Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

Trailer

castor

Na první dobrou padouchy likvidující Anthony Hopkins, hláškující a překvapivě neotravný Chris Rock, nemluvný Petr Jákl, české traktory, Karel Gott a Praha, která to celé tahá na slušný průměr. A pochopitelně velezkušený Joel Schumacher, který dokázal mnohé zamaskovat solidní akcí a dynamickou režií. I když i v tomto případě známe jeho výrazně lepší filmová zastavení (Volný pád, 8 MM, Telefonní budka), Česká spojka se řadí k těm, které vnímám s rozpaky (Batman navždy, Batman a Robin, 23). Ostatně už jenom ten příběh: agent Hopkins musí udělat z rozjíveného pouličního břídila kultivovaného a vzdělaného špióna, který má nahradit svého zavražděného bratra – dvojče. Dní na to mají pramálo, Ameriku ale spasit pánové prostě musí. Jde totiž o kufříkovou jadernou bombu. A o přítelkyni nového zachránce nevinných duší. Producent Jerry Bruckheimer v posledních letech šlape docela vedle. Tehdy mezi českými reáliemi to také úplně nevyšlo. Rtuťovitý Rock se snaží, naopak Hopkins je duší nepřítomný a evidentně ho natáčení nebavilo. Výsledek nebaví ani samotného diváka, nebýt Prahy, šel bych na dvě hvězdy. PS: Pobavila mě jména českého štábu v titulcích – jednou s diakritikou, jindy jaksi bez ní. ()

MATADOR

Poměrně zatracené zklamání. Po celou dobu, až na závěr, je pořád na co koukat. Ať už na trapně vtipkujícího Rocka nebo na Prahu, nenudil jsem se. Ovšem přemrskaný akční závěr mi přišel totálně mimo. Není zajímavý, ani zábavný, jen prostě je. Honička po české vesničce potěší, ale určité nelogičnosti se přehlédnout nedají. Jednou a dost. ()

igi B.

Bum bác atomovka... Až tak! . . . To se zase jednou v tučesku děly věci. No ale to je asi tak všechno... J.S. i A.H. se asi nějak popletli ve spojení, nebo co. Pár štěků pro >hvězdy< z řad našinců pak jen dokresluje bídu tohohle navenek >áčkového< filmu, který se však d.m.s.n. tak nějak minul své kategorie. Takže ještě že aspoň zbyly ty lacině odbyté žánry s pateticko-pitomým happyendem... . . . Dvě hvězdičky s odřenýma ušima a notnou dávkou noční tolerance - tedy jen za ono kouzlo nechtěného při pohledu na naše réálie, huhňajícího Vašuta nevyjímaje... :o) - - - P.S. Docela by mě zajímalo, jestli z těch peněz, co v Česku probendila americká produkce, šla alespoň nějaká procenta na naši >skvělou< kinematografii. Ale dost bych o tom pochyboval... Spíš bych čekal takovou >českou malou domů< ... - - - - - (Poprvé viděno 17.11.2008 na tv Nova, komentář zde jako statisticky bezvýznamný - 18.11.2008) ()

Torision

To je tak průměrný, až to práská dveřma. Průměrný herci, akční scény jako jako by nebyly, příběh lacinej a celkový provedení je prostě průměrácky průměrný, že to nebaví. Honičky v autě, jednání s teroristama a vlastně všechny ostatní scény jsou až trapný. Navíc si myslím, že pro Joela Schumachera a jeho štáb by snad neměl bejt takovej problém si zjistit, že třeba Grafická ulice není hlavní u Olšanskejch hřbitovů, ale zakopaná ulice na Smíchově nebo že Kladno opravdu není vzdálený od Prahy 72km. Protože jsem to ale celkem v klidu dokoukal a jsou tam hezký záběry na Prahu, tak tomu dam 50% a tři hvězdičky. ()

Tyler

Po recenzích, které "Českou spojku" povětšinou nemilosrdně strhaly, jsem se na ni dlouho nechtěl podívat...Zpětně musím říct, že je docela nechápu. Jasně, není to žádné veledílo, ale příjemná zábava určitě! Hopkinsův výkon samozřejmě byl hluboko pod jeho možnosti, ale proč by se proboha snažil o nějaké herecké umění - pro tenhle film by se to ani nehodilo. Naopak, jeho projev mi přišel sympatický a řekl bych, že se při natáčení docela bavil. Chris Rock dle mého dost válel, většina jeho hlášek vyzněla výborně. Vypilovat scénář, rozvést trochu hlavní postavy, někde ubrat a bylo by to úplně super. I takhle jsem ale spokojený! ()

• Rýže v Jakeovým uchu během svatební scény mizí a opět se znovu objevuje. (Musak)
  • Ve filmu je uvdeno, že Kladno je vzdáleno od Prahy přibližně 72 km. Ve skutečnosti je to však okolo 30 km. (Mr.Hudson)
  • V závěru filmu během honičky s mercedesem se v jednom ze záběrů utrhne přední SPZ a zůstává vyset jen na jediném šroubku. Hned v dalším záběru je však značka opět přimontovaná. (Mr.Hudson)

Související novinky

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin

25.05.2010

Parodie od chlápků ze Saturday Night Live nazvaná MacGruber během uplynulého víkendu totálně propadla (4 miliony dolarů se zoufalým průměrem na jedno kino jsou fiasko i pro film za skromných 10… (více)