Martin Scorsese, jeden z největších režisérů současnosti, uvádí skvělou adaptaci románu, za který spisovatelka Edith Whartonová získala Pulitzerovu cenu. V hlavních rolích filmu se představují držitel Oscara Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeifferová a Winona Ryderová. Úchvatná romance s ironickým názvem Věk nevinnosti vypráví o tragickém milostném trojúhelníku v honosném a pokryteckém prostředí vyšších společenských vrstev New Yorku 70. let 19. století. Newland Archer (Day-Lewis) je bezúhonný advokát, který tajně touží po vášnivějším životě. Jeho zasnoubení s půvabnou, ale nezajímavou členkou místní smetánky May Wellandovou (Ryderová) Newlanda odsoudilo k životu v tiché lhostejnosti. Když se ale do New Yorku vrací výstřední, společensky nepřijatelná sestřenice jeho snoubenky, Newland riskuje vše kvůli naději na opravdovou lásku. (HBO GO)

Ludka11111

Najslabšie štyri hviezdy v historii môjho hodnotenia. Dej je plytký ako dedinký potôčik, ale film netvorí len dej. AK sa naňho dívam komplexne, tak kostýmy, herecké výkony,prostredie, do roku 1993 nespracovanie problematiky spoločenských konvencií,... Scorsese jednoducho vie robiť filmy. Tak ako vedia DiCaprio a Hanks hrať aj v totálnom odpade skvelo, tak vie aj Scorsese totálny odpad skvelo natočiť. Nebyť jeho umenia myslím si, že hodnotenie by bolo iné. Nezaslúžené 4 hviezdy, ale 3 by boli nezaslúžene málo. ()

JB001

Za mne druhý nejlepší film hned po Vlkovi z Wall Street. Emočně však první místo vzhledem k zápletce, kterou jsem zažil na vlastní kůži jiné době a v jiné společnosti... ()

belisama

Nuda, nuda, sama nuda. Zbytocne dlhe a rozvlacne, malo deja, ziadny zvrat, nic, co by ma prekvapilo. Hviezdicka je za kostymy, hudbu a dokonale vyobrazenie doby, v ktorej sa film odohrava. ()

sweet.papaya

Fascinuje mě, jakými nesmyslnými pravidly byla tehdejší společnost sešněrovaná. Když jsem ten film viděla poprvé, přišlo mi divné, že Amerika, vzor pokroku, byla tenkrát víc staromódní, než Evropa. S věkem mi došlo, že to byla spíš prudérnost a stav je víceméně stále stejný :-). Ale zpět k filmu - bývám skeptická a kritická k filmovým zpracováním knižní předlohy, ale zde jsem velmi spokojená. Film jen doplňuje obrázek tehdejší společnosti, který vykresluje autorka ve své knize. Vzhledem k tomu, že Edith Whartonová žila v letech 1862 - 1937, je román autentický a o jeho kvalitách svědčí i fakt, že za něj byla v roce 1920 oceněna Pullitzerovou cenou. ()

Martazoe

Krásný, barevný, romantický film, na který se musíte naladit, aby Vás nenudilo poměrně rozvleklé tempo. Ukazuje, jak těžko mohl člověk v předminulém století následovat svoje opravdové city. Film staví na pocitovosti a obrazu více než na slovech a akcích. Oceňuji také herecké výkony hlavních představitelů, hlavně Daniel Day-Lewis je okouzlující. ()

lenka26

Moc jsem se na film těšila. Mám ráda filmy z této doby. I herci v hlavních rolích jsou mí oblíbení. Kde je ale pořádně propracovaný děj, vášeň, emoce? Sama jsem se divila, že necítím mezi Lewisem a Pfeiffer žádnou chemii. Třeba v takovém Anglickém pacientovi by se mezi Ralphem Fiennesem a Kristin Scott Thomas dalo erotické dusno krájet. Moc mě film zklamal, o to víc, když to režíroval tak výborný Scorsese. Kdybych věděla, že v celém filmu dojde max. ke dvěma polibkům, tak si to hned rozmyslím. Ideální film , a teď to myslím jen v dobrém, pro velké puritány ze staré školy. Děj vůbec nevypadal špatně, ale nuda, nuda, nuda. Hm...co to mělo jako být? ()

Constanza

19. století bylo hodně prudérní a hodně pokrytecké a dívky byly vychovávány v nevědomosti k naivitě. Děj by snad nebyl špatný, ale snad kdyby to bylo zasazeno jinam, New York 1871, to mi pořád nějak evokovalo westerny a nějak jsem se nemohla zbavit dojmu, že americká "aristokracie" byla jen lacinou kopií té evropské. Některé pasáže byly zbytečně dlouhé, hm, bohužel pro mě nuda. ()

sun.eagle

Tohle období konce 19. století mě vždy svým způsobem fascinovalo, zejména dění za velkou louží a tenhle film je příjemnou sondou do těch časů. Je pravda že film se chvílema táhne, ale i tak ve mě zanechal až nečekaně hluboký dojem. ()

cyglos

Vypisovat děj, přestože by byl formulován jinými slovy, by bylo nošením dříví do lesa. Pokud by se mne někdo zeptal, tak je to stejné, jako by četl, co si o filmu myslím, co bych vyzdvihl, nebo naopak. Skvělá kamera, veliké detaily, práce se světlem. Dobovka jako vyšitá, ač jsem nehledal, tak mne nic nebřinklo do oka, co by bylo přešlapem. Detaily předmětů, jídel; pocta práci výpravy. Obsazení bez chyby. Kamera jen potvrdila půvab Michelle Pfeiffer, ale i Winony Ryder. Knihu jsem nečetl, takže jsem jen očekával, jakou gradaci bude mít zpočátku platonická láska hraběnky Olenské s Newlandem. I to má pointu v tom, že ke schůzce po řadě let nedojde. Diváku, zapoj svou fantazii . . . Vyzdvihuji i v překladu pro dabing skvělé, hubu a hlavu nekřivící, dialogy. Nesporně stojí za zmínku názorové měšťáctví newyorské společnosti té doby. Takže bez uzardění pět hvězd. ()

peproch

Alternativa k Gangům v NY, starý NY byl také vznešený, laskavý, čestný, podnikavý, nehanebný, věk nevinnosti, kde jméno Newland mělo smysl: nové- lepší. ()

1308boddah

Trochu utahané, zdlouhavé, nic moc se neděje, ale víceméně koukáte. Komentář zvenčí, který má diváka někdy trochu za blbce, a tak vysvětluje a vysvětluje, je chvilkama až otravný. A ten řev z opery? Za co? To se nedalo. Vlastně dalo, s vypnutým zvukem. Pěkné kostýmy, dekorace, vůbec výprava, příjemní herci. Akorát Michelle Pfeiffer se tam nehodí, prostě nepasuje. Stačí vidět jednou, ale zas tolik to nenudí. Lepší, kdyby byl film minimálně o 45 minut kratší. Ale slabší 4 hvězdy dám. ()

pajapeta

Jedna hvězda za catering, kostýmy a interiéry. Druhá za posledních 20 minut, kdy vyšlo najevo, že někdo tahal za nitky, aby se nestalo, co on chtěl, aby se stalo. Holt společenské konvence. Příběh nuda, píšou tu tak mnozí. Takové marné lásky soužení bez drámy, bez ničeho. Grossmann se Šimkem říkali "Buď von jí má rád a vona ho nemá ráda, nebo vona ho má ráda a von jí nemá rád. V nejhorším případě se mají rádi oba a v tom případě to má tak úžasně slabou melodii...". ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd