Agentka CIA Mase Brownová (Jessica Chastain) je na smrtící misi. Přísně utajovaná zbraň se dostala do rukou nepovolaných žoldáků, a tak vymyslí plán. Spojí své síly s mezinárodní konkurencí! První je německá agentka - drsňačka Marie (Diane Kruger), další je bývalá  spojenkyně MI6 a špičková počítačová specialistka Khadihjah (Lupita Nyong'o) a do třetice je to zkušená kolumbijská psycholožka Graciela (Penèlope Cruz). Tyto ženy se navzájem moc nemusí, ale v zájmu důležité mise je nutné, aby spolupracovaly. Musí být o krok napřed před tajemnou ženou Li Mi Sheng (Bingbing Fan), která sleduje každý jejich pohyb. (JOJ Cinema)

drake31

V momente kedy by som si uvedomil, že za filmom stojí Simon Kinberg, nepotreboval by som kritikov či divákov aby mi povedali, že The 355 je zlým filmom. Keď ja - idiot extraordinaire - keď ja si všimnem to neskutočne zlé editovanie (a to nehovorím o tom v akčných scénach), tak je nad slnko jasné, že sa nejedená o kvalitný film ani len trochu. A vcelku ma to štve, lebo film ako je tento len dá muníciu incelom, a misogyny bude len prekvitať s takýmto doslovným hnojivom. Keď som zapínal film, bol som nastavený na vlnovú dĺžku, že sa budem baviť, lebo som vedel, že film dobrý nebude. A ja som sa patrične dokázal baviť na úkor tohto filmu, keďže film to sám od seba nedokázal. Diane Kruger ako Marie Schmidt, napríklad. Mimo toho, že bola nebezpečne krásna (v tom jumpsuite počas aukcie 😍), jej agentka bola neskutočne zábavná, a pripomínala mi mňa počas hrania Hitmana - ten takedown, ktorý zakryla rybami a ľadom *chef's kiss* a tona smiechu... čo rozhodne nebol tón o ktorý sa film snažil. A to bol jeden z najväčších problémov filmu: všetci prítomný mali byť agenti, špióni, no nikto sa tak po väčšine času nesprával, a mnohé scény vďaka tomu vyzneli neskutočne vtipne namiesto toho aby dožičili aspoň crumb napätia. Keď už nič iné, The 355 aspoň ukázalo, že všetky prítomné dámy majú na to aby viedli vlastné akčné/spy filmy, a ja by som skákal radosťou keby sa to stalo realitou. No na to ako mám rád tento cast, o kvalitných výkonoch sa tú v nikoho prípade moc hovoriť nedá, no ja zas na druhej strane plne podporujem obohacovanie bankových účtov takýmto neškodným spôsobom. Pevne verím, film by bol omnoho lepší keby bol v kompetentnejších rukách, a keď už nič iné, aspoň zábavnejší a viac badass - Gunpowder Milkshake a Kate sú príkladom dobrých a zábavných female-lead akčných filmov z poslednej doby. The 355 je zlým filmom, ktorý v mnohom nedáva zmysel, je nekompetentne skonštruovaný na každom kroku, je filmom, ktorý nedokáže byť spasený ani tým vysoko-charizmatickým castom. A ako napísal silentname: "...keď uvidíme nápis "Two Months Later"... absolútna tragédia." - to vo mne zabilo naproste všetko, a ja sa silou mocou snažím nedať odpad! Hrozný Januárový release ako vyšitý! ()

lykan9

Jako špatný to rozhodně nebylo. Akční scény byly slušné, herecké obsazení velmi dobré a celkově to bylo zábavné, i když se mi to místy zdálo až moc překombinované. Na druhou stranu je film 355 předvídatelný a samotné téma 100x viděné, a to i v ženském provedení. Jedná se tedy o lehký nadprůměr, který neurazí, ale ani ničím nepřekvapí. ()

bizz_mjc

Chvíli jsem chtěl nemyslet, a to se podařilo. A 355 vám tu hlavu ani nezasviní, protože na jinak ambiciózní snímek rychle zapomenete. ()

VanTom

V obvyklém dalekosáhlém špiónském komplotu se musí spojit čtyři schopné agentky, aby zajistily nesmyslný MacGuffin (hackující internety či co) a zabránily jeho padnutí do podlých – mužských – rukou. Já vám nevím, tyhle ženské akčňáky. Roztřesené průměrné bitky a honičky sice nasazují relativně slušné tempo, které však pozdržuje nevhodné vylévání srdéček. Baby jsou fajné, ovšem Jessice jsem akční "kick-ass" roli nevěřil (na rozdíl od Diane) – ale ani se skoro nenudil. Čistý 50% průměr. ()

JohnSmith

To nejzajímavější na celém filmu, je obsazení, které je opravdu pecka. Ale tím to tak končí. Je to nezáživné, dlouhé, hloupě ukecané a akce není taky žádná sláva. Ale viděl jsem horší. ()

Autogram

Trochu je to tu prehnané s tajnými agentkami, ale keď to má splniť účel, tak prečo nie. Škoda tuctového príbehu. ()

KASUGI odpad!

Sranec nejsmradlavější. Taková ta rádoby zápletka na efekt, kdy jsou agentky napřed proti sobě, aby se pak spojily proti stejnému nepříteli, protože ono je hrozně těžké přijít, představit se a říct, nazdar jsem agentka ta a ta a pojďme si pomoct proti stejnému nepříteli. Černoška, takový ten infantilně pojatý instantní hacker, prostě "mrkni, kdo to tam byl." "Jo, klik, klik, tady ji máme." Má nějakou rodinu?" klik, klik "ne je úplně sama asi dvojitá agentka, žádné záznamy." Klik, klik, je v lázních, klik, klik, předali si tu disketu... prostě blitka. Prej, my jediné můžeme zachránit svět před válkou... Jasně, tak agentura na tuto globální hrozbu pošle jednoho jediného agenta, ty vole. Přiblblá choreografie typu: Chastain vezme pálku a chlapa, kterého chce zabít, s ní šlehne po hlavě a místo toho aby ho tou palicí ubila, tak mu ji dá za nohy a podrazí mu je a pak dělá další sérii zbytečných chvatů, aby ho pak zabila. Trapas. Veškeré zvraty a situace hrozně zjednodušené, taková dětská verze špionážního akčňáku. Jo a potvrdil jsem si to, co už jsem postřehl u Ava: bez soucitu - totiž, že Chastain je opravdu, ale opravdu hrozná tlama. ()

Hollohlaway

Darebný střih, nezáživná akce, tuna nelogičností a dialogy šité horkou jehlou. Obsazení je fajn, ale je to mizernej scénář s mizernou režií, to se prostě nedá přehlédnout. ()

sedm.1

355 určitě není filmem, který by měl být opěvován pro svou originalitu, nápaditost, nevšednost, nepředvídatelnost, ojedinělost, zkrátka jinými slovy jde skutečně o podívanou, která nepřináší opravdu nic nového, což pak může u mnoha diváků při výsledném dojmu sehrát poměrně zásadní negativní roli a k tomu lze jen dodat, že těžko tomu lze oponovat, jelikož tomu prostě tak skutečně je. Kdo ovšem vyloženě netrvá na výše zmíněných podmínkách, aby se u podobného typu filmu dokázal vůbec bavit, pak mám pro něj dobrou zprávu, jelikož tvrdím, že 355 je žánrová trefa do černého. Ačkoliv totiž opravdu trpí výraznou tuctovostí a nepřekvapivostí, tak zpracování této podívané to vynahrazuje více než dostatečně a já jsem s daným výsledkem vážně spokojený. Takto si prostě představuji moderní akční jízdu, která je zábavná, napínavá, zatraceně svižná, fungující prakticky ve všech ohledech, a kde jsem se navíc dokázal i bez jakýchkoliv potíží vyrovnat se současnou emancipační vlnou, takže mi ani trochu nevadilo, že to tu ženský od začátku do konce zas pořádně chlapům nandavají, jelikož je to zpracováno poměrně přesvědčivě a nepřehnaně, holky totiž dostávají taky pořádně na frak a navíc se nepouštějí do nějakých zbytečně ulítlých eskapád, které by byly spíš k smíchu než k užitku. Zápletka a její vývoj jsou pak sice předvídatelné, i tak ale dokážou nabídnout jistou dávku napětí a vzrušení, k zahození ale není ani atmosféra, a co se týče akce, tak její množství je skutečně vysoké a i zpracování vypadá vzhledem k možnostem holek vážně dobře, choreograficky přehledná, dynamická, fakt rozmanitá, s hromadou mrtvol a je jen obrovská škoda, že se tvůrci naprosto vyhnuli zobrazení krvavých efektů, protože pak by to byla v tomto ohledu velká pecka. Důležitou a především zásadní roli tu každopádně hrají i jednotlivé postavy a samozřejmě i jejich herečtí představitelé, a po této stránce je to asi to nejlepší, co film nabízí. Jednotlivé hrdinky i hrdinové jsou totiž vážně zajímaví, rozmanitý a nenudící, díky nim fungují i emoce, dramatické momenty a i dialogy, no a konkrétně obsazení herců je též výtečné, ve všech případech se jedná o talentované, sympatické a výrazné tváře, které mi až nevídaně vesměs sedly. Celá tato podívaná pak navíc nevypadá ani vůbec lacině, spíš naopak, lokace se mění jak na běžícím pásu, a i její spád si dovolím označit za vyloženě strhující, tudíž já vážně snad až na tu absenci krvavosti nemám tomuto filmu cokoliv zásadnějšího vytknout. Je to zkrátka sice takový neoriginální mix mnoha jiných filmů, ovšem zároveň mix, který funguje na výbornou a já si ho moc, moc užil. Prostě skvělá akční jízda. ()

kenkaku

Diverzita v nejhorším možném provedení. Černá-bílá-žlutá-hnědá-červená, padesátka za rohem, 40kg i s postelí a přesto roznýtují na počkání kdejakého namakaného borca. Jako komedie dobrý, ale to by to muselo být vtipné (ne směšné) a s nadsázkou (ne debilní). Scénář je vyloženě otřesný. Tolik kopanců a zbytečností jsem pohromadě už dlouho neviděl. ()

Loki_Six

"That's what we do, right? We put ourselves in danger so that others are not. We all look different, speak different, but we are the same." ()

keoma26

Film, který se snaží tím, že se v něm pořád něco děje, zakrýt fakt, že nemá žádný děj. Podobná atrakce jako novoroční ohňostroj: vyvolá rychlé okouzlení, na chvíli zabaví, ještě než vůbec celá ta vizuálně ohlušující show skončí, už ale víte, že se znovu jen doslova vyhodily peníze do vzduchu ... ()

Adramelech

Tento film bych charakterizoval jako akční romantickou feministickou pohádku. Děj totiž nemá s realitou nic společného; skutečná práce tajných služeb takhle asi nevypadá. Čtyři princezny (tři bílé a jedna černá) hledají nějaké elektronické hejble, jako kdyby to byl svatý grál, a později se tam objeví ještě jedna šikmooká princezna. Kromě toho tam figuruje jeden zrádný princ a další vesměs negativní mužské postavy. Chvílemi mi trochu unikala logika tohoto poněkud naivního a místy dokonce i sentimentálního příběhu, ale docela dobře se na to koukalo: ženské celkem pěkné a příhodně rasově namíchané, akce dynamické... ()

kolemjdouc

akční babinec!Byla jsem extra potěšená výběrem herců ,troufám si napsat, že pomalu ze všech koutů světa.Což byla óbr volba.Potkala jsem tam hned dvě u mě jedničky - Cruz a Kruger,ta obzvlášť dokázala že je pro režiséry cenný herecký chameleon.Já jsem si film neskutečně užila pro jeho atmosféru i když mi jindy holyvúdské akce lezou na nervy.Zvláště ty ,ve kterých kdy se mydlej o nějaký předmět, který ohrožuje svět...Tady to předvedla jen Chastain.Na plné pecky.Výborná režie a i kamera. ()

Illy

Pětačtyřicátnice v zoufale neoriginální akčňárně kterou vypustíte z hlavy v momentě kdy skončí titulky... ()

petikacka

Já teda rozhodně nehraju za feminismus ve filmu ani na genderovou vyváženost, ale toto se fuckt povedlo. To jak všichni ti všiváčtí parchanti dostali přes hubu od holek potažmo matky, bylo naprosto okouzlující. Akčňák se vším všady a navíc samé pěkné baby, to se pořád ještě jen tak nevidí. Super oddechovka i když to bylo vlastně úpa obráceně a možná právě proto! Za mě 85% ()

Anakinekcz

Další feministicky blábol …. Respektuji ženy a fandím jim ale proste některé věci nedávají smysl a toto je jedna z nich. Herecké obsazení je asi jediné pozitivum jinak vše velký špatný ()