Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

Trailer

Hal_Moore

Mírně nadprůměrný film, nevím proč hodnotím čtyřmi hvězdičkami, tak si to pojďme odůvodnit. První hvězdička za Prahu a okolní českou krajinu, kterou jsme v takovém množství asi v jiném americkém filmu neviděli. Druhá hvězdička za vedlejší roli Marka Vašuta. Ta třetí je za Anthonyho Hopkinse, který nepředvádí nějak extra výkon, ale na hvězdičku to stačí. A ta poslední, to už vážně cucám z paty, třeba za ústřední hudební motiv.... ()

Renton

Scénář: Jason Richman, Michael Browning .. Pokud to nebudete brát vážně - tedy jako thriller - celkem slušně se pobavíte! V opačném případě neručím za nic. Scénář je klišovitý, plný neoriginální vaty a solidních hlášek, které jsou pro snesitelného Chrise Rocka a jeho řádně proříznutou hubu tou pravou parketou. ()

Lima

Schumacherova tvorba je pro mně tak trochu záhadou. Na straně jedné je schopen vybrat si zajímavý scenář a přetavit ho v naprostou pecku, jako byly TELEFONNÍ BUDKA, 8 MM a VOLNÁ PÁD, na straně druhé až moc často koketuje s průměrností. Bad Company je totiž akčňák, který nemá co nabídnout. Scenář je plný klišé, předvídatelný a ty stokrát viděné konce ve stylu ´v poslední sekundě´ mně unavují. Hopkins na tom musím být už hodně špatně, když bere takhle mizerně napsané role, ale když už je teda bere, tak by aspoň mohl předstírat , že ho to baví. Působil unaveně a naprosto bez zájmu. A nějaké klady? Možná těch pár pěkných záběrů, které vypadaly jako reklama cestovní kanceláře na zájezd do Prahy. Což je na jeden film trochu málo, řekl bych....PS: Nemám rád přehrávajícího elementa Chrise Rocka, ale v tomhle filmu se dal překvapivě přežít. ()

LaciLC

K najlepším Schumacherovým dielam má síce Česká spojka pomerne ďaleko, no rozhodne sa jedná o jeden z jeho lepších filmov. Narozdiel od iných užívateľov si myslím, že v rámci možností film svoj potenciál využil. Ako akčňák, tak aj ako komédia funguje prekvapivo dobre a ja som sa fakt poriadne zabavil. Na oddýchnutie ako stvorené. ()

Lacike

Snaha urobiť z Chrisa Rocka akčného hrdinu nevyšla. Hlavný problém je v jeho postave, ktorá je proste taký obyčajný neschopný chudáčik. V bežnom akcniaku by nemal ani na to, aby bol sidekickom, ale len vtipnou figúrkou, ktorá sa vo filme občas mihne. Takže prvá hodina sa venuje hlavne humoru. A ani ten vôbec nefunguje. V iných filmov celkom vtipný Chris Rock sa tu vďaka nudnému scenáru nemá jak predviesť. Nie je tu žiadna zapamätateľná hláška. Nič. No a v druhej polovici sa konečne dočkáme trochu akcie. Nejaká tá prestrelka a jedna naháňačka priemernej kvality. Na Bruckheimera sakra komorný akčniak. Vlastne to vyzerá jak video Seagalovky spred 15tich rokov. Len sa to namiesto hnusného Bulharska odohráva v o niečo menej hnusnom Česku, takže si tu užijeme pár českých viet a nepostrádateľného Marka Vašuta. Výsledkom je podpriemerný a nudný akčniak. 4/10. ()

• Jake Hayes (Chris Rock) nosí hodinky značky Hamilton Khaki Chronograph. (dyfur)
  • Když Hayes a Oakes při scéně, kdy ujíždějí, narazí s autem do stromu, je vidět, že celá pravá strana je dost zničená. V dalších scénách je auto více méně nepoškozené (Musak)
  • Když Jake vyhraje šachy nad protivníkem, který pak hodí peníze na stůl, je vidět, že pozice figurek je jiná, než v záběru o několik vteřin později, ačkoliv na šachovnici nikdo nesáhnul. (Musak)

Související novinky

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin

25.05.2010

Parodie od chlápků ze Saturday Night Live nazvaná MacGruber během uplynulého víkendu totálně propadla (4 miliony dolarů se zoufalým průměrem na jedno kino jsou fiasko i pro film za skromných 10… (více)