Ztracení chlapci

• Česko Ztracení hoši (více)

Sam a jeho starší bratr Michael jsou ryze američtí mladíci s ryze americkými zájmy. Poté, co se společně s matkou přestěhují do poklidného městečka Santa Carla v Kalifornii, se však věci začínají překvapivě měnit. Michael poslední dobou přestává být sám sebou. A jeho matce se nebude líbit, v co se mění. Film Ztracení chlapci obléká do nového kabátu tradici upírských hororů. Je zručně namíchanou směsicí hrůzy, která rozbuší srdce diváků, smíchu, při kterém praskají jejich bránice, a rockové hudby, která nenechá jediný sval na těle v klidu. (oficiální text distributora)

Lucbric

Tak tohle je velká srdcovka. Jsou tady super hlášky (padající hlavně z C. Feldmana a C. Haima) typu „S upírama nejezdíme! – Dobře, tak si tady zůstaňte. – Vlastně jezdíme!“ nebo „Ty jsi upír! Můj vlastní bratr je posranej upír! Počkej, až to zjistí máma!“. :D :D Soundtrack mě okouzlil hned na začátku filmu – počínaje skladbou „Cry Little Sister“ a konče „People Are Strange“, k tomu nemám žádný námitky, hodně vtipných scén, např. když Edgar, Alan a Sam vtrhli do kostela, přerušili obřad a začali si nabírat do zásoby svěcenou vodu nebo když přišel Max na večeři a kluci zkoušeli, jestli není upír... a na závěr - můj oblíbený slogan: Sleep all day. Party all night. Never grow old. Never die. It’s fun to be a vampire. prostě paráda! :))) ()

DonBraso

Ten nástřel osmdesátek je prostě boží.Další z filmů Joel Schumachera do mé sbírky.Hororově laděná komediální upíří show.Jasně,že blonďák Kiefer je tu peckovej,ale zase moc prostoru zde nemá.Jak říkám,ten feeling z toho všeho mě slušně vrátil o nějaký roky do zádu.Corey Haim byl fakt parádní element,který měl plno prostoru k fórkům.Ono je to až takový bubu pro děti,kdy ti do toho hraje nějaký hudební nářez.Kamera co najíždí v letu už se dneska taky nepoužívá.Joel prostě zasadil do Santa Carla slušný hřebíček.Má to styl a to se mně nejvíc líbilo.Druhá polovička už možná ztrácí kouzlo,ale zas nahodí menší procento krve a pronese úplně na závěr smrtonosnej kec.Co rozhodně neudělám,není ani tak česnek okolo břicha,ale dvě další zbytečný pokračování. ()

rajot

V dnešní době už celkem odvárek, ale v roce 87 to musel bejt hit. Keifer Sutherland jako upír výbornej. Počítá se i "People Are Strange", která hraje na začátku a na konci. Ale co je na tomdle filmu nejvíc, jsou hlášky, jako: "Seš zkurvenej upír! Počkej až to zjistí máma!" ... "Nó, nehty má trochu delší, ale z huby mu smrdělo vždycky." ... "Radši si udělej šňůru z česneku, nebo je po tobě." ... a hlavně: "Pravda, spravedlnost a americký styl!" :D ()

PeteBuck

Keď som mal dvanásť rokov, tak to patrilo k mojim obľúbeným filmom. Veľa som ich vtedy nemal. Nie je to veľdielo, ale pred pár mesiacmi som si to pozrel a stále to má šťavu. Je to slušne natočené, herci sa snažili, dej dobrý. Netreba pohľad na hektolitre krvi a tonu vnútorností, aby ste videli celkom dobrú hororom chytenú komédiu. Duo Haim a Feldman asi vo svojom najlepšom filme. A samozrejme, na koniec sa ukáže, ktože je ten hlavný upír? Štvrtá hviezdička je z nostalgie. ()

Birter

V minulosti jsem se Joela Schumachera několikrát zastal a na jeho filmech se mi líbila spousta věcí. Ale tohle. To se myslím opravdu nepovedlo. Kdyby mi bylo 9 možná by se mi tento dětský dětinský horor i líbil, ale ze současného pohledu nelze nevidět naprosto nesmyslné dialogy, krátké scény a nízkorozpočtové vznášející efekty. Film má pár světlých momentů, ale pan Schumacher míchá jablka s hruškami. Na jednu stranu byste to označili za Casper - The Friendly Vampire a na druhou stranu tam jsou motorkářské, lehce brutální scény, které by se asi dětem líbily jenom pokud opravdu přišli na horor. Mrzí mě že očekáváte něco temného se zajímavou atmosférou, a místo toho se dočkáte tohohle mixu. Omlouvám se pane Schumachere, ale tohle pro mě není. ()

Rudm

"Kdo dřív přijde, ten dřív zemře." Jen je celkem škoda, že člověk musí u tohohle filmu hodinu čekat, než se začne něco dít. ()

Werewolf2

Upirke becko do morku kosti, ale co ho dela trochu lepsi nez ostatni, je vazne povedena hudba. Ustredni "Cry Little Sister" je proste super. A Kiefer Sutherland je tu v roli, kterou uz asi nezopakuje. ()

Holoch

Takto nejak si predstavujem film o upíroch, bez goticko-Steelovských sračiek, ale nadupaný hláškami a akciou. Naivne štylizovaný scenár, dobová rocková hudba a skvele oblečky z 80 rokov. Robia z tohto filmu solídny kokteil pre Fajnšmekrov B-ečka. ()

montel

Michael (Jason Patric) a jeho mladší bratr Sam (Corey Haim) se společně se svou matkou přestěhovali z Phoenixu do městečka Santa Carla. Zde se Michael seznámí s partou mladých motorkářů v čele s charismatickým Davidem (Kiefer Sutherland). Michael se v této společnosti příliš dobře necítí a brzy zjistí proč. Z party mladíků se vyklube banda krvežíznivých upírů...Příjemná hororová komedie s perfektně načesaným mladým Sutherlandem a dementním Corey Feldmanem. Ostatně Corey hrál vždycky dementy, jediné štěstí je, že tady nehraje hlavní postavu. Takže dobrých 50% ()

Fenk

Pro tenhle Schumacherův kousek mám z(a)tracenou slabost. Zřejmě ta správná konstelace hvězd nad direktorovou seslí zapříčinila, že se zadařilo ve všech směrech. Ať už je to bezchybným obsazením (i Nanuk se svou rolí statečně popral), killer replik, odkazů nebo jednoduše tím, že režisér vstříkl skomírajícímu žánru novou krev v podobě punku s prvky hair-metalu. O hororu sice nemůže být řeč, ale jako zábavný crossover to funguje stoprocentně. ()

Mark1983

Jako školáka mě to fascinovalo,avšak dnes to beru s rezervou. Ale vzpomínám si,jak se mi tenkrát líbila úvodní scéna s hlídačem na parkovišti,kde ho zklikvidovali. ()

draxxi

Jeden z prvnich filmu, co jsem mel pred cca 30ti lety na svem prvnim videu. Dabing jednim hlasem, ale to mi vubec nevadilo. Dnes jsem na to koukal v super kvalite a celkem dobrym dabingem se svou 11tiletou dcerou a oba jsme se skvele bavili. Po tech letech i tou retro modou... Navic dobry soundtrack... 1/4/2021 74% ()

KapitanKuraz

Taká tá pravá amícka komédia z osemdesiatok, super obsadenie, o tom žiadna, no dobre som sa zasmial, aj nabudúce, keď ma prepadne nespavosť a pôjde to v TV (na AMC každú chvíľu, už roky) inde nič iné zas kuknem. ()

baron156

Podobných a možná i lepších filmů je mnoho, ale tenhle je pro mě unikátní. Bavilo mě míchání hororu a komedie, hudby a atmosféry 90. let. Je zajímavé jak film skáče z temné scény zrození upíra za doprovodu rocku a najednou máme záběry, kdy plujeme mraky, modrou oblohou a východem slunce. ()

JARDAHONDA

Ztracení chlapci vdechnou nový život upírským filmům.. Černý humor skvěle zahřeje a rockový soundtrack rozproudí krev.. I když se jedná o teenagerovský kousek, herecké výkony jsou poměrně zdařilé.. Děj filmu je svižný, nabitý podařenými gagy, které střídají " strašidelné " scény. Závěrečné finále stojí za to.. U mě dobrý **** ()

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

19.09.2021

Filmový remake upíří klasiky Ztracení chlapci z roku 1987 nabírá obsazení. V novém snímku od studia Warner Bros. si tak v hlavních rolích zahrají Noah Jupe (Tiché místo) a Jaeden Martell (Na nože). V… (více)

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování