• igi B.

Bum bác atomovka... Až tak! . . . To se zase jednou v tučesku děly věci. No ale to je asi tak všechno... J.S. i A.H. se asi nějak popletli ve spojení, nebo co. Pár štěků pro >hvězdy< z řad našinců pak jen dokresluje bídu tohohle navenek >áčkového< filmu, který se však d.m.s.n. tak nějak minul své kategorie. Takže ještě že aspoň zbyly ty lacině odbyté žánry s pateticko-pitomým happyendem... . . . Dvě hvězdičky s odřenýma ušima a notnou dávkou noční tolerance - tedy jen za ono kouzlo nechtěného při pohledu na naše réálie, huhňajícího Vašuta nevyjímaje... :o) - - - P.S. Docela by mě zajímalo, jestli z těch peněz, co v Česku probendila americká produkce, šla alespoň nějaká procenta na naši >skvělou< kinematografii. Ale dost bych o tom pochyboval... Spíš bych čekal takovou >českou malou domů< ... - - - - - (Poprvé viděno 17.11.2008 na tv Nova, komentář zde jako statisticky bezvýznamný - 18.11.2008)(18.11.2008)

• D.Moore

(Pod)průměrná akční podívaná, která je zajímavá hlavně tím, kde se odehrává, a Karlem Gottem. Mám pocit, že Anthonyho Hopkinse natáčení vůbec nebavilo - a nedivím se tomu. Pokud tvůrci chtěli, aby vzniklo něco jako Nepřítel státu, tak bohužel. Přesto se několik světlejších okamžiků najde, ne každá akční scéna je špatná a pár dobrých vtípků pobaví.(6.4.2014)

Je to moc rozťahané a monotónne a nemá to ani také grády, ani taký sofistikovaný scenár, ani takú atmosféru a ani také akčné scény ako prvá MISSION: IMPOSSIBLE. Neoriginálna rutina, pri ktorej som bol celé dve hodiny rovnako "napätý" a bolo mi úplne fuk, či sa roztrhne filmový pás a pošlú nás domov. Dokonca ani mentorský potenciál Hopkinsovej osobnosti tu nebol dosť využitý. Na jeho mieste mohol byť ktokoľvek iný a nič by sa nezmenilo. Načisto nevýrazný a veľmi rýchlo vyšumiteľný akčák, ktorý už v dnešnej dobe hi-tech thrillerov (ENEMY OF THE STATE, M:I-2) nemá šancu.(31.7.2002)

• Shit

Jednim slovem blbost.Horší dvojici než je Anthony Hopkins a Chris Rock jsem ve filmu už dlouho nevidě. Hopkins je dobrej herec, ale tohle mu přiliš nevyšlo a jako tajnej agent nemá budoucnost, to samý se dá říct i o Chrisu Rockovi, akorát že ten dobrej herec neni a ještě k tomu je šíleně trapnej a jeho ukeconst neni vtipná. Děj je stupidní, nesmyslnej a zbytečně protahovanej a všechno to je završený nejubožejší pasáží filmu kdy si Rock pamatuje deaktivační kód k bombě podle šachových tahů a sedadel na stadionu, asi se z něj během filmu stal z vymaštěnýho černocha, kterej prodává lístky génius. To byla fakt parádní jízda, snad už to dávat nebudou(4.2.2006)

Za velký klad považuji samozřejmě klasickou Schumacherovu dynamickou režii (rychlá kamera, střihy, slušné tempo a rychlá hudba). Mohlo to být lepší, ale buďme rádi že to dopadlo alespoň takhle a nekonal se druhý megaprůser typu Batmanů. Ovšem hlášky Chrise Rocka a klid Anhonyho Hopkinse se mi velmi líbily. Kupodivu dobře zvolené herecké osazenstvo.(7.3.2004)

• - Na konci, když se Jake Hayes (Chris Rock) žení, se objeví nápis, značící v překladu „o 3 měsíce později“. Postavy však uvádějí, že časový odstup je půl roku. (Mr.Hudson)

• - Rýže v Jakeovým uchu během svatební scény mizí a opět se znovu objevuje. (Musak)

• - Jake Hayes (Chris Rock) ve filmu používá mobilní telefon Nokia 92xx Communicator. (Mr.Hudson)