Uvidíte vzestup i pád posledního diktátora velkého Říma, jehož smrt předznamenala konec celé říše. Zažijte jeho mladické vize i tažení do Galie a Egypta. Byl to Caesar, kdo do Říma přivedl nejslavnější královnu Egypta - Kleopatru. A byl to on, jehož život ukončili senátoři v čele s Brutem. (oficiální text distributora)

liquido26

Zrovna mám rozečtený Caesarův životopis od Adriana Goldsworthyho, takže mě historické chyby iritovaly víc než většinu ostatních diváků :-) Zejména to, jak se tu poměrně volně manipuluje s termínem konzul. Konzulové byli vždycky dva a stáli v čele Říma na rok a poté se z nich zpravidla stávali prokonzulové a odcházeli jako správci na 5 let do nějaké provincie a konzuli se stát mohli znova po deseti letech (občas byli výjimky jako Caesarův předek Marius, který byl konzulem několikrát po sobě). Vzhledem k tomu, že byli konzulové dva, tak není možné, aby v senátu bylo jen jedno křeslo :-) Zcela zde tedy chybí Pompeiův druhý konzul Crassus při jejich dvou konzulátech, Caesarovým spolukonzulem byl Bibulus, který tu je ukázán, ale ne jako konzul. Cato byl mladší než Caesar, Sulla zemřel, až poté, co se vzdal moci, Vercingetorix byl uškrcen při triumfu atd. No zkrátka chyb, nepřesností a vynechávek je tu fakt hodně. Bylo by nemožný Caesarův život dostat na plátno přesně tak, jak se odehrával, ale některý věci se ošetřit trochu líp daly. Nicméně všechny možný chyby mi nevadily tak jako necharismatický Caesar - Jeremy Sisto. Ve srovnání s takovým Rexem Harrisonem nebo pozdějším Ciaránem Hindsem prostě neobstojí. Chybí mu ona aristokratická vznešenost a povýšenost, která je pro Caesara typická. Škoda, že to nevzniklo jako seriál s jiným představitelem, protože potenciál i zajímaví herci vedlejších rolí (Walken, Harris) tady jsou. ()

Z0oMb3E

Nečakal som nič, dostal som toho veľa. Mám rád historické filmy, ktoré vedia podať informácie pútavo a svižne. Tejto adaptácie života Caesara sa to viac menej aj podarilo. Podarilo s obrovskou devízou a tou je samotný Caesar, ktorý je nemastný neslaný bez štipky charizmy. Takmer z každého herca vyžarovala väčšia energia a jeho roli sa dalo verit, až na Caesara. Nízkorozpočtový televízny film ale kvalitne spracovaný so silným historickým základom. Masove bojové scény na moje prekvapenie veľmi slušne natočené, napriek tomu, že pár opakujúcich záberov sa objavilo. História omnoho lepšie podaná ako v učebniciach dejepisu. ()

elizabeth_ba

Dle komentářů vidím, že nejsem jediná, kdo čekal, že se v Gallii odněkud vynoří Asterix a Obelix :-)) A ani jediná, kdo si všiml, že chyběl jeden z členů prvního triumvirátu Crassus (nechce se mi věřit, že se by se autoři domnívali, že se všechny scény odehrály v době jeho tažení do Persie ;-) ) a hlavně, že se ve filmu neobjevil Octavius neboli Octavianus Augustus. Jako ženské mi sice vůbec nechyběl, nemám ho ráda, ale mé city nejsou v tomto ohledu vůbec podstatné, protože jako Caesarův adoptivní syn a nový Caesar, by tam teda být měl a nejen, aby se o něm zmínili div ne se závěrečnými titulky, až při nástinu dalšího života a zejména smrtí hrdinů nebo "hrdinů".(?) Jinak se film celkem snažil, teda co se týče historické věrohodnosti, protože, co se týče bitev, které byly povětšinou v mlze nebo triumfů, na něž bylo jak u Pompeia tak u Caesara použito stejných záběrů, na těch bylo vidět, že filmu by prospělo více (mnohem více) peněz. Takhle se tam prostě více kecalo než bojovalo...Tak za všechny výše zmíněné absence (důležitých postav i peněz pro lepší bitvy) odebrána jedna hvězdička... ()

Orlau32

Jako pocta k životu Richarda HARRISE, natočil režisér Uli EDEL nádherný výpravný historický film "Julius CAESAR". Jeho délka 170 min. mě zpočátku děsila, ale film byl tak bravurně a napínavě natočen, že téměř 3 hodiny jsem zapoměla dýchat. Kolik režisérů již toto téma zlákalo ! Kolik filmů bylo o Juliovi Caesarovi natočeno ! Ale žáden o Gallských válkách. Bojové scény ve filmu byly točeny v Bulharsku, za přítomnosti 600 vojáků bulharské armády (zbytek pomocí anim.triků). Opevnění a gallské vesnice byly originál postaveny, bylo ušito 2000 originálních kostýmů a na 10 000 komparsistů se účastnilo natáčení. Celé město Řím bylo postaveno na MALTĚ, takže herci nehráli v kulisách, ale v "římském věčném městě". Dojem byl úžasný, výběr herců zdařilý- zkrátka film nemá chybu ! Doporučuji velmi vřele ! ()

gogos

Podle me jeden z nejlepsich koprodukcnich televiznich projektu... Vyborne zpracovani, dobre ztvarney Caesar a velkolepe sceny... parada ()

slunicko2

Rozvleklý utahaný kusovitý životopis. 1) Scénáristé si upravili historické události po svém. Takže to opravíme. Sulla nezemřel na infarkt, ale na jaterní selhání a to dva roky poté, co odstoupil z funkce diktátora. Po jeho smrti tvůrci zcela pominuli pověstného boháče (napakoval se při proskripcích jako důstojník Sullovy armády) Marca Licinia Crassa, který financoval Caesarův nástup k moci. A kam se poděla třetí Caesarova manželka? Kato byl jen o 7 let starší, než Caesar. Vercingetorix po pěti letech věznění byl veřejně (!) popraven uškrcením atd._____ 2) Dobří herci si neporadili s autorskými nesmysly. Klukovsky vyhlížející Caesar (Jeremy Sisto) s kamenným ksichtem, k němu další kluk - Marcus Antonius, Vercingetorix vypadal jako Asterixův brácha no a takový Octavianus se pro jistotu nekonal vůbec. To mě podrž..._____ 3) Nejhorší je ovšem scénáristická impotence. Suché, nezáživné dialogy, vedené v duchu mravních měřítek 20. století, by působily jako pěst na oko, kdyby mě neuspávaly. Snad jen galská válka přerušila televizně-inscenační vyprávěcí tok vhodný spíš pro rozhlasové než televizní studio (o filmu nemluvě)._____ 4) Jediný, s kým jsem se ve filmu mohl ztotožnit, byl bělouš galského vojevůdce. Dokoukal jsem, ale znovu se určitě nepodívám. ()

italka63

Čtyři hvězdy si tenhle televizní snímek opravdu zaslouží. Velmi dobré obsazení a Chrisu Nothovi to zde coby Pompeiovi neuvěřitelně seklo. Forum Romanum bylo vytvořeno do slušných detailů, takže v srdci této obrovské říše jste opravdu byli spolu s Césarem, senátory, vojáky I lidem. A s láskou nešťastné Calpurnie, neboť být ženou Césara a ještě ho milovat, to je zatraceně těžké. Souhlasím s komentářem uživatele Octavianus, je absolutně přesný. ()

Kangax

Prekvapujúco slušné. Dovoliť si spracovať tak obsiahly a udalosťami nabitý životopis aký mal Július Caezar iba v jedinom filme, to už vyžaduje dávku odvahy. Rozpočet nebol asi veľký ale takmer vôbec to nevidno, herecké výkony na úrovni a celé to má dobrý spád. S Cézarovho života boli vybrané do filmu tie najzaujímavejšie časti. Možno len tá Kleopatra tam bola zbytočná, tú by som vypustil, ale asi sa to bez nej nedalo..:). Vzhľadom k tomu, že je to "iba TV film" tak určite veľmi vydarená práca, režisér Uli Edel rozhodne má veľký potenciál. ()

Finskej

Na jednu stranu vlastně slušný film - na druhou choreografa válečných scén by měli zmrskat a hnát nahého ze bran. ()

Shakeus

Při sledování jsem nemohl uvěřit, jak moc mě baví nízko rozpočtový televizní film, ale pravda je, že tento je opravdu výtečný a navíc samozřejmě na výborné téma. Výprava je pro televizní film velmi dobrá, život slavného římského vojevůdce je znázorněn kousek po kousku celý od mládí až po násilnou smrt. Většina životopisných filmů se soustředí jen na některá období, zde je však, i díky stopáži 170 minut, znázorněno opravdu hodně. Některé věci mohli být přesnější, Caesarův vztah ke králi gálů byl, abych tak řekl, trochu přemrštěný (historie by se neměla posuzovat podle dnešních hodnot), ale nevadilo mi to, i když Caesar ze seriálu Řím (2005) byl pravděpodobně věrohodnější. Jinak ale nic proti hlavnímu představiteli, ten byl skvělý. O děj se samozřejmě postarala historie a jak to tak bývá, byla zajímavější, než když si jí scénáristi vymýšlí. Tak co je tedy lepší? Diktátor a usurpátor, nebo mocní páni ze senátu? :-) Neodpustím si závěrem vzpomenout na názor historika M. Granta, že republika už tak byla v posledním tažení a zanikla by i bez Caesara. „Ave Caesar!“ :-) ()

Czernozub

V tomhle filmu se mi zvlášť líbila jedna postava- Vercingetorix. vypadal jako galský válečník se vším všudy, už jen kvůly němu stojí za shlédnutí... ()

Matli

Možná zbytečně dlouhé, pár zajímavých informací tam sice bylo, ale ne nic převratného. Na televizní produkci a navíc německou to ujde, jen se divím, že tu hraje Christopher Walken, alespoň někdo tento film maličko pozdvyhl. 49% ()

Rochester

Do Evropy se kukuřice dostala v průběhu 16. a 17. století. Před nedávnem vzbudila určitý zájem teorie, že se kukuřice neznámou cestou dostala do Indie pravděpodobně již v 11. až 12. století. Ale rozhodně nebyla součástí jídelníčku legií Julia Caesara při dobývání Galie !!!! Že by chybný překlad při dabingu ???? :- ) ()

vito_corle

Julius Caesr-historický film, který popisuje mládí jednoho z nejznámějších vojevůdců a diktátorů.Na začátku prchá z Říma před diktátorem Sullou, stoupá k moci a končí na dlažbě senátu. Film popisuje bitvy v Galii, střed Římanů s galským náčelníkem Vercingetorixem. Ten se snažil svou zemi ubránit proti roztažnému Římu. Gal jako hrdina a Říman jako nenažraný zmetek.Dobýt další území, získat moc a vliv, slávu. Střet mezi hrdinstvím a bojem za svůj národ a ambicemi.No nemůže nikdo Caesarovi upřít jeho válečnické i politické schopnosti, ale nemusí se líbit jejich podstata=dostat pro Řím všechno a všechny. ()

Romeo5

Nádherný film. Svoji hloubkou, obsazením a uměleckým ztvárněním.Po dlouhé době opravdový film, hraný skutečnými herci ,na rozdíl od většiny paskvilů co uspokojuje jen oční nervy, s vyjimkou mozku, srdce a duše.... ()