vozíku Klaus – první pracovní den (festivalový název) (více)

Bezpečnostní ukázkové video pro řidiče vidlicového vysokozdvižného vozíku (ještěrka) sleduje mladého Klause, když začíná první den v práci jako klalifikovaný řidič ještěkry. Film zdůrazňuje rizika a oblasti, kde se nehody můžou snadno vyskytovat za účelem cvičit ostatní řidiče. (Kryšpín)

hous.enka

Povedená variace na oldschoolové horory. Tentokrát v podobě začínajícího ještěrkáře Klause, který jaksi občas ignoruje bezpočnostní předpisy. ()

Turiec

Hoci film spočiatku (prvé 2 minúty) vyzerá ako suché socialistické výukové video, od scénky s nožíkom odloženým na palete sa to zmení na brutálnu recesistickú paródiu, plnú čierneho humoru nahrubšieho zrna s litrami krvi. Hoci išlo všetkým o život, nedalo sa nesmiať, zvlášť keď je tento filmík podkreslený takým sugestívnym zvukom a suchým komentárom v nemčine. Herci sa museli evidentne pri natáčaní skvele zabávať a ich hrôza v tvárach je úžasná. ()

Paxxx.cz

Z tohohle by inspekce pro bezpečnost práce neměla radost :-), ale občas je dobré udělat si srandu i z takto vážných věcí jako jsou pracovní úrazy. ()

ABLABLABLA

Popravdě nemám ani páru, jak tento snímek ohodnotit. Na jednu stranu je to krásná parodie instruktážních videí se samými sympaťáky, celé to skvěle graduje, až to dospěje do nádherného konce - projížďka na vidlicích vstříc západu slunce. Na druhou stranu mi to přišlo neskutečně nechutné a odporné, a to tak že moc, až odpadově, a to mi nedovolilo se ani jednou zasmát - prostě to nešlo, spíše jsem byla znechucena. Takže raději nehodnotím, protože za nápad a provedení bych dala 4*, ale pocitově bych dala odpad! ()

topi

Když jsem viděl tohle pravdivé instruktážní video, tak jako správný " ještěrkář ", (pracuji totiž také ve skladu) jsem zajásal a vzpomněl jsem si také na svůj první den v práci, když jsem dostal řidičák, ono to skoro všechno dopadlo tak, jak v tomto videu a nebýt mých dobrých kolegů Raimiho a Headcraba, kteří se mnou pracují a kteří celou událost ututlali, tak bych asi dopadl špatně. Díky kluci, máte to pořád u mě!! Rumy budou co nevidět!! Dlouho jsem radši za ještěrku nesedl, ale zítra mě čeká prezentační jízda po skladu, tak snad vše dopadne dobře...kdyby náhodou něco nevyšlo, tak je tam Raimi s Headcrabem a oni už by něco vymysleli. Tak skladnící, osedlat ještěrky a hurá do práce!!! ()

stration

No to je opravdu něco! Zcela vážně doporučuju promítat na školeních pro ještěrkáře a nejen tam. Ten nápad je za milion a je jedno, že je to amatérština jedna levná. ()

togaf

Doufám, že se všechny tyhle příhody nestaly Klausovi v jeden den. Německé slovo pro řidiče vysokozdvižného vozíku je úžasné - složené z asi osmi slov. Parádní instruktáž. ()

Suzana

Geniální, nemám sice s vysokozdvižnými vozíky nic společného, ale tohle musím ocenit. Něco podobného by měli natočit i pro naše BOZP, kterým procházím každoročně, a nic si z něho nepamatuju, protože je úděsně nudné :-// ()

easaque

dobře a poučně udělaný "instruktážní" film pro ještěrkáře. Trochu kazí dojem, že je to vlastně parodie na skutečný školící film, ale s autentickým komentářem, prostředím a hudbou. Přesto takto nejspíš působí víc a následky chyb jsou dovedeny do absurdna. Takže 4hvězdičky jsou víc než adekvátní. [ PŘÍBĚH: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

SallyZen

Tohle mě vážně pobavilo. Němci vymysleli velice zábavný, ale zároveň i naučný film, který má za úkol poučit nově vyučené řidiče vysokozdvižného vozíku o pravidlech a možných úrazech při této práci. Ještě když mi známej říkal, že mu to pouštěli při autoškole na ještěrku(pokud se to tak dá říct), tak jsem se smál, ale ono to poučné je. Sice si myslím, že tak drsné by to asi nebylo, ale podobné úrazy jako byl ten první se stát můžou. Stojí za to vidět. 90% ()

C0r0ner

Vizuál úžasně připomíná rané osmdesátky no a potom... Očividná inspirace Braindeadem a všemi podobnými šílenými řežbami. Je paráda sledovat, když se i s minimálním rozpočtem podaří natočit něco, co je zaprvé originální a zadruhé dobré i při opakované projekci. Legenda! 90% ()

ic

Tuhle lolkovinu jsem viděl... nejak mě nepřekvapila... ale překvapilo mě, když jsem to našel tad. ()

MarekT

Chápu, že to je jakási parodie, a v některých chvílích je doopravdy vtipná. Dokonce i na místech, do kterých bych to sám neřekl - např. krvavé scény, ty jsou ale pojednané se špetkou nadsázky. Ovšem i tak mě něco říká, že tato devítiminutovka je celkem nadhodnocena. Tento minifilm se právě díky onomu nadhledu blíží k nadprůměru, ale jen velmi zdálky, proto jen ty tři hvězdy. ()